NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Ile na zapowiedzi dla księdza ,
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 19:03  
Cytuj
A po co co ci te zapowiedzi, bez nich będziesz mniej żonę kochał czy co? Idź weź człowieku ślub, najlepiej cywilny i nie rob cyrków, olej kleche i jego pazerność. Jak dwoje ludzi się kocha to będą ze soba i nie trzeba im na to żadnego papierka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 19:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 19:04  
Cytuj
Nic bracie u Biskupa nie wskórasz.Zapewne Ci odpowie,ze nie ma wpływu na ceny ustanawiane przez danego Proboszcza,itp itd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Maja 2017r. 14:07  
Cytuj
Ręka rękę myje.Proboszcz zaniży opłaty,wtedy Biskup mniej dostanie.

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2017r. 21:07  
Cytuj
Od nas w klasztorze w Rozwadowie nie chcieli nic nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 05:55  
Cytuj
Bo kapucyni to inni księża.Ksiądz / obecny Biskup Frankowski/ nie chciał ochrzcić dziecka kolegi w niedziele,tylko w dzień powszedni bo Rodzice nie mieli ślubu kościelnego.Oni wtedy pojechali do Klasztoru.Gwardian powiedział:"Cóż dziecko winne?Proszę sobie wybrać termin w niedziele czy świeto.Ochrzcił i grosza nie wziął!Widać że interpretacja przepisów KK nie jest sztywna.Ksiądz księdzu nierówny

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 07:13  
Cytuj
Braciszkowie z Rozwadowa mają ogródki, sady, pracują na swój wikt a gosposi tam nie ma w zakonie. Piorą, prasują, gotują sobie sami. Czy którykolwiek ksiądz nie ma dwóch lewych rąk do prac domowych? Tym się właśnie różni ksiądz od braciszka z zakonu.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 337
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 08:25  
Cytuj
Proszę zapoznać się z tematem tego wątku na forum. Dyskusje nie na temat- kosz....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 17:06  
Cytuj
Księdzu należy dać co łaska.Dosłownie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Księdzu należy dać co łaska.Dosłownie.
Ale moja łaska jest bardzo........kurdę chojna? Może nie moja łaska jest niezwykle łaskawa. Co mam robić? Dać czy nie dać? Ile?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 20:19  
Cytuj
Jeśli jesteś hojna to daj tyle na ile Cie staćgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Cze 2017r. 20:33  
Cytuj
CYTAT
Jeśli jesteś hojna to daj tyle na ile Cie staćgood
Stać mnie na wszystko ale jestem chytra. No przecież bezgrzeszna ateistka nie może istnieć no nie? Jeden grzeszek tylko mam - chytrość.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 05:43  
Cytuj
CYTAT
Jeśli jesteś hojna to daj tyle na ile Cie staćgood
Ale ja jestem chojna a nie hojna.......coś od choinki.nie wiem

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 21 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 07:05  
Cytuj
Nie choc nikt Cie nie zmusza ,Nie bedziesz mial dylematu, w mazoleum Lenia tez daj podobno sluby !!! nie wiem ile sie placi !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 07:13  
Cytuj
CYTAT
Nie choc nikt Cie nie zmusza ,Nie bedziesz mial dylematu, w mazoleum Lenia tez daj podobno sluby !!! nie wiem ile sie placi !!
Panny młode już nie marzą o tym żeby w kościele brać ślub. Teraz chcą ślubu w plenerze w białej sukni i nie koniecznie z księdzem.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 07:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie choc nikt Cie nie zmusza ,Nie bedziesz mial dylematu, w mazoleum Lenia tez daj podobno sluby !!! nie wiem ile sie placi !!
Panny młode już nie marzą o tym żeby w kościele brać ślub. Teraz chcą ślubu w plenerze w białej sukni i nie koniecznie z księdzem.

mów za siebie

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 07:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie choc nikt Cie nie zmusza ,Nie bedziesz mial dylematu, w mazoleum Lenia tez daj podobno sluby !!! nie wiem ile sie placi !!
Panny młode już nie marzą o tym żeby w kościele brać ślub. Teraz chcą ślubu w plenerze w białej sukni i nie koniecznie z księdzem.
A Ty miałaś jakiś ślub?Z księdzem , popem,rabinem czy biskupem Jehowych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 08:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nie choc nikt Cie nie zmusza ,Nie bedziesz mial dylematu, w mazoleum Lenia tez daj podobno sluby !!! nie wiem ile sie placi !!
Panny młode już nie marzą o tym żeby w kościele brać ślub. Teraz chcą ślubu w plenerze w białej sukni i nie koniecznie z księdzem.
A Ty miałaś jakiś ślub?Z księdzem , popem,rabinem czy biskupem Jehowych?
Cywilny tylko i mimo że moglibyśmy wziąć kościelny jakoś nie mam na to ochoty. Ślub to ludziom i księdzu huk a sobie dług. Zamiast tego wydatku pojechaliśmy sobie na 2 tyg. wczasy do ciepłych krajów.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 Cze 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Cze 2017r. 10:48  
Cytuj
Ot i ksiądz mnie musiał podpierdzielić do MargoskiumiechChyba za to że piątaka z tacy na piwko podprowadziłem.Ma oko jak zydowski gajowy!!Za coś mnie zawiesiła?Czy już nie dosyć?Za zapowiedzi drze jak skórę z.... a do modka kabluje i uważa że to nie grzech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 12:47  
Cytuj
każda parafia ma swój cennik i tam najlepiej zapytać się o cenę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 12:55  
Cytuj
Myśle że jak dacie wiecej kasy tym lepiej.Utrzymanie kosciola kosztuje,a duchowni tez chca miec dobrze i wygodnie.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 15:46  
Cytuj
zapytaniezapytanie
CYTAT
Księdzu należy dać co łaska.Dosłownie.


w rodzinie mam pogrzeb....jak zaspiewal cene oglupialem:szok:wiec gdzie u licha ta CO LASKAzapytanie

ksieza to najlepiej zorganizowana i w dodatku legalnie dzialajaca organizacja przestepcza w kraju.......

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 16:19  
Cytuj
We wszystkich miastach jest nowy zwyczaj że za śluby, pogrzeby i inne posługi płaci się po ceremonii więc ksiądz nie może zaśpiewać jakiejś ceny z niebios. Po prostu nikt by mu nie dał tyle ile by chciał. Ostatnio moja znajoma zapłaciła za ślub 300 zł a kościelny dostał 50 zł. Organisty nie płacono bo miała zamówione skrzypaczki które odwaliły śpiewanie że mi szczęka opadła z wrażenia. Jak pomyślę że za organistę marnie śpiewającego miałabym zapłacić 200 zł to już wolałabym te skrzypaczki za 250. Niestety ale wymagań księży już nikt nie spełnia, muszą faktycznie co łaska przyjmować. Co innego na wsiach - tam to ksiądz się spóźnia na ślub, nie otworzy kościoła na czas, robi trudności jak nie dostanie ile woła. Ale pocieszajmy się że moda z miast zawędruje wkrutce i na wsie i nikt już biadolił nie będzie. Uważam że 400 zł za ślub to jest dobra cena, za pogrzeb dałabym 500 bo to nieprzyjemna uroczystość i jeszcze ksiądz musi pofatygować się na cmentarz. Za chrzest 300, komunia 150, bierzmowanie 100. To nie są ceny z nieba , wszystkich byłoby stać zapłacić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 16:21  
Cytuj
Wkrótce miało być....pomyłka ale coś mi klawiatura siada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 22 Wrz 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 16:24  
Cytuj
CYTAT
Wkrótce miało być....pomyłka ale coś mi klawiatura siada



Tak sobie tłumacz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2017r. 19:20  
Cytuj
zaklopotany
CYTAT
We wszystkich miastach jest nowy zwyczaj że za śluby, pogrzeby i inne posługi płaci się po ceremonii więc ksiądz nie może zaśpiewać jakiejś ceny z niebios. Po prostu nikt by mu nie dał tyle ile by chciał. Ostatnio moja znajoma zapłaciła za ślub 300 zł a kościelny dostał 50 zł. Organisty nie płacono bo miała zamówione skrzypaczki które odwaliły śpiewanie że mi szczęka opadła z wrażenia. Jak pomyślę że za organistę marnie śpiewającego miałabym zapłacić 200 zł to już wolałabym te skrzypaczki za 250. Niestety ale wymagań księży już nikt nie spełnia, muszą faktycznie co łaska przyjmować. Co innego na wsiach - tam to ksiądz się spóźnia na ślub, nie otworzy kościoła na czas, robi trudności jak nie dostanie ile woła. Ale pocieszajmy się że moda z miast zawędruje wkrutce i na wsie i nikt już biadolił nie będzie. Uważam że 400 zł za ślub to jest dobra cena, za pogrzeb dałabym 500 bo to nieprzyjemna uroczystość i jeszcze ksiądz musi pofatygować się na cmentarz. Za chrzest 300, komunia 150, bierzmowanie 100. To nie są ceny z nieba , wszystkich byłoby stać zapłacić.


*MUSI POFATYGOWAC SIE NA CMENTARZ*......a co laske robi???a jak woza sie mesiami i bmw jakos to dewotek nie rusza...ot i co....mlodsi wiedza o co chodzi ale zal mi tych slepo zapatrzonych w ksiezy dewotekmlotekco ostatni grosz z renty by daly....do nich nie dociera nawet ze ksiadz ma tez swe potrzeby...dobre auto,kobieta tez kosztuje,chate trzeba postawic.....oczywiscie nie sprowadzam wszystkich ksiezy do jednego worka ale ci co naprawde czuli powolanie i naprawde wiedzieli jak ludzie zyja i brali co laska poszli w bieszczady czy na inne zadupie...nie przynosisz zysku biskupowi to idz tam sobie glos slowo boze....ot zycie.....super czlowiek byl mlody wikary co 10 lat temu dawal mi slub w stalowej ale ze byl z zasadami i honorem pogonili go w p...a proboszcz do tej pory zmienia auta i lazi naj.....ale dla ludzi lepiej udawac ze wszystko jest okzaklopotany

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »