NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Biuro nieuchomosci- Domino- kupno domu-opinie, Opinie na temat biura, umowy przedwstepnej
Posty: 14
Dołączył: 2 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 14:44  
Cytuj
Witam. Czy ktos kiedys korzystal z uslug biura nieuchomosci Domino? Chcemy kupic dom, chcielismu sie umowic na ogladanie ale powiedziano nam ze konoeczna jest umowa przedwstepna. Na czym ona polega? Czy wiaze sie to z jakimis kosztami z naszej strony czy to sprzedajacy pozniej ye koszty pokrywa? Czy spokojnie mozemy odstapic od umowy jesli dom nam sie nie spodoba lub jesli nie doataniemy kredytu bez pokrywania jakichkolwiek kosztow?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 14:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 15:28  
Cytuj
Domino jest ok, konkretne kobiety. Umowa jest zabezpieczeniem, że nie kupicie bezpośrednio od człowieka tylko za pośrednictwem biura, nie generuje kosztów z waszej strony. Oczywiście jak kupicie to prowizję za pośrednictwo trzeba będzie zapłacić i tu warto zwrócić uwagę na % i oczywiście negocjować. Trzeba czytać co się podpisuje zawsze i zdać sobie sprawę że w razie zakupu będzie obowiązujące. Wszystkie Biura działają tak samo. Poszjukajcie najpierw w www. często sprzedający mają tzw. Umowy otwarte i sprzedają też na własną rękę w internecie. Lub zwyczajnie próbują najpierw sami sprzedać a potem przez biuro

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 18:22  
Cytuj
Na pewno nie umowa przedwstępna tylko umowa pośrednictwa w nabyciu.
Jest to umowa, która zabezpiecza biuro, że w razie gdybyś decydował się kupić dom to korzystasz z usług biura, które przeprowadzi transakcje za ustalone wcześniej wynagrodzenie.
Umowę przedwstępną zawiera się nie z biurem tylko ze sprzedającym i określa ona ostateczne warunki sprzedaży nieruchomości. Na jej podstawie możesz ubiegać się o kredyt na daną nieruchomość itp. oraz blokuje ona sprzedającego, żeby nie sprzedał domu komuś innemu. Niemal zawsze na przedwstępnej kupujący daje sprzedającemu zadatek.
pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 18:32  
Cytuj
ja odradzam pośredników czy przy zakupie czy sprzedaży. Sprzedawałem mieszkanie to po jego wystawieniu w mediach automatycznie na 3 klientów prywatnych wcisnęło się jakieś biuro nieruchomości oferując sprzedaż mieszkania oczywiście nie za free, kwoty były różne, oczywiście sprzedaż udała się pozytywnie, to samo jest możliwe przy zakupie domu, mieszkania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 18:36  
Cytuj
Sprzedawalem mieszkanie i kupilem nastepne w tydzien. Wszystko jak najlepiej i najsprawniej. Polecam "Domino", pani Justyna, konkret babka umiech
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 18:50  
Cytuj
Oczywiście najkożystniej wychodzi kupić samemu. Ostatnio jest jednak moda na biura pośrednictwa. Ludzie wolą żeby ktoś zatroszczył się za nich o formalności. Warto zawsze zawrzeć umowę przedwstępną z karamiumownymi w obie strony żeby żadna strona się nie rozmyśliła przed umową finalną. Na etapie formalności z niektórymi ludźmi mogą zacząć się schody, jeśli chodzi, i o pieniądze każdy woli swoją bezpieczną wersję i czasem rzeczywiście przez biuro jest najskuteczniej. Domino to myślę niezły wybór mają dużą bazę i są do dogadania. Miałem styczność z Posesją: mają ustalone progi nie ponegocjujesz. Latawiec, nie śpiesznie, zanim oddzwonili to już było po ptakach...

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 19:14  
Cytuj
Korzystałem z usług Domino przy zakupie obecnego mieszkania, jestem jak najbardziej zadowolony. Pełen profesjonalizm od początku do końca. Zdecydowanie polecam.

Umowa o której mowa ma na celu zabezpieczenie interesów biura, w przypadku gdy zechcesz kupić nieruchomość bezpośrednio od sprzedającego zapłacisz prowizję z umowy. To logiczne, gdybyś przyszedł do biura i oglądał dom a potem chcesz olać agencję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 2 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 19:17  
Cytuj
A moze orientuje sie ktos jaki procent sobie licza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 19:52  
Cytuj
Ile liczą tyle liczą twoim założeniem jest 1% i tyle. To jest obecnie wolno rynkowa wartość. Ewentualnie jak droga nieruchomość to można jakąś kwotę ustalać. Ale na etapie pokazywania mieszkań musi być % dokładnie 1% umiech

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 19:52  
Cytuj
Ile liczą tyle liczą twoim założeniem jest 1% i tyle. To jest obecnie wolno rynkowa wartość. Ewentualnie jak droga nieruchomość to można jakąś kwotę ustalać. Ale na etapie pokazywania mieszkań musi być % dokładnie 1% umiech

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2017r. 19:56  
Cytuj
Drodzy forumowicze pora też epitafium pisać to moje ostatnie wpisy na SM bo tak mnie w....... z prywatą i układami z Multitrendem że przenoszę się na forum innego portalu. Tu nas mają za nic kasują wpisy bez uzasadnienia
http://stalo(...)d=864672

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »