Zaloguj się !
NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Wyludnianie się Stalowej Woli,
Posty: 33
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 18:33  
Cytuj
CYTAT
Mowa o polskich małych i średnich przedsiębiorcach, a nie ponadnarodowych korporacjach, które niczym się od komuny nie różnią, a nawet są od niej gorsze. Często przez lobby na poszczególne rządy państw takie korporacje zapewniają sobie monopole w pewnych dziedzinach gospodarki, więc mogą sobie zamykać oddziały, bo i tak klient nie odejdzie. Korporacja to nowa komuna wymuszająca (teraz szczególnie na eurokołchozie) koncesjonowanie prawie każdej dziedziny życia gospodarczego. Dlatego czują się jak pączki w maśle. Ale to nie doprowadzi do niczego dobrego dla zwykłego klienta, bo komuna czy to państwowa czy korporacyjna nigdy nie może wyjść na dobre i musi się skończyć albo upadkiem albo rewolucją.Korpo w której pracuję przetrwało drugą rewolucję przemysłową, pierwszą wojnę, rewolucję październikową, II wojnę, zimną wojnę, wojnę sześciodniową, a nawet wielkanoc 2017. I na szczęście końca nie widać, zysk idzie w górę. Klient jak poczeka ten jeden dzień też będzie zadowolony bo będzie go obsługiwał zadowolony i doceniony pracownik umiech A że zachodnie? Mam gdzieś polskie pseudofiremki którymi rządzą Janusze biznesu z rodzinami xD Niech giną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 804
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Sandomierz
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 23:47  
Cytuj
Właśnie dlatego w USA wygrał Trump aby zahamować panoszenie się korpo. Dziś się cieszysz i śmiejesz z "Januszy biznesu" a jutro korpo przeniesie biura czy produkcję na Ukrainę, bo tam tańsza siła robocza. I z czego spłacisz kredyt? Nie będzie przyzwolenia społecznego na tworzenie się "elitarnych" grupek zawodowych (w Polsce budżetówka i właśnie podobne korpo oraz niektóre wolne zawody) kosztem wyzysku reszty społeczeństwa. Egoizm nigdy dobrze się nie kończył.
A temat jak najbardziej pasuje do wyludniającej się Stalowej Woli, bo nie można tego rozpatrywać jedynie w oparciu o lokalne podwórko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2017r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
W kwietniu ujrzały światło dzienne wskaźniki dostępności należących do PKP pociągów. O ile okazało się, że włoskie Pendolino niemal się nie psuje (wskaźniki na poziomie około 96 proc.) to w przypadku Dartów jest znacznie słabiej (około 88 proc.). Niewiele gorzej od Pendolino i znacznie lepiej od Dartów wypadły za to Flirty produkowane przez Stadler i Newag, kupowane przez PKP Intercity w tym samym czasie co Darty. - PKP Intercity nie chce pociągów, które się psują - mówi nam nasze źródło.


Tyle w temacie rodzimych firm xD Niech giną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »