Zaloguj się !
NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
« 1 2
Poród Stalowa Wola - szczegóły,
ff
Wysłany: 18 Maja 2017r. 13:32  
Ja tam zadowolona z porodu byłam - położna może nie była nadskakująca, ale wszystko kontrolowała i mnie pilnowała. Ona mnie wybadała, wezwała lekarza, lekarz potwierdził badanie położnej i zdecydował o cesarce. Męczyć mi się jakoś szczególnie nie kazali, zaczęłam naturalnie, jak się okazało, że mały nie wstawił się w kanał, to pocięli. Porodów w wannie nie ma, bo jak już wyżej napisano, nikogo nie przeszkolili w tym zakresie. Wanna stoi i się kurzy, sala z wanną jest salą przedporodową w razie potrzeby. Trakt porodowy ma dwa łóżka oddzielone zasłoną, szczerze, mało mnie interesowało, czy ktoś za tą zasłoną jest, czy go nie ma. Do pewnego momentu chodziłam jak chciałam, ktg robili mi w pozycji leżącej, do wertykalnej nie dotrwałam, bo zaczęli przygotowywać cc.

Jedyne czego żałuję, to tego, że zgodziłam się na dolargan - nie miałam rozwarcia, skurczy nie było na ktg, miałam dostać na noc żeby odpocząć i do porodu miał wyparować. Okazało się, że 3-4 godziny po podaniu miałam już 6 cm rozwarcia i poród w toku. Wg mnie to przez dolargan mały nie wstawił się w kanał. Ale summa summarum wszystko przy porodzie było ok.

Co do oddziału noworodkowego - ja tam widziałam sale dwuoosobowe, każda ma swoją łazienkę. Wpuszczają na oddział wszystkich, czasem jak za dużo ludzi w pokoju, to temperują. Jest też sala przejściowa na odwiedziny. Jedyne co mi się nie podobało to to, że jeśli chodzi o karmienie piersią, to każda położna miała swoje teorie - więc jeśli jesteście nastawione na kp, to dokształćcie się przed porodem. Położne pomocne i w sumie na każde zawołanie były.

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2017r. 15:21  
Rodzilam 3 razy w Stalowej. Pierwszy raz przed remontem i dwa razy po. Na nic nie moge narzekac. Za pierwszym razem bylo wszystko jak powinno. Jedynie lekarz dotarl za pozno bo nikt sie nie spodziewal ze pierworodka tak szybko urodzi, ale polozne daly rade. Za drugim tez zaproponowali dolargan ale nie zgodzilam sie i nie zaluje. Za trzecim w ogole bylo cudownie. Z polozna smialysmy sie ze z tego porodu powinni nakrecic film instruktarzowy jak powinien wygladac porod. Caly czas mialam pilke tak jak chcialam. Do ktg bylam podpinana tylko na chwilke. Na nacinanie zgody nie wyrazilam, choc polozne mowily ze przy kolejnych porodach staraja sie chronic krocze. A po porodzie jak dostalam krwotoku to nawet nie wiem kiedy trzech lekarzy kolomnie skakalo. Z wanny mozna korzystac w pierwszym okresie porodu.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 11:29  
jak jest wszystko ok podczas porodu to kazdy szpital chwali wazne jest jak sie zachowuja lekarze polozne itd jak sa jakies komplikacje wtedy mozna ocenic czy szpital i personel stanal na wyskosci zadania

Prywatna wiadomość 

« 1 2

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »