NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Koszt budowy domku do 120m ,
Posty: 2
Dołączył: 23 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 06:30  
Cytuj
Witam wszystkich ktorzy zetkneli sie z wyzwaniem budowy domu. Prosze o rady ile trzeba liczyc na budowe domu kolo 116m parter z dachem dwuspadowym? Na czym mozna zaoszczedzic?z jakich materialow budowaliscie i ile placiliscie za ekipy? Bo ja mam jak na razie pare wycen ale dosv wysokich:/ za same mury min 20tys,czy to juz jest standard?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 06:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 06:38  
Cytuj
Oszczędzając 200 tys z urządzeniem bez szaleństw i na budżetowych meblach, wyposażenie łazienki średnia półka, kuchnia bez zabudowy na wymiar na gotowych elementach. Na drogich płytkach itp ponad 250

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 08:11  
Cytuj
przeglądałem projekty domów i jest jeden taki który mi się podoba, metraż 130 mkw + poddasze koszt zamknięcia zgonie z projektem 174 000 + wykończenie, a jeśli naczymkolwiek zaoszczędzisz będziesz cały czas dokładać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 08:28  
Cytuj
bez kosztów działki: dom 110+poddasze zagospodarowane częściowo, bez fanaberii, kocioł gazowy z zasobnikiem, kominek z płaszczem, podłogówka, odkurzacz centralny, ogrodzenie, podjazd, wydane 420tys (różne ekipy, bez wkładu własnego pracy), spisywałam wszystkie koszty budowy, opórcz dojazdu na działkę i nie wierzę w budowy za 200tys domów powyżej 100m

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 09:24  
Cytuj
CYTAT
Oszczędzając 200 tys z urządzeniem bez szaleństw i na budżetowych meblach, wyposażenie łazienki średnia półka, kuchnia bez zabudowy na wymiar na gotowych elementach. Na drogich płytkach itp ponad 250


Rally vel. Jacek vel. znawca każdego tematu całe życie w mieszkaniu mieszka, żadnego domu nie wybudował. Przestań pieprzyć człowieku jak nie masz pojęcia! Za 200 tyś to garaż wybudujesz i urządzisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 09:44  
Cytuj
EEe z tego co wiem do bloku się przeprowadziłem 8 lat temu, chyba że o czymś nie wiem. Remontowałem po zakupie dom rodziców ze stanu praktycznie surowego, a po wybudowaniu nowego uczestniczyłem w wykańczaniu także chyba ci się osoby pomyliły. 400 tys to realna kwota ale z zakupem działki, chyba że ceny tak oszalały przez ostatnie 5 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 11:47  
Cytuj
CYTAT
bez kosztów działki: dom 110+poddasze zagospodarowane częściowo, bez fanaberii, kocioł gazowy z zasobnikiem, kominek z płaszczem, podłogówka, odkurzacz centralny, ogrodzenie, podjazd, wydane 420tys (różne ekipy, bez wkładu własnego pracy), spisywałam wszystkie koszty budowy, opórcz dojazdu na działkę i nie wierzę w budowy za 200tys domów powyżej 100m



dolicz drugie 174 000 na wykończenie koszt działki i np. ogrodzenia !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
i nie wierzę w budowy za 200tys domów powyżej 100m

Samemu da radę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:20  
Cytuj
W tych tematach zawsze mnie rozbawia, propagowane przez mieszczuchów (czyli wśród nas) określenie : "domek", "mieszkańcy domków jednorodzinnych".
Nosz kurde, to nie są żadne domki, powierzchnia minimum 110mkw mało kto robi mniej, zazwczyaj 180kmw i mówią to Ci z "mieszkań", a nie "mieszkanek" które zazwyczaj mają ok 50mkw...

Mały domek 150mkw i duże mieszkanie 61kmw.... hehe

A ogrodzić się można kamieniem lub siatką, rozrzut cenowy ogromny.
Plac (chodnik,podjazd) bardzo droga sprawa ale jak ktoś ma malutką działkę to i podjazdu będzie miał tylko za pare tysięcy.

Wierzcie lub nie, ale największą zakałą jest świeży mieszczuch sprowadzający się na wieś. ZERO POSZANOWANIA cudzej ziemi, chodzi z psem srać po wszystkich krzakach tylko nie po swoich, auto parkuje na czyimś polu (mniejsza że nieużytek, nie jego to nie jego), zostawianie samochodu na drodze mimo że ma własnych 20a itd...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 20:41  
Cytuj
chocbys sie zesrał to nie wybudujesz za 200 tys domu 100m. Do stanu deweloperskiego moze tak bo bardzo budzetowych materiałch i tanich ekipach tylko uwazaj zebys pozniej 2 x nie przepłacił za poprawki. Nie ma tu kosztu wykonczenia, działki i jej urządzania, a to conajmniej drugie tyle. Nie wiem czy instalacje zamkniesz w tej kwocie... 100-120 m jesli nie chcesz budowac przez 15 lat własnymi rekami jak co niektorzy z kosztem działki i pełnym wykonczeniem, zagospodarowaniem terenu itd licz minimum 400 tys oszczędzajac bo za ta kwote nie poszalajesz - zadnych wodotryskow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 21:50  
Cytuj
Budowalam dom 160m parter z poddaszem i nie ma jakichś luksusow a 370000 zl poszlo nie wiadomo kiedy.

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 193
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd: delete
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 05:51  
Cytuj
Na początku patrzysz na kosztorysy w projektach i myślisz, że wybudujesz za 200000 ale jak przyjdzie do realizacji to wydasz 400000 (jest to realny koszt - bez działki)

Nie jestem jedną z biegających, walczących mrówek. Jestem mrówkojadem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 8 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 06:51  
Cytuj
W Polsce generalnie jest tendencja do zdrabniania, "pieniążki", "domek" "rączki" itp.


[cytat]W tych tematach zawsze mnie rozbawia, propagowane przez mieszczuchów (czyli wśród nas) określenie : "domek", "mieszkańcy domków jednorodzinnych".
Nosz kurde, to nie są żadne domki, powierzchnia minimum 110mkw mało kto robi mniej, zazwczyaj 180kmw i mówią to Ci z "mieszkań", a nie "mieszkanek" które zazwyczaj mają ok 50mkw...

Mały domek 150mkw i duże mieszkanie 61kmw.... hehe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 8 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 07:05  
Cytuj
Nie odniosę się do kosztów budowy bo nie buduję ale mogę pomóc w oszacowaniu kosztów bazując na doświadczeniu w remontowaniu domu.

Dom murowany, z niezagospodarowanym poddaszem - zgodnie z projektem: dobudowa garażu z dodatkowym pomieszczeniem nad nim, zagospodarowanie poddasza, wymiana dachu, generalny remont starej części............do tej pory wykonałam projekt, dobudówkę, poddasze bez ocieplenia, zamówiłam okna, ociepliłam fundamenty, wyburzyłam trochę ścian, kilka dobudowałam.......koszt 100 tys. przy założeniu, że materiały średnio-półkowe. Myślę, że w 200 tys. doprowadzę do stanu developerskiego, przynajmniej mam taką nadzieję umiech

Przy budowie od zera nie sądzę, żeby to było możliwe. Dochodzi koszt działki, projektu.


CYTAT
Witam wszystkich ktorzy zetkneli sie z wyzwaniem budowy domu. Prosze o rady ile trzeba liczyc na budowe domu kolo 116m parter z dachem dwuspadowym? Na czym mozna zaoszczedzic?z jakich materialow budowaliscie i ile placiliscie za ekipy? Bo ja mam jak na razie pare wycen ale dosv wysokich:/ za same mury min 20tys,czy to juz jest standard?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 27 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 16:11  
Cytuj
W necie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2017r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
bez kosztów działki: dom 110+poddasze zagospodarowane częściowo, bez fanaberii, kocioł gazowy z zasobnikiem, kominek z płaszczem, podłogówka, odkurzacz centralny, ogrodzenie, podjazd, wydane 420tys (różne ekipy, bez wkładu własnego pracy), spisywałam wszystkie koszty budowy, opórcz dojazdu na działkę i nie wierzę w budowy za 200tys domów powyżej 100m


Około 220 tyś za 120 m2 - do zamieszkania, bez kosztów działki( budowa 5-6 lat wstecz). Oszczędzania można szukać już na etapie wybierania projektu,trzeba też pobrudzić własne rączki i wylać trochę potu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 11 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2017r. 20:54  
Cytuj
106 M2 uzytkowej. Salon 3 sypialnie łazienka wc garderoba no i kuchnia rzecz jasna.
Bez ceny dzialki bo mielismy swoja. Budowa od podstaw 380 tyś bez ogrodzenia.
Można taniej, można i drożej... wszystko zależy od wielu czynników. Np ogrzewanie i standard wykończenia.
Generalnie życzę powodzenia i trzymam kciuki bo czeka cię duże wyzwanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
bez kosztów działki: dom 110+poddasze zagospodarowane częściowo, bez fanaberii, kocioł gazowy z zasobnikiem, kominek z płaszczem, podłogówka, odkurzacz centralny, ogrodzenie, podjazd, wydane 420tys (różne ekipy, bez wkładu własnego pracy), spisywałam wszystkie koszty budowy, opórcz dojazdu na działkę i nie wierzę w budowy za 200tys domów powyżej 100m


Około 220 tyś za 120 m2 - do zamieszkania, bez kosztów działki( budowa 5-6 lat wstecz). Oszczędzania można szukać już na etapie wybierania projektu,trzeba też pobrudzić własne rączki i wylać trochę potu.


Nawet 6 lat temu 220tys to cena rażąco niska. Zbudowanie w takiej cenie to pewnie wyrzeczenia się nie do przyjęcia dla większości.
Na budowę domku do wprowadzenia w 2017 roku potrzebujemy 350tys lub więcej plus działka. Wzorowanie się na reklamach cen z projektów czy suchych wyliczeniach nie ma sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 10:56  
Cytuj
Jestem w tracie budowy domu jeśli ktoś ma problem lub czegoś nie wie proszę pytać!

PS. Jeśli chodzi o koszty budowy domu nie napisałeś jaki to ma być dom
- parterowy z poddaszem użytkowym ?
- z jakich materiałów?
jest to ważne ponieważ ceny materiałów w przeciągu roku poszły bardzo do góry np; stal,pustak firmy budowlane nie chcą wykonywać takich prac za frajer czasami bywa tak ze lepiej jest kupić gotowy dom bo wyjdzie po prostu taniej dlatego ze ktoś budował dom 3 lata temu a ceny materiałów i robocizny były mniejsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 10:59  
Cytuj
CYTAT


Nawet 6 lat temu 220tys to cena rażąco niska. Zbudowanie w takiej cenie to pewnie wyrzeczenia się nie do przyjęcia dla większości.
Na budowę domku do wprowadzenia w 2017 roku potrzebujemy 350tys lub więcej plus działka. Wzorowanie się na reklamach cen z projektów czy suchych wyliczeniach nie ma sensu.


Wyrzeczenia zapewne były ale oszczędności można szukać już na etapie wybierania projektu. Gotowy w cenie 1600-1800 zł a za indywidualny trzeba było zapłacić około 5 tyś. Ceny pustaka wahały się od 2 zł do 6 zł, więc na 25 paletach jaką mamy różnice ?
Itd..

Może nie jest to takie straszne wyrzeczenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 11:16  
Cytuj
Nie zgodzę się z tym co poprzednik napisał ! Gotowy projekt 1600-1800 zł a gdzie koszt adaptacji takiego projektu do działki heheh osobiście mnie wyszedł taniej indywidualny! a ceny pustaków 2 albo 6 zł nie widzałem takich rozbieżności. Chyba ze chodzi ci o 2zł pustak max a 6 zł solbet ale w tym wypadku wielkości pustaka i parametry są inne !mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
Nie zgodzę się z tym co poprzednik napisał ! Gotowy projekt 1600-1800 zł a gdzie koszt adaptacji takiego projektu do działki heheh osobiście mnie wyszedł taniej indywidualny! a ceny pustaków 2 albo 6 zł nie widzałem takich rozbieżności. Chyba ze chodzi ci o 2zł pustak max a 6 zł solbet ale w tym wypadku wielkości pustaka i parametry są inne !mlotek



Napisałem o kosztach samego projektu. Nie chce mi się wierzyć,że ktoś "kreślił" indywidualny projekt za mniejsze pieniądze.Mapki,pozwolenia,kierownik budowy to inny temat.
Rozbieżności cenowe pustaka ceramicznego były znacznie większe, na przestrzeni 10 lat wahały się od 1.80 do 8-9 zł za sztukę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 11:58  
Cytuj
Jak się na końcu podliczy wydatki związane z katalogowym projektem, a projektem indywidualnym, to często wychodzi tyle samo. Oczywiście są projekty indywidualne za nawet 10 tys. zł, ale to zależy od wyobraźni klienta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:09  
Cytuj
Projekt to chyba najprzyjemniejszy wydatek i jeden z tańszych.
Niczym się ten projekt się przyda to trzeba:
adaptacje, warunki, kierownik budowy , mapki, koparkę, geodetę, przygotować plac budowy, jakiś garaż itp, nagle okazuje się że garaż tymczasowy wychodzi więcej niż projekt, a jeszcze trzeba przyłącza projekty, niekiedy nie ma skąd brać prądu, więc tymczasowy itp. To są koszty których się nie podaje zwykle w kosztorysach, tego jest całą masa i kto budował to wie że liczenie co ile nas wyniesie, wcale nie sprawdza się.
Oczywiście zamiast koparki możemy sobie łopatować humusik i wiele innych prac wykonać, czy tam garaż zbić z desek, ale zapewniam że za kilka lat wydacie więcej na leczenie choćby kręgosłupa a być może u niektórych lepiej poświęcić ten czas na zarobek zamiast uparcie budować najtaniej bo tak się da.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:11  
Cytuj
Może 10 lat temu tak było nie mówię ze nie ! Architekci w ST cenią się bardzo ale jest możliwość znalezienia kogoś o wiele tańszego tak jak ja zrobiłem ! Jeśli chodzi o pustaki zęby zaoszczędzić można skupować pozostałość po budowie opłaca się to pod warunkiem ze ma własny transport i czas, ja nie miałem !! A różnice cenowe w tej chwili to 10 gr ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »