NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Praca Holandia, pomoc, pilne !,
Posty: 8
Dołączył: 4 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2017r. 13:31  
Cytuj
Witam, na konkurencyjnym portalu znalazłam ogłoszenie, wyjazd do Holandii na maliny, truskawki. Załatwia to facet z Zaklikowa.
Twierdzi, że wszystko legalnie na umowę itd. chwali bardzo ale jedyne co mnie dziwi to że za załatwienie tej pracy woła sobie 100 Euro, płatne przed wyjazdem. Ktoś z was może kontaktował się z nim? Ktoś jedzie?
Proszę o pomoc, wyjazd tuż tuż a ja się jednak boję placze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2017r. 13:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 17 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2017r. 14:02  
Cytuj
przejdz sie lepiej do agencji pracy,
jest ich sporo na podkarpaciu,
to troche strzal w kolano zaufac jakiemus obcemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 413
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2017r. 17:34  
Cytuj
W UE jest prawo ,ze nikt niemoze brac kasy za zalatwienie pracy. Taki Pan za zalatwienie pracownikow jedynie co moze ,to dostac pieniadze od firmy ,ktora tych pracownikow szuka ,a nie od przyszlego pracownika. Wiele takich spraw bylo i czesto byly to walki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 28 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2017r. 18:10  
Cytuj
Rachunek jest taki:
To może być praca legalna i dobra pomimo 100 euro zapłaty. Fikcją jest iż się nie płaci za załatwienie. Martwy przepis,którego nie można egzekwować-to w prawie a w życiu codziennym każdy każdemu załatwia pracę za PLN albo inne ekwiwalenty.. ale nie o to chodzi Proszę Panią.
Chodzi o to ,że nie opłaca się po ludzku płacić tak duże pieniądze w sytuacji gdzie tak naprawdę rynek EU a zwłaszcza NL jest bardzo chłonny i oferty pojawiają się nagminnie.Także z pewnością lepsze warunki pracy niż zbieranie truskawek. Popieram poprzedników.Przede wszystkim odwiedz agencje itp.
Mniej nerwów i pieniędzy Pani straci.
Wesołych Świąt.

"You fuckin' idiots turn jewellery store into Wild West and you wondering why the cops show up?" - Nice Guy Eddie.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »