NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Implanty, Kto robi i za ile robi ?
Posty: 6
Dołączył: 25 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2017r. 02:24  
Cytuj
Witam, przeglądam tematy, których na forum odnośnie dentystów i implantów jest sporo... Kilka burzliwych opinii i kilka zamkniętych wątków. Chcąc dodać opinię zorientowałem się, że temat kilka postów niżej jest zamknięty więc zakładam nowy. Jak to jest z dentystami i implantologami w naszym mieście? Korzystałem z usług kilku: Agnieszka Chmielewska (novamed), Trafidło (multident) Łupicki, Jachima (dentes) Gola i Kiciński.

Pani Chmielewska to jedna niestety nie jedyna osoba w naszym mieście, która w wieku około 20 lat kazała mi wyrwać zęba z którym były problemy a jedynym jej rozwiązaniem okazało się coś takiego w wersji na jednego zęba:
http://www.profi(...)lowe.jpg
Doodatkowo Pani zawsze znajdowała coś do leczenia mimo iż inni tego znaleźć nie mogli.

Gola to dentystka przy której straciłem drugiego zęba. Nie mogła zresztą nie ona jedna poradzić sobie z zębem przez którego 3 dni nie mogłem spać. Korzeń był krzywy i nie mogła go do końca wyczyścić. Po 3 dnia ząb został wyrwany. Z tym zębem szukając pomocy trafiłem do Łupickiego, który stwierdził, że jak nie pomoże kolejne czyszczenie trzeba rwać.
Żaden z tych dentystów nie zaproponował wizyty u chirurga i resekcji korzenia zęba - niestety. Z wypadającymi plombami u dr Goli nie miałem problemów. Kobieta uczciwa i dobrze wykonująca swoją pracę.

Jachima odwiedziłem przy ukruszonym zębie. Zaproponował mi mostek i stwierdził, że zęba nie da się odbudować, ale w takich sprawach zawsze warto skonsultować się z kimś innym więc udałe się do Trafidły.

Trafidło człowiek u którego miałem robić braki dwóch zębów w sumie to nie on robi tylko jego kolega. Trafidło stwierdził, że spokojnie odbuduje zęba i będzie dobrze co też uczynił. Niestety po jakimś roku ząb wyleciał. Okazało się, że był jedzony od środka bo super założone wypełnienie (odbudowa zęba) było zrobione tak, że pomiędzy je a dziąsło dostawało się jedzenie. Pytałem o dziwne połączenie pomiędzy dziąsłem, on stwierdził, że jest ok jak się później okazało nie było. To była moja ostatnia wizyta u niego i moja noga tam nie postanie.

Szoja konsultowałem wszczepienie implanta miałem wykonane zdjęcie 3d w jego gabinecie, ale okazało się, że zatoka szczękowa jest zapadnięta więc trzeba robić gdzieś indziej bo on tylko wszczepia bez odbudowy.
Osoba, która udzielała mi średnio konkretnych odpowiedzi na temat firmy i polecanych przez niego implantów. W moich oczach biznesmen.

Kiciński u niego wszczepiłem 2 implanty i oba zrobione z odbudową zatoki. Implant wszczepiony Mis Seven, robi również modele wyższe Mis C1 oraz V3. Pierwszego mam już przeszło dwa lata wszystko jest tak jak należy drugi na razie wszczepiony bez korony. Ogólnie oceniam go jak na razie całkiem w porządku choć też nie bez wad, ale nie w kwestii leczenia a to jest dla mnie najważniejsze. Udziela mi zawsze rzeczowych i konkretnych odpowiedzi. Cena implanta 2000 zł korony 1500 zł odbudowa 600 zł. Oczywiście w porównaniu do ceny sprzed 2 lat mocno w górę. Cena korony może wahać się bardzo mocno ponieważ jest ich wiele dopytajcie dentystę jaką on zakłada więcej informacji w google.

Ogólnie polecam co jakiś czas udać się na kontrolę do innego gabinetu dentystycznego. Osoby ubezpieczone raz w roku mogą udać się na darmowe czyszczenie zębów a przy okazji dentysta sprawdzi stan uzębienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2017r. 02:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 26 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 15:32  
Cytuj
Zawsze warto skonsultować to co mówi stomatolog z innymi ... często tak bywa, że niby ząb do wyrwania a potem jednak nie trzeba... Mój kuzyn też u stomatologa na NFZ usłyszał że zęba trzeba wyrwać bo sie nie na leczyć... Trafił z polecenia do specjalisty z kliniki sypien.pl i ma zeba wyleczonego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »