NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Referendum szkolne Stop pisowskiej hipokryzii,
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:15  
Cytuj
Dlaczego uważasz, że się wstydzę? Już powiedziałem, dla mnie to zmiana dla zmiany. Nic się nie zmieni po za administracją. Zmniejszenie administracji to w zasadzie jedyny pozytyw.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:15  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:17  
Cytuj
Ciekawy sposób na powiedzenie, że w gruncie rzeczy nie ma się zdania.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:32  
Cytuj
CYTAT
Ciekawy sposób na powiedzenie, że w gruncie rzeczy nie ma się zdania.ok


To twoje zdanie i masz do tego prawo. Szkoda, że nie czytasz tego co sie do ciebie pisze zanim zaczniesz wyciągać wnioski jezyk

Napiszę ci to jeszcze raz. Dla mnie to zmiana dla zmiany i po za zmniejszeniem administracji niczego nie zmienia. Jestem przeciw takiej zmianie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 11:19  
Cytuj
Czyli jesteś przeciwko zmniejszeniu administracji.
A to coś nowego:szok:
Spytałbym jeszcze czy znasz jakieś badania, które wskazywałyby na to, że nie ma żadnej różnicy między obecnym, a przyszłym systemem nauczania, ale chyba nie ma sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 12:37  
Cytuj
To referendum i tak nie ma szans.

W 2013 roku rodzice chcieli referendum - w sprawie 6-sciolatków.
Prawie milion podpisów - poszło w niszczarkę do papieru.

Bo PO-PSL - dzieci i rodziców ma głęboko w d....pie.

A teraz co?
Dobro dzieci?
Nie! - władza!!!!!!

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 13:12  
Cytuj
Mirek 777 zgadzam sie z Toba w 100%!,milion podpisów w kosz, to skandal!!!!skrzywdzonych zostało mnóstwo dzieci,rok w rozwoju dziecka to jest krok milowy!!,,jak najszybciej pozbyć sie gimnazjów!, to wylęgarnia wzystkiego co najgorsze!!!,nia macie szans z tym referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
Czyli jesteś przeciwko zmniejszeniu administracji.
A to coś nowego:szok:
Spytałbym jeszcze czy znasz jakieś badania, które wskazywałyby na to, że nie ma żadnej różnicy między obecnym, a przyszłym systemem nauczania, ale chyba nie ma sensu.


Nie nie znam takich badań. To moje zdanie. Próbujesz mnie przekonać? Po co?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 15:08  
Cytuj
CYTAT
Mirek 777 zgadzam sie z Toba w 100%!,milion podpisów w kosz, to skandal!!!!skrzywdzonych zostało mnóstwo dzieci,rok w rozwoju dziecka to jest krok milowy!!,,jak najszybciej pozbyć sie gimnazjów!, to wylęgarnia wzystkiego co najgorsze!!!,nia macie szans z tym referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dlaczego wylęgarnia wszystkiego co najgorsze?

Wyniki końcowe naszych gimnazjalistów na tle europy są bardzo dobre. Sama masz jakieś złe doświadczenia? Znam wielu uczciwych i mądrych ludzi, którzy skończyli gimnazjum.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 15:29  
Cytuj
CYTAT
Czy jest pan/pani przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku” – tak brzmi pytanie, jakie jest zadawane podczas zbierania podpisów przeciw zmianom w oświacie. Aby złożyć obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum, trzeba zebrać co najmniej 500 tys. podpisów. W akcję ogólnopolską włącza się m.in. stalowowolska Platforma Obywatelska.

Renata Butryn, nauczycielka, była posłanka:
Zawsze marzyłam o tym, aby szkoła polska była jedną z najlepszych w świecie. Inwestycja w edukację to inwestycja w rozwój, w naszą przyszłość. Edukacja jest dziedziną niezwykle wrażliwą i nie można pozwolić sobie na rewolucję, która niesie ze sobą chaos i obarczona jest tak wielkim ryzykiem. Po roku 1989 wszystkie zmiany w oświacie zmierzały w tym kierunku, by szkoła była bardziej autonomiczna, żeby nauczyciel był kreatorem ,a nie biernym realizatorem ideologicznie ukierunkowanego programu.

Chodziło o taką szkołę , w której uczeń jest traktowany absolutnie podmiotowo, i ma prawo do własnego zdania. W moim odczuciu reforma cofa nas do czasów komunistycznych, w których uczniowie uczyli się na pamięć i nie mieli prawa do krytycznego spojrzenia na to, co przekazują im nauczyciele.

Nie mówiąc już o tym, że nauczyciele byli poddani indoktrynacji, a niepokorni często wyrzucani na bruk.

Dyskusja o reformie PiS nie może sprowadzać się tylko do tego ( choć jest to bardzo ważne!), czy nauczyciele zachowają miejsca pracy, a samorządowcy poradzą sobie z siecią szkół, bo jest oczywiste, że będą z tym duże problemy( w Stalowej Woli również ,z nasileniem za 2 lata). Chodzi o to, że ta reforma jest walką o „rząd dusz”, o wychowanie „poprawnie” myślącego obywatela i ,cokolwiek to oznacza, jest groźne.

Akcja zbierania podpisów już trwa. Włączyli się w nią wszyscy członkowie Platformy na całym Podkarpaciu. Protestują nie tylko partie opozycyjne, ale także samorządy, eksperci i rodzice z uczniami.

Dariusz Przytuła: Zbieranie podpisów to wspólna inicjatywa rodziców, partii politycznych, organizacji pozarządowych i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszyscy pedagodzy w tym i ja zdają sobie sprawę, że przygotowanie reformy jest wymierzone w polskiego ucznia i polską szkołę. Wprowadzenie reformy PiS wiązać się będzie z pogorszeniem poziomu nauczania w polskiej szkole. Ta reforma, to zrobienie z ucznia nieuka i obniżenie jego wiedzy. Znam się na systemach edukacyjnych w krajach Unii Europejskiej, gdyż ta tematyka była przedmiotem mojej rozprawy magisterskiej, za którą dostałem nagrodę studencką. Wiem, że ta reforma nie jest w interesie młodego pokolenia, któremu odbiera się szansę na aktywną, dobrą edukację.

Zachęcamy do składania podpisów, akcję prowadzą przedstawiciele ZNP, Platformy Obywatelskiej i innych organizacji.

Pod nr tel. 695-616-963 można uzyskać bliższe informacje na temat możliwości składania podpisów.



Pani Butryn... śmietnik historii wita, co do referendum to jestem za starym NORMALNYM system oświaty ( 8 klas podstawówki ) i tyle w temacie, co do ZNP to chyba jeden z najbardziej skompromitowanych pseudo związków

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 16:01  
Cytuj
Przyszłość narodu ma dziś inne wzorceumiechzamiast szkolnych mundurków są odsłonięte kostki.

"prawilny ziomeczek"

https://www.youtube.com/watch?v=vEY8gTY6nOk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 16:35  
Cytuj
CYTAT

Nie mówiąc już o tym, że nauczyciele byli poddani indoktrynacji, a niepokorni często wyrzucani na bruk za nie popieranie postępu i demokracji PRL-u. Chodzi o to, że ta reforma jest walką o „rząd dusz”, o wychowanie patriotycznie myślącego obywatela, i ,cokolwiek to oznacza, jest groźne.
Ta reforma, to zrobienie z ucznia nieuka i obniżenie jego wiedzy. Znam się na systemach edukacyjnych w krajach Unii Europejskiej. Chce, żeby Guy Verhofstadtd był z nas dumny przynajmniej w dziedzinie indoktrynacji następnego pokolenia Polaków, skoro obecne tak bardzo go zawiodło.



Taka argumentacja lokalnych elit, pozwala nam spokojnie spojrzeć na ich przyszłość.

//
Omijacie podane argumenty, wiec pomagam w dyskusji...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 16:53  
Cytuj
Nie bardzo rozumiem o co cały ten szum i po co ta zmiana? Czy zmiana tabliczki na szkole nagle przemieni dzieci w mądrzejsze? Czy dzieci staną się inteligentniejsze, kulturalne i ambitne? Nie. Nie ważne czy będą chodzić w obecnym systemie czy innym.

Po pierwsze to jakie dzieci mają wyniki zależy w bardzo dużej mierze od rodziców. Jeśli rodzice zadbają o dziecko to będzie zarówno wykształcone jak i wychowane. Jeśli rodzice oleją dziecko to nawet prywatna szkoła z kadrą profesorską nie pomoże.

Po drugie sam kończyłem gimnazjum i to jako 3 rocznik po ich wprowadzeniu. Ukończyłem studia na PW i na SGH, znam 2 języki obce, pracuję 8h dziennie a zarabiam bardzo przyzwoicie. Jakoś nie wierzę abym coś innego osiągnął chodząc do 8 letniej podstawówki czy 10 letniej, czy też był kształcony w innym systemie.

Po trzecie smutne jest to, że prawicowo narodowe urojenia będą istotne w nowej podstawie programowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 17:21  
Cytuj
Coś co da Ciebie jest urojeniem, dla innych może być bardzo ważne.
Tak wykształcony człowiek powinien o tym wiedzieć. Ale cóż nie zawsze tytuły naukowe idą w parze z rozumem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 17:32  
Cytuj
Jeśli komuś jest tak bardzo wszystko jedno - to tylko pogratulować.

DobryDzień - napisałeś mnóstwo bezrefleksyjnych rzeczy, z których cieszą się wszyscy liberałowie. O taki produkt im chodziło.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 17:49  
Cytuj
CYTAT
Jeśli komuś jest tak bardzo wszystko jedno - to tylko pogratulować.

DobryDzień - napisałeś mnóstwo bezrefleksyjnych rzeczy, z których cieszą się wszyscy liberałowie. O taki produkt im chodziło.


Zabierasz głos za każdym razem nie pisząc nic. Nic nie piszesz w temacie tylko zawsze krytykujesz rozmówcę. Masz jakiś problem to idź do psychologa. Wyobraź sobie, że są ludzie którzy mają inne zdanie niż ty.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
Coś co da Ciebie jest urojeniem, dla innych może być bardzo ważne.
Tak wykształcony człowiek powinien o tym wiedzieć. Ale cóż nie zawsze tytuły naukowe idą w parze z rozumem.


Po prostu mam w odbycie waszych bohaterów walczących po lasach z których część była zwykłymi zbrodniarzami. Nacjonaliści znaleźli sobie ikony które praktycznie nie różnią się od band UPA działających na Wołyniu.

Bór, Okulicki, Monter tak samo nie powinni być jak dla mnie gloryfikowani ponieważ to przez ich jakże odważną decyzję zginęło 150 tysięcy cywilów, a miasto zrównano z ziemią.

Cóż, widocznie Polacy lubują się wychwalaniu wojennych aktów samobójczych i innych głupstw pokroju Smoleńska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 18:07  
Cytuj
Zaczynają się prawdziwe argumenty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
Poziom wyników nauczania obniża się systematycznie.


A co do tego ma system 8 klasowy czy gimnazja ?
Można poprawić program, poprawić jakość kształcenia ale to wymaga czasu wielu analiz i pieniędzy. Najszybciej efekt można osiągnąć obniżając wymagania.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 19:50  
Cytuj
DobryDzień - pojechałeś - nie pomyliłem się w Twojej ocenie.

Andrzeju - to raczej Ty masz problem. good
Ja się dobrze bawię. jezyk Sztuką jest oceniać, nie obrażając. Podobnie z dyskusją. Przed Tobą jeszcze długa droga - o ile w ogóle nią pójdziesz.

BoB - gimnazja wymagają likwidacji ze względu na kumulowanie się patologicznych zachowań wśród młodzieży. Złym pomysłem było umieszczenie razem młodych ludzi i najgorszym wieku do tego.

To powoduje, że nawet dobrzy uczniowie, opuszczają się w nauce, by być akceptowanymi. Druga sprawa, to konieczność likwidacji egzaminów przez testy. Testy odmóżdżają, oduczają kreatywnego myślenia.

Przemoc do kwadratu - zarówno fizyczna jak i emocjonalna. O dziwo, szczególnie pomiędzy dziewczynkami.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 20:26  
Cytuj
CYTAT
BoB - gimnazja wymagają likwidacji ze względu na kumulowanie się patologicznych zachowań wśród młodzieży. Złym pomysłem było umieszczenie razem młodych ludzi i najgorszym wieku do tego.

To powoduje, że nawet dobrzy uczniowie, opuszczają się w nauce, by być akceptowanymi. Druga sprawa, to konieczność likwidacji egzaminów przez testy. Testy odmóżdżają, oduczają kreatywnego myślenia.

Przemoc do kwadratu - zarówno fizyczna jak i emocjonalna. O dziwo, szczególnie pomiędzy dziewczynkami.


Pisałem, młodzież z 1999r to nie to samo co młodzież w 2017. Dlatego pytam, skąd takie przekonanie o przemocy i patologii w gimnazjach, a po reformie braku jej w szkole 8 klasowej ?
Testy to kwestia programu, a nie systemu.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 23:10  
Cytuj
Robercie, jakie punkty programu chciałbyś zmienić żeby zostało po staremu?

FYI, Testy to nie jest kwestia programu, to system oceniania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 06:02  
Cytuj
Ja się cieszę, ze moje dzieci pójdą już systemem osmioklasowym.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 07:11  
Cytuj
Jaka jest szansa bo pewności nie ma, że te złe i patologiczne zachowania, o których pisze Mirek znikną gdy podstawówka będzie miała 8 klas?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 07:14  
Cytuj
Na pewno ich skala zmaleje. ok

Dlaczego?
Poczytaj co napisałem na początku tego tematu.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
Co innego przepychanki, a co innego rzeczywiste konieczne zmiany.

Moim zdaniem powrót do poprzedniego systemu jest konieczny.
Oczywiście nie mówimy tu o programie nauczania - bo ten musi nadążać za zmianami na świecie.

Ale zdecydowanie likwidacja gimnazjów pomoże.
Gimnazjum, to miejsce, gdzie następuje kumulacja zachowań typowych dla niedojrzałych nastolatków. Same problemy.
W ośmioklasowych podstawówkach 14-15 latki naturalnie czuły, że muszą zachowywać się "dorośle" - bo takie było oddziaływanie obecności dużo młodszych dzieci.

Następnie młodzież jako 16-latkowie trafiała do szkoły, gdzie w najstarszych klasach mieli do czynienia z 19-20 latkami - to ich znów stopowało.

2-letnia zawodówka, 4-letnie technikum i 3-letnie liceum to kpina pod względem programowym. Za mało czasu.


Nie wiem jak wyglądała twoja podstawówka ale w mojej był podział.
Na samym dole były klasy dla najmłodszych. Góra czyli piętro było dla starszych. Tak na dobrą sprawę nie było kontaktu z "małolatami". szatnia również była podzielona.

CYTAT
W ośmioklasowych podstawówkach 14-15 latki naturalnie czuły, że muszą zachowywać się "dorośle" - bo takie było oddziaływanie obecności dużo młodszych dzieci.


Dzieci są dziećmi. Są te grzeczne i te rozwydrzone. Takie zachowania wynosi się z domu.
W mojej szkole była duża dyscyplina i złe zachowania były napiętnowane.
Ta zmiana bez wprowadzenia większej dyscypliny nie zmniejszy patologii jeśli ta już jest.

Jeśli chodzi o dzieci młodsze i starsze.

Na Wojska Polskiego jest zespół szkół. Moloch jak cholera. Podstawówka, gimnazjum i liceum. Te trzy szkoły są pod jednym dachem. Jak sie ma twoja teoria do rzeczywistości?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »