NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Mieszkanie wynajem, Co to jest odstępne?
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 11:35  
Cytuj
Co to znaczy w ogłoszeniach ODSTEPNE ZA MIESZKANIE???

czy to kaucja?

Tylko w stalowej woli ludzie piszą to w ogłoszeniach o wynajem..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 11:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 11:44  
Cytuj
To jest ta kasa która idzie właścicielowi do kieszeni. Chyba dobrze ze jest to wyszczególnione.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 11:45  
Cytuj
Nie, nie tylko w Stalowej. Odstępne, czynsz i kaucja to zupełnie co innego.

Czynsz-kwota, którą trzeba zapłacić do spółdzielni.
Odstępne-kwota, którą właściciel chce co miesiąc otrzymać dla siebie.
Kaucja- jednorazowa kwota, którą wpłacasz na początku na poczet ewentualnych zniszczeń. Kaucja może, ale nie musi do Ciebie wrócić.

Często w ogłoszeniach jest odstępne + czynsz 1200 zł. To znaczy, że jest w tym jakieś 300 zł czynszu i 900 odstępnego dla właściciela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 12:22  
Cytuj
Musi tak być wyszczególnione, bo inaczej właściciel musiałby płacić podatek od całej kwoty, czyli od czynszu dla spółdzielni/wspólnoty także. A tak płaci 8,5% ryczałtu od samego odstępnego. Jeśli w ogóle płaci, ale to inna historia. Szkoda ryzykować i nie płacić bo potem w razie jakiegokolwiek konfliktu z najemcami, ci mogą wykorzystać ten fakt i szantażować właściciela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11595
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 15:06  
Cytuj
Większość nie płaci.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 19:18  
Cytuj
HIV o jakim szantażu Ty piszesz, bo jakoś nie rozumie. Sytuacja jaka jest w 90% wynajmów: ludzie wynajmują mieszkania i biorą kasę na rękę, czyli jak może taki ktoś szantażować właściciela mieszkania? że co? nie ma umowy, nie ma meldunku, nie ma wpłat, bo kasa idzie na rękę do właściciela i jak się taki najemca zaczyna stawiać lub przestaje płacić to sposób jest jeden. Dzwonisz na policję, że ktoś się włamał do twojego mieszkania i jak się ten najemca wytłumaczy? (sytuacja z życia wzięta) nie ma kwitów nie ma przestępstwa, a tym samym dowodów na wynajem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 19:43  
Cytuj
Nic z tego. Umowa ustna też jest umową. Jeśli najemca się postawi to go nie wywalisz z dnia na dzień. Wystarczą zeznania jego znajomych, rodziny, sąsiadów, że tu mieszkał. Policja nie ma nic do tego. A jeśli jakiś funkcjonariusz podjął się takiej interwencji jak piszesz, to złamał art. 231 kk. Jeśli najemca się wystraszy i ucieknie to nie ma sprawy. A jeśli nie, to sam będziesz miał problemy. Jak udowodnić dawanie kasy pod stołem? Wystarczy, że najmujący nagra ten fakt np. komórką i zezna w skarbowym. Sposobów jest mnóstwo. A kary podobno ogromne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 19:55  
Cytuj
czyli sugerujesz, że złodziej włamuje się do mieszkania w którym mieszkam, wzywam policję i mówię, że to złodziej, a on na świadków daje swoją rodzinę i mówi, że wynajmuje to mieszkanie i policja nie reaguje? ja z rodziną śpię pod mostem , a złodziej dobrze się bawi w moim mieszkaniu? opisałem wcześniej sytuację z życia wziętą, ale nie wspominam o tym, że są inne bardziej drastyczne metody pozbycia się intruza. A umowa ustna to tylko słowo przeciwko słowu i nikt mi nie udowodni , że taka rozmowa była, a to nagrywanie wszystkiego i wszystkich to chyba jakaś polska paranoja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 19:59  
Cytuj
Najemca to nie złodziej. I nie włamuje się, bo sam mu dałeś klucze. A jeśli zgłosisz i zeznasz, że się włamał to jeszcze odpowiesz za fałszywe zeznania. Mówię o tym co stanowi prawo.

Masz tu pierwszą z brzegu stronę o tym:

http://www.parag(...)pl/?p=76

I nie słowo przeciwko słowu, bo skąd miał klucze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 20:18  
Cytuj
wiesz z tego co piszesz wynika to, że każdy kto wynajmuje jest bezkarny, wiesz na czym polegają wynajmy a brniesz dalej i próbujesz mi udowodnić, że nie mam racji, kończąc tą dyskusję wiem tylko tyle, że nie po to jestem właścicielem ,żeby ktoś mieszkał tam za darmo, a ja za niego płacił rachunki, nikt normalny sobie na to nie pozwoli i użyłby wszelkich sposobów , powtarzam wszystkich, żeby rozwiązać tą sytuację na swoją korzyść. Nie mam takiej sytuacji i moje posty są czysto hipotetyczne, ale nawet przez chwilę bym się nie zastanawiał, bo kupno mieszkania i utrzymanie to są duże pieniądze, a cwaniaków chcących pożyć na czyjeś konto nie brakuje, o czym już nie raz było pisane na tym forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 20:21  
Cytuj
Mnie nie obchodzą czyjeś indywidualne opinie o tym, co on by zrobił. Piszę, co stanowi prawo. Możesz i siłą wywalić, ale nie zdziw się, że za chwilę dostaniesz wezwanie na sprawę karną. A pretensje do rządu, sejmu, prezydenta, że takie są przepisy. Ja też się z nimi nie zgadzam, ale co to da?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 23 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 20:36  
Cytuj
HIV na koniec to ty będziesz największym przestępcą bo nie odprowadzałeś podatku i jeszcze jak coś naruszyłeś jego nietykalność itd. Pamiętaj zdrowy rozsądek a przepisy prawa to dwie różne rzeczy. Sam osobiście wynajmował em kiedyś mieszkanie na zasadach jakie masz na myśli, tylko że wszędzie jest sporo cwaniaków i zwykłych konfidentów. Ryzykujesz to bierzesz to w rachunek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 20:54  
Cytuj
A jak uważacie..czy ceny sa niskie czy wysokie wynajmu w stalowej woli? 600 a 800zl ceny oscylują sie srednio no i z czynszem wyjdzie te 1200zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lut 2017r. 21:01  
Cytuj
W Stalowej Woli o wiele prościej wynająć mieszkanie (jako właściciel) niż w Rzeszowie. Jeśli ktoś chce inwestować kasę w mieszkania i ich późniejszy najem to tylko w takie miasta jak Stalowa, Tarnobrzeg, Mielec. Wszyscy się rzucili z inwestycjami na duże miasta wojewódzkie i dlatego jest duża konkurencja. Najemcy przebierają jak w ulęgałkach, wybrzydzając. W Stalowej Woli możesz spokojnie wziąć za 40 m2 i 600 zł odstępnego, a w Rzeszowie 800-900 zł. Rożnica jest niewielka, a to wynika z popytu i podaży. Natomiast różnica w zakupie 40 metrów w obu miastach to mniej więcej 1:2. Takie rzeczy robi propaganda sukcesu. W Stalowej Woli praktycznie nie ma mieszkań na wynajem, bo co to jest te max 10 ofert na całe miasto? Dlatego tutaj jest rynek właścicieli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 23 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2017r. 07:22  
Cytuj
Ceny duże ale takie życie, osobiście 5 lat wynajmowałem i nie ma jak to na swoim, w sumie póki co na bankowym, tyle że za kredyt płacę to samo co bym płacił za odstępne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 23 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2017r. 07:23  
Cytuj
Ceny duże ale takie życie, osobiście 5 lat wynajmowałem i nie ma jak to na swoim, w sumie póki co na bankowym, tyle że za kredyt płacę to samo co bym płacił za odstępne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2017r. 10:22  
Cytuj
Faktycznie, nie za dużo jest mieszkań na wynajem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2017r. 12:22  
Cytuj
Czasami jednak znacznie lepsze wynajmowanie niż "ślub " z bankiem(czyt.hipoteka).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »