NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Prostownik,
Posty: 16
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 18:39  
Cytuj
Jeśli ktoś posiada, a widziałem dużo kupujących prostownik w Lidlu Ultimate speed taki elektroniczny za 60 zł.Proszę o info, jak wybrać napięcie na 12V , w moim pokazuje tylko 6V i nie mogę tego zmienić, podejrzewam ,że jest zepsuty, lecz chciałem się upewnić przed zwrotem go do sklepu.Dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 18:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 15 Sty 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 19:05  
Cytuj
Pierwsze pytanie czy podłączasz prostownik zgodnie z instrukcją?
Przycisk mode reaguje? Często on jest przyczyna kłopotów z tym prostownikiem. Tym prostownikiem nie naładujesz "łatwo" całkowicie rozładowanego aku, jest trick ale wymaga dodatkowego źródła prądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 19:26  
Cytuj
Nie działa przycisk zmiany, wymienią ci na nowy. Jest tani i super ładuje ale niestety często nie działają wszystkie funkcje. Oddajesz do Lidla i oddają kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 20:13  
Cytuj
Cały problem ,że przycisk Mode pomija funkcje napięcia a pokazuje funkcje motor ,samochód i ten trzeci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 15 Sty 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 20:24  
Cytuj
samochód i płatek to program do akumulatorów o napięciu 12 V tylko różny prąd ładowania maksymalnie to chyba 3,8 A

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 20:38  
Cytuj
Mam rozumieć ,że jeśli kliknę na samochód to będzie dobrze ,choć napiecie mam na 6v bo nie moge go zmienić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 15 Sty 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 20:46  
Cytuj
Najlepiej wklej zdjęcie prostownika o którym piszemy od razu zobaczymy co się świeci. Być może piszemy o dwóch różnych modelach i tak możemy pisać w nieskończoność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 20:50  
Cytuj
Płatek jest do ładowania po rozładowaniu do zera. Przestawiasz ładowanie z motoru na samochód, sprawdź na innym akumulatorze jeszcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 1 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
Płatek jest do ładowania po rozładowaniu do zera. Przestawiasz ładowanie z motoru na samochód, sprawdź na innym akumulatorze jeszcze.

Otóż nie - płatek pozostawiamy po naładowaniu 100%, gdy świeci już na zielono na tzw.podtrzymaniu. Natomiast jeżeli akumulator przed ładowaniem ma napięcie poniżej 11,0 V to nie ma możliwości przełączenia z 6V na 12 V bo nie wystartuje. Należy ten " słaby " akumulator podładować wstępnie na prostowniku transformatorowym a po ~ 30 min , ładować tym prostownikiem elektronicznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 02:06  
Cytuj
Koledzy Mechamagicy...
Czytać, czytać i jeszcze raz CZYTAĆ instrukcję.

http://www.lidl-service.com/static/2844174/52513_PL.pdf

Napisane czarno na białym.
CYTAT
W przypadku podłączenia
baterii 12V, nie ma możliwości wyboru modułu 1
„6V“. W przypadku podłączenia baterii 6V, nie ma
możliwości wyboru modułu 2, 3 oraz 4 „12V“.


Zatem podłączając prostownik pod akumulator 12V normalnym jest, że "Mode" pomija 6V.

CZYTAĆ INSTRUKCJE ZE ZROZUMIENIEM.

PS Ładowarka włącza się w trybie Stand By, TRZEBA wybrać tryb aby zaczęła ładować.

PPS Płatek, a raczej śnieżynka to tryb do ładowania "zmrożonych" akumulatorów lub akumulatorów w technologii AGM. Różnica polega na tym, że napięcie ładowania, a co za tym idzie i końcowe, jest wyższe (14,7V).

PPPS Udało mi się kilka razy naładować tą ładowarką akumulator rozładowany niemal do zera. Mianowicie włączyłem ładowanie w tryb 6V i tak zostawiłem na dłuższą chwilę. Następnie wyłączyłem ładowarkę, włączyłem ponownie i już udało się włączyć tryb z samochodem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 02:26  
Cytuj
Moja sugestia jest taka... Kup sobie prostownik, a nie jakieś gówno z Lidla. W Lidlu dobra jest oranżada i serki pleśniowe, ale nie prostowniki. Za 200 zł na allegro kupisz prostownik, a nie kawałek chińskiego plastiku jaki oferuje Lidl. A teraz cierp, bo zlisiłęś się na pare złotych żeby nabyć badziew z promocji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 08:18  
Cytuj
Dwa tygodnie temu kupiłem prostownik w mrówce z rozruchem i możliwością szybkiego ładowania za 399zł
Nawet na trybie wolnego ładowania w ciągu pół godziny postawił na nogi spięte do siebie w kupe dwa akumulatory 6V 195Ah i kręciły jak szalone na mrozie.
Rozruchu jeszcze nie testowałem bo nie miałem takiej potrzeby ale ogólnie bardzo polecam ten prostownik.
Jedyny minus to dzwiek jaki wydaje.. dość głośno "buczy".

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 08:38  
Cytuj
Prostownik za 400 zl? My wolimy te za 60.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:55  
Cytuj
paula i mundek, ale Wy jesteście zawistni. Poza tym, dobry prostownik np. CTEK to koszt prawie 300zł, nawet na allegro. Bo w dzisiejszych czasach do akumulatorów Ca/Ca, Ag/Ca obowiązkowo trzeba używać ładowarek automatycznych z kontrolą ładowania. Zwykły prostownik, nawet ze złota i firmy z setkami lat doświadczenia, uszkodzi taki akumulator jeśli nie będziemy przy nim siedzieć, i kontrolować procesu ładowania. Mamy XXI w. dlaczego więc nie skorzystać z jego dobrodziejstw?

BTW Mój egzemplarz ładowarki z Lidla jest wykonany bardzo starannie jak na dalekowschodnią produkcję. Sam projekt też jest niezły. Algorytm ładowania poprawny, a przede wszystkim bezpieczny. Jak za 60zł moim zdaniem sprzęt godny polecenia użytkownikom domowym.

PS Przepraszam za OT, ale mam uczulenie na p!@#$%^&nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 16:59  
Cytuj
Prostownik z lidla jest z niemiec w 100% wyprodukowany, nie z Chin, bynajmniej tak pisze na moim egzemplarzu.
Jest bardzo dobry - używam już blisko 10 lat.
Takie zielone są też w Biedronce, ale nie wiem jak z ich jakością


Skoro ten z lidla nie działał to idź po prostu wymień na inny, nie powinno być problemu.

Faktem jest że jak aku padnięte to prostownik się nie uruchomi.
Lepiej sprawdź sobie wcześniej na innym aku, bo być może prostownik jest dobry, tylko akumulator kompletny zgon umiech

Trik polega na tym, że ten prostnownik aby zaczął ładować na akumulatorze musi być minimim 11V lub nawet troche więcej. Zazgonowany akumulator ma mniej i dlatego prostownik nie rozpoczyna ładowania.

Jedynym minusem jego jest to, że daje 3-4A/h więc sprawdzi się, jeśli pomyślimy o naładowaniu akumulatora dzień wcześniej (kilkanaście godzin)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 18:52  
Cytuj
RACJA! Mój błąd.
Moja ładowarka jest wyprodukowana w Bochum (Germany), stąd pewnie ta jakość.
Ale mój egzemplarz startuje z ładowaniem "samochodem" już od niecałych 8V, więc nie tak źle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 10:20  
Cytuj
SpecjalistaNicc z tymi instrukcjami to rożnie jest nie raz jak napisana takim językiem ze potrzeba było by 2 profesorów żeby obczaili o co w niej chodziok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 11:02  
Cytuj
bez obrazy, nie jestem pewny jak próbujesz przełączyć i dlatego piszę: naciskasz przycisk "MODE" kilkakrotnie i wtedy załączają się kolejne funkcje. Nie przełącza się przez naciskanie tych małych jasnych kafelków.

Bogdanm
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 19:01  
Cytuj
Sklep ACTION prostownik Dunlop chargeur batterie 6 / 12V

Za 12.50euro albo 55zl

http://www.actio(...)7046.png

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 20:18  
Cytuj
Też mam z Lidla i jak przedmówcy mówią mój też jest ok. Znajomy w lecie kupował z Biedronki i też sobie chwali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »