NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
500+, Brak kasy
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:03  
Cytuj
No oczywiście Mirek, że obligacje idą też na inne cele. Ja piszę, że samo pożyczanie jest złe. A odnoszę to do 500+ bo to kasa na konsumpcję. Czyli najgorsze co może być.

Mam negatywne odczucia bo uważam, że nas na to nie stać. Jak w budżecie będzie taka pozycja bez dodatkowych pożyczek i budżet będzie na "zero" to będę za. Dla mnie to proste. Wydaje jak mam.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:03  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:08  
Cytuj
Andrzej - za innych rządów też były emitowane obligacje. To konieczność dla zapewnienia płynności finansowej Państwa.

Nie wiem, czy są jakieś kraje na tej planecie, które nie emitują swoich obligacji. (poza Koreą Północną potluczony - choć mogę się mylić)

Taka rzeczywistość.
Pewnie że jest to złe, bo pozwala zagranicznym (czyli niestety żydowskim) bankom szantażować dany kraj. Wywierać presję na pewne decyzje....
Myślisz, że dlaczego Izrael w wielu kwestiach mówi USA co mają robić?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:25  
Cytuj
CYTAT
Andrzej - za innych rządów też były emitowane obligacje. To konieczność dla zapewnienia płynności finansowej Państwa.

Nie wiem, czy są jakieś kraje na tej planecie, które nie emitują swoich obligacji. (poza Koreą Północną potluczony - choć mogę się mylić)

Taka rzeczywistość.
Pewnie że jest to złe, bo pozwala zagranicznym (czyli niestety żydowskim) bankom szantażować dany kraj. Wywierać presję na pewne decyzje....
Myślisz, że dlaczego Izrael w wielu kwestiach mówi USA co mają robić?


Przecież poprzednicy rzekomo kradli więc potrzebowali kredytów. Teraz miała być dobra zmiana.
Płynność finansowa? Sprawdź jak długo pociągniesz w swoim gospodarstwie domowym pozwalając sobie na wyższe wydatki od dochodów, a brakującą kasę pożyczaj na procent.

Spróbuj na sobie zobaczysz jaka to rzeczywistość..


Mnie pytasz? Przecież jesteś za. Taka rzeczywistośćzaklopotany

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:28  
Cytuj
My tak ciągniemy od czasów Gierka? Czy wcześniej?
Wydaje mi się, że w okresie międzywojennym też emitowaliśmy obligacje (na pewno nie byliśmy wyjątkiem)

Budżet to nie gospodarstwo domowe - to zbyt duże uproszczenie.

Poprzednicy kradli i nie było pieniędzy dla ludzi ani na rozwój kraju.

A teraz są pieniądze na 500+, mieszkanie+ itd.

Dobra zmianaok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:34  
Cytuj
Zabawa trwa w najlepszeok

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 13:38  
Cytuj
No dokładnie, cały świat kręci się teraz wokół pieniądza...
A my? - My jesteśmy kolonią mróweczek obserwowaną zza szybki.

Z naszymi małymi sprawami, marzeniami, potrzebą posiadania rodziny, życia w "dobrobycie".

ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 17:14  
Cytuj
CYTAT

Poprzednicy kradli i nie było pieniędzy dla ludzi ani na rozwój kraju.



Ty z domu wychodzisz? Naprawdę trzeba być mocno ograniczonym aby nie zauważyć zmian które w Polsce zaszły od 2004 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 17:17  
Cytuj
Mam pytanie we wrześniu ur dziecko jest to moje drugie dziecko stad tez zlozylam na to drugie dzieciatko wniosek 500+.Do dzis nie mam decyzji . Wszystko przeciaga sie bo moj maz pracuje za granica ale tam zasilkow na dzieci nie pobiera. Nie rozumiem dlaczego tak dlugo to trwa . Bylam w urzedzie oni nic nie wiedzą . Ma ktos podobna sytuacje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 20:44  
Cytuj
CYTAT

Ty z domu wychodzisz? Naprawdę trzeba być mocno ograniczonym aby nie zauważyć zmian które w Polsce zaszły od 2004 roku.


Gratuluję Ci trafnej samokrytyki.

ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 368
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 18:46  
Cytuj
CYTAT
No oczywiście Mirek, że obligacje idą też na inne cele. Ja piszę, że samo pożyczanie jest złe. A odnoszę to do 500+ bo to kasa na konsumpcję. Czyli najgorsze co może być.

Mam negatywne odczucia bo uważam, że nas na to nie stać. Jak w budżecie będzie taka pozycja bez dodatkowych pożyczek i budżet będzie na "zero" to będę za. Dla mnie to proste. Wydaje jak mam.


ANDRZEJ -przestan majaczyc ,bzury opowiadasz. Skad sa te pieniadza zadaj sobie pytanie??? Z podatkow odp. skad rzad bierze kase na swoje wydatki ??? Od podatnikow odp. Czy rodzina wielodzietna wiecej wkada do wspolnej kasy panstwowej ???odp. Tak bo osoba np. Kawaler idac do sklepu kupi 1 jedna rzecz np.23%podatku ,a rodzina wielodzietna (5 osob) kupic musi 5 razy wiecej tego produktu przyczym zaplaca podatek 5x23%. Tak sie porownywalismy do zachodu jakie to tam zapomogi sa ,a unas nic. Jestem Ciekaw czy twoi przyjaciele o podobnych pogladach niebeda brac 500zl na dziecko. Nastepna sprawa to to ,ze od kwoty 500 zl mozesz z miejsca ujac 23%tej kwoty bo to sa podatki ktore napewno wroca do panstwa.
Nastpna sprawa to jak pokazuja badania 500 zaczyna przynosic efekty. Andrzej moze przypomnimy jak twoja partia PO chciala dawac na kazdego uchodzce po 10 tys euro to wtedy jakos w tobie zlosci z tego powodu niebylo hipokryto.Moze przypomnimy,ze srednio w Polsce na kazda rodzine uchodzcow lub mniejszosci takie jak romskie przeznaczanych jest okolo 2,5 tys zl. ,a tobie zaczyna przeszkadzac ,ze ta kwote dostaja Polacy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 19:07  
Cytuj
Tez tak mysle, ze to 500+ i inne te + to badziew. Jak kazdy socjal na dluzsza mete sie nie sprawdza, jest wylegarnia patologii. Te kraje ktore maja mocno rozwiniety socjal maja tylko z tym problemy. Glownym powodem socjalnych danin jest uzyskanie jakichs korzysci dla tych co daja. Latwo daja bo to nie ich. Po co powielac bledy innych i robic to co sie nie sprawdza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 19:41  
Cytuj
Do Allegry
Ja złożyłam wniosek w kwietniu 2016r.(mąż za granicą)., wniosek na drugie dzieci. Czekałam długo, myślałam, że już o mnie zapomnieli Pod koniec stycznia 2017 r. dostałam informację, że pieniążki będą na koncie. Czekanie się opłaciło, wpadło 5000,00 zł good. Tak więc nie martw się na pewno dostaniesz jezykA Im dłużej czekasz większa gotówka wpadniejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 20:06  
Cytuj
Pan Andrzej na pewno nie pobiera tego badziewia dlatego jest taki agresywny . Ja mam trójkę dzieci w tym dwoje niepełnosprawnych a z tej dwojki jedno chore na nowotwór wiec nie gadajcie z zazdrością komu krzywda a komu nie !!!! Polak jest wredny !!!! Te pieniądze nam bardzo pomagają! !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 20:13  
Cytuj
Łeeee, to teraz Andrzejek i zbanowany banan muszą się naprawdę wytężyć, żeby mimo wszystko obrzydzić ludziom te 500+.

Całkiem charytatywnie to robią, z przekonania i troski o państwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 20:35  
Cytuj
Robią to w imię wyższych idei.
cool girl

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:15  
Cytuj
Masz teorie Mireczku? Napisz jakie to są moje wyższe idee?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
Pan Andrzej na pewno nie pobiera tego badziewia dlatego jest taki agresywny . Ja mam trójkę dzieci w tym dwoje niepełnosprawnych a z tej dwojki jedno chore na nowotwór wiec nie gadajcie z zazdrością komu krzywda a komu nie !!!! Polak jest wredny !!!! Te pieniądze nam bardzo pomagają! !!!


Andrzejku, może skomentuj ten wpis i powiedz Pani, że 500 plus jest ch*****?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 07:18  
Cytuj
Zabrakło odwagi Andrzejku ? A gdzie jest banan z tymi swoimi fekaliami ? Przecież płacą wam za to, aby obrzydzać ludziom 500+.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 07:43  
Cytuj
Andrzeju - moim zdaniem marzy wam się władza w stylu - tusk - petru.

- liberalizm w najgorszym wydaniu
- zmarginalizowanie Polski gospodarczo i politycznie
- gender, małżeństwa homosiów, aborcja, eutanazja
- zgoda na adopcje dzieci przez homosiów
- ubogacenie kulturowe "uchodźcami"
- przyjęcie "Euro"
- odcięcie wszelkiej pomocy socjalnej dla Polaków
- całkowite podporządkowanie Polski Niemcom
- zmniejszenie liczby Polaków do 20 mln
- sprzedaż Lasów Państwowych Niemcom
- odszkodowania dla Żydów
- uznanie, że obozy zagłady były Polskie
- ogłoszenie Wałęsy "świętym"
- ogłoszenie Żołnierzy Wyklętych - mordercami i bandytami
- uhonorowanie Kiszczaka, Jaruzelskiego i Baumana
- Zrobienie z tvn24 i wyborczej mediów narodowych ze stałym finansowaniem z budżetu
- likwidacja TRWAM, RM, TV Republika
- więzienie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy, Ziobry, Kamińskiego, Pawłowicz
- oficjalne uznanie, że Tragedia Smoleńska to wina śp. Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego
- usunięcie grobu Pary Prezydenckiej z Wawelu
- podpisanie dokumentów pozwalających na zniszczenie wraku Tupolewa
- wsadzenie do więzienia tych kibiców, którzy rozwieszali transparenty patriotyczne i anty-PO
- masowe odbieranie dzieci polskim rodzinom za cokolwiek i przekazywanie np niemieckim rodzinom i oczywiście homosiom
- likwidacja wszelkich zakładów przemysłowych z polską własnością
- zmniejszenie liczebności Wojska Polskiego do 20 tyś.
- likwidacja Obrony Terytorialnej
- przekazanie Śląska Niemcom
- oddanie Rosji i Niemcom wszelkich praw do eksploatacji złóż na terenie RP

itd

A to wszystko w imię nienawiści do wszelkich form patriotyzmu i do PiSu

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 08:05  
Cytuj
CYTAT
Andrzeju - moim zdaniem marzy wam się władza w stylu - tusk - petru.

- liberalizm w najgorszym wydaniu
- zmarginalizowanie Polski gospodarczo i politycznie
- gender, małżeństwa homosiów, aborcja, eutanazja
- zgoda na adopcje dzieci przez homosiów
- ubogacenie kulturowe "uchodźcami"
- przyjęcie "Euro"
- odcięcie wszelkiej pomocy socjalnej dla Polaków
- całkowite podporządkowanie Polski Niemcom
- zmniejszenie liczby Polaków do 20 mln
- sprzedaż Lasów Państwowych Niemcom
- odszkodowania dla Żydów
- uznanie, że obozy zagłady były Polskie
- ogłoszenie Wałęsy "świętym"
- ogłoszenie Żołnierzy Wyklętych - mordercami i bandytami
- uhonorowanie Kiszczaka, Jaruzelskiego i Baumana
- Zrobienie z tvn24 i wyborczej mediów narodowych ze stałym finansowaniem z budżetu
- likwidacja TRWAM, RM, TV Republika
- więzienie dla Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy, Ziobry, Kamińskiego, Pawłowicz
- oficjalne uznanie, że Tragedia Smoleńska to wina śp. Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego
- usunięcie grobu Pary Prezydenckiej z Wawelu
- podpisanie dokumentów pozwalających na zniszczenie wraku Tupolewa
- wsadzenie do więzienia tych kibiców, którzy rozwieszali transparenty patriotyczne i anty-PO
- masowe odbieranie dzieci polskim rodzinom za cokolwiek i przekazywanie np niemieckim rodzinom i oczywiście homosiom
- likwidacja wszelkich zakładów przemysłowych z polską własnością
- zmniejszenie liczebności Wojska Polskiego do 20 tyś.
- likwidacja Obrony Terytorialnej
- przekazanie Śląska Niemcom
- oddanie Rosji i Niemcom wszelkich praw do eksploatacji złóż na terenie RP

itd

A to wszystko w imię nienawiści do wszelkich form patriotyzmu i do PiSu


zaszalałeś mirkuchytry
w wielu podpunktach zgadzam się, ale kilka aż razi w oczy.cool girl
pis ma gęby pełne pustych frazesów i patriotycznych sloganów a mówienie o patriotyźmie jednocześnie podnosząc sobie uposażenie obojętnie w jakiej postaci to cynizm i chamstwo(delikatnie mówiąc). poseł=ŻYCIE JAK W MADRYCIE. po dbało o swoich i pis robi to samo. że po to zło nie podlega dyskusji. zostali w ostatnich wyborach nagrodzeni za swoje przekręty, ale pis święty nie jest. CETA to takie samo draństwo, które patriotyczny pis chce wprowadzić jak oddanie rosji i niemcom naszych złóż. dla mnie obie partie powinny zniknąć a ich miejsce powinni zająć ludzie młodsi, wykształceni nie mający powiązań z żadnym układem. może i to marzenia, ale bez marzeń nie ma przyszłości.ok

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:16  
Cytuj
Hehe, niejeden tu dla mniej zorientowanych serwował takie manipulacje, że jaki on to niby zrażony do całego środowiska politycznego, że POPIS to jedno szambo, a pochylał się głównie nad krytyka PISu, do którego zaciekła nienawiść wystawała mu jak sLoma z butów.
Na ta gadke o młodych, wykształconych i niepowiązanych to może gimbusy by się złapały, ale niekoniecznie.

Za takimi tekstami stoją nie młodzi tylko starzy wyjadacze polityczni, którzy pod płaszczykiem prezentowania ogólnej frustracji do polityki chcą osłabić partię rządzącą, a potem przy pomocy Wyborczej naprędce sklecić jakiś "niezależny" ruch, którym będą sterować w celu przywrócenia swoich politycznych latyfundiów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:39  
Cytuj
CYTAT

Za takimi tekstami stoją nie młodzi tylko starzy wyjadacze polityczni, którzy pod płaszczykiem prezentowania ogólnej frustracji do polityki chcą osłabić partię rządzącą, a potem przy pomocy Wyborczej naprędce sklecić jakiś "niezależny" ruch, którym będą sterować w celu przywrócenia swoich politycznych latyfundiów.

jeśli do mnie tekstco to byś się zdziwił. a jeśli uważasz, że monopol na rządzenie ma po lub pis zamiennie to współczuję naszemu krajowi.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:02  
Cytuj
pikiet - jaką widzisz perspektywę, gdyby nie głosować na PiS lub PO?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
pikiet - jaką widzisz perspektywę, gdyby nie głosować na PiS lub PO?

na dzień dzisiejszy nie ma.neutralny ludzie nie chcą angażować się w politykę bo widza co się dzieje w sejmie. a jestem pewny, że żyje w naszym kraju wiele wartościowych osób, którym zależy na dobru Polski a nie tylko na kasie i profitach z posłowania. nie mam lekarstwa ale to nie znaczy, że mam zgadzać się z polityką tych co są u koryta i od wielu lat tylko zmieniają barwy aby przy nim trwać.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:18  
Cytuj
A może bys tak do USA pojechal i powiedział, że zamiast ciągle Demokraci i Republikanie, Republikanie i Demokraci to żeby jacyś młodzi wykształceni objęli ster rządow tym federalnym państwem.

Na naiwniaka to raczej nie wyglądasz.
I pewnie nie chciałbyś, aby jakiś młody wykształcony chirurg po studiach wykonywal operacje serca twojej córki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »