NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 10:54  
Cytuj
Ludzie są okradani z pieniędzy, wciska się im od dziecka że istnieje jakiś osobowy nadprzyrodzony byt i pod pozorem "co łaska", ale i z podatków KK kradnie miliony, które można by przeznaczyć np. na szpitale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 10:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:09  
Cytuj
Normalnie tragedia.... I co ja teraz zrobię????mlotekmlotekmlotekpotluczonypotluczonypotluczony

A skoro piszesz "Bóg" - z małej litery..... to o czymś świadczy:szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:21  
Cytuj
Słowo bóg specjalnie, napisałem z małej litery...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:24  
Cytuj
No to jeżeli jesteś osobą wierzącą popełniłeś grzech ciężki.

Brawo Ty!

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:30  
Cytuj
Broń boże potluczony, absolutnie nie jestem wierzący. Już dawno wyleczyłem się z choroby psychicznej zwanej wiara.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:32  
Cytuj
@MariuszKolec
Przyjacielu, co chcesz przez to udowodnić czy co osiągnąć?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:36  
Cytuj
Więc zostaw wierzącym sprawy wierzących.

Ech...

Kolejny, za którego trzeba się modlić.neutralny

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:39  
Cytuj
A znacie ten dowcip?
-Puk puk.
-Kto tam?:szok:zapytanie
-Satanista.chytry
-Nie wierzę.:szok:
-Jak Boga kocham.potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:39  
Cytuj
Albo, których trzeba leczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:40  
Cytuj
Czortunio - kogo chcesz leczyć? Tych co wierzą w Boga, czy tych co w niego nie wierzą?

Za kogo chcesz decydować o jego życiu?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:05  
Cytuj
Bardzo lubię tych"niewierzących ".Oni więcej myślą i mówią o Bogu niż niejeden z tych wierzących.Człowieku jeden z drugim jeżeli Boga nie ma to po co zawracasz głowę sobie i innym i piszesz o Nim.Nie ma to nie ma,znajdź sobie zajęcie jakieś i to wszystko umiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:07  
Cytuj
Kiedy pieniądze osób wierzących idą na KK, to ok nic do tego nie mam, ale gdy niewierzący muszą płacić na coś w co nie wierzą i z czym się nie identyfikują, to jest już problem. KK i wszelkiej innej maści sekty powinny utrzymywać się tylko i wyłącznie z datków swoich "wiernych".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
WHO
WHO
Posty: 297
Dołączył: 2 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:12  
Cytuj
CYTAT
Kiedy pieniądze osób wierzących idą na KK, to ok nic do tego nie mam, ale gdy niewierzący muszą płacić na coś w co nie wierzą i z czym się nie identyfikują, to jest już problem. KK i wszelkiej innej maści sekty powinny utrzymywać się tylko i wyłącznie z datków swoich "wiernych".



Za co niewierzący muszą płacić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:12  
Cytuj
CYTAT
Bardzo lubię tych"niewierzących ".Oni więcej myślą i mówią o Bogu niż niejeden z tych wierzących.

Bardzo słuszna uwaga Fiodorze. Godna głębszej refleksji. Chyba większość znanych mi wierzących katolików o Bogu w zasadzie nie mówi. Powiem więcej, prawie nic o nim nie wie. Czy to nie jest niepokojące? Bardzo często to ci niewierzący z jakichś dziwnych powodów inicjują dyskusję o Bogu. Dyskusję, której z kolei wierzący próbują za wszelką cenę uniknąć. Jest to dalece zastanawiające zjawisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:14  
Cytuj
CYTAT
Broń boże potluczony, absolutnie nie jestem wierzący.


O to broń boże mnie ubawiło do łez.. Bóg cię ma bronic? Jaki bóg? On nie istnieje dla ciebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:16  
Cytuj
CYTAT (Fiodor)
Bardzo lubię tych"niewierzących ".Oni więcej myślą i mówią o Bogu niż niejeden z tych wierzących.Człowieku jeden z drugim jeżeli Boga nie ma to po co zawracasz głowę sobie i innym i piszesz o Nim.Nie ma to nie ma,znajdź sobie zajęcie jakieś i to wszystko umiech


Gościu pisał o KK czyli księżach. Naprawdę tego nie wyłapałeś?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:18  
Cytuj
bezstronny - to kraj ludzi wierzących. I tyle.
Niewierzących jest garstka, a próbują ogromnej większości dyktować warunki.
My Wam nic złego nie robimy - to Wy cały czas nas atakujecie.
Najwyraźniej czujecie się źle z Waszą niewiarą. Patrząc na nas - czujecie, że nie postępujecie właściwe.

Kiedyś, w mediach padały słowa:
"dziś obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych..."
"jutro obchodzimy Wielkanoc..."

A dziś?

"dziś wierni KK obchodzą...."


To wymusiła "poprawność" którą próbuje nam wciskać poważnie chora na brak własnej tożsamości Europa....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:23  
Cytuj
CYTAT (bezstronny)
Kiedy pieniądze osób wierzących idą na KK, to ok nic do tego nie mam, ale gdy niewierzący muszą płacić na coś w co nie wierzą i z czym się nie identyfikują, to jest już problem. KK i wszelkiej innej maści sekty powinny utrzymywać się tylko i wyłącznie z datków swoich "wiernych".


@bezstronny jak jesteś "bezstronny", to dlaczego bierzesz jedną "stronę" w dyskusji? umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:24  
Cytuj
CYTAT
Kiedy pieniądze osób wierzących idą na KK, to ok nic do tego nie mam, ale gdy niewierzący muszą płacić na coś w co nie wierzą i z czym się nie identyfikują, to jest już problem. KK i wszelkiej innej maści sekty powinny utrzymywać się tylko i wyłącznie z datków swoich "wiernych".


I tu znowu wychodzi że przydał by się sensowny kompromis. Aby każdy był zadowolonyok na Kościół łożyli by osoby które tego chcą i było by super bo nie rodziło by to konfliktów społeczenych.


Mirek pisałeś, że Tych Ludzi którzy nie poprą wośp się szkanuje czy naciska- a co się w społeczeństwie dzieje jak ktoś powie, że nie chodzi do Kościoła lub coś podobnego- tak samo wśród ludzi wtedy brakuje tolerancji czy zrozumienia.

Przykład z tego tematu. Od razu ruszyły w obronę emotikonki, zdania, że co z tego i takie tam. A przecież można przyznać rację, że jakby w końcu oddzielić pieniężne łatwe zyski wśrod duchownych każdemu wyszło by to na lepsze.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:29  
Cytuj
Chcecie wierzyć, wierzcie, chcecie mieć świątynie i szamanów odprawiających w nich obrzędy miejcie, chcecie żeby wasi czarownicy żyli sobie w luksusie na wasz koszt? Wasza sprawa, nikt wam tego nie broni, tylko wara wam i klechom od pieniędzy osób nie podzielających waszych przekonań. Problemem nie jest to że ktoś wierzy, problem zaczyna się w tedy kiedy ktoś wierzy, że ja powinienem wierzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:30  
Cytuj
Spora w tym wszystkim jednak wina samego KK, który robi wszystko co się da, by ludzi od kościoła odgonić (afery różnego rodzaju, pazerność na kasę, znieczulica, brak przestrzegania reguł które sam KK próbuje narzucać ludziom).

Osobiście jestem wierzący (tak mnie wychowano i tak czuję), ale KK jako ten "pasterz", wg. mnie już się nie sprawdza, za dużo widać tam typowych wad człowieka, który dorwał się do władzy i kasy.

Tematu samej wiary może lepiej nie poruszać na forach jak to (oraz nie mieszać z tematem o KK, mimo, że będzie ciężko z jasnych względów), bo do niczego dobrego to nie doprowadzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:33  
Cytuj
bezstronny - obrażasz nas i naszą wiarę.
Na tym ma polegać dyskusja z Tobą?

Klemens - nie spotkałem się z piętnowaniem ludzi niewierzących.
Przykłady w przeciwną stronę - masz choćby w tej dyskusji.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Fiodor)
Bardzo lubię tych"niewierzących ".Oni więcej myślą i mówią o Bogu niż niejeden z tych wierzących.Człowieku jeden z drugim jeżeli Boga nie ma to po co zawracasz głowę sobie i innym i piszesz o Nim.Nie ma to nie ma,znajdź sobie zajęcie jakieś i to wszystko umiech


Gościu pisał o KK czyli księżach. Naprawdę tego nie wyłapałeś?


Andriusza,a o Bogu nic tam nie wyłapałeś?umiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:45  
Cytuj
Fiodorze no nic ;-) Ty jednak tak. Zacytujesz?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 12:46  
Cytuj
Spokojnie.Autor tego tematu nie koniecznie atakuje ludzi wierzących a jedynie poczynania księży i chyba wiem co miał na myśli.
Jestem osobą wierzącą ale bardzo nie podoba mi się to ,że kler robi trochę tak,że jest to "wiara" za pieniądze.Może nie dosłownie wiara bo tego nikt nie może ani odebrać ani zakazać ale jeśli chce się w pełni korzystać z Sakramentów to może być problem finansowy.Slub 500,chrzest 300,pogrzeb ileś tam masakra,ciągle te pieniądze,jak w sklepie.W kopertę daj,na tacę daj,wydanie papierka 50 zł luuudzie .
Zdarzają się księża z powołania i nie kierują się tylko danym banknotem ale jest takich bardzo mało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »