NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Brokatowa ściana - lakier, Lakier bezbarwny do ścian
Posty: 80
Dołączył: 14 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 11:20  
Cytuj
Witam, potrzebuję zabezpieczyć ścianę w przedpokoju, na którą została nałożona farba z brokatem. Zna ktoś dobry lakier do ściań wewnętrznych? Taki co nie zostawia smug i zamazów, koniecznie rzadki i przezroczysty. Próbowałam już gotowego lakieru z brokatem, ale na płaskiej powierzchni zostawiał koszmarne smugi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 11:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 11:53  
Cytuj
Witam polecam lakier magnata lub bejce są w sklepach lub w Mrówce z firmy primacol jest do zabezpieczania strukrór ale świetnie sprawdza się do zabezpieczenia farb na ścianach i nakłada się wałkiem lub pędzlem (bejca może być perłowa super efekt błyszczący) ja poprostu mieszam z brokatem i nakładam wałkiem (jednakowa str. bez smóg) na ściane super efekt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 14 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 12:12  
Cytuj
Z firmy Primacol używałam włąsnie gotowego lakieru z brokatem i zarówno przy nakładaniu pędzlem jak i wałkiem wychodziły nie ładne smugi. Na powierzchni strukturalnej myślę, że nie byłoby takiego problemu jak na gładkiej. Czy ten lakier magnata jest rzadki i zupełnie przezroczysty? Czy ma taką konsystencję mleczną jak lakier Promacol?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 26 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 08:37  
Cytuj
Czy mogę prosić o zdjęcie pokoju? Jestem ciekaw efektu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 13:08  
Cytuj
Niema opcji by po wałku wychodziły smugi ewentualnie jak jest chłonne podł.to i farba zostawi smugi trzeba przejechać żadkim albo gruntem.
Lakier jest bezbarwny ale efekt po malowaniu zawsze ma troche inny odcień, najlepszy i równy efekt jest gdy pierwszą warstwe na chłonnych pow.zrobimy samym lakierem lub zagruntujemy a następnie naniesiemy warstwe z brokatem a co do zdjęć nieoddają efektu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 14 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 07:34  
Cytuj
Nie lakier tworzył smugi, tylko grupujący się brokat. Powstawały pasy brokatu i nie chciał się równo rozprowadzić. Dlatego zamiast kupować gotową mieszankę lakieru z brokatem lepiej było wsypać brokat do farby, a całość zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, dzięki któremu brokat się nie sypie i w dodatku efekt jest delikatniejszy, bardziej satynowy. Postaram się później przesłać zdjęcia ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 20:34  
Cytuj
ja zabezpieczałem zabudowy i newralgiczne sciany lakierem przezroczystym magnata. nie dosc ze fajnie zabezpiecza to podbija głębie koloru. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »