NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Smog!!!,
HIV
HIV
Posty: 1476
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 19:58  
Cytuj
Z tego linku wynika, że normy hałasu szczególnie w porze nocnej są znacznie przekroczone. W którym miejscu stoi urządzenie pomiarowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 19:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 20:28  
Cytuj
Ciekawe co z tym zrobi Lucjusz jezyk

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 20:43  
Cytuj
patrząc na te wszystkie przekroczenia, władze miasta powinny się zastanowić
czy strefa ekonomiczna ,de facto bardzo potrzebna z pukntu widzenia ekonomicznego dla miasta i mieszkancow, nie powinna już się rozrastać w duże zakłady przemysłowe. czy nie czas pomyśleć o innych terenach dalej od miasta? przykład fabryki Uniwheels, która w Niemczech jest zlokalizowana gleboko w lasach, z dala od zabudowań, ba!kilkanascie km od miejscowości gdzie nawet google Maps nie zrobilo zdjęć, pokazuje czy nie możnaby zrobić tak u nas?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe co z tym zrobi Lucjusz jezyk

co zrobi? a wielkie nic. zwoła konferencje, zamydli oczy jak zawsze i tyle jego działania. tu trzeba mieć jaja jak w każdym działaniu na rzecz mieszkańców. a on jest mądry tylko w gębie.sciana
a jeszcze się pytam gdzie jest weber i sagatowska. tak im zależy na dobru mieszkańców to mają okazję się wykazać.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 21:13  
Cytuj
Nic nie zrobi jak zawsze... Pójdzie na konferencje, naobiecuje i tyle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 22:01  
Cytuj
Smog to wina nas wszystkich, a nie polityków.
Koszt kotła CO o obniżonej emisji cząstek stałych, czyli kotła ze specjalnym katalizatorem to min 12 tyś.

Kto chętny kupić?

Chcemy mieć czyste powietrze?
No to wymieniamy kotły, rezygnujemy z diesli. Tiry na tory....

jednorazowy gdzie chcesz pracować? W usługach? W sklepie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 22:06  
Cytuj
To może niech Lucjusz powie po co pompował te baloniki z Weberem? Ty już go bronisz mimo że jeszcze nic nie zrobił.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 22:06  
Cytuj
A co Twoim zdaniem miał zrobić?
Realnie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
A co Twoim zdaniem miał zrobić?
Realnie.

mirku on kandydował i został prezydentem. jego obowiązkiem jest działać. co miał zrobić? nie będę brzydko mówił.chytry jak nie wie jak się do tego zabrać, to niech zrezygnuje bo nie nadaje się na to stanowisko. my mamy mu podawać rozwiązania?co tak się chwalił swoimi kompetencjami w kampanii wyborczej sciana i co? "krowa, która dużo muczy mało mleka daje". teraz my mamy mu mówić. to za co dostaje tyle kasy? za własny lans, ciągłe puste gadanie i obowiązki wobec partii.mlotek

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lut 2017r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
A co Twoim zdaniem miał zrobić?
Realnie.


Mirek to podejdź do gościa na dyżur i zapytaj. Po co gościu pompowałeś te balony i robiłeś z siebie pajaca, realnie jezyk

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 07:10  
Cytuj
Bijecie pianę.
Macie ochotę zadawać mu pytania - proszę bardzo - tylko pytania o ten temat. A Wam w głowie baloniki.:szok:

Trzeba by było zakazać palenia w starych kotłach CO, karać za palenie śmieci w piecach i wprowadzić zakaz ruchu samochodów z silnikami diesla. Zakazem trzeba by było objąć oczywiście Rozwadów, Brandwicę, Jastkowice, Pysznicę.....itd..... nie tylko Stalową Wolęsmiech2

Ale byłby krzyk.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 08:30  
Cytuj
CYTAT
Bijecie pianę.
Macie ochotę zadawać mu pytania - proszę bardzo - tylko pytania o ten temat. A Wam w głowie baloniki.:szok:

Trzeba by było zakazać palenia w starych kotłach CO, karać za palenie śmieci w piecach i wprowadzić zakaz ruchu samochodów z silnikami diesla. Zakazem trzeba by było objąć oczywiście Rozwadów, Brandwicę, Jastkowice, Pysznicę.....itd..... nie tylko Stalową Wolęsmiech2

Ale byłby krzyk.potluczony


Baloniki bo on właśnie je pompował i zbierał podpisy pod różnymi petycjami.

No to jak trzeba to może czas najwyższy to zrobić. Ja nie wiem nie jestem prezydentem. Nie byłem kandydatem i nie pompowałem baloników.

Mirek masz dobre pomysły i wiesz co zrobić. Widzę, że starasz się wspomóc Lucjusza. Podejdź do niego i zaproponuj mu te rozwiązania. Jesteś taki gorliwy w wyręczaniu władzy więc działaj.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 08:46  
Cytuj
A może też warto by było zerknąć w stronę przemysłową miasta ?

W końcu czujnik znajduję się w tamtym rejonie, dla porównania w Nisku czujnik umieszczony jest w części domkowej (gdzie jest o wiele więcej domków opalanych węglem) i wyniki są o niebo lepsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 09:13  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 11:01  
Cytuj
Ale po co czujnik ma być skierowany w część przemysłową??? Czujnik ma być tam gdzie jest największe skupisko ludzi, szkoły, przedszkola, głównie chodzi o dzieci i osoby starsze, więc gdzie logika umieszczania czujnika w części przemysłowej, co "GRZ"???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2017r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
Ale po co czujnik ma być skierowany w część przemysłową??? Czujnik ma być tam gdzie jest największe skupisko ludzi, szkoły, przedszkola, głównie chodzi o dzieci i osoby starsze, więc gdzie logika umieszczania czujnika w części przemysłowej, co "GRZ"???


Nie wiem, ja go tam nie umieściłem, strzelam, że najwygodniej było go umieścić na budynku KUL-u - bo KUL jest właścicielem tego urządzenia (a napewno go obsługuje), a że jest to bliska lokalizacja terenów przemysłowych, stąd mój wniosek że cały "syf" idzie z tamtąd. Tym bardziej, że największe wzrosty są w godzinach 02:00 - 05:00 - nie są to raczej godziny gdzie ludzie dokładają do pieca, albo jadą swoimi dieslami na miasto. Warto by się było tym zainteresować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2017r. 08:37  
Cytuj
Zanieczyszczenie pyłem PM10 jest według stacji w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 8.00 prawie trzykrotnie większe niż w innych miejscach Podkarpacia według stacji WIOŚ Rzeszów !!!. Nisko - 56, St.W -159. Jakieś wnioski?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2017r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
Zanieczyszczenie pyłem PM10 jest według stacji w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 8.00 prawie trzykrotnie większe niż w innych miejscach Podkarpacia według stacji WIOŚ Rzeszów !!!. Nisko - 56, St.W -159. Jakieś wnioski?


Niech ludzie przestana palic byle czym w piecach to napewno cos pomoze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2017r. 20:59  
Cytuj
Jak to możliwe, że stalowowolska stacja wykazuje (dziś 17 luty o godz. 20) ponad 9-krotnie większe zanieczyszczenie pyłem PM10 (692) niż pobliska stacja WIOŚ w Nisku (77)!!!? Czy są dobrze skalibrowane czujniki? Nigdzie w Polsce nie ma takich różnic w pobliskich stacjach! W tej chwili największe zanieczyszczene w Polsce pyłem PM10 wg mapy GIOŚ jest w miejscowości Olesno i wynosi 162,4. (???)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2017r. 21:49  
Cytuj
Też mam nadzieję, że to źle skalibrowany czujnik ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2017r. 08:58  
Cytuj
Byłem wczoraj w szpitalu i powiem, że ten dźwięk (jednostajne buczenie) może naprawdę wqrwić. Ja tam byłem na chwilę ale mieszkającym na "Manhattanie" nie zazdroszczę. Ciekawe co siedzi w głowach odpowiedzialnych za ten hałas?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 11 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2017r. 09:56  
Cytuj
Dziś na www.air24.pl o godz. 8 pył PM10 wskazywało ponad 1200, o dziewiątej dziwnie wynik z 8 zmieniono na 908, z godziny 9 to 497. Można sobie tak zmieniać wyniki pomiarów??? Skoro podany jest pomiar na daną godzinę to jakim sposobem ulega on takiej korekcie???? Jak można wierzyć w jakiś pomiary, skoro można sobie wklepać jak widać dowolne cyferki jak pasuje????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2017r. 12:16  
Cytuj
To dziwne, bo od wczorajszego wieczoru oddycha się dużo lepiej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2017r. 16:10  
Cytuj
ZIMA WIATR WIEJE ZE WSCHODU WTEDY JEST LEPSZE POWIETRZE ALE NA WSCHODZIE KRAJU NATOMIAST W STRONE ZACHODU JEST ZŁE POWIETRZE
LATEM WIEJE ODWROTNIE Z ZACHODU NA WSCHÓD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1476
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Lut 2017r. 18:22  
Cytuj
A tutaj piszą, że na tej histerii ktoś chce coś ugrać dla siebie:


http://www.twoja(...)dlaczego


Rozumiem, że atakowanie motoryzacji jest obłudne, ale atakowanie pieców jak najbardziej zasadne. Trzeba robić systemowe rozwiązania dla ogrzewania domów i mieszkań a nie szukać przyczyny w motoryzacji. Czemu ogrzewanie z PECu, czyli sieci miejskiej jest droższe od indywidualnego palenia węglem? Przecież tutaj jest paranoja, bo zbiorówka powinna być tańsza lub co najwyżej na podobnym poziomie, ale nie droższa. Ale po drodze chce zarobić kopalnia, kolej, elektrociepłownia, spółki miejskie typu PEC i za wszystko ma zapłacić Kowalski. To Kowalski kupi węgla od Zdzicha, co go na prywatnej ciężarówce ze Śląska przywiezie. Za dużo jest pasożytów z wysokimi pensjami a za mało pracujących realnie. Tu jest problem całej Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »