NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Kalibracja Amplitunera, ustawienia audio, namiary
Posty: 92
Dołączył: 22 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2017r. 17:48  
Cytuj
Witam,potrzebuje namiar na kogos kto skalibruje i poustawia mi amplituner pioneera vsx 515, caly zestaw sklada sie z amplitunera glosnika centralnego Tagi harmony i 2 glosniki podstawkowe tej samej firmy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2017r. 17:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 10:51  
Cytuj
To możesz zrobić samemu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 22 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 15:11  
Cytuj
Tak tylko do tego trzeba miec specjalny mikrofon do kalibracji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 15:29  
Cytuj
szczerze? mam taki mikrofon w amplitunerze marantz ale to tylko taki pic marketingowy trochę, bo po kalibracji jeden głośnik trochę przyciszy , drugi trochę podgłośni w zależności jaki masz układ w pokoju (albo pufa zasłania głośnik). Ale różnice to musiałbyś chyba na jakichś urządzeniach szukaćumiech jak masz ustawione wszystko na zero to moim zdaniem i tak będzie ok. No chyba że jesteś audiofilem i masz taki słuch to wtedy kombinuj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 22 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 16:11  
Cytuj
Ostatnio cos mi sie poprzestawialo i strasznie cicho slychac kolumny nie wiem dlaczego, jak zmienie wejscia znaczy podepne efektowe tam gdzie powinny byc frontowe slychac normalnie a jesli podepne tam gdzie mają byc czyli pod surround to cicho slychac ,nie wiem jak to zmienic ,centralny tez mi sie wydaje ze gra cicho

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 09:57  
Cytuj
to kombinowaleś prawdopodobnie coś z typem dźwięku (dolby digital, dts, dt hd ale z inną liczbą głośników niż Ty masz. Zazwyczaj one są w liczbie 5+1 a u Ciebie z tego co zrozumialem jest trochę nietypowa konfiguracja bo 2+1). Więc w Twoim przypadku moim zdaniem kalibracja jest potrzebna ale nie na potrzeby konfiguracji jakości dźwięku (do czego jest potrzebny ten mikrofon) tylko na ilość głośników jakie masz. Ustaw sobie najpierw stereo i podepnij frontowe tam gdzie powinny być podpięte frontowe. A jak to nie pomoże to szukaj na necie albo w instrukcji ustawień domyślnych (w sensie standardowych fabrycznych).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »