NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Rower zimą ,
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
Zima to zima. Trudno w zimie oczekiwać czystej nawierzchni ...


Nie do wiary potluczonynaprawdę?no masakra chłopie jakie ty masz podejście.Ulice czyściutkie,a ścieżki i chodniki to co?Tym bardziej to dziwi bo z prezydenta taki zapalony kolarz,ale to chyba tylko na pokaz.Wczoraj wielka akcja zakładania światełek do rowerów w tip topie.Nie no zajebiście,tylko że niektórzy przypchali swoje pojazdy bo jechać na nich nijak nie mogliumiech
Ale grunt że za darmo dają.Oj panie prezydencie coś szwankuje u Pana logika.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 13:03  
Cytuj

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 13:03  
Cytuj
Mirek w warszawce ale ja w zimie praktycznie nie wyjeżdżam to niech bardziej światowi się wypowiedzą.

Pozatym chodniki przy posesjach muszą być wyszorowane do płytek chodnikowych przez właścicieli posesji a na mieście może już być dziadostwo placze

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 13:24  
Cytuj
CYTAT

Tym bardziej to dziwi bo z prezydenta taki zapalony kolarz,ale to chyba tylko na pokaz


Tylko na pokaz, co by się ogrzać przy rowerzystach w blasku fleszy,...widać zreszta po jego tuszy jaki to zapaleniec do jazdy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 19:18  
Cytuj
Latem przypomnimy "dobrej zmianie" jak się im lansu przy rowerzystach zechce good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 21:10  
Cytuj
CYTAT (cyklista)
W mieście da się żyć bez auta, nawet mając dzieci i robiąc duże zakupy raz w tygodniu


Jak to robisz?
Jak to robicie?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:09  
Cytuj
Jak zawieźć roczne dziecko do żłobka przy - 10?
Jestem "dzieckiem dwóch pedałów" ale tego sobie nie wyobrażam ;-)

Cyklisto powiedz, jak żyć ;-)

No i duże zakupy?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:41  
Cytuj
Andrzej...to mało sobie jesteś w stanie wyobrazić umiech
O kilku lat obserwuję ten blog http://ale-mamo.blogspot.com/ i wiem do czego zdolni są hardkorowi rodzice rowerzyści umiech

Dla mnie to lekko chore bo rozumiem ze mozna mieć pasję taką czy inną ale nie kosztem innych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:59  
Cytuj
Dojeżdżam do pracy autobusem, a na zakupy chodzę pieszo do supermarketu. Czasami z pracy do domu rekreacyjnie wracam na nogach. To tylko 4 km. Jak widać, da się żyć bez samochodu i taki tryb życia jest zdrowszy. Autobus rozleniwia i muszę częściej chodzić pieszo. Rower odpada ze względu na brak rowerowni w zakładzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:13  
Cytuj
Można oczywiście . Ale jeśli się ma dzieci to już nie jest tak łatwo . W naszej pipiduwie to jest jeszcze bajka ale wyobraź sobie mieszkać w Krakowie. jedno dziecko do szkoły, drugie do przedszkola a trzecie do żłobka... żebyś był maratonczykiem to nie ogarniesz bez auta lub pomocy np teściów .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:24  
Cytuj
Czego wprost Panowie nie powiecie jak przytargać rowerem zakupy jednotygodniowe? Przecież ja nie pytam się złośliwie?

Wyborco na zakupy pieszo a jak powrót z tobołami które ważą może z 20kg?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:35  
Cytuj
Jak się uprzesz to załadujesz. Tylko musisz kupić pojemne sakwy na bagażnik i kierownicę umiech
No chyba że co tydzień kupujesz 10 kilo mąki i 10 kilo cukru , 10 litrów wody mineralnej itp...wtedy może być problem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 01:38  
Cytuj
@Klemens_Maria: Pomyśl kreatywnie. Masz wiele możliwości.

Postępuje amerykanizacja życia i coraz więcej rodzin w niedzielę wsiada do samochodu, jedzie do kościoła na mszę, a potem na zakupy do hipermarketu. Nie idźmy tą drogą. W USA na wielu osiedlach nie ma sklepów. W Polsce małe sklepy jeszcze utrzymują się z artykułów pierwszej potrzeby. Niektórzy nie umieją sobie wyobrazić, że na zakupy można chodzić częściej niż raz w tygodniu, a co za tym idzie, jeść świeżą żywność bez konserwantów.

Chodzę na zakupy średnio co 2 dni. Wystarczy pojemny i mocny plecak, czyli pierwszy lepszy z Tesco odpada. Emeryci korzystają ze specjalnych wózków na zakupy, a może ten pomysł przyjmie się także w młodszych pokoleniach. Można też przewozić zakupy rowerem. Tutaj nie ma żadnych innowacji - wszystko już wymyślono. Poszukaj w Internecie, jak radzą sobie inni rowerzyści.

Wybór należy do was. Można pójść na łatwiznę i przylecieć na forum z pytaniem „Pomocy! Jaki samochód kupić, bo nie mam czym jeździć na zakupy” (autentyk!)

Jeśli auto ma służyć tylko do zakupów, może popełniamy błąd logiczny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 08:22  
Cytuj
Dzięki za odp

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 09:51  
Cytuj
CYTAT (Klemens_Maria)
Czego wprost Panowie nie powiecie jak przytargać rowerem zakupy jednotygodniowe? Przecież ja nie pytam się złośliwie?

Wyborco na zakupy pieszo a jak powrót z tobołami które ważą może z 20kg?


Pytanie do Panów, ale jako fanka dwóch kółek pozwolę sobie "się wtrącić" smiech2
Jak już ktoś wspomniał niezastąpiona jest sakwa na rower, najlepiej trzykomorowa. Tylko porządna, z bardzo mocnego materiału i koniecznie trzykomorowa. Proponuję zwrócić uwagę na zamykanie: suwak komór bocznych i komory górnej powinien rozpinać się wzdłuż trzech boków komory (do sakwy z zamkiem tylko wzdłuż jednego boku trudno cokolwiek wcisnąć). Dodatkowo polecam poręczny plecaczek na dokumenty i drobiazgi.
W tym roku odśnieżanie DDR to jakaś porażka (poza DDR na Przemysłowej Bocznej), więc większe zakupy zdarza mi się robić nie przy pomocy jednośladu, ale nadal "na dwóch kółkach". Taki pojazd
http://wozki(...)ami.html
świetnie się sprawdza, a duże koła bardzo dobrze radzą sobie w zimowych warunkach. Na początku starsze sąsiadki dziwnie na mnie patrzyły jak szłam z wózkiem na zakupy, ale po jakimś czasie chyba uznały, że to nie taki głupi pomysł bo same kupiły wózki i śmigają z nimi do sklepu ok

A tak na marginesie: Czy tylko ja mam wrażenie, że w poprzednich latach z odśnieżaniem miasta było dużo lepiej, a główny ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż miasta (Al. Jana Pawła II) był bardziej przyjazny użytkownikom?

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 10:06  
Cytuj
Wielu ludzi ma takie wrażenie.
W tym roku odśnieżanie to porażka. I już nie chodzi o rowery, bo żeby doprowadzić chodniki i ścieżki do stanu "czysty suchy" potrzebny byłby duży nakład pracy, ze względu na poprzymarzany lód.
Chodniki w wielu miejscach są śliskie i nie posypane.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
Jak zawieźć roczne dziecko do żłobka przy - 10?
Jestem "dzieckiem dwóch pedałów" ale tego sobie nie wyobrażam ;-)

Cyklisto powiedz, jak żyć ;-)

No i dużego zakupy?
A czy ja Ci bronię autem się poruszać, mi w tej dyskusji zależy tylko na lepszym utrzymaniu ciągów pieszo rowerowych z strony miasta, bo w obecnej chwili widzę że miasto olewa potrzeby ludzi którzy przemieszczają się po mieście rowerami. Jeżeli będą lepiej odśnieżane ścieżki, to w godz.najwiekszego natężenia ruchu drogowego i kierowcom będzie lżej, bo jeden rowerzysta to jedno auto mniej na drodze. Bardzo rzadko można zobaczyć więcej niż jedną osobę w samochodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »