NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Zakaz odbijania piłki o ścianę, refleksja
Posty: 38
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 08:35  
Cytuj
Będąc na ,,świńskim ryju,,gdzie mieszkałem i spędzałem szczęśliwe lata dzieciństwa...trochę się uśmiałem widząc na elewacji bloku tabliczkę
Zakaz odbijania piłki o ścianę...gdzie te czasy gdzie grało się w piłę bez przerwy pod blokiem, tłukło w króla piłką o ścianę bloku czy sklepu....
Biedne te dzisiejsze dzieci....hehe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 08:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 08:51  
Cytuj
No wiesz - tynki na ociepleniach styropianem są bardzo delikatne.
Poza tym, im więcej starszych ludzi, tym więcej zakazów. Za to ilość ogródeczków przy klatkach wzrasta.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 09:22  
Cytuj
Niestety, ale ten temat można skwitować przysłowiem "zapomniał wół, jak cielęciem był".
Jak czyjeś dziecko kiedyś grało w piłkę krzyczało, to musiało się wyżyć, teraz łatwiej walnąć tabliczkę z zakazem grania w piłkę i stwierdzić, że dziecko ma tak powszechne ADHD... i tylko dzieci żal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 10:19  
Cytuj
Belona a gdzie ten " swinski ryj " sie znajduje?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Będąc na ,,świńskim ryju,,gdzie mieszkałem i spędzałem szczęśliwe lata dzieciństwa...trochę się uśmiałem widząc na elewacji bloku tabliczkę
Zakaz odbijania piłki o ścianę...gdzie te czasy gdzie grało się w piłę bez przerwy pod blokiem, tłukło w króla piłką o ścianę bloku czy sklepu....
Biedne te dzisiejsze dzieci....hehe


Podjedz do kogoś z rodziny,kto dokonał termomodernizacji swojego domu.Powróć do starych dobrych czasów, gdzie się tłukło w króla piłką o ścianę. Gwarantuje Ci,że na zadane pytanie znajdziesz wyczerpującą odpowiedz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 12:24  
Cytuj
Do Klemens_Maria "świńki ryj" to potocznie bloki ostatnie po lewej przed mostem na Sanie w kierunku na Pysznicę przy rozdzielni.
Do tematu. Elewacja na styropianie jest krucha i nie po to wykonuje się modernizację żeby niszczyć ją piłką. W tej chwili przy każdej prawie szkole są super Orliki więc po co grać o ścianę. Za dzieciaka często bywałem w tamtych stronach i jeśli mowa o "świńskim ryju" to my chodziliśmy "na prądy"
Poza tym pamiętam, że jak już wtedy graliśmy o ścianę, bo zdażało się, to nie raz przegonił nas ktoś ze skrajnych mieszkań😉

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 12:43  
Cytuj
Dziecko ma prawo bawić się przy bloku.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 13:39  
Cytuj
CYTAT
Dziecko ma prawo bawić się przy bloku.


Oczywiście że tak, ale co masz na myśli pisząc "bawić się"? bo chyba nie niszczenie elewacji bloku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 14:25  
Cytuj
mirek77 to niech odbija o twój samochód przecież to tylko zabawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 14:26  
Cytuj
jak byłem małym chłopcem to też kopaliśmy o blok piłką i kopnąłem raz w okno sąsiadki, ale na szczęście szyba się nie rozbiła umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 14:31  
Cytuj
Jacky108 dzięki

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 16:08  
Cytuj
Jeżeli mylę się w technologii wykonania to proszę mnie poprawić. Dawniej jak robiono docieplenie ścian szczytowych to docieplano wełną mineralną/szklaną, wzacniano stalową gęstą siatką i kladziono na to solidny gruby tynk. Potem przyszła moda na blachy zamiast tynku. Teraz wykonuje się to tak jak każdy widzi. Dawniej grało się o blok i ludzie z granicznych mieszkań skarżyli się na hałas. Każdy normalny w tej sytuacji zmieniał miejsce lub rodzaj zabawy. Wykonanie docieplenia było wręcz niezniszczalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 16:27  
Cytuj
jacky...co to znaczy na prądy?...Czy masz na myśli boisko między akacjami a rozdzielnią...ja mieszkałem w 10 tce...do dziś mam bliznę na kolanie...jak po paradzie bramkarskiej upadłem na szklo....S pamiętscie tską grę w klipe...zwlaszcza po świętach jak się robiło pały z wyrzuconych choinek...he he....Pozdrawiam wszystkich znajomych z tamtych czasów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 19:07  
Cytuj
"Na prądy" tj. boisko a raczej klepisko za rozdzielnią obok dwóch betonowych nazwijmy to pierścieni. Swego czasu stały tam nawet bramki.
Fox-GreyFox zanim na blokach na bocznych ścianach zaczeli kłaść blachę bloki chyba wogóle nie były ocieplane. Stąd teraz taka skala dociepleń. W roli ścisłości piszę chyba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 20:11  
Cytuj
Były docieplane bo pamiętam zabawy przy tym :] dawniej boki były poprzedzielane smołowymi odstępami. Przy docieplaniu usuwano smołę, poprawiano i izolowano łączenia (jak dobrze pamiętam) i docieplano. Mówię cały czas o ścianach bocznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 20:18  
Cytuj
Faktycznie teraz sobie przypminam takie długie gwoździe jakimi był przybijany styropian. Teraz stosuje się kołki plastikowe. Zwracam honor.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 20:36  
Cytuj
Za moich czasów pod blokiem siedziało się "Pod Palmą" umiech

Ktoś może pamięta palmę pod dwójką?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 20:37  
Cytuj
Z tego co ja pamiętam, docieplano wełną mineralną - i to grubo, następnie kładziono taką gęstą siatkę oczka gdziec koło 1 - 1,5 cm z drutu jakieś 2mm. Także mega solidne to było. Pamiętam jak dziś jak stały drewniane rusztowania przy blokach. Jak kładli blachę to mieli już te wysięgniki na linach z korbami :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 21:36  
Cytuj
Sami fachowcy budowlani....ja o grach i zabawach
..klipa, król,zjeżdżanue zgórki na czym popadnie,ja nawet pod lód wpadłem w zimie, scyzoryk synek matka,
gra w kapsle...a Wy techniczne detsle omawiacie dociepleń...i się nawet znacie...napiszcie jakie rozrywki pamiętacie...przygody...O rury z zakladu krawieckiego.. aleśmy się nimi tłukli...pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2016r. 21:50  
Cytuj
W sumie zakaz ma trochę sensu, ponieważ dużo jest boisk na osiedlach i na pewno można znaleźć ciekawsze miejsca do gry niż kopać piłką o blok umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »