NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Wilki w lasach janowskich,
Posty: 1
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2016r. 23:56  
Cytuj
Dzisiaj natknalem sie na wpisy kilku kolegow rowerzystow,ktorzy zastanawiali sie czy w lasach janowskich sa wilki ?
Oczywiscie,ze sa i wystepuje w tych lasach trzy,stale watahy,rozmnazajace sie,ktore zamieszkuja te tereny od dosyc dawna.
Jedna z tych watach,liczy nawet 8-9 osobnikow,dwie pozostale sa mniejsze ( ponoc 5 wilkow kazda z nich ).
W ubiegle lato, pod koniec lipca,wieczorkiem,wybralismy sie z zona na przejazdzke rowerowa i niedaleko wsi Szewce,okolo poltorej km, widzielismy trzy wilki,przebiegajace nam droge.
Wilki byly oczywiscie sploszone,nawet na nas nie spojrzaly,tylko szybko przeciely nam droge i w poplochu wbiegly w las.
To bylo moje jedyne spotkanie z wilkami w naszych lasach,mimo,ze slady widywalem i widuje w roznych rejonach lasow janowskich.
O spotkaniu z wilkami powiadomilem Nadlesnictwo Janow Lub,gdzie potwierdzono wystepowanie tych cudownych drapieznikow w naszych lasach.
Oprocz tego,moj tata z moim bratem widzieli,juz ponad 10 lat temu, dwa wilki bliziutko wsi Maliniec...
Co do dzikow,jeleni,saren,lisow,borsukow,itd,spotykam je dosyc czesto, dziko glownie wieczorami.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2016r. 23:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Gru 2016r. 00:15  
Cytuj
Rowerem jeżdżę po Lasach Lipskich i Janowskich od ponad 25 lat ale nigdy nie spotkałem wilka ( może to i dobrze ) ale też słyszałem od wielu osób że wilki są obecne w tych lasach . Co do innych zwierząt leśnych które spotkałem podczas swoich wycieczek po tych lasach to najczęściej widziałem oczywiście sarny i jelenie..oraz wszelkie gady ( zaskrońce, gniewosze , padalce i małe jaszczurki a nawet żmije ) . Przy rozległych stawach w okolicach wsi Gwizdów widziałem też raz łosia, wydry a nawet orły . Co dziwne, nigdy nie spotkałem na swojej drodze dzika .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
htk
htk
htk
Posty: 49
Dołączył: 26 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2016r. 13:14  
Cytuj
zwierzyna wczesniej nas wyczuje i ucieknie w przeciwna stronę :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2016r. 18:43  
Cytuj
Mniej więcej pośrodku lasu między Niskiem i Przyszowem widziałem samotnego wilka. Cztery lata temu.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Gru 2016r. 10:01  
Cytuj
Wilki sa tez w okolicy Stalowej Woli a dokladnie w lesie w strone wysypiska.Chodzilam tam "na kije" i kilka razy wiosna 4 lata temu na droge (150-200 m) wychodzil wilk (myslelismy ze to pies).Wychodzil popatrzyl i szedl sobie tak bylo przez miesiąc.Ktoregos dnia spotkaliśmy leśników w aucie i piwiedzialysmy ze w lesie sa psy i czy jestesmy bezpieczne,pan popytal gdzue dokladnie i stwuerdzil ze nic nam nie grozi bo to wadera,ma male i wyczuwa ze idziemy,wiec wychodzi sprawdzic czy jej dzieci sa bezpieczne.Podobno zyje w tym lesie wataha,ale wilk ot tak nie atakuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 16 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Gru 2016r. 11:22  
Cytuj
Wielkie mi co... wilki w lesie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2016r. 15:10  
Cytuj
No nie wiem, a jak wadera pomyśli, że zagrażacie jej dzieciom to wyjdzie i wam te kijki połamie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 14:17  
Cytuj

Te tzw. "lasy janowskie", to obecnie raczej parki niż lasy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HBR
HBR
HBR
Posty: 76
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 20:15  
Cytuj
Też kiedyś widziałem jednego koło miejscowości Janiki.

Obrazek
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 21:41  
Cytuj
nachcik...durniu . Byłeś kiedyś w lesie ?? Jeśli byłbyś kiedyś. w Lasach Lipskich lub Janowskich to nie pisałbyś takich wypocin .
No ale takie trole jak Ty nie bywają w lasach bo to przecież wedle Ciebie POTENCJALNIE niebezpieczne !!! No i zasięgu internetu nie ma...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »