NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Jak walczycie z mrozem?,
Posty: 97
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:06  
Cytuj
Czy macie jakieś sposoby na wilgoć w aucie? Od kilku dni samochód skrobie z 2 stron :( Stosuje skarpetki z drewnianym żwirkiem, klika osób mi to radziło, niestety na wiele to się nie zdaje. Ktoś mi mówił, że wodą z octem szybę smaruje i nie ma problemu przynajmniej w środku auta. Proszę was o rady jak sobie z mrozem poradzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:10  
Cytuj
Ryż w rajstopę i na czas podstoju wrzucić na podszybie. Kiedyś widziałem jeszcze ściereczki chyba to z krowiej skóry do czyszczenia ale jak to działa to nie mam pojęcia.
Najskuteczniejsza metoda to chyba jednak w lato osuszenie auta z wilgoci.
Tak przy okazji filtr kabinowy masz świeży?? no i skądś ta wilgoć musiała się wziąć, masz gumowe dywaniki z rantami czy tylko szmaciane?? może jakaś nieszczelność??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:13  
Cytuj
Pierwszy właściciel wymienił szybę w aucie myślę, że tu coś mogło być spartaczone. Filtr kabinowy był wymieniany w marcu 2016.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:17  
Cytuj
Przydało by się rozebrać tapicerkę na słupkach i podsufitce i zobaczyć czy nie ma jakiegoś zawilgocenia.
Co do parowania to można spróbować jeszcze pochłaniaczy wilgoci dostępnych w marketach i marketach budowlanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Czy macie jakieś sposoby na wilgoć w aucie? Od kilku dni samochód skrobie z 2 stron :( Stosuje skarpetki z drewnianym żwirkiem, klika osób mi to radziło, niestety na wiele to się nie zdaje. Ktoś mi mówił, że wodą z octem szybę smaruje i nie ma problemu przynajmniej w środku auta. Proszę was o rady jak sobie z mrozem poradzić.

Po skończonej jeździe ostudź i wywietrz samochód.Włącz nawiew zimnego powietrza,pootwieraj drzwi na jakieś pięć minut.Pozostaw leciutko uchylone okna na przestrzał.Mróz wbrew pozorom osusza. Po dwóch tygodniach będziesz skrobał tylko z zewnątrz i w celu ułatwienia tego zadania możesz zastosować wieczorem podaną miksturę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 13:48  
Cytuj
Plandeka na szybe przednią i boczne z allegro za 50 zł. Po skończonej jeździe wietrzysz auto.
Zdejmujesz dywaniki rano i sypiesz żwirek dla kota z biedronki itp, po pracy jedziesz na myjnie i to odkurzasz, zrób tak 2-3 dni pod rząd i wilgoci brak, żwirek wszystko pochłania.
Potem zostawiasz świeży z tyłu pod dywanikiem pasażerów i raz w tygodniu odkurzasz bo w zimie zawsze z butami naniesiesz wode / śnieg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2016r. 14:19  
Cytuj
Klimatyzacja na okrągło cały rok, nawet jak jadę gdzieś 3 minuty klima działa. Nawiew na górę i dół aby osuszać jak najwięcej zakamarków w aucie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 11:24  
Cytuj
a co powiedzie na miksturę alkohol + denaturat + woda? O czymś taki można przeczytać tu. Może ktoś stosował albo zna inny zestaw składników?

http://www.lolma(...)emu.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2016r. 00:50  
Cytuj
Denaturat, to też alkohol...

Ja mam welurowe dywaniki i od środka nie skrobię.
Kupiłem pochłaniacz wilgoci do auta i kładę go na podszybiu gdy wychodzę z auta, oraz staram się w miarę możliwości przewietrzyć auto przed zamknięciem.
Filtr kabinowy wymieniam przed zimą właśnie, bo przez całe lato trochę kurzu łapie.
Staram się mieć nawiew na obiegu otwartym kiedy to tylko jest możliwe.
Co do klimatyzacji, to poniżej 5st.C w moim aucie i tak się nie włącza... :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »