NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Rondo,
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 08:55  
Cytuj
[cytat]ok

[spam spam spam]

Dramat, normalnie dramat, kto kuźwa tego człowieka dopuścił do jakiejkolwiek "władzy".

Plus dla Prezydenta, zachował się w końcu jak logiczny człowiek, odpowiedzialny - najpierw trzeba nad problemem się pochylić i pomyśleć, a nie mlaskać takie idiotyzmy jak ten "radny". Problem jest, bo jak widać, ludzie nie radzą sobie na skrzyżowaniu, trzeba wymyślić coś innego, tylko co jest prostszego? Może faktycznie te sekundniki spróbować, tylko kto poniesie koszty, jak to się nie przyjmie (bo brak dynamicznego sterowania wprowadzi inne problemy)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 08:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 09:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ja myślę że sekundniki na tym skrzyżowaniu rozwiązałyby całkowicie temat ale z oczywistego powodu pewnie ich nie będzieumiech


Tym oczywistym powodem jest to, że na tym skrzyżowaniu się nie da ich wprowadzić, bo nie ma tu "stałego" sterowania światłami, tylko jest dynamiczne, na bazie natężenia ruchu i ruchu pieszych, ale ty wiesz lepiej, że to spisek umiech


Pierwsza sprawa to jeżdzę codzienne tamtędy, nie złapałem mandatu. Żona dostała i tam jak ktoś powyżej napisał na pewno na żółtym mandatu się nie dostanie. Na zdjęciach JAK BYK jest, że przejechała na czerwonym i ja tutaj nikogo nie bronie i nie wietrze spisku. Nie posłuchała męża żeby uważać to zapłaciumiech (oczywiście też mówiła że na "zóóóółtym przejechałam" ale jak zobaczyła zdjęcia to była cisza....to tak nawiązując do koleżanki powyżej) Jeśli ktoś jedzie 40-50 to nie ma bata żeby nie wyhamował. Ale wracając do sekundników, to Krzysiek wytłumacz mi dlaczego we Wrocku mnóstwo było takich skrzyżowań z nie wiem ale co najmniej 10 razy większym ruchem niż tutaj i to zdawało egzamin genialnie. Każdy patrzy na sekundnik i jeszcze ruszali na raz a nie jak ktoś z przodu jedzie to ten następny dopiero rusza. Ja na tym skrzyżowaniu nie widziałem chyba jeszcze nigdy więcej niż 10 samochodów na jednym pasie....więc nie wiem po co ta analiza natężenia ruchu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
vielitz - tak, dostałam mandat. Ten za mną pewnie też. W mojej sytuacji nie było szans na hamowanie, bo w przypadku zahamowania zostałabym uderzona w tył samochodu. Ale nie będę się tłumaczyć, wiesz lepiej.

Ty nie masz się interesować czy ktoś Ci wjedzie w tyłek czy nie. Nie wiesz kto tam jedzie i co zrobi. To, że Tobie się wydaje, że może ktoś uderzyć, albo może wyhamuje to nic w tym przypadku nie znaczy. Przed sygnalizacją masz się do niej stosować, ten za tobą też. Widziałaś sygnalizatory czy gapiłaś się w lusterko i obliczałaś czy w Ciebie wjedzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 09:37  
Cytuj
CYTAT
Plus dla Prezydenta, zachował się w końcu jak logiczny człowiek, odpowiedzialny - najpierw trzeba nad problemem się pochylić i pomyśleć,


Taa potluczonypotluczony

Aborygen rzecze:
CYTAT
(...)chyba, że pan radny Daniel Hausner pokryje koszty odsetek i ewentualne koszty postępowań sądowych w tym zakresie.(..)


Tylko zapomniał, że od mandatów nie ma odsetek potluczonypotluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
ja myślę że sekundniki na tym skrzyżowaniu rozwiązałyby całkowicie temat ale z oczywistego powodu pewnie ich nie będzieumiech


Tym oczywistym powodem jest to, że na tym skrzyżowaniu się nie da ich wprowadzić, bo nie ma tu "stałego" sterowania światłami, tylko jest dynamiczne, na bazie natężenia ruchu i ruchu pieszych, ale ty wiesz lepiej, że to spisek umiech


Pierwsza sprawa to jeżdzę codzienne tamtędy, nie złapałem mandatu. Żona dostała i tam jak ktoś powyżej napisał na pewno na żółtym mandatu się nie dostanie. Na zdjęciach JAK BYK jest, że przejechała na czerwonym i ja tutaj nikogo nie bronie i nie wietrze spisku. Nie posłuchała męża żeby uważać to zapłaciumiech (oczywiście też mówiła że na "zóóóółtym przejechałam" ale jak zobaczyła zdjęcia to była cisza....to tak nawiązując do koleżanki powyżej) Jeśli ktoś jedzie 40-50 to nie ma bata żeby nie wyhamował. Ale wracając do sekundników, to Krzysiek wytłumacz mi dlaczego we Wrocku mnóstwo było takich skrzyżowań z nie wiem ale co najmniej 10 razy większym ruchem niż tutaj i to zdawało egzamin genialnie. Każdy patrzy na sekundnik i jeszcze ruszali na raz a nie jak ktoś z przodu jedzie to ten następny dopiero rusza. Ja na tym skrzyżowaniu nie widziałem chyba jeszcze nigdy więcej niż 10 samochodów na jednym pasie....więc nie wiem po co ta analiza natężenia ruchu.


Danielumiech?
No ok, ale były to skrzyżowania tego typu (takie pseudo rondo dwupasmowe) i ze sterowaniem dynamicznym? Ja nie mówię, że sekundniki są złe (chociaż co widzę po Rzeszowie, z tego tez nie każdy potrafi korzystać i zdecydowanie nie rozwiązuje to wszystkich problemów), tylko twierdzę, że na tym skrzyżowaniu na chwilę obecną nie da się zamontować takowych. Jak wprowadzi się zaś stałe zmiany świateł (by były sekundniki), to problem będzie właśnie przy małym ruchu, bo będziesz zawsze stał tyle samo - nie ważne czy w danej kolejce jest 1 auto czy 100. A teraz pomyśl dodatkowo, że tu masz 4 kierunki, i do tego jeszcze pieszych, wyobraź sobie, że to trzeba zgrać, by każdy miał szansę przejść/przejechać - nie widzę tego bez sterowania ręcznego (na bazie natężenia + po kliknięciu przycisku przez pieszego). Zobaczymy jednak co mądre głowy wymyślą - bo jakoś do czasu postawienia kamer, to raczej nikt nie miał uwag do działania tego skrzyżowania, wszystko szło tam dość płynnie (tylko raz na jakiś czas latali niektórzy na czerwonym, a teraz jakoś chyba jednak mniej).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 10:37  
Cytuj
taaa to ja sąsiadumiech
aż tak w to nie wchodziłem ale na pewno było to duże skrzyżowanie z kilkoma przejściami dla pieszych i do tego dochodziły tramwaje... wiec wątpię że stopień skomplikowania był mniejszy niż w Stalówce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 10:51  
Cytuj
Gdyby nasza władza była mądra, rzuciłaby hasło, że zwraca pieniądze za niesłusznie wystawiony mandat na rondzie. Zaprosiła do biura poprosiła o okazanie mandatu i zdjęcia, wjechał na zielonym zwrot, wjechał na czerwonym wypad. Sprawa umiera naturalnie. A tak paru rozżalonych (bo pewnie nie chciało się zatrzymać, może zdążę) stratą kilku stówek sieje ferment

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 11:03  
Cytuj
CYTAT
taaa to ja sąsiadumiech
aż tak w to nie wchodziłem ale na pewno było to duże skrzyżowanie z kilkoma przejściami dla pieszych i do tego dochodziły tramwaje... wiec wątpię że stopień skomplikowania był mniejszy niż w Stalówce


No właśnie, tam jest pewnie tak duży ruch, że nie ma co regulować bo się nie da - pewnie prędzej to jest sprzężone kilka skrzyżowań w "zieloną falę" itp. Tutaj właśnie temat jest taki, że tu jest stosunkowo niewielki ruch, a czasami zerowy, albo dodatkowo taki rwany, że raz jest duży ruch w jednym kierunku, a raz w drugim itp. - więc bez tego sterowania w teorii możesz stać sobie w giga kolejce aut, mimo że na drugim świeci się zielone a aut ZERO (tak ja to rozumiem, jak ktoś wie że jest inaczej to niech mnie proszę poprawiumiech).
Nie jestem fachowcem więc nie będę się tutaj "spuszczał" nad tematem, więc powiem prosto - przed kamerami, skrzyżowanie naprawdę działało dobrze i nikt nie narzekał, teraz też jest ok (no bo nic się nie zmieniło przecież) tylko po prostu ludziom nie podoba się karanie ich mandatami umiech Jak ktoś wymyśli jak to co jest zgrać z sekundnikami bez utraty płynności i elastyczności zmian świateł, to jestem za. Ale jestem przeciwny by robić jakieś nie przemyślane ruchy i eksperymenty moim/naszym kosztem, bo ktoś nie może przeboleć, że mandat dostał (albo nawet nie dostał, tylko dał się ponieść grupowej nagonce/panice).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
Gdyby nasza władza była mądra, rzuciłaby hasło, że zwraca pieniądze za niesłusznie wystawiony mandat na rondzie. Zaprosiła do biura poprosiła o okazanie mandatu i zdjęcia, wjechał na zielonym zwrot, wjechał na czerwonym wypad. Sprawa umiera naturalnie. A tak paru rozżalonych (bo pewnie nie chciało się zatrzymać, może zdążę) stratą kilku stówek sieje ferment


W tym problem, że wg. radnego nie jest problemem, że ktoś dostał mandat, na który nie zasłużył, tylko to, że w ogóle ktoś śmie karać ludzi;) i dodatkowo wywęszył tam mega spisek. To jest po prostu populistyczna gierka - gość nie potrafi nic wnieść w sprawach istotnych, więc szuka sztucznej sensacji, gdzie może zaistnieć, a ludzie lubią takich, co chcą wszystkim pomagać (w teorii pomagać).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 11:36  
Cytuj
ITD wysyła takie ładne ujęcia z kamer. Tyle rozżalonych że dostali za zielone. Niech ktoś wklei te zdjęcia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
Gdyby nasza władza była mądra, rzuciłaby hasło, że zwraca pieniądze za niesłusznie wystawiony mandat na rondzie. Zaprosiła do biura poprosiła o okazanie mandatu i zdjęcia, wjechał na zielonym zwrot, wjechał na czerwonym wypad. Sprawa umiera naturalnie. A tak paru rozżalonych (bo pewnie nie chciało się zatrzymać, może zdążę) stratą kilku stówek sieje ferment



Nikt Cię Bob do płacenia mandatu nie zmusza, wszystko można wyjaśnić z ITD drogą korespondencyjną. Jeśli ktoś się nie zgadza z tym co przysłali z ITD i uważa że światło na fotce ma kolor zielony zawsze może napisać wyjaśnienie i swoją wersje zdarzenia. Nie pisz głupot typu " Gdyby władza była mądra ....." bo robisz z siebie idiote.
Czekam aż ktoś wklei fotke od ITD jak to wjechał na zielonym i dostał 500zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdyby nasza władza była mądra, rzuciłaby hasło, że zwraca pieniądze za niesłusznie wystawiony mandat na rondzie. Zaprosiła do biura poprosiła o okazanie mandatu i zdjęcia, wjechał na zielonym zwrot, wjechał na czerwonym wypad. Sprawa umiera naturalnie. A tak paru rozżalonych (bo pewnie nie chciało się zatrzymać, może zdążę) stratą kilku stówek sieje ferment



Nikt Cię Bob do płacenia mandatu nie zmusza, wszystko można wyjaśnić z ITD drogą korespondencyjną. Jeśli ktoś się nie zgadza z tym co przysłali z ITD i uważa że światło na fotce ma kolor zielony zawsze może napisać wyjaśnienie i swoją wersje zdarzenia. Nie pisz głupot typu " Gdyby władza była mądra ....." bo robisz z siebie idiote.
Czekam aż ktoś wklei fotke od ITD jak to wjechał na zielonym i dostał 500zł.
Ironię jarzysz jak żarnik w świetlówce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 20:05  
Cytuj
Trzymamy się tematu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 20:32  
Cytuj
te światła są ustawione pod wystawianie mandatów ostatnio jade od hotelu stal prosto w ken pierwsze światła czerwone drugie czerwone ruszam pierwszy na zielonym drugie światła też zielone aż tu nagle drugie światła robią sie czerwone ile przejechałem 10 metrów czas 5 sekund od zapalanie się pierwszych swiateł zielonych i kto by pomysłał ze nie da rady przejechać dwóch swiateł za jednym razem tylko trzeba brać te skrzyżowanie na dwa razy tu nie ma winy miasta tylko tych idiotów z ITD którzy tylko są od tego zeby wystawiać mandaty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 21:03  
Cytuj
Piszesz tak chaotycznie, że ciężko zrozumieć, które światła już wg Ciebie były pierwsze, a które drugie. Mniejsza z tym, jeżeli zapaliło się czerwone to chyba po to aby się zatrzymać, a nie jechać tylko dlatego, że ujechałeś 10 metrów i nic się nie stanie jak mimo wszystko pociśniesz dalej. Żebyśmy później nie czytali Twoich postów,że biedaczek zobaczyłeś żółte i niedobrzy panowie z ITD mandatem Cię ukarali za niewinność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 21:24  
Cytuj
Światła te właśnie NIE są ustawione. Są automatyczne. Wyjedź poza Stalową Wolę - np. do Rzeszowa, to też doświadczysz takiej techniki. ITD kamer tam nie ma jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
Światła te właśnie NIE są ustawione. Są automatyczne. Wyjedź poza Stalową Wolę - np. do Rzeszowa, to też doświadczysz takiej techniki. ITD kamer tam nie ma jezyk


Co ty bredzisz, przecież tu jest ewidentny spisek!! Pewnie ktoś "siedzi za kamerami" (na bank ktoś z PO, może Tusk?!) i łapie biedaków, zmieniając im światła przed samą maską umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »