NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Dostęp do broni palnej,
Posty: 18
Dołączył: 6 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 00:08  
Cytuj
CYTAT
Takie tam z internetu, więcej nie szukam, bo mi się nie chce.
Zarejestrowana bron tez strzela.

http://wiado(...)d=1182b8

http://www.inter(...)dex.html

http://konta(...)262.html


http://www.fakt.(...)/q95gtwk

Zarejestrowany samochód też zabija, idąc tym wspaniałomyślnym tokiem myślenia.

O bezsensie przywoływania takich treści może chyba tylko świadczyć fakt, że głos na "NIE" pada od osób, które w ograniczonym lub zerowym stopniu mieli styczność z bronią i nie są jej posiadaczami. Po przejściu wszystkich zawiłości prawnych, wydaniu sporej kasy, wywiadach środowiskowych, badaniach psychologicznych nikt nie myśli o użyciu legalnie posiadanej broni do obrony miru domowego bo wiadome jest, że skończy się to karą więzienia bez względu na okoliczności. Żyjemy w takiej rzeczywistości i pewnie jeszcze długo się to nie zmieni.

Przykład gdzie dostęp do broni jest znormalizowany i podlega mądrym przepisom? SZWAJCARIA. Pytanie czy słyszymy aby w tym kraju panowała ogólna anarchia i wojna domowa?

W tym kraju na 100 osób przypada 45,7 jednostek broni. I to nie jest tylko i wyłącznie broń krótka, ale i półautomatyczna oraz automatyczna.
Nikt tam nie biega z AK47 po ulicach.

Ile w polsce? 1.3 (!) sztuki na 100 obywateli. Jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie. Jest to sytuacja odbiegająca od normy, na niekorzyść naszych obywateli i bezpieczeństwa kraju, a nie tylko jakiegoś kowalskiego.

Niech da to do myślenia zagorzałym przeciwnikom znormalizowania dostępu do broni. Zero ironii, czyste fakty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 00:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 00:36  
Cytuj
CYTAT

Ja bym chciał mieć pistolet, kalibru 380 Auto (9 x 17 mm).
Postrzelałbym sobie w piwnicy bloku do celu (np. plastikowej butelki wypełnionej piaskiem).

"380" to nieco mniejszy kaliber od standardowej "9" (9 x 19 mm), więc do samoobrony i strzelania sportowego idealny. Poniżej porównanie:

https://d2cul(...)ison.jpg

Nabój kalibru 9 x 17 mm, ma o 2 mm krótszą łuskę od naboju 9 x 19 mm, co wiąże się z mniejszą porcją prochu stanowiącego ładunek miotający.

W USA popularne są też pistolety kalibru "40" (10 x 22 mm) i "45" (11,43 x 23 mm).
Ale moim zdaniem generują zbyt silny odrzut.



Z pompki załadowanej brenaką byś nie wolał

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 07:30  
Cytuj
CYTAT
Takie tam z internetu, więcej nie szukam, bo mi się nie chce.
Zarejestrowana bron tez strzela.

http://wiado(...)d=1182b8

http://www.inter(...)dex.html

http://konta(...)262.html



Twoje przykłady oparte są na Policjantach, wygląda na to że w Twoim przekazie jest chęć rozbrojenia tych facetów. Bo po co im broń skoro nie są na służbie ? Taka była twoja myśl ?


Zawsze coś się może wydarzyć, nie jesteśmy w stanie wszystkiego wyeliminować, a zabraniać tylko dla samego zabraniania to bez sensu. Władza owszem, ma w tym swój interes, bo naród bezbronny to naród posłuszny i podatny na manipulacje polityczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 09:34  
Cytuj

@ Maria @ Lisa

Dzień Dobry Kochane Skarby umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 10:04  
Cytuj
Nacht idź się leczyć na nogi bo na głowę już za późno.Stwierdzam to jako specjalista nie laik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 13:30  
Cytuj
mnie żadne konsekwencje z tytułu tego iż posiadam broń nie legalnie nie powstrzymają od jej ewentualnego użycia - noszę ją codziennie przy sobie i niech mnie tylko jakiś platfus zaczepi na ulicy a zdrowie i życie moje będzie zagrożone - bez wahania przestrzelę mu oba kolana i zadzwonię na Policję o zaistniałym fakcie wazne

Bogi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 14:27  
Cytuj

@ daniell

Właśnie przyznałeś się do nielegalnego posiadania broni palnej.
Policja sprawdzi IP, przeszukają ci mieszkanie, garaż, samochód.
Jak znajdą gnata, to dostaniesz kilka lat w zawieszeniu (jeżeli nie byłeś wcześniej karany).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 18:22  
Cytuj
Hm, cos w tym może być.
Gość w sposób niewymuszony przyznał się, że posiada nielegalnie broń, a przy tym wygląda na nieźle nabuzowanego i w dodatku twierdzi, że nosi ja ciagle przy sobie.
Jeśli przeczytał to jakiś policjant to raczej nie maja wyjścia jak tylko się do niego przespacerować.
A nawet jak nie przeczyta to moderator, który czyta wszystko będzie miał obowiązek poinformować Policję o tym fakcie.
Jeśli nic nie znajda nigdy nie będą wiedzieli czy blefował czy mówił prawde a potem dobrze ukryl.
W razie czego namiary zapiszą w bazie na wypadek jakiś przestępstw z uzyciem nie zarejestrowanej broni.
Ja bym tak zrobił jakbym pracował w Policeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 18:29  
Cytuj
do NACHT : nie doceniasz mojej inteligencji - myślisz że nie wziąłem tego pod uwagę i klamkę trzymałbym w tych miejscach ,które wymieniłeś - przez ten wpis chciałem zwrócić uwagę na fakt w jakich żyjemy niebezpiecznych czasach , żeby chuligani uliczni liczyli się z tym że może spotkać ich nie miła niespodzianka podczas np. napadu na bogu ducha winnego przechodnia !

Bogi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 20:48  
Cytuj
CYTAT („Marek370”)
Zarejestrowana bron tez strzela.


W końcu jest – narzędziem. Dziwne by było jakby nie strzelała.

CYTAT („jackerman”)
Zarejestrowany samochód też zabija, idąc tym wspaniałomyślnym tokiem myślenia.


Zawsze jednak Zabija Człowiek. I jak trafnie zauważył Jackerman - Żyjemy w takiej rzeczywistości i pewnie jeszcze długo się to nie zmieni.

CYTAT („Lisa”)
Zawsze coś się może wydarzyć, nie jesteśmy w stanie wszystkiego wyeliminować, a zabraniać tylko dla samego zabraniania to bez sensu.


Lisa, w pełni się z Tobą zgadzam.

CYTAT („daniell”)
mnie żadne konsekwencje z tytułu tego iż posiadam broń nie legalnie nie powstrzymają od jej ewentualnego użycia - noszę ją codziennie przy sobie i niech mnie tylko jakiś platfus zaczepi na ulicy a zdrowie i życie moje będzie zagrożone - bez wahania przestrzelę mu oba kolana i zadzwonię na Policję o zaistniałym fakcie


Możesz sobie pomarzyć, za marzenia nikt nie karze umiech

CYTAT („daniell”)
nie doceniasz mojej inteligencji - myślisz że nie wziąłem tego pod uwagę i klamkę trzymałbym w tych miejscach ,które wymieniłeś


Wybacz, ale inteligentny to Ty nie jesteś. Chociaż zapewne chciałbyś się takim widzieć. Mała prośba na koniec, nie ciskaj się i nie napinaj w moim kierunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 21:20  
Cytuj
dostęp do broni palnej powinien być precyzyjnie czytelnie i jasno określony w prawie i o jego posiadaniu albo nie powinno decydować kilka prostych zasad - zamiast tego chaosu i burdelu tzw mamałygi po polsku jaką mamy teraz gdzie o takim podstawowym prawie człowieka jakim jest prawo do ochrony zdrowia i życia rodziny decyduje kilku tłuków z ormo czy milicji - nie chcę nikogo obrażac personalnie - ale ten bajzel który jest obecnie tworzy jakies quasi grupki biznesowo układowo-towarzyskie i gdy ktoś należy do tzw grupy i ma dojście do policyjnych SBeków to ma licencję choćby był świrem i głupkiem jak choćby ostatni przykład rynkowskiego(alkoholik) - polska w tej kwestii musi dołączyć do cywilizacji i normalności czyli unormować zasady i urealnić ustandaryzować tę kwestię - czyli wiek jakaś dolna granica , badania psychologiczne,niekaralność,opinia w miejscu zamieszkania,rekordy leczenia psychotropy czy psychiatria - jeśli osoba spełnia te warunki automatycznie ma prawo do np. długiej broni - itd,itd - ten festiwal milicyjno SBeckiego absurdu i widzimisię jakiegoś kacyka policyjnego jaki mamy obecnie to kpina z obywateli i kpina z konstytucji.amen..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 21:24  
Cytuj
O TO TO TO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
sos
sos
sos
Posty: 41
Dołączył: 29 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 22:14  
Cytuj
Bron powinna byc legalna,wtedy w Polsce zylo by ok 20mln ludzi,dziadostwa by nie bylo,zlodzieji gwalcicieli pedofili i innych hu..ji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 23:03  
Cytuj
CYTAT
Bron powinna byc legalna,wtedy w Polsce zylo by ok 20mln ludzi,dziadostwa by nie bylo,zlodzieji gwalcicieli pedofili i innych hu..ji


Gwałciciele, pedofile będą w społeczeństwie zawsze niezależnie od tego czy będzie ogólny dostęp do broni czy nie. Tak samo mordercy.

Do ścigania w/w osobników są odpowiednie organy, które działają raz lepiej, raz gorzej. Największym błędem będącym przeszkodą do powszechnego dostępu do broni są właśnie takie poglądy. Nie doszukujmy się powodów do posiadania broni tylko i wyłącznie wewnątrz narodu przez pryzmat popełnianych przez nich przestępstw. Patrzmy bardziej na sytuacje ogólnoświatową i naszych bliskich sąsiadów.

Bawiłbyś się w strażnika teksasu i wymierzał sam sprawiedliwość? Toż to nawet w polsce podziemnej były sądy wydające wyroki. Osoba popełniająca takie przestępstwa ma gnić w więzieniu do końca swoich dni i żałować tego co zrobiła. Myślisz, że dlaczego co niektórych izolują i zabierają im nawet sznurówki od butów? Nie tędy droga. Usprawnić sądy, odkopać ich od jakichś bzdurnych postępowań mandatowych i zaostrzyć kary więzienia, przyniesie to wymierniejsze skutki.

Daleko nam jeszcze w dojrzałości do posiadania broni, czas jednak zacząć zmieniać obowiązujące prawo i edukować naród w tej kwestii od samej podszewki.

Miłej nocy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Lis 2016r. 16:41  
Cytuj
Wy tu gadu gadu, a UE myśli "jak by tu ich rozbroić" wszystko to między innymi dzięki naszej rodaczce Bieńkowskiej, która kiedyś w radiu powiedziała - "Zrobię wszystko aby cywilą broń odebrać, bo jest im do niczego nie potrzeba. Mamy wojsko i Policje więc to wystarczy" Głupie babsko smiech2




ciekawy artykuł http://trybu(...)jskiego/


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Lis 2016r. 16:50  
Cytuj

Moim zdaniem nie należy stosować uogólnienia "broń".
Wolny dostęp powinien być tylko do broni myśliwskiej zasilanej nabojami o łusce nie dłuższej niż 45 mm, oraz do pistoletów małokalibrowych o kalibrze 380 (9 x 17 mm).
Taka broń powinna być dostępna w oparciu o dowód osobisty*.

* - sprzedawca spisałby imię, nazwisko, pesel, nr dowodu osoby kupującej, przypisał do tych danych numer seryjny i model broni, i całość fomularza wysłał e-mail'em do Policji. Dzięki temu, Policja na bieżąco wiedziała by, kto i jaką broń kupił.

Co do amunicji, to w przypadku amunicji pistoletowej - przeznaczonej do samoobrony - legalnie dostępne powinny być wyłącznie naboje z pociskami w pełnym płaszczu miedzianym.
W przypadku amunicji myśliwskiej - dostępne powinny być naboje z pociskami w pełnym płaszczy miedzianym oraz typu soft-point (drążone, zakorkowane).

Amunicja typu hollow-point (pociski drążone, otwarte), powinna być bezwględnie zakazana.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Lis 2016r. 17:04  
Cytuj
Uważam że istniejące i obowiązujące przepisy są w miarę dobre i nie powinno się przy nich grzebać. Jedynie co, to należało by się pochylić nad pozwoleniem na broń do ochrony osobistej. Bo jest w tym przypadku typowa uznaniowość, czyli kto ma znajomości i układy to dostanie, reszta nie.


Nacht, FMJ dla myśliwych to pomyłka, jeden już koło od roweru nad kominkiem powiesił umiech


380 to dzisiaj mało popularny kaliber, większość klamek sprzedawanych na świecie to 9x19 parabellum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Lis 2016r. 18:44  
Cytuj

@ ZSRR

Dlatego napisałem o limicie długości łuski do 45 mm. Aby nie używano sztucerów myśliwskich ładowanych zbyt silną amunicją.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »