NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
3 Brygada amerykańskiej 4 Dywizji w Polsce, Od Kwietnia 2017 roku
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 12:19  
Cytuj

Od Kwietnia 2017 roku, w Giżycku, mają stacjonować elementy 3 Brygady amerykańskiej 4 Dywizji Piechoty. Które ? Dokładnie niewiadomo.

W każdym razie podstawową bronią tej jednostki, są bojowe wozy piechoty M2A3 "Bradley", uzbrojne w działka automatyczne kaliber 25 mm (fotka poniżej):

https://uploa(...)ey07.jpg

Ponad to, 68 Regiment*, ma na stanie 28 czołgów M1A2 Abrams, ale niewiadomo czy właśnie ten regiment będzie stacjonował w Polsce.

* 3 Brygada składa się z:

- 10 Regimentu Kawalerii (piechota zmechanizowana);
- 66 Regimentu Pancernego (bojowe wozy piechoty);
- 68 Regimentu Pancernego (bojowe wozy piechoty i czołgi Abrams);
- 8 Regimentu Piechoty (piechota zmechanizowana);
- 29 Regimentu Artylerii Polowej (lekka artyleria).

Co o tym myślicie ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 12:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 7 Sty 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 13:52  
Cytuj
No ja myślę źe najlepiej jak by ich się wykastrowało to zdolność bojowa podniosłaby się o jakieś 42% !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 13:56  
Cytuj
a ja mysle ze nacht jesteś psychicznie chory

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 14:15  
Cytuj

Mówiąc precyzyjnie: jest to 3 Brygada 4 Dywizji Piechoty III Korpusu Armii (Wojsk Lądowych).

I Korpus, III Korpus i XVIII Korpus tworzą ogół amerykańskich sił ekspedycyjnych, które w razie potrzeby można wysłać zagranicę. Jest to jednak kłopotliwe, ponieważ amerykańskiej marynarce wojennej brakuje jednostek transportowych i desantowych. Wiecie jak jest: oszczędności, redukcje i te sprawy.

Ogółem, amerykańskie Wojska Lądowe liczą 475 tysięcy żołnierzy.

P.S. Na chwilę obecną, USA mają w Polsce trzy czołgi Abrams, żeby można było fotografować je pośród polskich pojazdów opancerzonych. Fotki można potem wrzucić na stronę polskiego MON-u, dowodząc "obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce", żeby Rosjanie bali się zaatakować.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 18:50  
Cytuj
W Kurozwękach widziano górali z tradycyjna bronią. Czuli sie sielsko dlatego nie polała sie krew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 20:08  
Cytuj
CYTAT (Nacht)
P.S. Na chwilę obecną, USA mają w Polsce trzy czołgi Abrams,..

Weź chłopie przestań pisać bzdury. W temacie"Nowe ukraińskie rakiety ziemia-ziemia,"już wypisywałeś te swoje mądrości i użytkownik o nicku Inni Cię naprostował
CYTAT (Inni)
Osobiście naliczyłem siedemnaście, ale jeden zielony ludzik z obsługi tych czołgów powiedział ze jest ich więcej, a na pytanie ile to się tylko uśmiechnął,...

Nacht vel Niemiec
Moderator już powinien Cię dawno zbanować za używanie dwóch nicków i wypisywanie takich bzdur zaśmiecając tematy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 20:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Nacht)
P.S. Na chwilę obecną, USA mają w Polsce trzy czołgi Abrams,..

Weź chłopie przestań pisać bzdury. W temacie"Nowe ukraińskie rakiety ziemia-ziemia,"już wypisywałeś te swoje mądrości i użytkownik o nicku Inni Cię naprostował
CYTAT (Inni)
Osobiście naliczyłem siedemnaście, ale jeden zielony ludzik z obsługi tych czołgów powiedział ze jest ich więcej, a na pytanie ile to się tylko uśmiechnął,...

Nacht vel Niemiec
Moderator już powinien Cię dawno zbanować za używanie dwóch nicków i wypisywanie takich bzdur zaśmiecając tematy.



To politolog. Z takim zawodem co on może robić? Mądrzyć się na forum.
btw Przyszłościowy zawód, szkoda, że nie poszedłem na politologię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 20:43  
Cytuj
CYTAT („Feniks”)
Moderator już powinien Cię dawno zbanować za używanie dwóch nicków i wypisywanie takich bzdur zaśmiecając tematy.


Podejrzewam, że wchodzicie w niepotrzebne dyskusje z Tomaszem, a później macie pretensje.

CYTAT („tristan87”)
To politolog. Z takim zawodem co on może robić? Mądrzyć się na forum. btw Przyszłościowy zawód, szkoda, że nie poszedłem na politologię.


Niby w jaki sposób się mądrzy? Utytułowany Tomasz, sieje fermęnt na forum, a potem ma niezłą polewkę, wiedząc że ktoś zawsze odpowie na jego zaczepki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 20:46  
Cytuj
Mnie osobiście śmieszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lis 2016r. 21:08  
Cytuj
CYTAT (Reiker.eu)
Podejrzewam, że wchodzicie w niepotrzebne dyskusje z Tomaszem, a później macie pretensje.

Ja tam w dyskusje z nim nie wchodzę a zauważyłem,że i on jak mu ktoś coś napisze to nie komentuje.
CYTAT (Reiker.eu)
.. sieje fermęnt na forum, a potem ma niezłą polewkę, wiedząc że ktoś zawsze odpowie na jego zaczepki.

Reasumując Twoją wypowiedź slowami byłego prezydenta Stalowej Woli: "...to taki pożyteczny i...ta na tym forum..."
CYTAT (tristan87)
Mnie osobiście śmieszy.

Nawiasem mówiąc mnie też.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 03:02  
Cytuj
Olać Nachta i to wszystko,niepotrzebnie chłopaka nakręcacie.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 11:09  
Cytuj

Zdradzę wam że w strefach "dzikich" konfliktów zbrojnych - takich jak wschodnia Ukraina, Syria, czy Sudan Południowy - gdzie obowiązywania prawa międzynarodowego ma charakter bardzo warunkowy, przyszłością są rakietowe pociski artyleryjskie z głowicami chemicznymi. Konkretnie z głowicami wypełnionymi gazem neurotoksycznym. Wystarczy wymienić głowice w popularnych rakietach ziemia-ziemia od zestawów BM-21 "Grad".

Doświadczenia Syrii i Sudanu, pokazały że taka broń jest bardzo efektywna, mimo że nielegalna w świetle prawa międzynarodowego. Pozwala wyeliminować duże zgrupowania piechoty nieprzyjaciela, przy zastosowaniu bardzo niewielkich (a więc tanich) środków.

Np:
https://www.youtu(...)PSJ2ujyE


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 16:19  
Cytuj
Jem kanapkę z szynka bez masla

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
Jem kanapkę z szynka bez masla



Nie zaśmiecaj nachtowi tematu, on pisze bardzo ważne rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 19:57  
Cytuj
ba a koło wąchocka podobno ma być ulokowana 5 brygada niedomyłków białoruskich i dziołchy już po chałupach pochowane bo bydzie kak za dieduszki cara - goriłku,kazaczok i cyka blyat...zaś koło giżyka wylądują czescy trampkarze rzucą czary na hamerynkancov i budiet prawilno giżycko wróci do rosji..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
ba a koło wąchocka podobno ma być ulokowana 5 brygada niedomyłków białoruskich i dziołchy już po chałupach pochowane bo bydzie kak za dieduszki cara - goriłku,kazaczok i cyka blyat...zaś koło giżyka wylądują czescy trampkarze rzucą czary na hamerynkancov i budiet prawilno giżycko wróci do rosji..



Tydzień temu o tym czytałem, więc jednak to prawda? Oby ta 5 brygada niedomyłków białoruskich nie posiadała czołgów typu M1 Abrams.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 20:50  
Cytuj
ja myślę że Nacht powinien zostać ministrem spraw nadzwyczajnych - departament 3 badacz brygad,hamerykańców kosmitów i czarnych stóp.. po krótkim przeszkoleniu przez czeskich gringo zostałby mistrzem w ringo..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 00:16  
Cytuj
CYTAT
[justify]Od Kwietnia 2017 roku, w Giżycku, mają stacjonować elementy 3 Brygady amerykańskiej 4 Dywizji


A ja myślę że najwięcej elementów stacjonuje pod monopolowym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 09:10  
Cytuj

Warto zauważyć, że podstawowa wersja "Bradley'a" nie było pokryta kostkami pancerza reaktywnego, i w razie trafienia granatem rakietowym (RPG) szła z dymem:

http://www.forte(...)-rpg.jpg

Dlatego też, w Polsce stacjonować będą egzemplarze w ulepszonej wersji M2A3, pokrytej kostkami pancerza reaktywnego (vide: zdjęcie w pierwszym poście).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 12:22  
Cytuj
również w okolicach hali targowej miał miejsce zmasowany desant na meliny - 5 stalowowolska brygada dryfujących korkociągów ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Lis 2016r. 12:13  
Cytuj

@ Andy

Rzeczywiście, mógłbym być doradcą ds. obrony narodowej, albo kimś w tym stylu... znam się na tym.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2016r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
również w okolicach hali targowej miał miejsce zmasowany desant na meliny - 5 stalowowolska brygada dryfujących korkociągów ..


andy4life - dajesz dalejumiech komedia nieziemska, można pośmiać (nie z Ciebie oczywiście)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2016r. 13:50  
Cytuj
Niestety posada doradcy Antosia jest juz obsadzona. Harry Potter dobrze mu doradza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
nom
nom
nom
Posty: 18
Dołączył: 30 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2016r. 23:11  
Cytuj
Nacht - pogratulować wiedzy, należysz do jakiegoś stowarzyszenia/klubu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2016r. 01:24  
Cytuj
Do Stowarzyszenia Upartych Idiotów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »