NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Rowerzysta - uczestnik ruchu?,
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2009r. 22:11  
Cytuj
Idzie wiosna i niedługo odkurzymy rowery. Fajnie ,że w stalówce powstała sieć scieżek rowerowych w tym i do Niska. Niestety droga do Sandomierza to horror. Miasto to zyskało na sławie dzięki filmowi "Detektyw w sutannie". Wielokrotnie przemierzałem tę traseę rowerem jednak nie należały te wycieczki do przyjemnych. Zachodzi pytanie: Dlaczego dla kierowców tirów rowerzysta nie jest uczestnikiem ruchu drogowego?.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2009r. 22:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2009r. 23:57  
Cytuj
a skąd takie zdanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 01:12  
Cytuj
Tiry przejeżdżaja obok rowerzysty na centymetry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 21 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 08:08  
Cytuj
Człowieku Ty się ciesz ze wogóle Cie omijają good tez dużo jeżdze rowerem i nie mam z tym problemu jak słysze za sobą tira to zjade troche na bok i jest ok ok

Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 08:52  
Cytuj
spawacz dobrze mówi ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
spawacz dobrze mówi ;)


Nie zawsze jest gdzie uciekać sciana
Przed Zaleszanami jest prosty odcinek drogi którego pobocze zrobione jest z jakiegoś miału zarumieniony po wjechaniu w który można się przewrócić neutralny

Podmuch mijającego "na centymetry" zestawu jest w stanie wciągnąć pod naczepę rowerzystę mlotek
Kierowcy którzy tak wyprzedzają powinni się troszkę zastanowić nad tym co robią zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd: Aluminiowy Padół
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 13:41  
Cytuj
odkurzymy i odpalimy rowery, ale po jakiego ch..ja nam te ścieżki, szlaki rowerowe, skoro po nich ciągną się piesi?
Jak jedziesz po chodniku, to się pruje jak mocherowy ,stary beret, ale jak "mocherowy beret" pełznie po szlaku rowerowym, myśląc, który dziesiątek różańca dziś odmówić, bo zapomniała, który odmawiała wczoraj, to fuczy na ciebie albo warczy, gdy nawet grzecznie zwrócisz uwagę!
Inne święte krowy oraz teoretycznie "szprychy" lub "dętki", oraz pasztety i bazyle też gorąco pozdrawiam i radzę patrzeć pod nogi, zaznajomić się ze znaczeniem prostych symboli i patrzeć czasem pod nogi,zamiast poprawiać gacie na środku ścieżki rowerowej, ugnaitając przy tym pasztet wylewający się nad paskiem od portek wciśniętych na siłę na zbytnio spasioną zadnię(czyt. d..pę)!!!

Padło głównie na przedstawicielki płci żeńskiej, bo głownie takie egzemplaże spotykam na swojej drodze, z czego w niosek, że mężczyźni są jednak bardzej inteligentni, wbrew badaniom naukowym, przynajmniej, jeżeli chodzi o "stalowe skupisko kośćiołów"

pukając się w czoło, pokazujesz najsłabiej funkcjonujący element Twojego organizmu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 21 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 14:03  
Cytuj
A policja jak widzi jadącego rowerzyste po chodniku odrazu go zatrzymuje, a gdy pieszy idzie po ścieżce dla rowerów to nic sie nie dzieje. No ale co na to poradzic...nie wiem

Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 17:33  
Cytuj
Za wąskie jak widać
mamy ulice!
A ja się pytam:
gdzie byli rodzice?
No gdzie?!
jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 19:07  
Cytuj
Edzio!ok

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
A policja jak widzi jadącego rowerzyste po chodniku odrazu go zatrzymuje, a gdy pieszy idzie po ścieżce dla rowerów to nic sie nie dzieje. No ale co na to poradzic...nie wiem


można się poskarżyć na policji tylko nie wiadomo czy uwzględnią skargę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 08:52  
Cytuj
Jak sobie radzić z kierowcami tirów. Teoretycznie można spisać nr rejestracyjny i zgłosić wykroczenie na policji, ale trzeba mieć na to świadków. Pozostaje chyba tylko spadać do rowu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 21 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 09:50  
Cytuj
xxxl jak Ci to tak bardzo przeszkada to jeździj tam gdzie są sciezki rowerowe albo szerokie pobocza i problem z głowy, albo wogóle nie jeździj na rowerze. Z tirami zawsze tak było i tak bedzie, nikt nic na to nie poradzi. nie wiem

Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 11:01  
Cytuj
Jedną taką świętą krowę w moherze ostatnio musnąłem kierownicą, jak szła ścieżką rowerową i zechciało jej się skręcić w lewo. Jak krzyknąłem na to .... (cenzura) to mało zawału nie dostała.
Chu... z nią ! ja bym się wywalił i mógł sobie krzywdę zrobić i swojego sprzęnta potłuc.
Że tacy ludzie nie zdają sobie sprawy że mogą nam rowerzystą zrobić krzywdę ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 23:26  
Cytuj
Ludzie łażą po ścieżkach rowerowych bo uważają że całość to chodnik. Ostatnio zadzwoniłem na BABĘ to mnie jeszcze opierdoliła. Łażą jak święte krowy, a już matki z wózkami na ścieżce to standard:-))sciana

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 23:36  
Cytuj
ubier kask ochraniacze przypierdol to sie nauczy ;] to tego ze 2 fotki do gazety artykul i moze zaczna myslec

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 07:06  
Cytuj
CYTAT
Ludzie łażą po ścieżkach rowerowych bo uważają że całość to chodnik


...ale z drugiej strony, z perspektywy pieszego można powiedzieć: ludzie jeżdżą po chodnikach bo uważają że całość to ścieżka rowerowachytry
Może zatem wystarczy odrobina wzajemnej wyrozumiałości umiech

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:31  
Cytuj
Nadminister
Wyrozumialosc a co to jest takiego ??
przeciez wszystko to kwestia umowy czesc chodnika wyznaczona jest dla rowerow czesc dla pieszych i tak trzymajmy bo powstanie galimatjas , wlasciwie jest caly czas

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 00:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ludzie łażą po ścieżkach rowerowych bo uważają że całość to chodnik


...ale z drugiej strony, z perspektywy pieszego można powiedzieć: ludzie jeżdżą po chodnikach bo uważają że całość to ścieżka rowerowachytry
Może zatem wystarczy odrobina wzajemnej wyrozumiałości umiech



Nie jeżdżę po chodnikach. Mam ścieżkę to po niej jadę jak nie ma to jadę po ulicy.
Na solidarności po jednej stronie jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa a chodnik jest po drugiej stronie ulicy.
Jeszcze nie widziałem roweru na chodniku,zaklopotany a po tej dwukierunkowej ścieżce ciągle lezą jakieś sieroty ździwone obecnością rowerów...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2009r. 14:00  
Cytuj
Mnie dobijaja babska jedace rowerem po tych sciezkach rowerowych w miescie..Jade tez ta sciezka a naprzeciw jedzie taka babsztyl i łeb ma skierowany oczywiscie nie na droge tylko no okolicznw sklepy itp..wszedzie tylko nie na dorge..i nie wiesz jak takie cos ominac bo basztyl w ostaniej chwili Cie zauwazy ( albo i nie) i spanikuje wiec albo w prawo albo w lewo skreci kierownice i nie wiesz co robic...ostatnio po jednej pojechalem slownie to jeszcze sie obruszyla

Co do drogi na Sandomierz to oczywiscie racja jest to ze kierowcy nie uwazja wiec jesli juz jade na stare misto do Sandomierza to w niedziele gdy ruch jest mniejszy ( przynajmniej tirow mniej )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »