NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Kolizja na rondzie - kto winny?,
Posty: 14
Dołączył: 1 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:34  
Cytuj
Obrazek

Rondo w Tarnowie na zjeździe z A4. Jechałam tak jak pojazd A na powyższym szkicu, wjechał we mnie pojazd B. Do kolizji doszło w miejscu zaznaczonym błyskawicą. Na rondzie. U mnie uszkodzona przednia lampa, w pojeździe B, prawy bok w przedniej części.

Przybyła na miejsce zdarzenia policja orzekła moją winę smiech2 Mandatu nie przyjęłam.

Co o tym sądzicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:39  
Cytuj
Trzeba było przyjąć mandat, gdyż wina twoja ewidentna, a tak to koszty sądowe itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:40  
Cytuj
Ja sądzę,że wina leży niestety po Twojej stronie jeśli tak jak na szkicu skręcałaś w prawo, gdybyś jechała prosto a pojazd B skręcałby w prawo to wtedy jego wina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:42  
Cytuj
O matko, a możecie te wasze herezje poprzeć przepisami? Jaki przepis pozwala opuścić rondo z pasa wewnętrznego nie ustępując pierwszeństwa pojazdowi na pasie zewnętrznym? Po to na zjeździe z ronda są dwa pasy aby pojazd na pasie zewnętrznym mógł zająć dowolny. Pojazd B chcąc jechać w prawo nie ustawił się nawet do prawej krawędzi jezdni więc jakim cudem winny będzie A?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:46  
Cytuj
Winny jest bezsprzecznie pojazd B. Nie można opuszczać ronda z pasa wewnętrznego, nie ustępując pierwszeństwa pojazdom na pasie zewnętrznym.

HarryP - Zasady pierwszeństwa na rondzie są niezależne od zamiaru kierunku jazdy pojazdów.

Zjeżdżając z ronda można zając dowolny pas, tak jak zrobił to pojazd A.

Sprawa w sądzie jest do wygrania bez żadnego problemu. A na policje pisz skargę za obrazę przepisów.

Niestety opuszczanie rond z pasa wewnętrznego jest plagą. Ludzie nie umieją jeździć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 17:50  
Cytuj
O ile czortunio pajacuje na tym forum tak tutaj muszę mu przyklasnąć. Interpretacja według Harrego czyli w zależności gdzie pojazdy by jechały zmieniamy winnego jest bez sensu. Winny powinien być ustalony bezsprzecznie czy pojazd A jechał w prawo czy na wprost.

Pojazd B:
-nie ustawił się do prawej krawędzi mając zamiar jechania w prawo
-nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi na rondzie

Pojazd A nie złamał żadnego przepisu. Zresztą jeżeli według Was pojazd A nie może zająć pasa, który jest zaznaczony na rysunku to tym bardziej nie może zrobić tego pojazd B. Więc wtedy pas powinien być zaorany, a jednak po to go ktoś wyasfaltował żeby z niego korzystać i pierwszeństwo skorzystania z tego pasa ma pojazd A.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:07  
Cytuj
Ilu kierowców tyle interpretacji, pojazd b może skręcić w prawo ale ciebie powinien przepuścić, a tak poważnie to jak zacząłem szukać na internecie interpretacji to załamka, nie ma jednoznacznych przepisów!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:14  
Cytuj
Można dyskutować o wielu rzeczach na rondzie. Ale nie może być tak, że ktoś skręcając z pasa wewnętrznego przecina Ci pas ruchu! Tu nie może być dyskusji. I nie trzeba nawet szukać przepisów, tylko podejść do tego "na rozsądek".

Za chwilę taki delikwent wjedzie Ci pod maskę na autostradzie przy prędkości 140km/h i już nie będzie to tylko lampa i błotnik ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:15  
Cytuj
Jak nie ma jednoznacznych? Wystarczy, że obowiązuje zasada prawej strony i to w tym przypadku załatwia sprawę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:19  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

Rondo w Tarnowie na zjeździe z A4. Jechałam tak jak pojazd A na powyższym szkicu, wjechał we mnie pojazd B. Do kolizji doszło w miejscu zaznaczonym błyskawicą. Na rondzie. U mnie uszkodzona przednia lampa, w pojeździe B, prawy bok w przedniej części.

Przybyła na miejsce zdarzenia policja orzekła moją winę smiech2 Mandatu nie przyjęłam.

Co o tym sądzicie?

Winny B, ale jestem pewien że zymliłaś go tym że włączyłaś kierunkowskaz i zamiast skręcać w pierwszy pas ruchu, skręciłaś w drugi w który kierowca B chciał skręcić.
Generalnie fajny sposób na wymuszenie OC, dzięki cool girl
Na takim czymś łapie się mnóstwo kierowców, a jak widać w Polsce jak w lesie to i milicja przepisów nie zna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:52  
Cytuj
Bez obrazy, ale do tej kolizji mogła doprowadzić tylko baba. Dlaczego nie zjeżdżałaś pierwszym zjazdem, tylko kombinowałaś ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:57  
Cytuj
nie rozumiem dlaczego po zjeździe z ronda szafir próbowałaś zająć lewy pas.. wygodniej zjechać jest na prawy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 1 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 18:59  
Cytuj
Dlatego, że pas pierwszy był zakorkowany. Drugi był pusty. Chcąc zając pierwszy pas, pewnie zablokowałabym rondo. Wygodniej było zająć drugi. Zresztą po coś, są tam dwa pasy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 19:06  
Cytuj
ok umiech jakich argumentów użyli stwierdzając, że to Ty jesteś winna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 19:36  
Cytuj
Dlaczego nie zjechała ba pierwszy pas? Bo miala do tego prawo i tak zrobiła. Wina kierowcy b.
Sprawę masz wygraną, dobrze że nie przyjelas mandatu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 1 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 19:55  
Cytuj
Gdy zapytałam funkcjonariuszy jaki przepis złamałam odpowiedzieli mi "nieprawidłowa zmiana pasa ruchu". Więc odpowiadam, że ja nie zmieniałam pasa tylko zjeżdżałam z rodna. Policjant odpowiedział, że "nie byliście na rondzie". Dalej tłumaczę, że stoi znak rondo i w odpowiedzi słyszę "a ile tego ronda tu było? Może 4 metry?" Podsumowując nie było z kim dyskutować.

Policjant potraktował, że jeżeli obydwoje jechaliśmy w prawo to traktujemy to jak dwa równoległe pasy i wtedy nie obowiązuje znak ruchu okrężnego. Totalna paranoja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 19:57  
Cytuj
Dlatego każda kontrola policji w moim przypadku jest nagrywana telefonem żeby mieć dowód w razie w. W takim przypadku przydaje się też wideorejestrator.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

Rondo w Tarnowie na zjeździe z A4. Jechałam tak jak pojazd A na powyższym szkicu, wjechał we mnie pojazd B. Do kolizji doszło w miejscu zaznaczonym błyskawicą. Na rondzie. U mnie uszkodzona przednia lampa, w pojeździe B, prawy bok w przedniej części.

Przybyła na miejsce zdarzenia policja orzekła moją winę smiech2 Mandatu nie przyjęłam.

Co o tym sądzicie?
Normalne że nie twoja wina,dobrze że nie przyjęłaś mandatu.W tym Tarnowie naprawdę są durni policjanci,jechałem kiedyś wypożyczonym autem i mnie zatrzymali sprawdzili dokumenty i nie zgadzały się nr.nadwozia 3h na komendzie i okazało się że była zmiana nadwozia nr.zmienione znajdowały się z tyłu dowodu,nawet przepraszam nie usłyszałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:11  
Cytuj
Winny kolizji pojazd B, aczkolwiek gdybym był policjantem to wje*ałbym również mandat pojazdowi A za bycie mistrzem lewego pasa. W ogole mam wrażenie, że częsciej wyprzedzam prawym bo lewy wiecznie blokowany 30km/h przez mistrzów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:18  
Cytuj
Mandat to sobie możesz dać za głupotę, miała do tego prawo i tak zrobiła. W zabudowanym możesz poruszać się lewym pasem, nie pasuje to tylko "miszczom prostej" którzy lubią sporo naginac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:30  
Cytuj
a na jasną cholere zjezdzales na drugi pas a nie skrajny prawy ??? debilne zachowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:58  
Cytuj
CYTAT (szafir)
Gdy zapytałam funkcjonariuszy jaki przepis złamałam odpowiedzieli mi "nieprawidłowa zmiana pasa ruchu"...

Wszystko by się może zgadzało jakbyś na rysunku umieściła pasy jakie znajdują się na rondzie to bardziej by rozjaśniło zdarzenie.
Rondo może być dwu pasowe lub turbo i właśnie żeby prawidłowo ocenić sytuacje należałoby narysować pasy na rondzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 20:58  
Cytuj
Dowiedz się co to za kundel i pisz na idiotę skargę, niech nie czuje się bezkarny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 21:07  
Cytuj
twoja wina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 1 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 21:35  
Cytuj
CYTAT (szafir)
Gdy zapytałam funkcjonariuszy jaki przepis złamałam odpowiedzieli mi "nieprawidłowa zmiana pasa ruchu"...
CYTAT

Wszystko by się może zgadzało jakbyś na rysunku umieściła pasy jakie znajdują się na rondzie to bardziej by rozjaśniło zdarzenie.
Rondo może być dwu pasowe lub turbo i właśnie żeby prawidłowo ocenić sytuacje należałoby narysować pasy na rondzie.


To było dwupasmowe rondo z niewyznaczonymi pasami ruchu. Oznakowanie takie jak na szkicu. Pasy jedynie na dojazdach/zjazdach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »