NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Apostazja z Kościoła, Kącik refleksji religijnej
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:16  
Cytuj
Ziemia powstała przez przypadek. Jak wiele innych planet.

I nie zapominaj o innych religiach.
Muzułmanom ani scjentologom świata Twój bóg nie stworzył.
Więc w takim razie kto stworzył nasz świat? I kto ma rację?

Odp. Nikt. O powstaniu naszej planety możemy sobie gdybać i dyskutować do śmierci.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:16  
Cytuj

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:16  
Cytuj
rsta, Może latający potwór spaghetti ;-) Kto to wie?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:20  
Cytuj
CYTAT („rsta”)
To kto stworzył świat?
Istnieje kilka opcji, możesz wybrać która do Ciebie najbardziej pasuje?:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:52  
Cytuj
Chciałbym coś napisać mądrego ale nic do głowy mi nie przychodzi.Może poza kilkoma pytaniami:
1.Kiedy @nacht robiłeś badania?:
2.co ci to dało?
3.Jaki masz cel chwaląc się tym na forum?
4.Czy to masz dziedziczne czy sam na to wpadłes?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 13:57  
Cytuj
Traumatyczne życie trolla...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
Ziemia powstała przez przypadek. Jak wiele innych planet.

I nie zapominaj o innych religiach.
Muzułmanom ani scjentologom świata Twój bóg nie stworzył.
Więc w takim razie kto stworzył nasz świat? I kto ma rację?

Odp. Nikt. O powstaniu naszej planety możemy sobie gdybać i dyskutować do śmierci.


Jeżeli uważasz, że to przypadek stworzył tak dobrze funkcjonującą naturę to rzeczywiście masz bujną wyobraźnię ... umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ziemia powstała przez przypadek. Jak wiele innych planet.

I nie zapominaj o innych religiach.
Muzułmanom ani scjentologom świata Twój bóg nie stworzył.
Więc w takim razie kto stworzył nasz świat? I kto ma rację?

Odp. Nikt. O powstaniu naszej planety możemy sobie gdybać i dyskutować do śmierci.


Jeżeli uważasz, że to przypadek stworzył tak dobrze funkcjonującą naturę to rzeczywiście masz bujną wyobraźnię ... umiech

Bujną wyobraźnię to muszą mieć dopiero ci co wierzą że Adamka stworzył Bóg z ziemi i śliny, a Ewę z jego żebra. Do tej wiary to wyobraźnie nadprzestrzenna jest potrzebna.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 14:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ziemia powstała przez przypadek. Jak wiele innych planet.

I nie zapominaj o innych religiach.
Muzułmanom ani scjentologom świata Twój bóg nie stworzył.
Więc w takim razie kto stworzył nasz świat? I kto ma rację?

Odp. Nikt. O powstaniu naszej planety możemy sobie gdybać i dyskutować do śmierci.


Jeżeli uważasz, że to przypadek stworzył tak dobrze funkcjonującą naturę to rzeczywiście masz bujną wyobraźnię ... umiech



Istnieje trudniejsze pytanie. Kiedy i jak powstał Bóg?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1472
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 14:48  
Cytuj
Pomijając literackie opisy biblijne czy fakty tam prezentowane, ale jak można zakładać, że Ziemia i wszechświat powstał sam z siebie przez przypadek? Układ powiązań, który z precyzją zegarmistrzowską pracuje nieprzerwanie od X lat. Zatem, niech z kamieni i piasku (krzem) przez przypadek powstanie chociażby komputer. To, że czegoś nie ogarniamy zmysłami nie oznacza, że musiało powstać samo z siebie. Na ewentualne pytania, skąd się wziął Bóg odpowiadam - NIE WIEM. Uważam, że jesteśmy zbyt głupi by w tej chwili to rozważać. To tak jakby mrówki w leśnym mrowisku miały znać genezę powstania lasu, w którym żyją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 15:08  
Cytuj
To skąd wiadomo, że to Bóg? To takie uniwersalne. Jak nie wiemy dlaczego to powiemy, że Bóg tak chciał. No a inne religie się po prostu mylą?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10471
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 16:02  
Cytuj
Naukowcy znowu opowiadają. Dzisiaj im wyszło im ze jest 10x więcej gwiazd.
Poczekaj do jutra...


http://technowinki.onet.pl/kosmos/wszechswiat-jest-wiekszy-niz-sadzimy/enwzne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 16:51  
Cytuj
CYTAT
Naukowcy znowu opowiadają. Dzisiaj im wyszło im ze jest 10x więcej gwiazd.
Poczekaj do jutra...


http://technowinki.onet.pl/kosmos/wszechswiat-jest-wiekszy-niz-sadzimy/enwzne


jezyk
Ważne że księża, biskupi i reszta duchowieńsstwa milczy i daje wszystkim wolną wolę którą mamy od Boga

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10471
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 17:06  
Cytuj
Nie milczą :-/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 17:35  
Cytuj
Biblia jest pisana za pomoca symboliki ,aby wogole o czyms rozmawiac to musisz ja poznac. Np. Liczba 7 - czesto oznacza duzo ,wiele . Stworca tworzyl Swiat jakby w 7 dni ( ostatnie co stworzyl bylo 7 dnia) . Czyli po zapoznaniu sie z symbolika wcale niekluci sie to z nauka bo moze oznaczac milony lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 10:23  
Cytuj

Moim zdaniem nie jest konieczne rozumienie np. genezy lotnictwa, żeby wierzyć lub nie wierzyć w istnienie samolotów.

Ja osobiście wierzę w istnienie bytu osobowego który określam jako Heilig Gott.
Nie mniej, nie utożsamiam się z organizacją kościoła i stąd decyzja o apostazji.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 10:46  
Cytuj
nacht ty naprawde nie wiesz co piszesz raz piszesz że wierzysz w Boga i wyszedłeś z koscioła przez apostazje czyli sam sobie zaprzeczasz albo myślisz ze inni sa takimi idiotami jak ty co to jest apostazja to porzucenie wiary wiary chrzescijanskiej a ty napisałeś ze tobie instytucja kościoła sie nie podoba apostazja to nie jest wyjście z kościoła jako instytucji tylko porzucenie wiary to teraz tylko sobie możesz wierzyć w bożki w afryce bo ja też czesto nie zgadzam sie z kościołem i nauka jaka od nich płynie ale wierze w Boga i nikt mnie nie zmusza żebym chodził i słuchał w kościele ich nauk ale nigdy bym nie pomyślał tak jak ty żebym porzucił wiare chrześcijanską

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
nacht ty naprawde nie wiesz co piszesz raz piszesz że wierzysz w Boga i wyszedłeś z koscioła przez apostazje czyli sam sobie zaprzeczasz albo myślisz ze inni sa takimi idiotami jak ty co to jest apostazja to porzucenie wiary wiary chrzescijanskiej a ty napisałeś ze tobie instytucja kościoła sie nie podoba apostazja to nie jest wyjście z kościoła jako instytucji tylko porzucenie wiary to teraz tylko sobie możesz wierzyć w bożki w afryce bo ja też czesto nie zgadzam sie z kościołem i nauka jaka od nich płynie ale wierze w Boga i nikt mnie nie zmusza żebym chodził i słuchał w kościele ich nauk ale nigdy bym nie pomyślał tak jak ty żebym porzucił wiare chrześcijanską
Proszę o dowód równania /BÓG=kościół katolicki./Żeby było łatwiej podaj co w chrześcijaństwie jest chrześcijańskie.Podaj choćby jeden przykład ;obrzędu,daty święta,cokolwiek co nie jest plagiatem.nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 16:43  
Cytuj

Ja jedynie przedstawiam swój punkt widzenia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 18:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
nacht ty naprawde nie wiesz co piszesz raz piszesz że wierzysz w Boga i wyszedłeś z koscioła przez apostazje czyli sam sobie zaprzeczasz albo myślisz ze inni sa takimi idiotami jak ty co to jest apostazja to porzucenie wiary wiary chrzescijanskiej a ty napisałeś ze tobie instytucja kościoła sie nie podoba apostazja to nie jest wyjście z kościoła jako instytucji tylko porzucenie wiary to teraz tylko sobie możesz wierzyć w bożki w afryce bo ja też czesto nie zgadzam sie z kościołem i nauka jaka od nich płynie ale wierze w Boga i nikt mnie nie zmusza żebym chodził i słuchał w kościele ich nauk ale nigdy bym nie pomyślał tak jak ty żebym porzucił wiare chrześcijanską
Proszę o dowód równania /BÓG=kościół katolicki./Żeby było łatwiej podaj co w chrześcijaństwie jest chrześcijańskie.Podaj choćby jeden przykład ;obrzędu,daty święta,cokolwiek co nie jest plagiatem.nie wiem



Podoba mi się KRZYSIUtwoje w miarę stanowcze podejście do sprawy kościoła katolickiego. Rozumiem ze takie rytuały jak chrzest, komunia św., bierzmowanie, ślub kościelny są Ci obce i nie bierzesz w nich udziału ?, no może poza własnym chrztem bo na to wpływu nie miałeś.

Wychowujesz jakieś dzieci ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 08:45  
Cytuj
też chciałam złożyć to wypowiedzenie bo po co tkwić w instytucji, której się nie szanuje i jeszcze podwyższać statystyki, na podstawie których kosciół jest dotowany przez państwo....ale nie jestem przekonana czy ma to jakikoliwek sens gdyz podobno kosciół ukrywa te dane, podając stan wyższy, nie chcąc sobie odbierac od koryta...

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 09:06  
Cytuj
CYTAT
też chciałam złożyć to wypowiedzenie bo po co tkwić w instytucji, której się nie szanuje...


Wstąp do harcerstwa ok społeczeństwo raczej docenia tą organizacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 09:13  
Cytuj
Ja tak samo bardzo chciałem odejść z KK. Niestety, będąc z osobą która wierzy, za dużo mógłbym stracić, gdybym złożył dokumenty apostazji. Szkoda że rodzice od małego na siłę związani mnie z KK, oraz całe życie nauczali jaki ten KK jest wspaniały. Przez to popełniłem szereg błędów (ślub kościelny) w swoim życiu. Mi bardzo zależy na odejściu z KK, lecz nie mogę tego zrobić, nie chcę żeby oni brali za mnie kasę (statystyki wierzących), jak wspomniała Ilumi w swoim poście. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żona chce ochrzczcić nasze dziecko (kolejny raz podwyższyć statystyki do kortra). Taki to los jak siła zostanie się związany z KK.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 10:33  
Cytuj

Dlatego najlepiej jest nie chrzić dziecka.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 11:00  
Cytuj
Nacht,

zgadzam się z Tobą w 100%! Przecież można zrobić to później, kiedy będzie tego świadomy. Gdy taka osoba dorosnie, sama zdecyduje czy chce być ochrzczona. Niestety KK wie o tym, że wiele osób by nie przyjęło tego sakramentu a KK nie dostał by tyle kasy od państwa. Wiara czy nie, kasa zawsze musi się zgadzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Gru 2016r. 13:03  
Cytuj

@ nikoxxx

Stąd też ja, zawsze byłem zwolnnikiem nie chrzczenia dzieci.

Pozwala to dziecku, uniknąć politycznej przynależności od organizacji Kościoła.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »