NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Multimedia-rozwiązanie umowy,
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 14:38  
Cytuj
Z powodu wyjazdu ze St.Woli muszę zrezygnować z ich usług. W biurze powiedziano mi, że będę placić karę w wys.999 zł /!!!/, gdyż umowę zawarłam na 2 lata a dopiero będzie mijał rok.
Zawierając umowę nie wiedziałam, że będę wyjeżdżać, więc jest to nieplanowana sytuacja.
Może macie jakieś sprawdzone rady w tym zakresie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 14:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 15:04  
Cytuj
Inną opcją, by uniknąć kary, jest przepisanie/ kontynuowanie obanamentu przez inną osobę na tym adresie, pod którym była świadczona umowa w zakresie dostawy...tv/internetu itd.

Tak bylo przy najmniej jakiś czas temu...
Dopytaj, namow kogoś by kontynuował Twoją umowę, wcześniej przepisujac ją na siebie...
Powinno zadziałać...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 15:40  
Cytuj
Jest jeszcze jeden sposób, często nie brany nawet pod uwagę. Polega on na tym, iż zwracasz się do firmy z prośbą, by zgodzili się na rozwiązanie umowy bez naliczania kar. Opisujesz, dokumentujesz swoją sytuację, że jest to wypadek losowy, że nie mogłaś przewidzieć wyjazdu i najzwyczajniej w świecie liczysz na pozytywną reakcję. Wbrew pozorom, jako, że wszędzie pracują ludzie, takie wnioski często rozpatrywane są przychylnie. No chyba, że już próbowałaś i nic to nie dało, wtedy musisz szukać rozwiązania, chociażby takiego, jak powyżej. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 11 Wrz 2016r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 15:45  
Cytuj
a czy mozna zmniejszyc pakiet bedac wlasnie na tej 2 letniej umowie??

shiza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 16:20  
Cytuj
CYTAT
a czy mozna zmniejszyc pakiet bedac wlasnie na tej 2 letniej umowie??


Raczej nie.....

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 18:57  
Cytuj
Bardzo dziękuję za wszystkie rady; nic nie stracę a może zyskam- napiszę list do Gdyni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 19:35  
Cytuj
Spróbowałbym w Stalowej Woli umiech Powodzenia, trzymam kciuki!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 21:18  
Cytuj
Warto zauważyć, że po rozwiązaniu umowy z Multimedią, płacimy jeszcze przez, 3-y miesiące haracz za rozłąkę. Ogólnie nie polecam, Ja się zawiodłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
Warto zauważyć, że po rozwiązaniu umowy z Multimedią, płacimy jeszcze przez, 3-y miesiące haracz za rozłąkę. Ogólnie nie polecam, Ja się zawiodłem.


Średnio mogę zgodzić sie z Tobą w tej kwestii.
Kiedyś okres wypowiedzenia umowy trwał 3 mce...w trakcie, którego należy opłacać abonament...
Od lata, tego roku, okres wypowiedzenia trwa tylko mc.
Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy upływa okres obowiązujący umowa...i ktoś rezygnuję z usług.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
Z powodu wyjazdu ze St.Woli muszę zrezygnować z ich usług. W biurze powiedziano mi, że będę placić karę w wys.999 zł /!!!/, gdyż umowę zawarłam na 2 lata a dopiero będzie mijał rok.
Zawierając umowę nie wiedziałam, że będę wyjeżdżać, więc jest to nieplanowana sytuacja.
Może macie jakieś sprawdzone rady w tym zakresie?


Pacta sunt servanda. Podpisując umowę na 2 lata znałeś jej warunki, kary za przedterminowe zerwanie itp. Wziąłeś tą umowę bo tak było dla Ciebie korzystniej. Umowa 2 letnia to zawsze jest pewne ryzyko, które należy przekalkulować - ale przed wejściem w umowę.
Nikogo teraz nie interesuje, że "nie wiedziałam".
Bądźmy poważni. Za chwilę każdy przyjdzie i powie, że chce rozwiązać umowę 2 letnią bo wyjeżdża ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 13:35  
Cytuj
CYTAT („BLADIR”)
Średnio mogę zgodzić sie z Tobą w tej kwestii. Kiedyś okres wypowiedzenia umowy trwał 3 mce...w trakcie, którego należy opłacać abonament... Od lata, tego roku, okres wypowiedzenia trwa tylko mc. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy upływa okres obowiązujący umowa...i ktoś rezygnuję z usług.


Cóz każdy ma prawo do swoich racji. A ja uważam, że: 1 miesiąc do przodu płacisz gdy rozwiążesz umowę abonencką za korzystanie z telefonu w multimedii. Natomiast wypowiedzenie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych trwa: 3 miesiące. W moim przypadku, złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy: 06.06.2016 r a umowa wygasła 30.09.2016 r. O ile mi wiadomo, nic się nie zmieniło od lata.

CYTAT („czortunio”)
Nikogo teraz nie interesuje, że "nie wiedziałam".
Bądźmy poważni. Za chwilę każdy przyjdzie i powie, że chce rozwiązać umowę 2 letnią bo wyjeżdża ...


Przypadki losowe, niestety istnieją i Ty też możesz na taki trafić, ciekawe czy wtedy będziesz taki mądry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
[cytat=„BLADIR”]Średnio mogę zgodzić sie z Tobą w tej kwestii. Kiedyś okres wypowiedzenia umowy trwał 3 mce...w trakcie, którego należy opłacać abonament... Od lata, tego roku, okres wypowiedzenia trwa tylko mc. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy upływa okres obowiązujący umowa...i ktoś rezygnuję z usług.


Cóz każdy ma prawo do swoich racji. A ja uważam, że: 1 miesiąc do przodu płacisz gdy rozwiążesz umowę abonencką za korzystanie z telefonu w multimedii. Natomiast wypowiedzenie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych trwa: 3 miesiące. W moim przypadku, złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy: 06.06.2016 r a umowa wygasła 30.09.2016 r. O ile mi wiadomo, nic się nie zmieniło od lata.

Źle uważasz i tez źle się orientujesz umiech
Jestem świeżo po rozmowie z BIUREM Obsługi Multi.. w Stalowej Woli, tel 015/649-20-07
I tak: okres wypowiedzenia umowy na tv to okres 1 m-ca....

Ponadto odsyłam do ...lektury:
https://www.multi(...)nia.aspx

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 14:46  
Cytuj
a nagrales to sobie, bo jak ja na wakacjach tez uslyszalem ze 1 miesiac wypowiedzenie (wczesniej nie przyjeli papieru, ze wypowiadam, kazali przyjsc dokladnie miesiac poprzedzajacy rozwiazanie umowy), a jak przyszlo co do czego i naprawde miesiac przed się zjawiłem by złożyc wypowiedzenie (druki maja gotowe w biurze przy Popiełuszki), to sie dowiedzialem ze miesiac na internet, a 3 miesiace na tv i ze nie nie, zle musialem cos uslyszec...
Wiec czy sobie to nagrales albo masz to od nich na pismie?
Oczywiscie umowa musi sie konczyc, a nie z kosmosu chce sie zerwac, bo kazdy by chcial miec jakis czas preferencyjnie, a pozniej sobie zerwac. Trzeba bylo nie brac promocji, z ktora zwiazane są pewne warunki...

To co pisze na stronie to ciekawe, bo ja we wrzesniu wlasnie robilem rezygnacje i mnie jakos te zasady nie obowiazywaly

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 15:04  
Cytuj
Jeśli pytanie tyczy się mnie tj. faktu czy mam nagranie tej rozmowy to odpowiadam, że nie, nie nagralem jej :-) :-)

Pozdr.
Edyta :-) :-) :-)

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 15:58  
Cytuj
CYTAT („BLADIR”)
Źle uważasz i tez źle się orientujesz umiech
Jestem świeżo po rozmowie z BIUREM Obsługi Multi.. w Stalowej Woli, tel 015/649-20-07 I tak: okres wypowiedzenia umowy na tv to okres 1 m-ca.... Ponadto odsyłam do ...lektury:
https://www.multi(...)nia.aspx


Orientuję się dobrze, jestem już na etapie, w którym rozwiązałem umowę. Podałem ci daty, rozwiązania umowy: 06.06.2016 r a umowa wygasła: 30.09.2016 r. W informacji którą podaje multimedia masz datę: 1 września 2016 r. informującą o skróceniu, z 3 (trzech) do 1 (jednego) miesiąca, to oznacza że udzielałem poprawnej odpowiedzi. Wniosek: jakbym rozwiązywał umowę po 1 września 2016 r. Czekałbym prawdopodobnie: 1 miesiąc. Niestety czekałem: 3 miesiące takie są fakty.

CYTAT („Mryszard”)
To co pisze na stronie to ciekawe, bo ja we wrzesniu wlasnie robilem rezygnacje i mnie jakos te zasady nie obowiazywaly


Niestety, również musiałem się z tą firmą pożegnać, i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 17:28  
Cytuj
CYTAT
Przypadki losowe, niestety istnieją i Ty też możesz na taki trafić, ciekawe czy wtedy będziesz taki mądry.


Oczywiście, że istnieją. Dlatego umowa na 2 lata jest obarczona ryzykiem. Masz taniej, ale wiążesz się z operatorem na dłużej. W momencie jej podpisywania musisz rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania. Dostajesz rabat za lojalność, więc jeśli nie jesteś lojalny - to rabatu brak. To jest zrozumiałe i nie powinno budzić wątpliwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 18:52  
Cytuj
Już nie będę pisał jaka to jest firma, bo UPC ją prawdopodobnie przejmuje. Miesięczne wypowiedzenie TV może dotyczyć tylko nowych umów.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2016r. 18:32  
Cytuj
CYTAT („czortunio”)
Oczywiście, że istnieją. Dlatego umowa na 2 lata jest obarczona ryzykiem. Masz taniej, ale wiążesz się z operatorem na dłużej. W momencie jej podpisywania musisz rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania. Dostajesz rabat za lojalność, więc jeśli nie jesteś lojalny - to rabatu brak. To jest zrozumiałe i nie powinno budzić wątpliwości.


Ciekawe ile osób czyta dokładnie treść umowy, przy okazji zastanawiając się nad treścią i skutkami umowy przed podpisaniem, a wcześniej konsultując z kimś kto się na tym zna. Jak myślisz, czortunio? Ile znasz firm, w których dostaniesz możliwość zabrania, umowy w celu dogłebnego zapoznania się z jej treścią. Korzystając z okazji, chciałbym na koniec zapytać. Dlaczego??? Serwisanci multimedii, starszym osobom zostawiają nowe dekodery bez uprzedniego podłączenia. Obiecują w najbliższym czasie podłączyć i zapominają o dotrzymywaniu terminów. Zaznaczam ze lojalni starsi klienci, cierpliwie czekają.

CYTAT („Bob12”)
Już nie będę pisał jaka to jest firma, bo UPC ją prawdopodobnie przejmuje. Miesięczne wypowiedzenie TV może dotyczyć tylko nowych umów.


Z multimedia, powinno się rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym? Bez uprzedniego powiadomienia i podawania przyczyny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2016r. 19:49  
Cytuj
Umowa na 2 lata to umowa na 2 lata. Trzeba być przede wszystkim świadomym tego co się dzieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2016r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
Ile znasz firm, w których dostaniesz możliwość zabrania, umowy w celu dogłebnego zapoznania się z jej treścią.

Idąc do prawnika z takim umowami, to odradzi Ci podpisywać, oczywiście nie tylko z MM umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 09:57  
Cytuj
Czy po złożeniu wypowiedzenia nadal dzwonią z dobrymi ofertami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 10:09  
Cytuj
oczywiście, że dzwonią.
do mnie dzwonili codziennie o godz 14:00 przez 2 tygodnie. Choc nie odbierane było, dzwonili (wczesniej na poczatku 2 razy usłyszeli NIE dziekuje nie chce, ale i tak dzwonili)
Po dwóch tygodniach nieodbierania odebrane zostało, zaproponowali umowe za 50 zł plus dali bon na zakupy na 100 zł plus na miesiac za free wszystkie kanaly łacznie z HBO, Canale plus itd, a po miesiacu na 11 miesiecy umowa z pełnym pakietem plus internet (to wszystko za 50 zł za miesiac)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 10:47  
Cytuj
Nie mogłem się powstrzymać, i pozwolę zażartować.
Oni za darmo nic nie dają, za wszystko płacisz, no ale zostałeś pewnie bohaterem w swoim domu umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:03  
Cytuj
@Mryszard
Co masz w pakiecie za 50 zł?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:09  
Cytuj
Dzwonią, dzwonią, darmowe mają to dzwonią. Z doświadczenia uprzedzę jednak, żeby czytać umowy, które docierają, bo zdarza się, jak w moim przypadku, że przez telefon jedno, a w umowie drugie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »