NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z dzwiękiem w laptopie,
Aja
Aja
Aja
Posty: 215
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 18:32  
Cytuj
Był jakiś problem w systemie /?/ gdy oglądałam film na cda. Zaczeło piszczeć , ekran zrobił się niebieski i były "jakieś " napisy. Spanikowałam ! Wyłączyłam "tym " czym włączam.
Następny dzień były problemy z instalowaniem aktualizacji. Norton Live Update ciągle nie może przetworzyć jednej aktualizacji.
Trzeciego dnia dzwięk wysiadł !!!!!! Na dole na pasku jest przy dzwięku czerwony krzyżyk.
Menedzer urządzeń ma 6 trójkątów z wykrzyknikiem !!!!!
Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery. !
Wyjechałam za "chlebem". Bez kompa jestem jak bez oczu !!/i uszu..
Poradzcie co robić !..............

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 18:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 18:54  
Cytuj
Odpalasz kompa masz 2 opcje na czarnym tle do wyboru:
1 system winows
2 recovery
Masz coś koło 3 sek na wybór.
klikasz to 2 i samo wszystko się robi do momentu sprzed zakupu hehe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 19:08  
Cytuj
Potencjalne przyczyny:

1. Problemy z zasilaniem
2. Dysk pada (czy system wczytuje się wolniej?)
3. Infekcja wirusowa

Nie będę opisywał wszystkiego krok po kroku, a udzielę wskazówki. Na początek wykonaj diagnostykę podzespołów komputera: procesora, pamięci RAM, płyty głównej, układu graficznego, karty dźwiękowej, dysku twardego. Użyteczne programy znajdziesz na stronie testowanie i diagnostyka (pobieraj linki bezpośrednie, bo inaczej ściągniesz z asystentem). Obserwuj temperatury (umożliwiają to m.in. programy CPU-Z i GPU-Z). Wykonaj zrzut ekranu z menedżera urządzeń albo napisz, przy jakich urządzeniach pojawia się wykrzyknik. Przeskanuj dysk pod kątem uszkodzonych sektorów.

Jeśli wszystko jest OK, pobierz program OTL. Ustaw wszędzie opcję Use SafeList, Scan All Users, Include 64bit Scans, LOP Check, Purity Check i naciśnij Run Scan. Wygenerują się 2 pliki tekstowe. Istnieją fora zajmujące się ich analizą. Polecam skorzystać z pomocy osób doświadczonych w usuwaniu wirusów. Możesz też je zamieścić tutaj.

Jeszcze jedno. Przeważnie w menedżerze urządzeń znajdziesz informację, dlaczego urządzenie nie działa prawidłowo. Będzie ona dla nas cenna. W tej chwili wróżymy z kart.

@kruger: Tak, po naciśnięciu odpowiedniego klawisza (najczęściej F2 lub F8).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 19:28  
Cytuj
Zalecam re-instalację systemu operacyjnego, na przyszłość regularne aktualizowanie bazy danych zabezpieczeń anty-wirusowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 215
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 20:17  
Cytuj
Zapomniałam napisać że po pierwszym dniu włączyło się Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia-naprawianie błędów dysku. Trwało to półtorej godziny.
--wyborca--
-nie ma problemu z zasilaniem
-system nie wczytuje się wolniej
-mam nowego Nortona Security ale...dzień przed kłopotami ściągnełam nową tapetę z internetu mlotek
Tak jak pisałam wyżej jestem laikiem jeżeli chodzi o kompa i niestety nie dam rady zrobić tego co piszesz...sciana
W menedzerze urządzen pisze :



System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. Niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła doprowadzić do instalacji pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony albo może być złośliwym oprogramowaniem z nieznanego źródła. (Kod 52)

Jest opcja w Panelu sterowania-system i zabezpieczenia :
Przywróć system komputera do wcześniejszego punktu w czasie.

A jak to włączę........??????????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 21:02  
Cytuj

Możesz spróbować użyć narzędzie do przywracania systemu.
Jeżeli będziesz miała do wyboru kilka punktów przywracania, wybierz ten najstarszy. To może pomóc.
A jeżeli nie pomoże, to zostaje już tylko re-instalacja systemu.
Jeżeli jednak się uda, to podejmij zabiegi kosmetyczne:
- w menu START, we wszystkich programach, znajdź opcję "oczyszczanie dysku". Zaznacz dysk "C" i wyczyść go ze śmieci;
- upewnij się że masz zainstalowane wszystkie aktualizacje zabezpieczeń w Windows Update. A jeżeli nie, to zainstaluj.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2016r. 21:13  
Cytuj
CYTAT
dzień przed kłopotami ściągnełam nową tapetę z internetu

Skąd? Czy to był plik wykonywalny .exe?

Wszystko wskazuje na infekcję. Spróbuj przywrócić system do stanu sprzed chwili pobrania "tapety".

Jeśli nie pomoże, najprostszym rozwiązaniem jest format. Zalecam, jeśli nie masz cennych danych na komputerze. Współcześnie istnieje możliwość przywrócenia oryginalnego systemu do stanu po zakupie.

Opcja nr 2: uruchom system w trybie awaryjnym, odinstaluj Nortona, zainstaluj legalny antywirus (Avast! lub AVG), zaktualizuj go i przeskanuj całego kompa. Jeśli zajdzie konieczność ponownego uruchomienia komputera, zawsze wybieraj tryb awaryjny. W tym celu przed uruchamianiem Windowsa naciśnij klawisz F8 i wybierz Tryb awaryjny. Możesz się wspomóc dodatkowymi programami, np. Malwarebytes AntiMalware.

Następnie: uruchom wiersz poleceń w trybie administratora i wpisz: sfc /scannow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Paź 2016r. 07:53  
Cytuj
Ja nie mam żadnego anty-wirusa, ale regularnie aktualizuję bazę danych programu Windows Defender i nie mam problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 23 Cze 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2016r. 13:41  
Cytuj
Windows Defender to właśnie program antywirusowy, tylko że dostarczany wraz z systemem Windows.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 215
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 19:26  
Cytuj
Dziś przeglądał mi laptop informatyk-tubylec i stwierdził że wszystko wskazuje na to ,że siadła mi karta dzwiękowa. Powiedział żebym na razie kupiła KARTĘ DZWIĘKOWĄ ZEWNĘCZNĄ USB ! Ja pierwszy raz o tym czymś słyszę i nie wiem czy to w tym przypadku zadziała i warto wydawać pieniądze.
Proszę o rady !!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 13 Lut 2016r.
Skąd: z pięknych miejsc :)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
Dziś przeglądał mi laptop informatyk-tubylec i stwierdził że wszystko wskazuje na to ,że siadła mi karta dzwiękowa. Powiedział żebym na razie kupiła KARTĘ DZWIĘKOWĄ ZEWNĘCZNĄ USB ! Ja pierwszy raz o tym czymś słyszę i nie wiem czy to w tym przypadku zadziała i warto wydawać pieniądze.
Proszę o rady !!!!!



Jezeli nie wie na pewno czy to karta dzwiekowa to na karcie USB tez dzwieku nie będzie.
Sprawdz w komputerowym czy karta dzwiekowa USB zadziała.

Po drugie informatyk bez karty dziwekowej USB?

Po trzecie jak zadziała nie kupuj drogiej karty dziwekowej przeznaczonej dla melomanów bo z opisu wynika że nie poszukujesz wysokiej jakości dźwięku a takie karty są dla poszukujących wysoką jakość dzwięku i sporo kosztują ale są też proste modele tańsze


Tak to wygląda

https://www.google.pl/search?q=hi-fi+man+101&client=ms-android-samsung&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj55ob9hf7PAhWCFywKHQzqDoYQ_AUIBygB&biw=360&bih=560#imgrc=Hm56fvPzsSAnwM%3A

Lubisz przejażdżki, jazdę i czuć smak wolności? Napisz: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=816167
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 19:54  
Cytuj
Objawy wskazują na infekcję. Nie słuchaj pseudoinformatyków, lecz postępuj zgodnie ze wskazówkami, jakie Ci udzielamy na forum. Znasz angielski? Udaj się na to forum:

http://www.bleep(...)al-logs/

Przeczytaj uważnie uwagi i podpięte tematy, a dopiero potem wygeneruj logi i załóż nowy wątek.

A jeśli podejrzewasz uszkodzoną kartę dźwiękową, to nie znasz nikogo, kto by Ci pożyczył jakąś dystrybucję Linuksa odpalaną z płyty? Jeśli tam dźwięk będzie działał, to wina sterowników w Windowsie. Jeśli nie masz cennych danych, polecam przywrócić system do stanu początkowego. Podaj dokładny model laptopa, a napiszę, jak to zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »