NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Anteny na dachach i elewacjach,
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 13:42  
Cytuj
Siema.
Czy dostał już ktoś pisemka ze spółdzielni o wnoszeniu opłat za posiadanie anten ? Dla zainteresowanych dodam iż jest to niezgodne z prawem. Polecam wnosić do spółdzielni odwołania jeżeli ktoś dostał takie pismo.

Przydatne linki:

http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/153015000000503_I_C_000418_2013_Uz_2013-11-28_001

http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/B813B5AC4D85C056C1257EC6007B801C/$file/Decyzja_nr_RKT23_2005_z_dnia_21.04.05.pdf

http://www.zarzadca.pl/komentarze/1459-wspolnota-mieszkaniowa-ma-wplyw-na-montaz-anteny

Proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem.

Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 13:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 14:30  
Cytuj
poważnie mówisz? jezeli to prawda to kolejna próba wymyślenia śmiesznych należności wobec innych podmiotów. Abonament, oplata radiowo- telewizyjna, posiadanie anten. Robi się co raz śmieszniej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 16:10  
Cytuj
Tak, mówię całkiem poważnie i przedstawiam kolejny link którego zawartość można wykorzystać przy ewentualnym piśmie.
http://www.zarzadca.pl/komentarze/711-montaz-reklam-i-urzadzen-to-ustawowe-prawo-wspolwlasciciela

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Paź 2016r. 21:46  
Cytuj
Najpierw Zarząd Spółdzielni zlikwidował AZART przegłosowując uchwałę na Walnym Zgromadzeniu Członków Spółdzielni, za dwa lub trzy miesiące po tym jedną z lokalnych telewizji kablowych "DIANA" wykupują "MULTIMEDIA POLSKA" a teraz Zarząd domaga się opłat za anteny.
Dziwne to wszystko i nie boję się nawet powiedzieć, że pacnie to nieładnie a smaczku dodaje fakt,że uchwała o likwidacji AZART-u zbiegła się z uruchamianiem naziemnej telewizji cyfrowej.
Spółdzielnia zamiast działać na korzyść lokatora to dba o interesy działających na naszym terenie telewizji kablowych a wszystko przez to, że na Walne Zgromadzenia Chodzą pracownicy i malutka garstka członków.Takim zachowaniem dajemy przyzwolenie na takie zachowania władz Spółdzielni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 07:49  
Cytuj
czy ktoś w Stalowej Woli dostał już jakieś pismo od spółdzielni czy to tylko taka zapchaj dziura?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 08:57  
Cytuj
Ja dostałam. 5 zł więcej do czynszu za "talerz" na budynku. Moja wolność do wyboru dostawcy TV chyba się skończyła sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 09:09  
Cytuj
Nie Andrzeju. To nie temat zapchaj dziura, jakich tutaj wiele. Wszystko jest jak najbardziej poważne. Spółdzielnia próbuje zarobić całkiem nielegalnie dodatkowe złotówki. Polecam pisać pisma odwoławcze. Dlaczego?
Dlatego że nigdzie nawet nie jest napisane dlaczego akurat 5 zł a nie 150 i na jakiej podstawie jest to obliczane.
Polecam poświęcić 30 min na lekturę linków które wkleiłem i swoimi słowami napisać odwołanie. Nie macie sie co bać, sprawa jest dla nich z góry przegrana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 13:12  
Cytuj
Która spółdzielnia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 18:34  
Cytuj
Dokładnie, która spółdzielnia? Tez mam talerz a dopłaty nie mam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Która spółdzielnia?

A chodziażby Administracja przy KEN. Za to że dwa buraki tam siedzące i sie tym zajmujące nawet 4 liter ruszyć nie raczyło nawet żeby mieszkańców bloku powiadomić zwykłą kartką na klatce schodowej, że postawią maszty na dachu bloku w związku z elewacją robioną. Że należy im zgłosić i tam anteny z balkonów zamontować, że to będzie koszt miesięczny 5 zł do SM. Każdy z mieszkańców dowiedział się sam gdy ekipa beszczelnie rozmonotowała anteny na dachu i zwyczajnie położyła na nim talerze satelitarne. Ciekawe czy buce oddadzą kasę za wezwanie montera, dokupienie kabli itp.
Czekam na pismo i jestem ciekawa co dalej. W obecnej chwili po sporach i informacjach ustnych nic nie dotarło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2016r. 22:17  
Cytuj
Tez jestem w tej spółdzielni i takich problemów nie mam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 07:52  
Cytuj
Bo nie masz anteny na dachu na maszcie od SM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 08:07  
Cytuj
No nie mam na maszcie. Tu raczej była mowa o antenach na elewacji i balkonach.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 11:06  
Cytuj
Nie no, ręce opadają. Czytaliscie coś z tych linków w ogóle?
Andrzej jeżeli masz balkon typu loggia to spółdzielnia nawet nie będzie nic próbowała robic. Dlatego że powierzchnia tego balkonu jest wliczana do czynszu i możesz tam praktycznie robic co Ci się podoba.

Lena32. Jezeli spółdzielnia zabroniła montażu gdziekolwiek indziej niż na maszcie to tym bardziej nie może pobierać za to opłat.
Mogą zabronić Ci montażu z wielu różnych powodów w różnych miejscach jednak powinni w tym momencie wskazać inne miejsce i wymagania jakie powinieneś spełnić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 13:26  
Cytuj
Jezeli spółdzielnia zabroniła montażu gdziekolwiek indziej niż na maszcie to tym bardziej nie może pobierać za to opłat.
Mogą zabronić Ci montażu z wielu różnych powodów w różnych miejscach jednak powinni w tym momencie wskazać inne miejsce i wymagania jakie powinieneś spełnić.
[/cytat]

Nie gorączkuj się bo SM stawia maszty tam gdzie jest nowa elewecja budynku. Nie mozna montować nic do nowej nawierzchni. Pozostaje balkon za free lub maszt na dachu za odpłatnością. Proste

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 13:53  
Cytuj
A nie zastanawia Cię dlaczego montują maszty na odnowionych blokach?
Bo jeżeli zabraniają montażu amtem na elewacji to muszą, MUSZĄ! wyznaczyć inne miejsce i nie mogą pobierać za nie opłat.

W nowo powstałych budynkach nie ma tego problemu gdyż reguluje to specjalna ustawa i masz mieć możliwość wszystkich przyłączy w mieszkaniu. Co do starych budynków trzeba się powoływać na decyzję uokik i wyroki sądów.

Jeżeli jednak Tobie nie przeszkadza bezpodstawne pobieranie pieniędzy to możesz sobie płacić.
Tylko pamiętaj że nigdzie nie ma wyszczególnione na jakiej podstawie wyliczana jest ta opłata. Dzisiaj jest 5zl a za. 2-3 lata może byc 15. Akurat spółdzielnia jest bardzo kreatywna co do wymyślania celu podwyżek. Nie odwołasz się teraz, ciężej będzie później.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 16:36  
Cytuj
Fox-GreyFox nie mam balkonu typu loggia niestety. Blok ma nową elewację. Antenę mam zamontowaną do barierki balkonu. Nie wyobrażam sobie, że montuję antenę do elewacji i ją niszczę, tworzę mostek termiczny a w konsekwencji mam zimną ścianę. Nie płacę spółdzielni nic za antenę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 16:59  
Cytuj
No to super że nie płacisz (jeszcze) i że nie dostałeś żadnego pisma w tej sprawie. Może cudowny przegląd osiedla dopiero Cię czeka. Na porębach zaplanowany jest bodajże na 24 października.

Nikt nie każe Ci montować anteny do nowej, docieplonej elewacji. Jeżeli jednak miałbyś takową przed dociepleniem, to po wykonanych pracach spółdzielnia powinna wskazać inne miejsce na montaż - bez pobierania opłat.

Miej na uwadze że nie wszystkie balkony w stw wychodzą na zachód lub południe. Każdy obywatel powinien mieć zapewnioną możliwość wyboru operatora dostawcy usług tv dostępnych na danym terenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 18:35  
Cytuj
U mnie z balkonu nie łapie satelity, więc antena musi być zamontowana do ściany z drugiej strony. Blok nie ma nowej elewacji, nie jest ocieplony, a 5 zyla i tak mam doliczone :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2016r. 19:29  
Cytuj
CYTAT
A nie zastanawia Cię dlaczego montują maszty na odnowionych blokach?
Bo jeżeli zabraniają montażu amtem na elewacji to muszą, MUSZĄ! wyznaczyć inne miejsce i nie mogą pobierać za nie opłat.

W nowo powstałych budynkach nie ma tego problemu gdyż reguluje to specjalna ustawa i masz mieć możliwość wszystkich przyłączy w mieszkaniu. Co do starych budynków trzeba się powoływać na decyzję uokik i wyroki sądów.

Jeżeli jednak Tobie nie przeszkadza bezpodstawne pobieranie pieniędzy to możesz sobie płacić.
Tylko pamiętaj że nigdzie nie ma wyszczególnione na jakiej podstawie wyliczana jest ta opłata. Dzisiaj jest 5zl a za. 2-3 lata może byc 15. Akurat spółdzielnia jest bardzo kreatywna co do wymyślania celu podwyżek. Nie odwołasz się teraz, ciężej będzie później.


Na razie nic jescze mi nie doliczyli, tylko powiedzieli że będą.Niestety nie mam możliwości zamontować anteny na balkonie bo drzewa ograniczają dostęp sygnału. Więc nie mam wyboru. Będę się martwiła jak mi doliczać zaczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »