NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z instalacją C.O.,
Posty: 113
Dołączył: 20 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 21:38  
Cytuj
Witam,

Posiadam instalację zamkniętą ze zbiornikiem wyrównawczym (taki czerwonyumiech z tego co wiem jak piec jest zimny to na manomentrze umieszczonym na tym zbiorniku wskazówka powinna wskazywać 1,0 bara a u mnie wskazówka "lezy" na zerze ale co ciekawe jak podpiąłem się sprężarką to na wskaźniku wyskoczyło mi 4,5 bara...Dopuściłem więc wody tak aby uzyskać ten 1,0 bara i rozpaliłem w piecu. Jak piec osiągnął temp. około 70-80 stopni to wskazówka powędrowała na ponad 3,0 bara i otworzyły mi się zawory bezpieczeństwa...Wiecie może o co chodzi?
I wiecie jakie powinno być ciśnienie w tym zbiorniku wyrównawczym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 21:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 21:48  
Cytuj
Po pierwsze, nie robi się ogrzewania CO w układzie zamkniętym przy piecu na paliwa stałe. Po drugie, to czerwone to nie jest naczynie wyrównawcze tylko przeponowe. Po trzecie, pewnie masz układ zapowietrzony. Wezwij hydraulika i przerób tą "bombę".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 2 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Po pierwsze, nie robi się ogrzewania CO w układzie zamkniętym przy piecu na paliwa stałe. Po drugie, to czerwone to nie jest naczynie wyrównawcze tylko przeponowe. Po trzecie, pewnie masz układ zapowietrzony. Wezwij hydraulika i przerób tą "bombę".

Po pierwsze ,po spełnieniu kilku wymagań można zamknąć układ.
Po drugie przeponowe to też wyrównawcze.
Po trzecie nie zapowietrzone tylko powietrze zeszlo z naczynia
Z jednym się zgadzam : wezwij kogoś kto ma o tym jakieś pojęcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 21:20  
Cytuj
W naczyniu po przeciwnej stronie podłączenia do instalacji masz wentylek, naciśnij go. Jak popłynie woda, naczynie do wymiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 22:43  
Cytuj
CYTAT
Ja tam śpię spokojnie i się tym nie gorączkuje. PiS przyszedł i PiS pójdzie. To są ostatnie wybory które wygrali. Po powtórce nepotyzmu co wypominali PO, po konflikcie w środowisku sądowniczym, po konflikcie z przedsiębiorcami, po konflikcie z solidarnością lekarzy i pielęgniarek, po nadchodzących podwyżkach, po kompromitacji z telewizją, po konflikcie z in vitro i aborcją .... sami wbili sobie nóż w plecy.

Tak jak oni jednym podpisem skasowali dofinansowania do in-vitro (pomimo że sam nie byłem do końca ZA) - tak uważam że następna władza wszystko odkręci.



Jak wyżej. Prawdopodobnie przebita membrana naczynia przeponowego. Zgodnie z nowymi przepisami instalacja do pewnej mocy kotła może być zamknięta.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 09:03  
Cytuj
Jezeli instalacja dzialala wczesniej a takie cos zrobilo sie ostatnio, to stawiam na brak powietrza w naczyniu. Jak dobrze rozumiem to te 4.5 bara to cisnienie na tym kroccu z zaworkiem w naczyniu? No bo gdzie jeszcze bys mogl ta sprezarke podpiac, hm ... Jesli tak to wychodziloby, ze membrana jest cala, ale zeszlo powietrze.
A jak to dopiero zaczyna dzialac to procz braku powietrza to jeszcze moze byc za male naczynie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 10:07  
Cytuj
Tak jak opisy powyżej:
1) Sprawdź czy z wentyla w naczyniu po "naciśnięciu" nie leci woda.
Jeżeli nie, należy odkręcić naczynie, opróżnić je z wody, nabić powietrza przez wentyl do wartości wskazanej na etykiecie naczynia.

Jeżeli wydostaje się woda-naczynie do wymiany
(przy zakupie nowego warto zapytać sprzedawcę czy dotychczas stosowane było odpowiednie- średnio przyjmuje się ok 10-12% -czyli pojemność instalacji c.o. 150L to naczynie 18L (występują 8/12/18/25/35 L)

Po ponownym założeniu naczynia (nowego,bądź tego samego)należy odpowietrzyć układ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 20 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2016r. 17:36  
Cytuj
sorki za niefachowe podejście ale czy ten zbiornik powinien być cały pusty? bo takie mam wrazenie jakby był cały pusty po dźwięku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Paź 2016r. 18:09  
Cytuj
CYTAT
sorki za niefachowe podejście ale czy ten zbiornik powinien być cały pusty? bo takie mam wrazenie jakby był cały pusty po dźwięku...


Nie. Powinien być pusty w części - stan napełnienia zależy od ilości wody w instalacji i jej temperatury.

Schematycznie jego budowa wygląda następująco:

Obrazek

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2016r. 19:00  
Cytuj
CYTAT
Witam,

Posiadam instalację zamkniętą ze zbiornikiem wyrównawczym (taki czerwonyumiech z tego co wiem jak piec jest zimny to na manomentrze umieszczonym na tym zbiorniku wskazówka powinna wskazywać 1,0 bara a u mnie wskazówka "lezy" na zerze ale co ciekawe jak podpiąłem się sprężarką to na wskaźniku wyskoczyło mi 4,5 bara...Dopuściłem więc wody tak aby uzyskać ten 1,0 bara i rozpaliłem w piecu. Jak piec osiągnął temp. około 70-80 stopni to wskazówka powędrowała na ponad 3,0 bara i otworzyły mi się zawory bezpieczeństwa...Wiecie może o co chodzi?
I wiecie jakie powinno być ciśnienie w tym zbiorniku wyrównawczym?

Sprawdź czy masz obieg w instalacji co. Może zawór się uszkodził. Taki duży wzrost cisnienia może świadczyć o braku obiegu wody.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Paź 2016r. 19:06  
Cytuj
Pompka dobrze funkcjonuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »