NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny, Europejska Inicjatywa Obywatelska w obronie Małżeństwa i Rodziny
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 08:43  
Cytuj
Powstała Europejska Inicjatywa Obywatelska, która ma na celu m.in. obronę definicji małżeństwa jako mężczyzny i kobiety. A także obronę rodziny i pokrewieństwie pomiędzy rodzicami i dziećmi.

Inicjatywa ta jest wystąpieniem obywateli państw UE do instytucji europejskich by jeśli odnoszą się do rodziny (a czasem to robią) poprzestawały na wspólnej części tego co w Europie bywa uznawane za rodzinę. To znaczy rodzinie opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą i pokrewieństwie.

Do 10. grudnia potrzebujemy miliona podpisów z całej Europy zebranych na papierze lub w internecie.

http://mamatataidzieci.pl/

http://www.mumdadandkids.eu/pl

Kto się włącza w działanie obrony małżeństwa i rodziny?

Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 08:43  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 09:18  
Cytuj
W którym miejscu mozna złożyć podpis "na żywo" poza internetem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 09:29  
Cytuj
A co jeśli w takiej rodzinie urodzi się dziecko które ma w genach zaprogramowany homoseksualizm?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 09:31  
Cytuj
Jestem jak najbardziej ZA takimi inicjatywami. Jednak mam spore wątpliwości co do wiarygodności i skuteczności tego typu petycji.
Tym bardziej, że trzeba podawać tyle danych... wygląda to raczej jak zwykłe zbieranie informacji pod przykrywką.

Dołączam się do pytania Persymony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
A co jeśli w takiej rodzinie urodzi się dziecko które ma w genach zaprogramowany homoseksualizm?


Nie rozumiem twierdzenia "zaprogramowany homoseksualizm".

Mimo wszystko to dalej będzie rodzina "Tata, mama i dzieci". Bo w jakiej innej mogłoby się urodzić dziecko?

Swoją drogą widzę, że bardzo często wypowiadasz się w kwestii homoseksualistów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
W którym miejscu mozna złożyć podpis "na żywo" poza internetem?

Nie słyszałem aby w Stalowej ktoś takie podpisy już zbierał.
Jeżeli ktoś chce złożyć taki podpis na papierze, to ja mogę odebrać i jak uzbieram większą ilość wyślę do organizatorów.
Tylko czy będę dla Was wiarygodny?
Dowiem się kto się może podjąć zbierania takich podpisów i będzie na tyle wiarygodny, że każda/y z Was nie będzie bał się przekazać swoich danych osobowych. Jak będę wiedział to dam znać.


CYTAT
A co jeśli w takiej rodzinie urodzi się dziecko które ma w genach zaprogramowany homoseksualizm?

Ta petycja w takim przypadku akurat nic nie zmienia.
Chodzi tylko o to aby pod definicją małżeństwa i rodziny nie dopinać innych związków, np. homoseksualnych.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 12:51  
Cytuj
To może być bardzo skuteczne. Zbliżają się wybory w kluczowych krajach EU. To jak partie odniosą się do takich obywatelskich petycji wpłynie jak ludzie odniosą się do nich w czasie wyborów.

Temat "naród" i "rodzina" to gorący temat w Europie, można przerznąć wybory otwarcie występując przeciwko ludzkim wartościom, bo są partie które otwarcie wystąpią za tymi wartościami.

Dobra inicjatywa przywracania "normalności". Na to jak bardzo się boją wskazuje fakt ze lewicowo/liberalna większość w PE zgodziła się na powrót usuniętego krzyża. Nie uwierzyli ale się wystraszyli, powiedzmy sobie szczerze. Merkel przegrała we własnym okręgu wyborczym z partią której nie było 3 lata temu, to się dzieje na naszych oczach. W Polsce PO/SLD poszli w zaparte i znamy wynik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 13:43  
Cytuj
Absolutnie bym tego nie podpisał jak dla mnie dobra rodzina to taka w której dzieci sa szczesliwe, mają dach nad głowa i jedzenie nie wazne czy te warunki zapewnia ich dwie kobiety lub dwóch mezczyzn czy tez jest to tradycyjna rodzinka.Mam gdzies nauki kosciołasmiech2 i dosc jego wtracania sie do kazdego aspektu zycia od sypialni poprzez wychowanie dzieci i prawo kobiety do dysponowania swoim ciałem na polityce konczacmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 13:49  
Cytuj
ale to nie jest inicjatywa Kościoła tylko ludzi świeckich ... umiech

sam dach nad głową i jedzenie nie są gwarantem szczęścia...
dziecko zostaje wypaczone psychicznie, to jest wielka krzywda dla dziecka, poczytaj o tym

a odnośnie kobiet, to również jestem, żeby dysponowały swoim ciałem, ale powtarzam SWOIM, poczęte w nich dziecko już nie jest ich ciałem !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 14:08  
Cytuj
CYTAT
Absolutnie bym tego nie podpisał jak dla mnie dobra rodzina to taka w której dzieci sa szczesliwe, mają dach nad głowa i jedzenie nie wazne czy te warunki zapewnia ich dwie kobiety lub dwóch mezczyzn czy tez jest to tradycyjna rodzinka.Mam gdzies nauki kosciołasmiech2 i dosc jego wtracania sie do kazdego aspektu zycia od sypialni poprzez wychowanie dzieci i prawo kobiety do dysponowania swoim ciałem na polityce konczacmlotek



Lubie Cię ;-)

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 14:40  
Cytuj
Nie wszystkich to dotyczy, nie musisz podpisywać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 22:44  
Cytuj
W Boga mogę powątpiewać, ale rodzina to jest podstawa zdrowego (normalnego) wychowania i zawsze będę ZA!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 06:11  
Cytuj
CYTAT
A także obronę rodziny i pokrewieństwie pomiędzy rodzicami i dziećmi.


Czyli rodzina z adoptowanymi dziećmi nie będzie rodziną wg nowej lepszej definicji? Komuś rozum odjęło? Za dużo modlitwy za mało rozumu. Nie podpiszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 09:04  
Cytuj
CYTAT
To znaczy rodzinie opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą i pokrewieństwie.


a czy to nie trąci kazirodztwem?
z tych czy innych powodów nie popieram!

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A także obronę rodziny i pokrewieństwie pomiędzy rodzicami i dziećmi.


Czyli rodzina z adoptowanymi dziećmi nie będzie rodziną wg nowej lepszej definicji? Komuś rozum odjęło? Za dużo modlitwy za mało rozumu. Nie podpiszę.


Nie mąć!
Adopcja dalej będzie możliwa, ale przez małżeństwo jednej kobiety i jednego mężczyzny.
Jeżeli już to mogą zakazać adopcji przez związki homoseksualne czy lesbijskie.

"Adopcja (przysposobienie) tworzy pomiędzy rodzicami, a dzieckiem więź tożsamą (w sensie prawnym) ze zrodzeniem. Dziecko adoptowane jest na płaszczyźnie prawa krewnym matki i ojca."




CYTAT
CYTAT
To znaczy rodzinie opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą i pokrewieństwie.


a czy to nie trąci kazirodztwem?
z tych czy innych powodów nie popieram!


Cytuj dokładnie:
"Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina jest oparta jest oparta na małżeństwie i/lub pokrewieństwie."
nie ma nic o pokrewieństwie małżeństwa, tylko pokrewieństwie pomiędzy rodzicami i dziećmi.
Czytaj dokładnie, uważnie i nie przekręcaj złów !!! umiech

"Relacja rodzinna dwóch osób oparta jest na małżeństwie lub pokrewieństwie (jednym lub drugim). Natomiast relacja większej liczby osób (Mama Tata i Dzieci) oznacza, że każda z nich połączona jest z każdą z pozostałych więzią małżeństwa lub pokrewieństwa stąd łącznik i/lub."

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:36  
Cytuj
Prawacy jak zwykle bohatersko walczą z problemami które sami wymyślają. Rozumiem walkę z prawem które nakazywałoby zawieranie małżeństw jednopłciowych, ale prawa które daje jedynie możliwość? Jak to się godzi z Twoimi przekonaniami to po prostu nie zawieraj takiego małżeństwa, odrzuć zaproszenie jeśli zaproszą Cię na taki ślub, nie wywołuj poronienia. Jednakże nie zakazuj komuś tylko dlatego, że kłóci się to z twoimi religijnymi przekonaniami (które pomimo że są przez wielu nieakceptowane są dobrowolne). RSTA boisz się, że jakiś przystojniak zaciągnie Cię przed urzędnika stanu cywilnego, a później włoży swoje prącie do Twojego odbytu jak takie małżeństwa staną się legalne czy jak?


CYTAT
Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris


A no tak, za akcją stoją te same kato oszołomy co za projektem ws. prawa aborcyjnego.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:52  
Cytuj
Andrzej ja już jestem mężem i mam żonę - kobietę umiech więc nie mam się czego bać ...
Tu nie chodzi o przekonania religijne, ale o "normalność" !!!
Poza tym, tu nie chodzi o zakaz takich związków, tylko o nie nazywanie tego małżeństwem i rodziną...

Dzieciom adoptowanym przez pary jednopłciowe wyrządza się krzywdę psychiczną, zainteresuj się tym, poczytaj i wtedy wypowiadaj.
Chciałbyś być dzieckiem takiej pary?

"Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris" - tylko wspiera tą inicjatywę, nie jest organizatorem...

Wyłącz bezmyślność - włącz myślenie!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
Andrzej ja już jestem mężem i mam żonę - kobietę umiech więc nie mam się czego bać ...
Tu nie chodzi o przekonania religijne, ale o "normalność" !!!
Poza tym, tu nie chodzi o zakaz takich związków, tylko o nie nazywanie tego małżeństwem i rodziną...

Dzieciom adoptowanym przez pary jednopłciowe wyrządza się krzywdę psychiczną, zainteresuj się tym, poczytaj i wtedy wypowiadaj.
Chciałbyś być dzieckiem takiej pary?

"Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris"
- tylko wspiera tą inicjatywę, nie jest organizatorem.
wyłącz bezmyślność - włącz myślenie,



Jaką normalność? Kto definiuje normalność? Kto decyduje co jest normalne, a co jest nienormalne? To co jest naturalne powinno być dozwolone, a niestety czy może stety okazuje się, że związki homoseksualne są naturalne. Gdyby nie były to natura nie pozwoliłaby na ich występowanie. Dlaczego dwoje ludzi którym nawet katolicki Bóg dał wolną wolę nie może mieć takich samych praw dotyczących spadku, dostępu do informacji o stanie pacjenta, ulg podatkowych etc. Tylko dlatego że chcą być szczęśliwi? Czy oni są inni? Nie. Oni nie wpisują się tylko w model akceptowalny przez część społeczeństwa.
Czy jeśli części społeczeństwa nie podobają się rowerzyści to mamy zakazać rowerów bo komuś nie podoba się jazda na rowerze? To jest jakiś absurd. Każdy człowiek jest równy i wolny, w związku z czym jeśli chce zawrzeć związek małżeński z osobą tej samej płci powinien mieć takie prawo - niezależnie czy się to komuś podoba czy nie (z tego samego powodu pedofilia i zoofilia powinna być zakazana - tj. ze względu na brak możliwości wyrażenia jednoznacznej zgody).

Jeśli chodzi o dzieci to jestem sceptyczny co do tego pomysłu. Wynika to z faktu, że nie istnieją obiektywne badania na temat psychiki dzieci wychowywanych w związkach homoseksualnych. Takie badania są zawsze zbyt mocno nacechowane przekonaniami badaczy (niestety ten problem dotyczy wszelkich badań psychologicznych, ekonomicznych, społecznych etc.). Dlatego też do czasu rozwiązania problemu z obiektywizmem (mam nadzieję, że sieci neuronowe wkrótce rozwiążą ten problem) należy zachować obecny status quo.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 12:30  
Cytuj
jeżeli dla Ciebie to jest normalne to wytłumacz mi dlaczego w domu używasz gniazdka i wtyczki?
a nie dwóch gniazdek czy dwóch wtyczek do połączenia?

dziś oglądaj telewizor ale włóż gniazdko do gniazdka lub wtyczkę do wtyczki i jutro opowiedz co udało Ci się oglądnąć ...
powodzenia! umiech

przepraszam za małą złośliwość, ale to jest chyba najprostsze wytłumaczenie.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
jeżeli dla Ciebie to jest normalne to wytłumacz mi dlaczego w domu używasz gniazdka i wtyczki?
a nie dwóch gniazdek czy dwóch wtyczek do połączenia?

dziś oglądaj telewizor ale włóż gniazdko do gniazdka lub wtyczkę do wtyczki i jutro opowiedz co udało Ci się oglądnąć ...
powodzenia! umiech

przepraszam za małą złośliwość, ale to jest chyba najprostsze wytłumaczenie.


Wybacz, ale nie widzę związku pomiędzy instalacjami elektrycznymi, a małżeństwami jednopłciowymi. Z technicznego punktu widzenia da się połączyć wtyczkę podłączoną do instalacji elektrycznej i wtyczkę do telewizora umiech

http://www.dobreprogramy.pl/Koreanski-wynalazek-otwiera-droge-do-bezprzewodowego-zasilania-urzadzen-na-duze-odleglosci,News,53796.html

Czy ten wynalazek oznacza, że związki na odległość to normalność? Nie. Po prostu w chwili obecnej takie mamy możliwości techniczne, a standard gniazdka i wtyczki są najwygodniejsze. Jak pojawi się lepsza opcja to będzie stosowana.


Przepraszam za wtrącanie się ale z tego co napisałeś wynika, że masz bardzo ubogie życie seksualne z żoną skoro uważasz, że tylko gniazdka i wtyczki do siebie pasują umiech Jeśli celem nie jest zasilenie urządzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować włożyć wtyczkę w inne otwory i po prostu cieszyć się życiem umiech


Już nawet Dmowski mawiał, że seks dwóch gejów jest najbardziej męski ponieważ bierze w nim udział dwóch facetów.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 12:47  
Cytuj
CYTAT



Jaką normalność? Kto definiuje normalność? Kto decyduje co jest normalne, a co jest nienormalne? To co jest naturalne powinno być dozwolone, a niestety czy może stety okazuje się, że związki homoseksualne są naturalne.


Może są naturalne,ale z takiego związku nie będzie potomstwa w sposób naturalny,a to co naturalne powinno być dozwolone.

rsta napisał " Poza tym, tu nie chodzi o zakaz takich związków, tylko o nie nazywanie tego małżeństwem i rodziną".
Definicja małżeństwa powinna być jasna, bez możliwości podpinania w to związków homoseksualnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 13:11  
Cytuj
Andrzej obejdziemy się bez Twojego głosu.
Masz prawo inaczej myśleć ... umiech

cieszyć się życiem? chyba przykrymi chorobami ...

tyle w tym temacie z Tobą

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT



Jaką normalność? Kto definiuje normalność? Kto decyduje co jest normalne, a co jest nienormalne? To co jest naturalne powinno być dozwolone, a niestety czy może stety okazuje się, że związki homoseksualne są naturalne.


Może są naturalne,ale z takiego związku nie będzie potomstwa w sposób naturalny,a to co naturalne powinno być dozwolone.

rsta napisał " Poza tym, tu nie chodzi o zakaz takich związków, tylko o nie nazywanie tego małżeństwem i rodziną".
Definicja małżeństwa powinna być jasna, bez możliwości podpinania w to związków homoseksualnych.



W tym momencie podważasz sens związków ludzi cierpiących na bezplodność.

Prawnie związki homoseksualne powinny mieć możliwość legalizacji związków na takich samych zasadach jak pary hetero. Taki sam proces ślubowania, zakres praw i obowiązków wynikających z małżeństwa etc. A kościół jest organizacją w pewnym sensie prywatną i może w tej kwestii podejmować autonomiczne decyzje.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 13:27  
Cytuj
CYTAT


W tym momencie podważasz sens związków ludzi cierpiących na bezplodność.

Prawnie związki homoseksualne powinny mieć możliwość legalizacji związków na takich samych zasadach jak pary hetero. Taki sam proces ślubowania, zakres praw i obowiązków wynikających z małżeństwa etc. A kościół jest organizacją w pewnym sensie prywatną i może w tej kwestii podejmować autonomiczne decyzje.


Nie podważam sensu związków ludzi cierpiących na bezpłodność (zupełnie inny temat) i nie zgadzam się z Tobą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 15:48  
Cytuj
A co jak dziecko ma jednego rodzica ? Czy mieści się w twojej definicji rodziny ? Czy może też chcecie zakazać wtedy takiego określenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »