NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Bus Pasy obowiązują czy nie?,
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 02:29  
Cytuj
CYTAT
Tak Dalibor,tylko że znaki poziome (wymalowane na jezdni) są tam 24/7, a resztę ruchu buspasów regulują znaki pionowe. Zresztą znak poziomy bez znaku pionowego nic nie znaczy. Na znaku pionowym jest rozszerzenie, które tak jak wspomniałem jest tak niejasne, że teoretycznie te buspasy nie obowiązują nikogo.

@Krzysiu, co ma GUS do kodeksu ruchu drogowego? Ja jako kierowca mam się stosować do kodeksu ruchu drogowego i to jest świętość. Ktoś postawił znak, nad którym się nie zastanowił, a Ty wyjeżdżasz z GUS-em, może jeszcze kodeks pracy mam przeczytać zanim wsiądę do samochodu. Definicja prawoskrętu w kodeksie nie istnieje więc nie powinno się to w ogóle znaleźć na znaku. Można napisać, że nie obowiązuje pojazdów skręcających w prawo na najbliższym skrzyżowaniu. Sprawa jest jasna, nie ma się do czego doczepić. Zresztą sąd też wydając wyrok musi powołać się na jakiś przepis. Chyba, że wyrok by brzmiał:

"Znak drogowy nie określił jakich dotyczy świąt, ale biorąc pod uwagę naszą polską mentalność dnia 2 maja nie możemy traktować jako święta bo tak mi się podoba.
Z poważaniem.
Wysoki Sąd."



Ja pokazuję tylko przykład drogowej patologii jaką mamy pod nosem. Taka sama patologia to znaki "parking tylko dla mieszkańców" lub "zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców)". Dopóki na tych znakach nie ma numeru (numerów) budynków konkretnych mieszkańców, nikt nie ma prawa wydać mandatu. Bo zgodnie z ludzką logiką mieszkańcem jest każdy, tylko jeden mieszkańcem Stalowej Woli, a drugi Berlina.


zgadzam się prawie do końca, tylko skąd ta informacja, że "znak poziomy bez znaku pionowego nic nie znaczy"??

O jakiejkolwiek hierarchii znaków drogowych, poziomych i pionowych nie mówi ustawa jedynie stawia sygnały świetlne kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli (policjant) ponad znakami drogowymi stawiając je na 1-szym miejscu. Druga sprawa to to że znaki zakazu lub znaki uprawniające na wjazd na parking należący do zarządcy drogi innego niż miejski/gminny jest nielegalny. Otoż polski kodeks prawa jednoznacznie nie interpretuje ani kto to jest "mieszkaniec" ani kto to jest "mieszkaniec bloku nr 53" więc numer tu niewiele zmienia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 02:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 08:50  
Cytuj
Z tymi znakami trochę źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o to, że uważam że namalowana ciągła linia nie obowiązuje. Bardziej mam na myśli sytuacje kiedy nie ma znaku pionowego przejścia dla pieszych, a zebra na jezdni choć wymalowana jest ledwo widoczna. Wtedy takie miejsce nie jest przejściem dla pieszych.

Taka sama patologia jest pod wszelkiego rodzaju centrami handlowymi. Samochody wyjeżdżające z uliczek parkingowych przepuszczają auta jadące pomiędzy alejkami. Jednak kiedy nie ma żadnego znaku pionowego o ustąpieniu pierwszeństwa to traktujemy to jako skrzyżowania równorzędne i obowiązuje zasada prawej strony. Do masowych kolizji nie dochodzi jedynie dlatego, że ludzie są tego nieświadomi, trzymają zasadę ograniczonego zaufania i prędkości pojazdów są niewielkie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 09:04  
Cytuj
Tak dyskusja trwa i trwa umiech może zastanowimy się nad drogowymi absurdami w Stalowej umiech znacie jakies ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 10:29  
Cytuj
umiech Właśnie chodzi tu o to, że wskazuję drogowe absurdy. Jako obywatele nie możemy się na to godzić. Na szczęście nie żyjemy w Rosji i jakiś rozum powinniśmy mieć. Ostatnio Straż Miejska w Rzeszowie chciała mi dać mandat za parkowanie na chodniku. Problem w tym, że był to chodnik spółdzielni, a te imbecyle mogą tylko karać na drogach publicznych. Przegoniłem dziadów aż się za nimi zakurzyło. Tylko co jakby trafili na kogoś kto jednak nie jest w tym temacie znawcą? Ukaraliby niewinnego człowieka mandatem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 17:48  
Cytuj
CYTAT
Świętem jest czerwona kartka w kalendarzu.
Buspasy są wprowadzone na podstawie uchwały rady miejskiej czyli tam trzeba by szukać szczegółów.


Nie znalazłem prawnej definicji święta, więc sięgnąłem do słownika.

Tak mówi słownik języka polskiego PWN:

CYTAT
święto
1. «dzień, w którym obchodzi się uroczystości religijne lub państwowe»
2. «nadzwyczajne wydarzenie»



Święto Pluszowego Misia się tutaj łapie. Nie ma tutaj nic o czerwonej kartce w kalendarzu potluczony


Z prawoskrętem też jest ciekawie. Każdy używa, nikt nie wie co to jest potluczony

tak prawią w Instytucie Języka Polskiego PAN

http://sjp.p(...)251.html


Sprawa jest na pewno ciekawa. Były już bardzo ciekawe i zaskakujące wyroki w sprawach "mandatowych". Sprawa wydaje się być do wygrania w sądzie. Choć nikt nie mówi, że w 20 min umiech

Zastanawiająca jest również lektura rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Dla znaków D-11. Ale to już poczytajcie sami umiech


Pytanie trzeba zadać na jakimś forum, gdzie dyskusja będzie prowadzona o paragrafy. A nie o wynurzenia autorów co im się wydaje bardziej lub mniej ...


A na koniec taka lista świąt obchodzonych w Polsce, może o nią chodzi właśnie? Jest tam wspomniany dzień pluszowego misia umiech

https://pl.wi(...)%C4%99to

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 18:51  
Cytuj
Absurdy w Stalowej? Znam taki jeden. Ulica Siedlanowskiego na wysokości sklepu Karo. Od zawsze był tam problem z miejscami parkingowymi. Pod koniec ubiegłego roku sam byłem świadkiem jak nasza kochana policja ,,wyrabiała" tam brakujące mandaty za parkowanie zbyt blisko przejścia dla pieszych. Wydzielono więc pas drogi na parkingi, przesunięto nieco przejście i zrobiono z kostki coś w rodzaju wjazdu dla wózków dziecięcych prowadzące do tegoż przejścia. W tym miejscu jezdnia została zawężona i powstało coś w rodzaju kluzy, przez którą przejeżdżają samochody. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że 2 szerokie auta, np. dostawczaki nie mają szans na minięcie się w tym miejscu. Ktoś z urzędników projektujących ,, to coś" chyba zapomniał o odpowiednim oznakowaniu tego miejsca, ktoś to odbierał i dopuścił do ruchu itd... A wystarczy postawić znaki po obu stronach informujące o pierwszeństwie przejazdu ( strzałki biała i czerwona) i po problemie, a tak w momencie stłuczki nie bardzo wiadomo, kto ponosi winę za zdarzenie. Niby takie proste, a jednak trudne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 19:03  
Cytuj
Po to właśnie jest to tak zrobione by sie tam dwa dostawczaki nie mijały. Te przejścia, bo są takie dwa na tej ulicy to konsekwencja zachowania kierowców na tej osiedlówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 19:24  
Cytuj
OK. I niech się nie mijają, nie o to mi chodzi. Niech sobie ustępują pierwszeństwa. Tylko takie miejsce powinno być odpowiednio oznakowane. Spróbuj w razie bliskiego spotkania z autem jadącym z przeciwka, udowodnić policji, że to ten drugi jest winny, a Ty poszkodowany?! Ja sam często tamtędy jeżdżę i widząc ,,rozbuchanego" kierowcę jadącego z przeciwka, wolę zwolnić, przepuścić i jechać dalej autem bez zbędnych ,,ozdób".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:44  
Cytuj
Jest coś na rzeczy
Tu link do wiki, ważne jest pierwsze zdanie
https://pl.wi(...)w_Polsce

niżej jest tam tabela z świętami państwowywmi, dni "świąt" jest całkiem sporo. być może nawet kominakcja w te dni inaczej kursuje.

są jeszcze święta kościele, ale wydaje mi się że w państwie świeckim (chyba możemy tak mówić o Polsce) nie mają one wpływu na bus pasy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:51  
Cytuj
A co to znaczy wydaje mi się? Pod znakiem nie jest zapisane czy dotyczy świąt państwowych czy nie. Nie ma miejsca na wydaje mi się.

Tutaj jest lista świąt: https://pl.wi(...)%C4%99to nie tylko kościelnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 21:57  
Cytuj
tak powinno być, że nie ma miejsca na wydaje mi się. Znak STOP jest i nie ma co tu sie wydawać, jest jasny.
My tu zgadujemy "co autor miał na myśli".
Może i chodzi o święta kościelne, nie wiem, Ty tak uważasz? umiech

Listę która podałeś podoba mi się, bo jest długa i mógłbym często jeździć bus-pasem. Jednak jakoś nie zaryzykuję mandatu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 2 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 09:33  
Cytuj
Jeśli chodzi o absurdy drogowe w Stalowej Woli to znalazłem koło siebie tzn ulica Partyzantów, Jest przejście dla pieszych ,które kiedyś prowadziło do szkoły,ale po wybudowaniu Orlika furtka jest zamknięta i nie da się przejść.Dodam jeszcze,że przejście jest odmalowywane regularnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »