NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Samobójstwo jest grzechem!?,
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 00:38  
Cytuj
Samobójstwo jest grzechem!?


"Nie umiera ten, co żyje w pamięci innych...."

Trudny temat....
Niewdzięczny....
Ale???
Czy możemy piętnować tych, co się na ten gest porwali?!?!?!?!
No, według mnie nie!!!!
Mają już za sobą nasze ludzkie bolączki....Nie martwią się o emeryturę i ZUS!!! Nie przejmują się tym, co.......
Tak właściwie, to nic im nie doskwiera, oprócz tego, że ich już nie ma!!! Zostaje rodzina i znajomi..... Sąsiedzi - ci są najgorsi..... Zawsze dorobią ideologię do czynu.....Ilu artystów, muzyków, malarzy, pisarzy odebrało sobie życie???? Krocie!!! I świat się z tego powodu zmienił??? Nic, a nic!!!! Więc nie warto!!! Lepiej powalczyć z UPIORAMI, niż się im poddać!!! Najgorszy dzień za pół roku będzie śmieszny!!! Tak to wygląda z perspektywy gościa, który swoje przeżył....Dajcie sobie 5 minut, czyli 2, 3 miesiące, a wszystko się zmieni!!!


Zapewniam Was swoim doświadczeniem

Pozdrawiam serdecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 00:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 01:17  
Cytuj
A co to jest "grzech"???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 01:21  
Cytuj
CYTAT
Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem za swoje życie, które od Niego otrzymał. Bóg pozostaje najwyższym Panem życia. Jesteśmy obowiązani przyjąć je z wdzięcznością i chronić je ze względu na Jego cześć i dla zbawienia naszych dusz. Jesteśmy zarządcami, a nie właścicielami życia, które Bóg nam powierzył. Nie rozporządzamy nim. /KKK 2280/

Samobójstwo zaprzecza naturalnemu dążeniu istoty ludzkiej do zachowania i przedłużenia swojego życia. Pozostaje ono w głębokiej sprzeczności z należytą miłością siebie. Jest także zniewagą miłości bliźniego, ponieważ w sposób nieuzasadniony zrywa więzy solidarności ze społecznością rodzinną, narodową i ludzką, wobec których mamy zobowiązania. Samobójstwo sprzeciwia się miłości Boga żywego. /KKK 2281/

Samobójstwo popełnione z zamiarem dania "przykładu", zwłaszcza ludziom młodym, nabiera dodatkowo ciężaru zgorszenia. Dobrowolne współdziałanie w samobójstwie jest sprzeczne z prawem moralnym. Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialność samobójcy. /KKK 2282/

KKK 2283 Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu. Kościół modli się za ludzi, którzy odebrali sobie życie. /KKK 2282/

Samobójstwo to grzech śmiertelny. Biblia wspomina o kilku osobach, którzy je popełnili. Wszyscy byli złymi ludźmi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 07:20  
Cytuj
Tod ist nicht geschenk fur Teufel. Angst ist geschenk.
Schmerz ist geschenk. Tod ist ende.

Wierzę że śmierć jest końcem wszystkiego, więc nie można mówić o "grzechu" w związku z umarciem w ten czy inny sposób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 07:43  
Cytuj
Samobójstwo jest grzechem. No i owszem , dla katolików ale nie wszyscy nimi są.Dla wielu ludzi życie to biologiczny byt zakończony śmiercią. Ot jest się i nie ma. Dla wierzących to grzech, dla "życzliwych" powód do doszczętnego obrobienia d....y i dorobienia ideologii. Z jednej strony samobójca już wszystko ma za sobą, już nic go nie martwi ale z drugiej strony to straszny egoista-bo przecież zostaje rodzina,bliscy nieraz z kolosalnymi problemami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 08:53  
Cytuj
No i pytanie,czy ktoś popełniający samobójstwo jest odważny czy to skończony tchórz

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 08:57  
Cytuj
Ja uważam że każdy ma swoje, jedno życie.
Swoje problemy, swoją wiarę, i swoją śmierć.

Katolicka teoria o samobójstwie jako grzechu śmiertelnym, została wymyślona poprostu po to, żeby odstraszać ludzi od popełnienia samobójstwa. Było to szczególnie ważne w okresie Europy Średniowiecznej, gdy wieku 20 lat dożywało zaledwie około 50% ludzi. Obecnie, 95% urodzonych dożywa 25 roku życia.

Oprócz tego, kombinowano nad możliwościami "ukarania" samobójcy.
Np. pogrzeb bez księdza i w niepoświęconej ziemi, gdzieś na zapleczu cmentarza, tam gdzie obecnie ludzie wysypują śmieci za ogrodzeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 22:01  
Cytuj
Niezła teoria. Ja myślę że Jezus nauczał że nie znajdziesz spokoju bo dusza jest wieczna, więc i nie popełniaj samobójstwa bo nigdzie nie uciekasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 22:07  
Cytuj
Jasne że nie. Samobójstwo to akt samolubny, aczkolwiek nie grzech ponieważ śmierć jest naturalnym procesem - nie ważne jakimi czynnikami spowodowana. Nic co naturalne nie jest złe. Pytanie tylko czy warto? Moim zdaniem lepiej zmienić swoje życie niż je zakańczać.
A poza tym kto by się kościołem przejmował? Iść się księdzu spowiadać z seksu pozamałżeńskiego aby później swojej kochance o tym opowiadał? Jakiś absurd.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 00:26  
Cytuj
Jedno jest pewne, ci co popełniają samobójstwo nie robią tego z nadmiaru szczęścia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 09:12  
Cytuj
Jak dla mnie to zwykly akt tchórzostwa i debilizmu :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 09:55  
Cytuj
CYTAT (Marek370)
Jedno jest pewne, ci co popełniają samobójstwo nie robią tego z nadmiaru szczęścia.

Dodam jeszcze,że raczej nie jest to pod wpływem chwili a decyzję o takim kroku samobójca podejmuje po dłuższym przygnębieniu i problemami codziennego życia.Wydaje mi się,że przyczynia się brak pomocy a raczej zrozumienia osób z najbliższego otoczenia.Przyszły samobójca dusi wszystkie te problemy nie mając możliwości rozładowania narastających emocji decyduje się na taki krok.
CYTAT (MadziaiMarcin)
Jak dla mnie to zwykly akt tchórzostwa i debilizmu :-)

Też uważam,że to jest tchórzostwo ponieważ samemu ucieka się od problemów, które przyczyniły się do tego kroku a zostawia sie je osobą żyjącym,które muszą je rozwiązać opłakując często najbliższą osobę.
Z drugiej strony myślę,że jest to też akt odwagi bo wydaje mi się,że nie każdemu starczyłoby odwagi aby zadać sobie śmierć.Podejrzewam,że odwaga jak i tchórzostwo wynika raczej z bardzo silnych emocji psychicznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 23:00  
Cytuj
Nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi ... za dużo czytania. Jednak mogę powiedzieć. TAK według Katolickiej Nauki Społecznej samobójstwo jest grzechem śmiertelnym, tak samo jak rozwód świecki i życie z innym partnerem. JEDNAK odniósł się o tego (do obydwu zagadnień) bardzo mocno JAN PAWEŁ II. W dużym skrócie mówiąc nie mówi, że z powyższymi grzechami człowiek na pewno pójdzie do PIEKŁA, lecz trzeba się za takich ludzi modlić. Był to bardzo duży zwrot w myśleniu kościoła ... oczywiście dla mnie na plus. Wychodzimy z myślenia średniowiecznego ... tzn. samobójca nie mial prawa pochówku na cmentarzu, czy cudzołożnik nie miał prawa do sakramentów i obecności w kościele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 23:16  
Cytuj
Pobieżnie poczytałem wypowiedzi i mogę powiedzieć jedno. Człowiek popełniający samobójstwo jest w stanie psychicznym TAKIM, którego zdrowy człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić. Związanym np. z bardzo mocną depresją lub wydarzeniem jednostkowym. Jeżeli człowiek zdrowy, będzie tego świadomy. Nie będzie rozważał takich tematów i wiedział o co chodzi. ... chyba, że sam popada w chorobę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 08:46  
Cytuj
Andrzejek, być może nie pójdziesz do piekła, ale za ta lichwe w providencie to na pewnoumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 09:11  
Cytuj
Moim zdaniem o "grzechu" można mówić jedynie z perspektywy osób przynależących do Kościoła Rzymskokatolickiego. Jeżeli ktoś jest ateistą lub Satanistą - jak ja - to takich problemów się nie ma umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 09:21  
Cytuj
To w tym satanizmie nie ma grzechów? A jakies przykazania i obowiązki macie?
Ktoś ta religie założył, macie jakieś instytucje? Czy to tylko jakiś sen wariata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 11:32  
Cytuj
@ Marek370

Formy zorganizowane tworzą wyznawcy nurtu satanizmu laveyańskiego - zarejestrowane w USA "Kościół Szatana" i "Świątynia Seth'a".

Ja wyznaję nurt teistyczny. Tu nie ma żadnych organizacji, czy grup. Wszystko sprowadza się do indywidualnej wiary w istnienia Diabła jako świadomego bytu duchowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 12:48  
Cytuj
A po śmierci co z wami się dzieje? Zstępujecie do piekieł w charakterze pomocników szefa czy wsadu do kotła?
Czy was po prostu anihiluje i unicestwia na zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 12:53  
Cytuj
Jeżeli diabeł jest złem to czym są jego wyznawcy?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 13:21  
Cytuj
@ Marek370 @ Fiodor

Ja wierzę, że gdy umrę, to poprostu przestanę istnieć.

P.S. Ale takie rozważania pasują raczej do tematu "Czy wierzycie w życie pozagrobowe ?" Bo samobójstwa nie mam zamiaru popełniać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 13:22  
Cytuj
CYTAT
No i pytanie,czy ktoś popełniający samobójstwo jest odważny czy to skończony tchórz
To ktoś bardzo odważny.......tak naprawdę tchórzem można nazwać właśnie tego człowieka który tak kurczowo trzyma się życia - katolik jest tego przykładem. Moher nie dopuszcza do siebie myśli że to koniec i ciągle ma nadzieję na życie mimo swoich już przeżytych 99 lat na ziemi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
@ Marek370 @ Fiodor

Ja wierzę, że gdy umrę, to poprostu przestanę istnieć.

P.S. Ale takie rozważania pasują raczej do tematu "Czy wierzycie w życie pozagrobowe ?" Bo samobójstwa nie mam zamiaru popełniać.
A z miłości byś się nie zabił?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 13:32  
Cytuj
@ paranormalna

Nigdy nie miałem myśli samobójczych. Z jakiegokolwiek powodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
@ paranormalna

Nigdy nie miałem myśli samobójczych. Z jakiegokolwiek powodu.
Kłamiesz! Każdy ma w życiu takie chwile.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »