NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Polska policja, ...
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 21:43  
Cytuj
Witam
Moje spostrzeżenia z ostatnich 2-3 lat zmierzają do tego, że drogówka, to jest po prostu skarbówka. Zapewne to nie ich wina, tylko państwa, które narzuca im ładowanie mandatów, aby łatać budżetową dziurę umiechumiechumiech Mój 19-letni syn przechodząc w niedozwolonym miejscu z dwoma nieletnimi kolegami dostał 50zł mandatu. Dwaj pozostali także. Rozumiem, że popełnili błąd, ale to nie było w jakimś ruchliwym i niebezpiecznym miejscu... Dwie panie policjantki po 20-stominutowej rozmowie nie odpuściły i wypisały blankiety. Kiedyś za mojej młodości takie zdarzenia nie miały miejsca..... Policjant, co najwyżej zwrócił ci uwagę, że przeskakując przez płot oddzielający dwa pasy Alei Jana Pawła II troszkę przesadzasz.... Zwłaszcza, że przejście znajdowało się nie dalej, niż 100m od nas umiechumiechumiech Inną kwestią jest działanie dochodzeniówki. Tu panowie raczej działają, ale po moim 2-krotnym pobycie w tym samym pokoju celem odebrania skradzionego telefonu rzuciła mi się jedna rzecz w oczy - pokój 3-osobowy, 3 zdrowych facetów, a gniazdko wyrwane ze ściany.... Czy to wielki problem użyć śrubokrętu i je poprawić???? Widocznie to ich przerasta..... Tym miłym akcentem kończę moje spostrzeżenia na temat policji..... Praca według mnie trudna i niewdzięczna... Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 21:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 22:10  
Cytuj
Witam ponownieumiech
Przypomniała mi sie jeszcze jedna rzecz... Czekając na wejście do środka byłem świadkiem, jak panowie policjanci wchodzili lub wychodzili z komendy.... Wszyscy bodajże po cywilnemu, czyli nie drogówka... na korytarzu było około 6-8 osób czekających na przyjęcie....Pomijając fakt, że im się nie spieszy, bo są w pracy, a ja z tej pracy się urwałem na ich wezwanie i miałem wyznaczoną godzinę "wizyty", która się opóźniła i to znacznie, słuchając panów policjantów, jak wymieniają ze sobą zdania przeraziła mnie jedna rzecz - słów na "k", "ch" i "p" było w każdym zdaniu więcej, niż na derbach - Stal - Siarka hehehheumiechumiechumiech Nie wypada tak klnąć publicznie nikomu, a już zwłaszcza policjantom na służbie!!! Ale może to zboczenie zawodowe??? Tego nie wiem umiechumiechumiech Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 08:39  
Cytuj
CYTAT
Witam
Moje spostrzeżenia z ostatnich 2-3 lat zmierzają do tego, że drogówka, to jest po prostu skarbówka. Zapewne to nie ich wina, tylko państwa, które narzuca im ładowanie mandatów, aby łatać budżetową dziurę umiechumiechumiech Mój 19-letni syn przechodząc w niedozwolonym miejscu z dwoma nieletnimi kolegami dostał 50zł mandatu. Dwaj pozostali także. Rozumiem, że popełnili błąd, ale to nie było w jakimś ruchliwym i niebezpiecznym miejscu... Dwie panie policjantki po 20-stominutowej rozmowie nie odpuściły i wypisały blankiety. Kiedyś za mojej młodości takie zdarzenia nie miały miejsca..... Policjant, co najwyżej zwrócił ci uwagę, że przeskakując przez płot oddzielający dwa pasy Alei Jana Pawła II troszkę przesadzasz.... Zwłaszcza, że przejście znajdowało się nie dalej, niż 100m od nas umiechumiechumiech Inną kwestią jest działanie dochodzeniówki. Tu panowie raczej działają, ale po moim 2-krotnym pobycie w tym samym pokoju celem odebrania skradzionego telefonu rzuciła mi się jedna rzecz w oczy - pokój 3-osobowy, 3 zdrowych facetów, a gniazdko wyrwane ze ściany.... Czy to wielki problem użyć śrubokrętu i je poprawić???? Widocznie to ich przerasta..... Tym miłym akcentem kończę moje spostrzeżenia na temat policji..... Praca według mnie trudna i niewdzięczna... Pozdrawiam


Zadaj sobie jednak pytanie, jak taki 19 latek traktował takie pouczenie x lat temu (też mi nie raz w młodości się przydarzyło), a jak WIĘKSZOŚĆ takich gówniarzy (niestety inaczej nie nazwiesz) takie pouczenie by potraktowało obecnie. No więc? Przejęli by się? Nie wiem czy czasami nie skakał by taki do policjanta jeszcze itp. Niestety, poszanowanie prawa i przepisów przez lata się zmieniło, winni są i policjanci i ludzie, nic nie jest tylko białe albo czarne.
Fakt jest taki, że wśród policjantów jest wielu młodych ludzi wychowanych na nowych "bezstresowych zasadach" co niestety widać. Ja na idiotów w mundurach (są tacy nie wątpię) nie trafiłem, mandaty jakieś zebrałem (ale nie jestem jednym z tych co uważają że za niewinność - przekroczyłem przepis, złapali mnie na tym, moja wina), trafiałem i na ludzkich i na służbistów - praca jak każda, i jak wszędzie ludzie mają lepsze i gorsze momenty. Zarzut kogoś z wpisów wyżej, że policjant się nie uśmiechnie podczas kontroli - no beeeeeeez jaj :p Coś w stylu, pani w "biedronce" się do mnie nie uśmiecha, a ja przecież ważny klient jestem! Kuźwa ludzie, wy w każdy dzień swojej pracy chodzicie uśmiechnięci? Nie macie złych humorów? Zazdroszczę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 11:26  
Cytuj
sensownie wiekszosc pisze. Jestem ciekawy jakby to było gdyby pokolenie JP ktore wiedzy o spolecznstwie nie ma ani grama sie wypowiadało tutaj umiech nie raz i nie jeden zapewne wykreci na ten numer choc teraz mlodziez jaka rosnie to nie wiem czy znaja wrazie W ten telefon alarmowy. Dla takich odwaznych Jpeków etc powinni służbe wojskowa przywrocic i wtedy selekecje zaczać od wytrzymałości w wojsku a pozniej pokazywania kim to nie sa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 4 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 12:12  
Cytuj
Witam, nie wiem jak ogólnie jest z działaniami policji w całej Polsce ale podam konkretny przykład działania policji w Stalowej Woli. Mąż od 2 lat szantażuje, bije poniża swoją kobiete. Policja na miejscu ani troche nie pomogła tej kobiecie, śmiali się z niej czy ona jest normalna, że w środku nocy chce z małym dzieckiem uciec do SOWiIK po tym jak ją mąż wyganiał z mieszkania które on opłaca. Policja stanęła po stronie tego faceta. Kiedy ta kobieta płakała policja powiedziała wprost "czy ty jestes normalna" kiedy z trudem chciała pohamować łzy powiedzieli jej "widze, że pani śmieje się z tego". Wiem, że nie moge liczyć na policje. zgłosiłam sprawe do mops trochę się tym interesują ale nic konkretnego nie robią jak mówię jak zachowuję się mąż. Nawet jak powiedziałam policji, że ten facet był na oddziale psychiatrycznym ale go wypuścili pod warunkiem skorzystania z psychologa to policja odwróciła to przeciwko mnie. Ja jestem juz na tyle załamana, że nie wiem co robić komu cokolwiek zgłaszać na pewno nie zadzwonie już NIGDY na policje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 12:31  
Cytuj
atak To co napisałaś to jest poważne oskarżenie policji w Stalowej Woli i mam nadzieję,że nie zostanie bez echa.
CYTAT (atak)
...zgłosiłam sprawe do mops trochę się tym interesują ale nic konkretnego nie robią jak mówię jak zachowuję się mąż. ...
 
Jak miałaś odwagę zgłosić sprawę do MOPS-u to dlaczego nie zgłosiłaś skargi na działania policji?
Zdajesz sobie sprawę,że na takie zarzuty policja może zareagować i Cię znajdą abyś złożyła wyjaśnienia.Dzisiaj w internecie nikt nie jest anonimowy.
Osobiście uważam to za bzdury ale mogę się mylic...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 13:17  
Cytuj
Na weekendzie, powiedzmy gdzieś w Polsce, panowie policjanci zatrzymali mnie na wylocie z wioski, w polach, 100m przed znakiem koniec terenu zabudowanego. Było 77 na liczniku. Dostałem pouczenie, reprymendę i życzenia spokojnej i wolniejszej jazdy. Taka niespodziewajka. i wcale nie taka skarbówka. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 13:25  
Cytuj
@Szopen zacytuję forumowicza powyżej:

CYTAT
Osobiście uważam to za bzdury ale mogę się mylic...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 13:54  
Cytuj
CYTAT (Kosmitier)
@Szopen zacytuję forumowicza powyżej:

Brakło słów i musisz posiłkować się wypowiedziami innych.Biedaczysko....jak mi Ciebie szkoda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Kosmitier)
@Szopen zacytuję forumowicza powyżej:

Brakło słów i musisz posiłkować się wypowiedziami innych.Biedaczysko....jak mi Ciebie szkoda.


Hehe dawaj dawaj @doktor smiech2 Mnie nie striggerujesz ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 4 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 14:35  
Cytuj
gdzie mam złożyć skargę na policje? Czy takie sprawy zawsze nie kończą się wygraną policji? co może zwykły szary człowiek zrobić? niestety tak postąpiła policja. chciałabym aby ta sprawa została nagłośniona np w mediach ale zwyczajnie się boje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 14:43  
Cytuj
@Kosmitier
Prawo do bycia w błędzie jest Twoim nieodzownym prawem, z którego możesz i jak widzę chętnie korzystasz. Pozdrawiam.

Ps. Postaraj się następnym razem o jakąś wartość dodaną, coś, cokolwiek od siebie w ramach dyskusji, będzie korzystniej dla wątku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 15:18  
Cytuj
CYTAT
@Kosmitier
Prawo do bycia w błędzie jest Twoim nieodzownym prawem, z którego możesz i jak widzę chętnie korzystasz. Pozdrawiam.

A cóż nam innego pozostaje? Tylko głupiec uważa, że się nigdy nie myli.

CYTAT

Ps. Postaraj się następnym razem o jakąś wartość dodaną, coś, cokolwiek od siebie w ramach dyskusji, będzie korzystniej dla wątku.


Wypowiedziałem się już wystarczająco w tym wątku (wygląda na to, że nie przeglądałeś tematu). Jak na tyle napisanych postów powinieneś się zorientować, że na tym portalu jakiekolwiek argumenty i fakty się nie liczą. Tu rządzi prawo dżungli, wyzywanie, wyśmiewanie, oczernianie i sianie propagandy TO SĄ WARTOŚCI które użytkownicy tego forum uważają za najważniejsze i najodpowiedniejsze. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 16:32  
Cytuj
CYTAT

Wypowiedziałem się już wystarczająco w tym wątku (wygląda na to, że nie przeglądałeś tematu).

Więc w jakim celu nadal zabierasz głos? umiech Widać powiedziałeś już wszystko co miałeś do powiedzenia umiech A jeśli Twoim celem jest jakaś kłótnia jak piszesz to daruj sobie. Nic z tego. Pozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 17:34  
Cytuj
CYTAT

Więc w jakim celu nadal zabierasz głos? umiech

W takim samym celu jak Ty umiech

CYTAT

Widać powiedziałeś już wszystko co miałeś do powiedzenia umiech

Po czym wnioskujesz? @doktorka się nie czepiasz jak pisze takie posty.

CYTAT

A jeśli Twoim celem jest jakaś kłótnia jak piszesz to daruj sobie. Nic z tego. Pozdr.


Skądże znowu... unikam kłótni. Nie przepadam.

Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sie 2016r. 18:29  
Cytuj
CYTAT (SzoPeN)
...Widać powiedziałeś już wszystko co miałeś do powiedzenia umiech...

CYTAT (Kosmitier)
...Po czym wnioskujesz?...

Po Twoim poście napisanym wyżej:
CYTAT (Kosmitier)
Wypowiedziałem się już wystarczająco w tym wątku...

Z tegowychodzi,że nie wiesz co sam piszesz.
CYTAT (Kosmitier)
...@doktorka się nie czepiasz jak pisze takie posty...

Pewnie dlatego,że pisał składnie i logicznie w przeciwieństwie do Ciebie.
CYTAT (Kosmitier)
... unikam kłótni....

Ale wypisywanie idiotyzmów weszło Ci w krew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 23:39  
Cytuj
Panowie złośliwości wylewajcie na priw... Zaśmiecacie temat... Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »