NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Mechanika, serwis BMW, Mechanika, mechanik, serwis BMW, e46, m52b28tu, m52tub28, m52. 328, 323, 320. 330, 325,
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sie 2016r. 17:41  
Cytuj
Witam.

Zauważyłem, że namnożyło się u nas w mieście aut znienawidzonej marki BMW, której to sam jestem posiadaczem. Za chwilę będzie e46 chyba więcej niż golfów, stąd też teraz mam pytanko, gdzie te maszyny serwisujecie? Macie jakichś sprawdzonych mechaników dla których motor R6 nie będzie materiałem na szkolenie i zdobywaniem nowych umiejętności moim kosztem zarówno finansowym jak i psychicznym?
Sam serwisowałem auto w MaxAutoGarage w nisku, ale zacząłem mieć ostatnimi czasy wątpliwości. Chciałem zaznaczyć, iż kieruję się do osób które miały bezpośrednią styczność z danym mechanikiem, zakładem a nie ze słyszenia czy też czyichś opinii. Super by też było gdyby był w "okolicy" a nie w okolicach Rzeszowa jak niejaki Pan Mateusz z Mrowli.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2016r. 17:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 01:26  
Cytuj
Witam.

Ja "zjeździłem" wiele serwisów swego czasu swoją E30 i najlepiej wypadł Autocraft serwis obok Uniwhell. Serwisowali mi tam właśnie E30, E34, a ostatnio E36 i E46. Jednakże było to w czasach kiedy pracowali tam sami młodzi. Teraz mam "swojego" mechadoktora kawaaałek za stalową, bo robi ten z kim rozmawiam, tylko dojazd i czas oczekiwania zawsze co najmniej 2tyg i miesiąc się zdarzyło. A w Autocraft zdajesz auto w biurze i "grzebie" nie wiesz kto. Kiedy pracowali tam sami młodzi, to znałem ich, bo auto dawałem bezpośrednio na warsztat, a w biurze dostawałem tylko paragon. (Biuro było w hali.)
To też są ludzie i zrobili mi babola przy wymianie amortyzatorów, nie wiem jak by było gdyby się przyznali, ale tego nie zrobili, a wyszło na jaw przy moim mechadoktorze, który przy mnie je wyciągał. Mimo tej jednej wtopy mam dobre zdanie o tym warsztacie. Dlatego mogę go polecić. I w razie awarii, która uniemożliwi dojazd do mechadoktora na pewno skorzystam, jak to się kiedyś już zdarzyło.
Jeśli chodzi o inne, to na pewno nie byłem we wszystkich, ale traktowali mnie protekcjonalnie, a czasami chcieli zrobić ze mnie idiotę, np. zatykali dolot ręką i mówili, że silnik zajeżdżony i tylko do remontu się nadaje, kiedy ja prosiłem o wymianę wisko... mlotek (A czy mechanik bez powietrza też by nie okazał się zajeżdżony? Samo auto z "zajeżdżonym" silnikiem zrobiło w moich rękach grubo ponad 50tys.km na LPG 2. generacji potluczony, nie brał oleju, nie terkotał jak karabin, cichutko i płynnie pracował, aż wjechał we mnie "Janush Oplem" i była kasacja neutralny)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 11:48  
Cytuj
No właśnie z autocraftem miałem doczynienia tylko raz gdy chciałem aby rzucili okiem, przeczyścili przepływomierz i silniczek krokowy bo mi falowały obroty na zimnym a tu zapytanie w którym miejscu jednostki m52 się dane elementy znajdują, także zrobiłem u nich tylko zbieżność.
Mógłbym prosić o kontakt SpecjalistaNic do tego Twojego znachora i bardzo daleko jest od stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 09:21  
Cytuj
Podbijam temat. Przyszła wiosna, czuć już latem, wypadałoby zrobić porządki po zimie. Jakiś sprawdzony mechanik bmw?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 20:55  
Cytuj
Najlepszy jest Widera . We wszystkich autach się specjalizujesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 11:10  
Cytuj
Ciężki temat z tym mechanikiem w ST hehe większości z nich nie wie gdzie się znajduje filtr powietrza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 12:37  
Cytuj
Stoi na każdym parkingu przynajmniej jedno e46. Wynika z tego, że to same igły się nie psujące albo już złomy się nie przemieszczające jezyk
Generalnie to nie chodzi mi o problemy z serduchem auta a o przeniesienie napędu bo wydaje odgłosy, których nie powinno być, dlatego też mechanicy zajmujący się przednionapędówkami nie będą w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 18:53  
Cytuj
BMW to pracochłonne wozy dlatego koszt obsługi jest większy. Do tego problemy pojawiające się z napędem są trudne do wykrycia nawet jeśli siedzi się w temacie można się pomylić wiem bo 10 lat naprawiam BMW. Ogólnie mechanik nie jest chętny na szukanie usterek w wozie. Jestem miłośnikiem marki jak chcesz to skontaktuj się ze mną może będę w stanie ci pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Maja 2017r. 12:07  
Cytuj
Poszło pw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2017r. 10:26  
Cytuj
Witam
podaję link na warsztat w Sandomierzu. Facet ma BMW w jednym palcu, fakt tani nie jest ale rozwiąze każdy problem. Ja miałem problem z elektryką w e61, nie zrobili mi tego w Świlczy k/ Rzeszowa a gość rozwiązał ten problem w jeden dzień. Polecam.

https://mi.eu(...)ewski-pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »