NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Alkoholizm, poszukuję psychologa-terapeuty
Posty: 1
Dołączył: 7 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 11:54  
Cytuj
Witam, mam w bliskim otoczeniu osobę uzależnioną od alkoholu i chciałbym jej pomóc.Dlatego mam pytanie, czy mógłby ktoś polecić mi dobrego psychologa- terapeutę dla osoby uzależnionej. Wiem że jest poradnia za szpitalem i w Rozwadowie, może tam jest jakiś psycholog godny polecenia? Myślałem też o prywatnej wizycie. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 11:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 12:26  
Cytuj
Polecam Panią Barbarę Rozenbajgier, z tym, że ona zdaje się nie przyjmuje prywatnie. Jako osoba zgłaszająca problem możesz też umówić się z Panią Grażyną Kulikowską, ona ewentualnie podpowie Ci co, jak i gdzie załatwić.
BTW, piszesz, że chciałbyś pomóc, ale w przypadku osób uzależnionych sprawa wygląda niestety tak, że dopóki one same nie zechcą zmienić swojego życia i świadomie nie podejmą walki z nałogiem, nikt nie będzie w stanie im pomóc. Statystyki są nieubłagane: tylko 1/3 osób po terapii zachowuje abstynencję... Powodzenia życzę umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 16 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 18:21  
Cytuj
Zgłosić sie zawsze możesz po poradę do kazdej poradni leczenia uzależnień (są też terapie dla osób bliskich osoby uzależnionej). Poradnie z tego co wiem dla uzależnionych to za szpitalem w St.W. jest poradnia przy oddziale psychiatrycznym, albo w Wojewódzkim Ośrodku leczenia uzależnień w Rozwadowie. Ten ośrodek ma naprawdę dobre opinie, ale tak jak pisze truskawka1 to przede wszystkim leczyć chcieć się musi ta osoba uzależniona. Mozna zgłosić się tam na 6-8 tygodni i dla tych co się zgłosili dobrowolnie było to miejsce początku ich nowego życia...Zawsze można się tam zgłosić po poradę co robić, więc polecam!!
Dr Rozenbajger jest ok, jest też dobry psychiatra i specjalista od uzależnień dr Grabińska Ujda.
Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 09:44  
Cytuj
Może warto rozważyć udanie się do ośrodka, który zajmuje się leczeniem uzależnień. Na przykład mój wujek był w Ośrodku Oaza, który położony jest w cichej i spokojnej okolicy, dzięki temu można w pełni skupić się na terapii. Co na najważniejsze był dostatecznie daleko od pokus, czyli kolegów od kieliszka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 09:50  
Cytuj
Po dwóch latach na pewno przeczyta Twoją wypowiedź...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
Po dwóch latach na pewno przeczyta Twoją wypowiedź...


Dokładnie.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 12:06  
Cytuj
dlatego warto zakładac nowe wątki, a nie gadać, że wątek juz był,i szukać, bo to często nieswieże takie wyciąganie, nie mówię że akurat przy tej sprawie, bo tu ktoś odpowiadał, ale czasem jest jakis temat i jak się zacznie starocie wyciagać to tylko bałagan na forum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 12:15  
Cytuj
To może warto swoją wypowiedź zacząć inaczej, - chcąc się podzielić jakimiś ważnymi informacjami, które mogą się komuś przydać, a nie udawać, że się komuś odpowiada.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2018r. 14:48  
Cytuj
Przy dpsie chyba tez cos jest... ale to nic nie da zapewne jak ktos sam nie chce sobie pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 1 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2018r. 10:11  
Cytuj
Zgadzam się z truskawka1. Jeżeli ktoś niech chce to g..no zrobisz. Rozwadów ok. Terapia zamknięta 6 tygodni, i półotwarta (7-15) również 6 tygodnii.
od 13 miesięcy nie piję. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2018r. 19:45  
Cytuj
CYTAT
od 13 miesięcy nie piję.

ok

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »