NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie naprawie sterownik skrzyni biegów ?, multitronic Audi A4 B6
Posty: 1
Dołączył: 19 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 15:11  
Cytuj
Witam gdzie w Stalowej Woli naprawie sterownik skrzyni biegów multitronic
Audi A4 B6 2.0B

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 15:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 30 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 23:28  
Cytuj
W Stalowej Woli raczej nikt się nie podejmie naprawy, kiedyś miałem takie audi z silnikiem 1,9 tdi z multitronikiem. Nie wiem czy w tym przypadku objaw jest identyczny jak u mnie (tryb awaryjny skrzyni, migające wszystkie kontrolki PRND, skrzynia zachowywała się tak, jakby "wrzucała biegi" nieadekwatnie do prędkości choć to CVT) ale po naprawie przejeździłem rok i usterka wróciła - zdecydowałem się na zakup nowego sterownika za ok. 4.000 zł. To jest wada konstrukcyjna, skrzynia mechanicznie jest ok, jedynie sterownik "wymięka", ciężko to w ogóle otworzyć, luty się nie trzymają i żeby się do niego dostać - trzeba zdjąć skrzynię, rozciąć, naprawić i zalać hermetycznie. Podobno przyczyną są duże drgania podczas pracy skrzyni. Ja w dodatku nie miałem dołożonej "lameli" w skrzyni, która podobno była panaceum na rozsypujące się sterowniki - choć była to akcja naprawcza - poprzedni właściciel auta nie wykonał naprawy i niestety - padło na mnie.Robiłem to na Brandwicy u p. Tomka Gądka - robi tylko auta z grupy VAG, sterowniki jednak wysyła gdzieś do naprawy, nie wnikałem ale taka naprawa sterownika to też około 1000 zł wychodziła + robocizna warsztatu. Auto unieruchomione tydzień umiech
Proszę zobaczyć w necie - jest dużo tematów o tej skrzyni, niestety jest to zakup podwyższonego ryzyka. Jeżdżę automatami chyba z 15 lat i mimo "wtopy" z multitronikiem audi - nikt nie jest mnie w stanie zmusić do powrotu do manuala umiech Mam nadzieję, że nie przestraszyłem zbytnio i uda się naprawić "audiczkę".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 13 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 23:44  
Cytuj
Chamera,jedynie on

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 11 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 23:01  
Cytuj
niestety skrzynia multitronic to ciężki temat. zastanowił bym się nad manulaem ;-) napewno będzie duuuuuuzo taniej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »