NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Książeczka sanitarno–epidemiologiczna, Badania, przebieg, koszty.
Posty: 7
Dołączył: 10 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 10:59  
Cytuj
Witajcie.
Za niecały miesiąc ukończę 19 rok życia, na tych wakacjach chciałbym podjąć pracę w pizzerii jako dostawca, do tej pracy wymagana jest książeczka sanepodowska.
Jak wygląda przebieg wyrabiania takiej książeczki, jacy lekarze w tym uczestniczą, jakie badania są konieczne oraz jakie koszty poniosę podczas jej wyrabiania?

Odgórnie za odpowiedzi dziękuję. ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 10:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 11:30  
Cytuj
idz do sanepidu to sie wszystkiego dowiesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 12:35  
Cytuj
Idziesz do lekarza medycyny pracy. W Stalowej chyba znajduje się taka przuchodnia na Kwiatkowskiego 2. Okolice basenu i Huty. Tam się rejestrujesz. Wchodzisz do pielęgniarki, która skieruje Cię na odpowiednie badania. Na początek dostaniesz też 3 fiolki na kał. Zbiera się go przez 3 dni, potem zawozi do badania. Z tego co pamiętam to mocz(ważne żeby nie było to podczas miesiączki) i krew do badania się oddaje. Prześwietlenie klatki piersiowej. Potem z tymi wszystkimi wynikami idziesz do lekarza w tym samym miejscu tylko inny gabinet. Nie trzeba się rejestrować ileś czasu wcześniej. A i jeszcze trzeba sobie kupić książeczkę, ale to coś koło 3 zł chyba było. Nie pamiętam dokładnie ile się płaciło za to wszystko, bo ja robiłam to kilka lat temu. Ale coś chyba około 100 zł mi wtedy wyszło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 12:39  
Cytuj
Najpierw idziesz do Sanepidu i po przedstawieniu celu wizyty (wykonanie badań na nosicielstwo w celu otrzymania książeczki zdrowia do celów sanitarno – epidemiologicznych), otrzymujesz trzy próbówki służące do przechowania kału. To kosztuje coś koło 80 złotych. Próbki oddajesz po trzech dniach. Na wyniki czekasz około dwóch tygodni.

Potem wybierasz wyniki, kupujesz sobie w sklepie papierniczym książeczkę sanepidowską i idziesz do lekarza medycyny pracy z tymi wynikami, on skiruje Cię na prześwietlenie płuc- koszt 50 zł. Tyleumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 14:05  
Cytuj
Ooo Padi00 jest lepiej poinformowany/a. Czyli najpierw Sanepid. Ja już zapomniałam o tym. I pewnie badania są uzależnione od rodzaju wykonywanej pracy. Czyli pewnie jak pizzeria to może być bez krwi i moczu(ja wykonywałam badania pod kątem innego zawodu), ale to to już na miejscu w Medycynie Pracy wszystko wytłumaczą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 14:26  
Cytuj
Ja tak samo robiłem jak pisze padi00 ale nie miałem prześwietlenia płuc tylko próbki do badania i z wynikami i z książeczka do lekarza medycyny pracy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »