NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Kontuzja nadgarstka na rowerze,
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 00:34  
Cytuj
Wczoraj przejeżdżając obok skarbówki przydzwoniłem w znak drogowy i zaliczyłem glebę. Z automatu podparłem się dłonią o kostkę brukową. Efekt to lekkie otarcie ramienia i delikatny ból kości nadgarstka. Pomyślałem, że do jutra przejdzie. Jednak nie szczędziłem tej dłoni (wielu czynności nie wykonacie jedną dłonią) i objawy nasiliły się. Czuję ból przy obrocie dłoni lewo-prawo, góra-dół i mam ograniczony chwyt. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co mogło się stać i czy wymagana jest pomoc lekarska? Internet zaleca natychmiast udać się do lekarza, ale znając publiczną służbę zdrowia, doczekam się wizyty za miesiąc. Lepiej iść prywatnie, ale do kogo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 00:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 07:34  
Cytuj
Dlatego najlepiej pojechać na pogotowie, zrobią prześwietlenie i będzie wiadomo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj przejeżdżając obok skarbówki przydzwoniłem w znak drogowy i zaliczyłem glebę. Z automatu podparłem się dłonią o kostkę brukową. Efekt to lekkie otarcie ramienia i delikatny ból kości nadgarstka. Pomyślałem, że do jutra przejdzie. Jednak nie szczędziłem tej dłoni (wielu czynności nie wykonacie jedną dłonią) i objawy nasiliły się. Czuję ból przy obrocie dłoni lewo-prawo, góra-dół i mam ograniczony chwyt. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co mogło się stać i czy wymagana jest pomoc lekarska? Internet zaleca natychmiast udać się do lekarza, ale znając publiczną służbę zdrowia, doczekam się wizyty za miesiąc. Lepiej iść prywatnie, ale do kogo?


Idź prywatnie do Szeląga.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 09:21  
Cytuj
Mialem podobna sytuacje tylko ze stopa, przez pierwszy tydzień owijałem bandażem elastycznym, altacetem lub woda z octem ( trzymać owinięte kolo godziny) i jakos się wyleczyłem umiech gdyby nie pomagało poszedłbym do lekarza umiechżyczę szybkiego powrotu do zdrowia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 21:46  
Cytuj
Dlatego najlepiej udać się na pogotowie w ten sam dzień, zanim dojdzie do powstania stawu rzekomego. Jak nas obsłużą, zależy od lekarzy dyzurujacych. Byłem świadkiem różnych sytuacji. Nie ma mnie w Stalowej Woli i szukam lekarza. Znalazłem ortopedę sportowego z terminem na środę. Ma tylko USG. Trochę zawaliłem, że nie poszedłem od razu na pogotowie, bo by wykonali RTG.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 17 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2016r. 08:23  
Cytuj
1) mogło Ci naciągnąć a to się leczy nieco dłużej. (fizjoterapia pomaga)
2) możesz mieć po prostu krwiaka od uderzenia i też bedziesz mieć ograniczenie ruchowe
3) możesz mieć (nadruszony nerw) też sie długo dochodzi do tego.

ps. jeżeli po 7 dniach nic nie poprawi się, niestety lekarz.

Jeżeli zgniasz palce w dłoni i ruszasz nadgarskiem w lewo i prawo to jest już bardzo dobrze. tylko sie goi dość długo. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »