NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Klimatyzacja w mieszkaniu,
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 07:47  
Cytuj
CYTAT
To odpowiem ja z doświadczenia

Kupiliśmy sobie w pracy przenosny klimatyzator ok. 3 lata temu to było. Wielkości, hmm taki średniej wielkości lodówka
Mialo to rurę jak od termy, ale dużo wiekszą, którą trzeba było wysunąc na zewnątrz, a że nie było innej mozliwości, np. jakiegos wepchania w dziurę w budynku (stary budynek) trzeba było uchylnie zrobić okno i to wystawic).

W rezultacie urzadzenie buczało jak wsciekłe, stojąc przy nim odczuwało się lekki chłodek, ale kilka kroków dalej zero. Upał wpadał przez okno, powietrze więc się mieszało, urządzenie buczało i nie chłodziło nam biura w ogóle (około 60 m2).. Ostatecznie urządzenie poszło na sprzedaż.

Nie pamiętam jakiej to było marki. Ale u nas nie sprawdziło się wcale. Zajmowało mnóstwo miejsca, nie wyglądało najlepiej, a co najgorsze, nie działało.

Może komuś podobne dobrze funkcjonuje i opowie o tym łącznie z podaniem marki.

A ja mam pytanie do tych co mają normalne klimatyzatory w domach. Ile to zużywa prądu? Jak to widać później po rachunkach.



Może to był jakiś klimator a nie klimatyzator, skoro nie wytwarzał zimnego powietrza, albo popsutyumiech?
W ogóle 60m2 ochłodzić przenośnym to słaby pomysł, stacjonarnym było by ciężko.
U nas w firmie jest jakiś stary klimatyzator, daje radę, ale pomieszczenie jest za duże i brak jest miejsca do odprowadzenia ciepłego powietrza, przez to nie wyrabia, dodatkowo jest głośny (stary rupieć). Dlatego interesuje mnie działanie nowszych przenośnych urządzeń. Mam pomysły gdzie i jak odprowadzić gorące powietrze, więc może to zadziałać. Cena gra tutaj ogromną rolę, bo 3-4 tyś za urządzenie które bym uruchamiał 4-5 razy w roku, słabo. Do tego ja mam sporo pomieszczeń(a przebywamy przecież tylko w jednym na raz, a potem zmianaumiech), więc przenośny ma u mnie większy sens.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 07:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
Oczywiście, serwis zrobi to profesjonalnie i da gwarancję na montaż.


Taaa, serwisy i ta profesjonalność potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 16:42  
Cytuj
Pytanie ciekawe. Odpowiedzi jeszcze ciekawsze. Ktoś pyta: "Chcę kupić samochód, jaki polecacie i ile będzie kosztował?" Padają odpowiedzi. Będzie kosztował mało jak sobie sam go wyprodukujesz, oddasz do użytkowania i będziesz serwisował. Oczywiście gwarancja to bzdura, a serwisowanie to pikuś. Pan Pikuś. I nie ma znaczenie marka samochodu. Mercedes czy Fiat. Wszystko jedno. Nieprawdopodobne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 16:48  
Cytuj
Dodam jeszcze, że mam klimatyzację w mieszkaniu, założoną i serwisowaną regularnie przez osobę kompetentną, z dużą wiedzą i uprawnieniami (które zmieniły się w tym roku). Nie podam namiarów, bo to nie reklama.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
Nie podam namiarów, bo to nie reklama.

Rowniez ciekawa odpowiedz na pytanie: "Czy ktoś mógłby mi polecić jakaś firmę??"
Podsumuje swoja propozycje jeszcze raz: Klima 2.6-3.5 kW (na pokoj duzy starczy, na cale mieszkanie nie) - 1300-1500 PLN (zakup w necie). Montaz proponuje samodzielny - bo to proste i za prawie free (2 piwa trzeba kupic).
Gwarancja? Wystarczy podstawowa, a raczej rekojmia na dwa lata. Choc producent zdaje sie nie moze sobie zastrzec swojego montazu jako warunek gwarancji (podobnie bylo kiedys z oknami PCV i bylo tez kilka wygranych przez klientow spraw sadowych), ale to i tak nie istotne.
Super markowy sprzet? Super fachowcy do montazu? Super gwarancja? Super serwis? Super za to cena i mierna jakosc? Ja za to dziekuje. Nie bede przytaczal przykladow z mojego zycia i frycowego ktore zaplacilem bo chcialem tego "super", a nic z tego nie wyszlo. Teraz wole dwa jako takie zamiast jednego super. I taka jest moja propozycja Amen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »