NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Urząd Pracy w St.Woli szansą na szybkie zatrudnie,
Posty: 31
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 22:32  
Cytuj
czy tylko w teorii

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 22:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 23:40  
Cytuj
Nie no ty na poważnie pytasz? Przecież miejsca pracy to oni zapewniają tylko sami dla siebie. Gdyby zlikwidować ten Urząd liczba bezrobotnych wzrosłaby jedynie o osoby tam pracujące. Jedyna korzyść z bycia zarejestrowanym to ubezpieczenie. Oni liczą że sama sobie znajdziesz pracę, a im statystyki skoczą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 00:09  
Cytuj
Bardzo szybko znajda Ci zatrudnienie w alutecu a jeśli odmowisz to wykresla Cie z listy bezrobotnych i nawet ubezpieczenia zdrowotnego nie dostaniesz(karencja)
Tym sposobem beztobotnych jest w stalowej ciraz mniej a im skocza statystyki .dostaną pare bonusów za zmniejszenie bezrobocia w rejonie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 07:42  
Cytuj
CYTAT
Bardzo szybko znajda Ci zatrudnienie w alutecu a jeśli odmowisz to wykresla Cie z listy bezrobotnych i nawet ubezpieczenia zdrowotnego nie dostaniesz(karencja)
Tym sposobem beztobotnych jest w stalowej ciraz mniej a im skocza statystyki .dostaną pare bonusów za zmniejszenie bezrobocia w rejonie


Wydaje mi się, że to jest takie żebranie bo nie zarobisz na te składki, tylko jesteś na utrzymaniu innych pracujacych :szok: .
A powiedz mi w czym jesteś lepszy, że ja muszę Ciebie utrzymywać ??
Pod sklepem też wołają z karteczką lub bez (daj piątaka).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 10:22  
Cytuj
CYTAT
Bardzo szybko znajda Ci zatrudnienie w alutecu a jeśli odmowisz to wykresla Cie z listy bezrobotnych i nawet ubezpieczenia zdrowotnego nie dostaniesz(karencja)
Tym sposobem beztobotnych jest w stalowej ciraz mniej a im skocza statystyki .dostaną pare bonusów za zmniejszenie bezrobocia w rejonie


Kiedyś byłem zarejestrowany w pup,odmówiłem zaproponowanej pracy i nikt mnie nie wykreślał(masz prawo nie przyjąć jeden lub dwóch ofert)Dostałem jeszcze inne oferty,ale znalazłem zatrudnienie na swoją rękę i tak się z nimi rozstałem. Mam wrażenie,ze spora część "klientów" pup jest jak dziecko w przedszkolu - stoją i czekają,aż Pani"coś"przyniesie. Jeżeli brakuje własnego zaangażowania w zmianę sytuacji,to nie dziw się,że dostajesz taką "pomoc".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 14:09  
Cytuj
Od niedawna wszystko sie zmieniło
nie mozna nie przyjąć ich oferty pracy mimo ze nie jest w twoim zawodzie
a dlaczego mamy trzymywac tych nierobow ?
Kosztują nas wiecej niz ubezpieczenia dla bezrobotnych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 15:27  
Cytuj
tommcisz ma rację. Byłem w tym roku na bezrobociu, to też mogę co nieco powiedzieć o tym dziwnym uRZĘDZIE. Szukałem pracy bardzo aktywnie i mówiłem im co konkretnie mnie interesuje. Któregoś pięknego dnia zadzwonili do mnie, że mam się wstawić, bo maja ofertę pracy dla mnie (ale nie chcieli powiedzieć przez telefon co to za praca). Myślę... - ok idę. Okazało się na miejscu że chodzi o jedna z firm na ulicy Grabskiego. Co ciekawe dalej nie powiedzieli jaka firma, bo podobno przyjmowała mnie agencja pracy. A teraz najlepsze: Umowa - zlecenie. Żeby odmówić musiałem latać za pieczątką w uRZĘDZIE pRACY (pieczątka kierownika). Na szczęście załatwiłem pieczątkę i znalazłem normalna pracę (w późniejszym terminie i własnymi siłami).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Od niedawna wszystko sie zmieniło
nie mozna nie przyjąć ich oferty pracy mimo ze nie jest w twoim zawodzie
a dlaczego mamy trzymywac tych nierobow ?


Jest jeden sposób aby pozbyć się PUP - przy rejestracji powiedzieć sensowną kwotę od jakiej jest się w stanie podjąć pracę. Znajomy kilka mc temu przechodził z etatu na własną działalność, a że chciał dofinansowanie to musiał się zarejestrować w UP. Problem w tym, że na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie (branża IT). Gdy powiedział ile chce (min. 8k brutto) babeczka się zaśmiała i nawet mu nie proponowała przejrzenia ofert tylko kazała wrócić za miesiąc się podpisać.

PS. Dlaczego nierobów? Sam wolałbym poświęcić swój czas na poszukiwanie pracy z pensją jaka mnie interesuje, a nie tyranie na 3 zmiany przy aluminium, tym bardziej że na stanowiska wymagające więcej niż siły fizycznej, umiejętności nie spania w nocy i mocnego pęcherza rekrutacje nierzadko trwają 2 - 3 miesiące.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
tommcisz ma rację. Byłem w tym roku na bezrobociu, to też mogę co nieco powiedzieć o tym dziwnym uRZĘDZIE. Szukałem pracy bardzo aktywnie i mówiłem im co konkretnie mnie interesuje. Któregoś pięknego dnia zadzwonili do mnie, że mam się wstawić, bo maja ofertę pracy dla mnie (ale nie chcieli powiedzieć przez telefon co to za praca). Myślę... - ok idę. Okazało się na miejscu że chodzi o jedna z firm na ulicy Grabskiego. Co ciekawe dalej nie powiedzieli jaka firma, bo podobno przyjmowała mnie agencja pracy. A teraz najlepsze: Umowa - zlecenie. Żeby odmówić musiałem latać za pieczątką w uRZĘDZIE pRACY (pieczątka kierownika). Na szczęście załatwiłem pieczątkę i znalazłem normalna pracę (w późniejszym terminie i własnymi siłami).


tommcisz
Od niedawna wszystko sie zmieniło
nie mozna nie przyjąć ich oferty pracy


nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 22:35  
Cytuj
Nieroby-pracownicy pup,im wiecej wykresla bezrobotnych z listy to premia dla nich...
skoro oferuja tak swietne staniwiska pracy w aluminium to prosze-,niech sie zamienia stanowiskiem choc na jeden dzień

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 00:42  
Cytuj
dokladniegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 06:29  
Cytuj
CYTAT
Od niedawna wszystko sie zmieniło
nie mozna nie przyjąć ich oferty pracy mimo ze nie jest w twoim zawodzie
a dlaczego mamy trzymywac tych nierobow ?



CYTAT
PS. Dlaczego nierobów? Sam wolałbym poświęcić swój czas na poszukiwanie pracy z pensją jaka mnie interesuje, a nie tyranie na 3 zmiany przy aluminium, tym bardziej że na stanowiska wymagające więcej niż siły fizycznej, umiejętności nie spania w nocy i mocnego pęcherza rekrutacje nierzadko trwają 2 - 3 miesiące.


On pisząc nierobów miał na myśli urzędasów PUP, a nie ludzi, którzy nie przyjmują ofert w swoim zawodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 13 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2016r. 22:43  
Cytuj
Po co te urzędy są??? Sądzę, że gdyby nie ubezpieczenie mało kto by się tam rejestrował, bo i po co?
Niekompetencja, hipokryzja uprawiana przez bandę nierobów!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 21 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 15:22  
Cytuj
Jeszcze raz pozdrawiam Panią Anię, która pracy ci nie znajdzie, ale za to obciągnie tak że włos na głowie się jeży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Paź 2016r. 15:23  
Cytuj
Andriusza daj jakiś namiar na tą panią na priv. ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2016r. 15:46  
Cytuj
Ja też podałem kwotę netto poniżej której nie jestem zainteresowany i tylko podpisywałem papierek. Aktualnie jestem w trakcie rekrutacji i tak jak ktoś wspomniał, na dobre stanowisko trwa więcej niż jedną rozmowę. Ofertę znalazłem sam, za kwotę która mi odpowiada i na umowę o pracę.
"Tajemniczy telefon" też dostałem, nic nie mogłem się dowiedzieć, na miejscu również, ale powiedziałem ile muszę dostać, to Pani wtedy powiedziała, że jednak nie ma oferty dla mnie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »