NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Rzeczywistość po 15-tej,
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:34  
Cytuj
Wszyscy wiedzą co się dzieje po 15-tej przy powrocie z pracy, w stronę pkp brak przejazdu,a koło szkopa nie ma co komentować,oczywiście psiarnia woli stać na energetyków i łapać niż postarać się pomóc w udrożnieniu korków, ale nie o tym chciałem, jak wszyscy wiedzą Polak potrafi i wielu kierowców znalazło drogę przez las z wyjazdem na hutniku i nagle dziś zaskoczenie pod koniec objazdu stoi straż leśna i ładuje mandaty, śmiem wątpić, że bezprawnie, bo gdy podszedł prostak do mojego auta poprosiłem o pokazanie zakazu wjazdu na tą "leśną drogę" i dokument uprawniający do wystawiania mandatów i jaka była reakcja głąba odszedł i pozwolił mi wycofać, czy policja lub ktoś z uprawnieniami by mi na to pozwolił? mam nadzieję, że ktoś to sprawdzi czy ci panowie nie dorabiali na lewo jak kiedyś milicjanci w piosence śpiewanej przez Andrzeja Rosiewicza. Ale reasumując takie rzeczy tylko u nas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:45  
Cytuj
Chyba nie do końca masz rację.

Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna?

Nie ma, niestety, jednolitego i czytelnego systemu oznakowania dróg publicznych biegnących przez lasy. Jest to obowiązek zarządcy drogi, który powinien oznakować drogę zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o lasach. Najlepiej kierować się ogólną zasadą wjeżdżania samochodem do lasu tylko tam, gdzie wyraźnie pozwalają na to znaki drogowe. Zgodnie z ustawą o lasach nie ma obowiązku oznakowania znakami zakazu dróg, gdzie nie wolno wjeżdżać. Należy zatem stosować zasadę, że droga nieoznakowana nie jest dopuszczona do ruchu.

Nadleśnictwa ustawiają tablice informacyjne z drogami wyznaczonymi do ruchu i miejscami parkingowymi. Można także szukać takich informacji w urzędach gmin i punktach informacji turystycznej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 13:39  
Cytuj
Co nie jest zabronione jest dozwolone, na jakiej podstawie mam wiedzieć , że tam nie wolno jechać skoro nie ma znaków? a po za tym wydaje mi się , że to jest nieogrodzony teren HSW , kiedyś na pewno był, a być może go sprzedali, tylko jeśli jest to teren lasów państwowych , albo prywatny to powinny być odpowiednie znaki, jeśli ta służba leśna była by tam legalnie to by nie przepuściła nikomu tylko ładowała mandaty, a robiła to do czasu jak zacząłem na nich mordę drzeć, że nie ma znaków i gdzie legitymacja, bo chyba powinien się taki burak wylegitymować zanim zacznie kontrolę, mam rację czy nie? zakładając temat chodziło mi o to komu przeszkadza te kilkanaście aut które znalazły drogę na skróty, żeby nie stać pół godziny w 40 stopniowym upale, ale to tylko w tym pojebanym kraju zamyka się drogę nie robiąc objazdu i mając możliwość koło szkopa zrobić jednokierunkową pozwalają tirom stać i zajmować cały pas ruch, nie stać niemca na parkingi dla tirów co do niego przyjeżdżają po felgi? po co jak urzędasy wzięły w łapę i jest zakaz ale taki który nie dotyczy tirów, czy to nie jest chore? bo kierowców urzędasy mają daleko w dupie siedzą w wygodnych biurach z klimatyzacją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 14:20  
Cytuj
Ale ja nie twierdze ze wypisywanie tam mandatow nie jest debilizmem. Ja Ciebie uswiadamiam,.ze w tym wlasnie pojebanym kraju zadna droga lesna nie musi byc oznakowana jako lesna,.a Ty nie mozesz na nia wjechac. Czy tamta drog jest lesna? Nie wiem, wiem, ze nie musi byc oznakowana jezeli jest lesna. Oczywiscie przed.kazda kontrola straznik czy policjant powinien sie przed Toba wylegitymowac. Dobrze zrobiles ze.ich przegoniles, ale to nie zmienia faktu,.ze.jeali droga jest lesna odpowiddnie sluzby mog tam ladowac mandaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 07:23  
Cytuj
rok1973 nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć przy twojej głupocie ale spróbuje ,wiec tak :
1. wjeżdżając na tę drogę leśną zaraz po zjechaniu z asfaltówki od strony Z5 masz znak koniec drogi, ale co byś się tym przejmował.
2. Na tej drodze leśnej jadąc mijasz conajmniej 4 znaki "zakaz wjazdu do lasy wycinka drzew" no ale co cie to obchodzi jesteś ponad prawem
3. Nie zastanowiło cię że na końcu tej drogi to jest na wylocie na wrzosową jest szlaban i znak zakaz wjazdu ? czy może też olałeś bo masz to w dupie. Iw końcu po 4 i chyba najważniejsze :
Zasady udostępniania lasów są precyzyjnie opisane w rozdziale 5. Ustawy o lasach. Wynika z niej, że ruch motorowerem, pojazdem silnikowym (samochodem, motocyklem czy quadem), a także zaprzęgiem konnym dopuszczalny jest tylko drogami publicznymi. Każdym pojazdem można wjechać do lasu drogą leśną tylko wtedy, gdy jest wyraźnie ona oznaczona drogowskazami dopuszczającymi ruch ( np. wskazany jest kierunek i odległość dojazdu do miejscowości, ośrodka wypoczynkowego czy parkingu leśnego). Nie dotyczy to inwalidów, którzy poruszają się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Uwaga! Na drogach leśnych nie muszą być ustawione szlabany i znaki zakazujące poruszania się po nich, gdyż zakaz ten wynika wprost z zapisów ustawy o lasach. Obowiązuje on cały rok, nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego.

A najlepsze jest to że na koniec przyszedłeś się wypłakać na forum , mimo że jesteś kompletnym ignorantem. A idąc twoim tokiem myślenia to po obiciu ci miski nic mi nie zrobią bo nie miała znaku " zakaz oklepania miski"

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:35  
Cytuj
lop debilu postój pół godziny koło szkopa w korku w 40 stopniowym upale to może zrozumiesz, jesteś zwykłym ścierwem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:38  
Cytuj
rok1973, niestety, ale to ty jesteś niezbyt rozgarnięty. Teraz już wiesz, co mówi prawo, ale dalej brniesz? Wolno ci je łamać, bo ci gorąco w samochodzie? Nie ty jeden stoisz w korku. Ba, ty nawet nie wiesz co to korek, bo w Stw ich nie ma. To co najwyżej koreczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 17:47  
Cytuj
Po pierwsze nie obrażaj bo Ciebie nikt nie obraża w tym termacie a po drugie
CYTAT (rok1973)
.. postój pół godziny koło szkopa w korku w 40 stopniowym upale...

zmień auto na takie z kimatyzacją albo załóż ją do swojego i 40 stopniowy upał nie będzie Ci przeszkadzał.
LOP podał Ci tylko przepisy,które obowiązują na terenie RP i chyba tylko tym Cię obraził.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 22:44  
Cytuj
Czyli potwierdziło się to co wklejałem wcześniej. Miło, że ktoś dobitnie opisał tę drogę bo sam osobiście jej nie kojarzę, ale i tak ten buc nie zrozumie co to droga leśna bo jemu jest gorąco i basta. Po postach autora zaczynam się poważnie zastanawiać czy ten srtażnik się faktycznie nie wylegitymował czy po prostu stwierdził, że nie ma z kim gadać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 23:13  
Cytuj
rok1973 - A tak swoją drogą, to dobrze, że ładują mandaty.

100 osób stoi i czeka, a 10 myśli, że objedzie przez las nie wiem
Ruch drogowy to nie własny folwark. Takie same zasady panują dla wszystkich. A jak nie pasuje, to do lasu - piechotką, na spacer potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 07:57  
Cytuj
CYTAT
lop debilu postój pół godziny koło szkopa w korku w 40 stopniowym upale to może zrozumiesz, jesteś zwykłym ścierwem.


Dla twojej informacji stoję codziennie i jakoś żyje, a tak na marginesie to po stylu twojej wypowiedzi uważam że nawet furmanką nie powinieneś jeździć.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 09:24  
Cytuj
Mam jeszcze takie pytanie, czy ludzie, którzy objeżdżają przez las później włączają się do ruchu od razu na główną drogę czy muszą się wpakować pomiędzy samochody, które stoją w tym upale?

Jeśli objazd przez las kończy się tak, że samochody stojące w tym koreczku muszą tych cwaniaków później wpuszczać to bardzo dobrze, że ładowali tam mandaty. Dlaczego ktoś kto stoi i się uczciwie smaży ma jeszcze dłużej czekać bo 10 cwaniaków objeżdża trasę lasem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 13:17  
Cytuj
Temat objazdu drogą leśną jest już nieaktualny, wczoraj widziałem jak leżą 3 duże sosny ścięte przez leśników w taki sposób że nie ma możliwości przejazdu samochodem.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 13:46  
Cytuj
Moze to bobry?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
Temat objazdu drogą leśną jest już nieaktualny, wczoraj widziałem jak leżą 3 duże sosny ścięte przez leśników w taki sposób że nie ma możliwości przejazdu samochodem.


Nie do końca nieaktualny bo tu chodzi o mentalność, którą wykazał się autor. Jego myślenie po prostu powala i aż żal, że mamy takich ludzi w społeczeństwie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 17:08  
Cytuj
Odnośnie budowy tego ronda ja mam taką prośbę do wszystkich kierowców skuterów, motorków itp aby przestrzegali przepisów ruchu i zaprzestali korzystania z "ciągu pieszo rowerowego" przy samej budowie.

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 18:12  
Cytuj
oinkuir
Moderowano przez: panna_pina
+20 za wulgaryzmy
czy jak się tam nazywasz weź się
Moderowano przez: panna_pina
Kolejne +20
.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 19:47  
Cytuj
rok1973, nic już nie pisz, bo się pogrążasz. Coraz większym prostactwem od ciebie wieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 20:43  
Cytuj
mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2016r. 23:05  
Cytuj
Niech ktoś kto zna tą sytuację odpowie mi, czy cwaniaczki objeżdżając korek przez las później pchają się między uczciwie czekające samochody? Czy wyjazd był już za korkiem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2016r. 06:40  
Cytuj
Wyjazd jest już za korkiem.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2016r. 20:24  
Cytuj
do buraków którzy mnie krytykowali, można jeździć przez ten las? oczywiście, że można, ale takim bezmózgim yeti jak wy to się oczywiście w tych małych móżdżkach nie mieści, chciałem to załatwiłem, a wy prostaki dalej stójcie w korkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2016r. 21:58  
Cytuj
Możesz bardziej zrozumiale przedstawić swoją myśl? zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2016r. 22:14  
Cytuj
CYTAT
do buraków którzy mnie krytykowali, można jeździć przez ten las? oczywiście, że można, ale takim bezmózgim yeti jak wy to się oczywiście w tych małych móżdżkach nie mieści, chciałem to załatwiłem, a wy prostaki dalej stójcie w korkach.


co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »