NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Karmienie piersia - co jeść i pić, żeby nie zaszkodzic dziecku?
Posty: 35
Dołączył: 13 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:09  
Cytuj
W ostatnich dniach urodziłam dziecko, karmię piersią. Jaką dietę najlepie stosować, czego unikać, żeby dziecko nie miało kolki, biegunki, żeby nie miało problemów zdrowotnych???

Moderowano przez: magpie
Rozumiem, że pisała Pani z komórki, stąd tekst zupełnie niezrozumiały, poprzestawiane wyrazy, brak liter itp. Mam nadzieję, że poprawiony został przeze mnie dobrze. Na przyszłość przed wysłaniem proszę sprawdzić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:10  
Cytuj
Moderowano przez: magpie
O ile mi wiadomo panowie nie karmią piersią, więc nie mając nic do powiedzenia, nie nabijaj niepotrzebnie postów, nawet jeśli razi Cię styl i gramatyka piszących

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:12  
Cytuj
Szopen jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to sie glupio nie wypowiadaj!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 11 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:21  
Cytuj
Monika, trochę Ci się pomieszało w Twoim poście i jak widać, nie każdy chyba jest wstanie też go zrozumieć.
Poszukaj wątku na forach dla młodych mam, unikniesz złośliwych komentarzy i znajdziesz więcej osób, które mają podobne pytania/wątpliwości, itp umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:25  
Cytuj
Sorry ale muszę stanąć po stronie Szopena. Może rzeczywiście głupio się odezwał ale na miłość boską! Kobieto! Naucz się pisać! Nie jestem jakimś grammar nazi ale ja nie rozumiem co tu jest napisane! I trzeba się zastanowić nad tym co samemu się pisze (w tym przypadku "jak") a potem pisać innym co mogą a czego nie mogą pisać.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:27  
Cytuj
Duśka,po co tak ostromlotekDokładnie,popytaj mamusiek na forach,no i wiesz,jest jeszcze lekarzjezyk

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:46  
Cytuj
Szopen : "Babol " moze z Cb jest , bo normalną osobą to raczej nie jesteś!!!!
Po to jest tutaj to forum , żeby też zadawać różne pytania , ale widzę ze nikogo mądrego tutaj nie ma , żeby z kimś normalnie porozmawiać!!! podzielić się opiniami!!!!
Tak , poprzestawiane były litery bo pisałam z telefonu i wyszło jak wyszło!!!

Ja zadałam proste pytanie , a jeżeli nikt nie ma nic mądrego do powiedzenia to SIĘ NIE WYPOWIADAJCIE!!!

mówią , że w Nisku ludzie nie grzeszą inteligencją ale widzę , że Stalowa też na tym samym wózku jedzie.... jak nie jeszcze na gorszym!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 337
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:47  
Cytuj
wazneDyskusja zeszła nie na temat. Faktycznie założony wątek był w zasadzie trudny do zrozumienia, dlatego warto przed wysłaniem swojej wypowiedzi sprawdzić co się napisało, przypominam, że każdy ma też możliwość moderowania tego co napisał i z tej funkcji warto nie raz skorzystać.

Wycinam wszystkie dyskusje na tematy gramatyczne, prześmiewcze itp., posty nie na temat. Pytanie zakładającej wątek zostało przeze mnie zmoderowane, teraz jest zrozumiałe, więc proszę na temat.
wazne

A jeśli dyskusje o gramatyce, ortografii i zasadach pisowni na naszym forum tak fascynują, może warto założyć osobny wątek na ten temat i sobie o tym porozmawiać jak kto i co pisze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 10:52  
Cytuj
na fc poszukaj grupy karmienie piersią, albo na forum karmienie piersią na gazeta.pl . Napisze od siebie. Nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, trzeba jeść co się chce(oczywiście zdrowo) i obserwować dziecko i tyle. Nie jedzenie czegoś na "zaś" jest bezsensowne. Polecam te grupy co napisałam powyżej. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 11:07  
Cytuj
http://babyonline.pl/gdy-pojawia-sie-stres,karmienie-piersia-artykul,1147,r1p1.html
http://www.forum(...)?t=28578
http://kobie(...)ko/pk6gb
Warto poczytać.

CYTAT
MÓWIĄ , ŻE W NISKU LUDZIE NIE GRZESZĄ INTELIGENCJĄ ALE WIDZĘ , ŻE STALOWA TEŻ NA TYM SAMYM WÓZKU JEDZIE.... JAK NIE JESZCZE NA GORSZYM!!!!
Chcesz sobie porozmawiać z ludźmi na forum, to ich nie obrażaj na starcie. Może niepotrzebnie i w nieodpowiedni sposób odniosłem się do Twojego postu, jednak jak pamiętam, nie oceniałem Twojej osoby. Ty zaś zdążyłaś już wyzwać mnie, całe Nisko i StW, krzyczysz caps-lockiem i generalnie zachowujesz się, jakbyś była rozhisteryzowana. Myślę, że melisa przy karmieniu nie jest zabroniona. Pozdro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 11:20  
Cytuj
U mnie sprawdziła się dieta lekkostrawna poszukaj na necie jest spis produktów. A stosowałam tylko przez pierwsze 3 miesiące kiedy żołądek dziecka jest najbardziej wrażliwy. Każdy mówi ze nie na takiego czegoś jak dieta matki karmiącej ale jak zjadłam np orzechy to mała tak sypalo na buzi ze cala noc tarla ja rączkami. Moja koleżanka karmiła w tym samym czasie i jadła wszystko łącznie z uszkami z grzybami i małemu nic nie było. Ważne by obserwować dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 11:25  
Cytuj
Ja np mogłam najeść sie grochówy i młodemu nic nie było. Ale po marchewce go wysypało i miał biegunke. teraz ma 8 m i dalej nie może marchewki, banana i szpinaku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 11 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
http://babyonline.pl/gdy-pojawia-sie-stres,karmienie-piersia-artykul,1147,r1p1.html
http://www.forum(...)?t=28578
http://kobie(...)ko/pk6gb
Warto poczytać.

CYTAT
MÓWIĄ , ŻE W NISKU LUDZIE NIE GRZESZĄ INTELIGENCJĄ ALE WIDZĘ , ŻE STALOWA TEŻ NA TYM SAMYM WÓZKU JEDZIE.... JAK NIE JESZCZE NA GORSZYM!!!!
Chcesz sobie porozmawiać z ludźmi na forum, to ich nie obrażaj na starcie. Może niepotrzebnie i w nieodpowiedni sposób odniosłem się do Twojego postu, jednak jak pamiętam, nie oceniałem Twojej osoby. Ty zaś zdążyłaś już wyzwać mnie, całe Nisko i StW, krzyczysz caps-lockiem i generalnie zachowujesz się, jakbyś była rozhisteryzowana. Myślę, że melisa przy karmieniu nie jest zabroniona. Pozdro.


Monika, stanęłam w Twojej obronie bo nie lubię chamstwa i pomyślałam o Tobie – jak młoda zagubiona matka poczuje się czytając post Szopena. Ale on wyszedł z klasą z tej sytuacji. Ludzie, mniej jadu! Świat będzie piękniejszy ;)
A nie odbiegając od wątku – melisa jest wskazana, dobrze wycisza i metkę, i dziecko szczególnie wieczorami umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 13:17  
Cytuj
Niema czegoś takiego jak dieta matki karmiacej to mit jeszcze z czasu naszych matek i babć.

Oczywiście musisz pojedynczo wprowadzać rzeczy które maja duże stężenie alergenów wiadomo jeśli na coś dziecko ma być uczulone to będzie wyjdzie to tez przy rozszerzeniu diety. Wejdź sobie na blog hafija.

Aa kolki to kwestia nie dorozwinietego układu pokarmowego jeśli maluch ma mieć kolki to je będzie miał nawet jak będzie żyć o wodzie i powietrzu.

Pokarm jest z krwi. A nie z treści żołądka

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 15:14  
Cytuj
CYTAT
Niema czegoś takiego jak dieta matki karmiacej to mit jeszcze z czasu naszych matek i babć.

Oczywiście musisz pojedynczo wprowadzać rzeczy które maja duże stężenie alergenów wiadomo jeśli na coś dziecko ma być uczulone to będzie wyjdzie to tez przy rozszerzeniu diety. Wejdź sobie na blog hafija.

Aa kolki to kwestia nie dorozwinietego układu pokarmowego jeśli maluch ma mieć kolki to je będzie miał nawet jak będzie żyć o wodzie i powietrzu.

Pokarm jest z krwi. A nie z treści żołądka




good 100% racji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 01:43  
Cytuj
Wszystko możesz jeść ;-) Jasne, że stopniowo trzeba wprowadzać, żeby wiedzieć w razie czego, co uczula/szkodzi, ale nie ma się co ograniczać szczególnie. Zwłaszcza jak w rodzinie nie miałaś przypadków alergii. Co do kolek, jak już wyżej napisano, jeśli trafi się Ci dziecko kolkowe, to i jak będziesz żyła o wodzie, to te kolki będą. Szkoda dziecka, ale układ pokarmowy też musi dojrzeć. U mnie niestety trafiła się nietolerancja mleka, nabiału i jaj - całą resztę mogę jeść. W zimie zajadałam się czosnkiem, cebulą, miodem, nic się nie działo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 19:14  
Cytuj
Twój wybór , możesz jeść wszystko ale obserwuj. Córka urodziła w listopadzie i od razu zaczęła jeść wszystko- kalafior , fasolka szparagowa... to ja cierpłam ale nic się działo i karmi do dzisiaj tj. 7 miesiąc ,wnusia się chowa pięknie.Może być kryzys w laktacji ok 2 tygodnia ale potrzeba relaksu i przyjdzie samo . Życzę powodzenia .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 178
Dołączył: 10 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 22:20  
Cytuj
monika28.... odbierz priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »