NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Wybór rasy psa - trudny wybór, Pies do domu z ogrodem
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2016r. 13:10  
Cytuj
CYTAT
Jesli będziesz wyjeżdżał, nie ma takiego psa, który będzie cię kochał i szanował, dla takiego psa będziesz tylko obcym wujkiem, który co jakiś czas się zjawia i o dziwo ma wieksze prawa niż on- tubylec. Nie ma bata, nigdy to nie będzie twój pies, a żony i dzieci.


Chyba mam dziwnego psa. Mój mąż pracuje w delegacji, jest w domu raz na tydzień lub raz na dwa (na weekend). Jak przyjeżdża to pies jest jego, a on psa, ja mogę wyjść z domu i nikt tego nie zauważy. Słucha się go jak zaczarowany, szanuje, wykonuje polecenia i komendy, nie ma mowy o traktowaniu jako obcego wujka.


CYTAT
Lepiej więc kupić alarm do domu, a dzieciom cocer spaniela.


Cocker spaniel dla dzieci? Nie chcę się wymądrzać i kłócić, ale o rasach to ty nie masz dużej wiedzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2016r. 13:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2016r. 14:15  
Cytuj
W sumie tak, ważne aby pies jak będzie w domu ten pierwszy okres jako szczeniaczek to powinieneś mieć wtedy wolne aby związał się emocjonalnie z całą rodziną. U mnie w domu tak było, jeden członek rodziny wpada do domu okazjonalnie ale pies szaleje i jest oddany. Na wolnej przestrzeni nie trzeba nawet go wołać bo sam się trzyma. Z przestróg mogę jeszcze wspomnieć o tym że mój poprzedni pies jak był starszy potrzebował spać w ciepłym miejscu i to jeszcze przykryty. Inaczej dostawał dreszczy- telepał się jak galareta. To przez choroby starcze- między innymi serca.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2016r. 19:56  
Cytuj
Sa wyjatkowe przypadki, np. mój kolega z firmy tez jezdzi po Europie wiecej niz jest w domu a mial owczarka niemieckiego, ktory szalał z tesknoty a im blizej bylo jego powrotu do domu

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2016r. 19:58  
Cytuj
...tym bardziej dawala to do zrozumienia. Wzorzec rasy to jedno ale psy sa jak ludzie - różni

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 13:56  
Cytuj
Ja poleciłabym Ci białego owczarka szwajcarskiego. To psy posłuszne, delikatne dla członków rodziny i dzieci, ale mają instynkt obronny - działkę przypilnują i nie pozwolą wejść złodziejowi. Drugą rasą, którą ja bym wybrała na Twoi miejscu byłby owczarek szkocki collie lub nieco mniejszy owczarek szetlandzki. Są to rasy psów, które z powodzeniem będą dobrze się czuły w Twoim domu i spełnią Twoje oczekiwania.

Ja na pewno nie wybrałabym żadnej rasy w 100% użytkowej, tak jak np. łajki. Są one hodowane tylko i wyłącznie do pracy, do polowań, w związku z czym taki pies może się nieźle nudzić, stać się nieznośny, a nawet z frustracji agresywny.
Pomimo wszystko jeśli chcesz szpica, to ja wybrałabym szpica wilczego - jest dobrym stróżem i psem rodzinnym.

CYTAT
A potrzebuje psa inteligentnego, ktory nie jest bezmyslny w podejsciu do ludzi i innych zwierzat a odstrasza intruza wygladem, powaznym szczeknieciem a nie jazgotem i interweniuje w ostatecznosci.


W to, co tu napisałeś najlepiej wpisuje się jakiś molos, ALE na ogół są to trudne psy do wychowania, przy trybie Twojej pracy słabo to widzę...


Bardzo dużo głupot tu przeczytałam. Np. że husky jest agresywny. Nie, husky nie jest agresywny, jeśli szanuje się to, że jest to pracująca rasa. Każdy pracoholik pozostający w bezczynności stanie się poirytowany i MOŻE być agresywny JEŚLI nie będzie wychowywany jak należy. Druga głupota "malamut jest odważniejszy od husky" - nie odważniejszy, tylko bardziej temperamentny i dominujący. Właśnie malamut źle prowadzony może sprawiać spore problemy z agresją. "Husky się męczy w upale" - bzdura, męczy się nie bardziej niż inne psy - przecież na lato linieje i nie ma zimowego podszertka. Osobiście (jako właściciel 6 siberian husky) nie polecam Ci tych dwóch ras. Husky to pracoholik, który będzie się męczył siedząc na działce i nic nie robiąc, a malamut pracować nie za bardzo chce, ale problemy sprawiać lubi. Obie rasy są psami zaprzęgowymi, potrzebują dużo ruchu, a działki bronić nie będą.
Spaniela też nie polecam - padło tu takie stwierdzenie, że cocker spaniel jest dla dzieci dobry. Wcale nie, źle prowadzony może stać się małym potworkiem. Jeśli chcesz spaniela to cavalier king charles spaniel jest bardzo fajnym psem dla dzieci i osób starszych, ale żaden z niego obrońca.

Możesz też zastanowić się nad TTB. Nie bez powodu staffordshire bull terrier w swojej ojczyźnie są nazywane "nanny dogs", a na działkę, gdzie jest taki pies nikt Ci nie wejdzie.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 14:12  
Cytuj
CYTAT
Ja poleciłabym Ci białego owczarka szwajcarskiego. To psy posłuszne, delikatne dla członków rodziny i dzieci, ale mają instynkt obronny - działkę przypilnują i nie pozwolą wejść złodziejowi. Drugą rasą, którą ja bym wybrała na Twoi miejscu byłby owczarek szkocki collie lub nieco mniejszy owczarek szetlandzki. Są to rasy psów, które z powodzeniem będą dobrze się czuły w Twoim domu i spełnią Twoje oczekiwania.

Ja na pewno nie wybrałabym żadnej rasy w 100% użytkowej, tak jak np. łajki. Są one hodowane tylko i wyłącznie do pracy, do polowań, w związku z czym taki pies może się nieźle nudzić, stać się nieznośny, a nawet z frustracji agresywny.
Pomimo wszystko jeśli chcesz szpica, to ja wybrałabym szpica wilczego - jest dobrym stróżem i psem rodzinnym.

CYTAT
A potrzebuje psa inteligentnego, ktory nie jest bezmyslny w podejsciu do ludzi i innych zwierzat a odstrasza intruza wygladem, powaznym szczeknieciem a nie jazgotem i interweniuje w ostatecznosci.


W to, co tu napisałeś najlepiej wpisuje się jakiś molos, ALE na ogół są to trudne psy do wychowania, przy trybie Twojej pracy słabo to widzę...


Bardzo dużo głupot tu przeczytałam. Np. że husky jest agresywny. Nie, husky nie jest agresywny, jeśli szanuje się to, że jest to pracująca rasa. Każdy pracoholik pozostający w bezczynności stanie się poirytowany i MOŻE być agresywny JEŚLI nie będzie wychowywany jak należy. Druga głupota "malamut jest odważniejszy od husky" - nie odważniejszy, tylko bardziej temperamentny i dominujący. Właśnie malamut źle prowadzony może sprawiać spore problemy z agresją. "Husky się męczy w upale" - bzdura, męczy się nie bardziej niż inne psy - przecież na lato linieje i nie ma zimowego podszertka. Osobiście (jako właściciel 6 siberian husky) nie polecam Ci tych dwóch ras. Husky to pracoholik, który będzie się męczył siedząc na działce i nic nie robiąc, a malamut pracować nie za bardzo chce, ale problemy sprawiać lubi. Obie rasy są psami zaprzęgowymi, potrzebują dużo ruchu, a działki bronić nie będą.
Spaniela też nie polecam - padło tu takie stwierdzenie, że cocker spaniel jest dla dzieci dobry. Wcale nie, źle prowadzony może stać się małym potworkiem. Jeśli chcesz spaniela to cavalier king charles spaniel jest bardzo fajnym psem dla dzieci i osób starszych, ale żaden z niego obrońca.

Możesz też zastanowić się nad TTB. Nie bez powodu staffordshire bull terrier w swojej ojczyźnie są nazywane "nanny dogs", a na działkę, gdzie jest taki pies nikt Ci nie wejdzie.



ok

zgadzam się w 100 %

miałem TTB , w domu dla rodziny mega łagodny, dla obcych dobry straszak, bardzo mało szczekał wystarczyło że warknął, teraz mam molosa i to całkiem inna para kaloszy... , na pewno wrócę do TTB.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 18:56  
Cytuj
CYTAT


W to, co tu napisałeś najlepiej wpisuje się jakiś molos, ALE na ogół są to trudne psy do wychowania, przy trybie Twojej pracy słabo to widzę...

Możesz też zastanowić się nad TTB. Nie bez powodu staffordshire bull terrier w swojej ojczyźnie są nazywane "nanny dogs", a na działkę, gdzie jest taki pies nikt Ci nie wejdzie.


Podhalan i Leonberger to molosy typu górskiego.

O Leonbergerach mówi się: łagodne olbrzymy, bo faktycznie są największymi i najpiękniejszymi spośród ras psów długowłosych wyhodowanych w Niemczech, a przy tym mają bardzo miłe i przyjazne usposobienie.
Są to eleganckie, harmonijnie zbudowane psy, o średnio miękkiej, obfitej szacie, z prostymi włosami w odcieniach od lwiego złota, poprzez rude, do kremowo płowych, z czarną maską i pięknym bujnym ogonem. Wyróżnia je cudowny charakter. Są zrównoważone, godne zaufania, łagodnie nastawione do otoczenia, nie sprawiają kłopotów wychowawczych, posłuszne i bardzo cierpliwe.

http://www.leonb(...)u/4.html

a na działkę, gdzie jest taki pies nikt Ci nie wejdzie

Gdy by tak było,to mielibyśmy rozwiązanie problemu z okradaniem nieruchomości,tym czasem "nanny dogs" jest tylko psem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 20:22  
Cytuj
CYTAT (kosmal 3006)
Wzorzec rasy to jedno ale psy sa jak ludzie - różni


To prawda. Bywa też tak, że nasze zachowanie ma wpływ na psa. Ten sam pies u dwóch różnych rodzin będzie innym psem.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
Podhalan i Leonberger to molosy typu górskiego.


Leonberger tak, ale Owczarek Podhalański absolutnie. Podhalan jest zaliczany do:
I grupy Owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła
Sekcja 1 - owczarki

Nie sprecyzowałam mojej wypowiedzi, przepraszam. Miałam na myśli molosy w typie mastiffa.


CYTAT
Gdy by tak było,to mielibyśmy rozwiązanie problemu z okradaniem nieruchomości,tym czasem "nanny dogs" jest tylko psem.

Idąc tym tropem żadna rasa nie jest wystarczająco dobra, by przeciwdziałać złodziejowi niestety.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 22:31  
Cytuj
CYTAT


Leonberger tak, ale Owczarek Podhalański absolutnie. Podhalan jest zaliczany do:
I grupy Owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła
Sekcja 1 - owczarki


Nie wiem czy coś się pozmieniało w ciągu ostatnich lat,ale podhalana zawsze określano polskim molosem. Na mlosy.pl była tabela z poszczególnymi rasami,był i tam "jedyny polski molos" - owczarek podhalański, teraz nie widzę tej informacji.

Znalazłem jeszcze takie info. :"Witam
Muszę powiedzieć, że jednak owczarek podhalański to molos, mimo, że nie jest bezpośrednio wpisany do gr II sekcji II.
W art "Pochodzenia psa domowego cz. III", który ukazał się w Dwumiesięczniku PIES, autorstwa dr hab. Andrzeja Kaźmierskiego, który przerowadzając wewnątrzgatunkową systematykę ras, do frakcji Mollossoidea, kategorii Molosowate zaliczył również następujące rasy: owczarka podhalańskiego, czuwacza, kuwasza i naremma.
"

http://www.molos(...)hp?t=325

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 22:43  
Cytuj
Możliwe, że tak było.
Akita Amerykańska też kiedyś była zarejestrowana w III grupie jako molos - duży pies japoński, a od niedawna jest w grupie V - szpice i psy pierwotne.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Cze 2016r. 22:50  
Cytuj
Bulterier miniaturowy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 11:47  
Cytuj
CYTAT
Możliwe, że tak było.
Akita Amerykańska też kiedyś była zarejestrowana w III grupie jako molos - duży pies japoński, a od niedawna jest w grupie V - szpice i psy pierwotne.

Człowiek zaspany to się myli... miało być w II grupie, jedną jedynkę za dużo wpisałam, przepraszam.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2016r. 19:54  
Cytuj
Juz od dłuższego czasu myślałem o podhalanie i chyba juz na niego padnie.
Jednak podhalan spełnia najwiecej oczekiwan jakie stawiam wobec psa i po prostu ta rasa mi sie podoba, tak wygląd jak i charakter.

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za wypowiedzi bo dowiedziałem sie przy okazji kilku nieznanych mi wcześniej rzeczy.

Jak coś jeszcze wiecie o podhalanie z wlasnego podwórka bądź z osobistej stycznosci z tymi psami to piszcie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2016r. 23:54  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 12:47  
Cytuj
A mam takie pytanie z pogranicza psychologii i filozofii - czy ludzie nie szukają czasami psa ktory będzie odbiciem ich wlasnej osobowosci i cech charakteru? Tak jakby szukali drugiego ja w innej postaci czy wymiarze?

Być może wyda się to niektorym śmieszne ale nurtuje mnie ta myśl. I nie ma to nic wspolnego z żadnymi okultyzmami i metafizykami, tak tylko pytam.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 14:46  
Cytuj
husky najlepszy przyjaciel człowieka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 17:21  
Cytuj
CYTAT



Po co wydawać pieniądze na takie rzeczy nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 17:25  
Cytuj
Wysokiemu psu się lepiej pije i je.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
A mam takie pytanie z pogranicza psychologii i filozofii - czy ludzie nie szukają czasami psa ktory będzie odbiciem ich wlasnej osobowosci i cech charakteru? Tak jakby szukali drugiego ja w innej postaci czy wymiarze?

Być może wyda się to niektorym śmieszne ale nurtuje mnie ta myśl. I nie ma to nic wspolnego z żadnymi okultyzmami i metafizykami, tak tylko pytam.


Ja jak nie miałem psa to chciałem aby miał pewne cechy charakteru. Potem to już było całkiem inne patrzenie na psy wynikające z już wielo letniej praktyki przy psach. Wiem że suczka może warczeć na ciebie jak oszalała gdy przeganiasz ją z fotela a za chwilę będzie piszczeć za tobą jak wychodzisz. Samiec mało kiedy warczał na właściciela ale mniej tęsknił. Za to bardziej się cieszył.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 5 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 20:21  
Cytuj
Najlepiej wybrać labradora ponieważ są bardzo przyjazne dla wszystkich good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
Wysokiemu psu się lepiej pije i je.


Według psa czy człowieka (w tym producenta stojaków)umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 22:08  
Cytuj
Pies nie zawsze jest młody i sprawny. Z upływem lat pojawiają się problemy. Np. z tylnymi nogami kręgosłupem. Jak się u psa za młodu o coś zadba to później ma się mniej problemów. Podobnie z psem który mieszka w bloku bez windy. Schody dla psa nie są czymś najlepszym na świecie.
A taki koszt tych misek to nic w porównaniu z kosztami psa które są cykliczne.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
Pies nie zawsze jest młody i sprawny. Z upływem lat pojawiają się problemy. Np. z tylnymi nogami kręgosłupem. Jak się u psa za młodu o coś zadba to później ma się mniej problemów. Podobnie z psem który mieszka w bloku bez windy. Schody dla psa nie są czymś najlepszym na świecie.
A taki koszt tych misek to nic w porównaniu z kosztami psa które są cykliczne.


Człowiek często patrzy na zwierze jak na człowieka i zamiast pomagać,to szkodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2016r. 22:58  
Cytuj
No przeróżnie ludzie postępują z psami. Jedni bardzo źle inni dobrze.
Pies wysoki w naturze jedząc zdobycz położył by się. Jedząc jedzenie od właściciela z miski prawie nigdy się nie kładzie tylko schyla. Jak schyli się mniej to tylko na plus.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »