NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Internet, .
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 07:59  
Cytuj
Jaki internet wybrać:
- MultiMedia (zwykły kabel antenowy)
- MTM (skrętka)
- coverNet (światłowód)
?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 07:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 18:43  
Cytuj
Aktualnie najlepszą ofertę ma InterBlock (światłowód, tak samo jak Covernet) - mowa o cenach i prędkości; nie mają sobie równych. Co do awaryjności się nie wypowiadam ale czytałem na kilku forach że net dobrze śmiga. Mi niedługo kończy się oferta z Covernet i zmieniam na InterBlock który aktualnie rozbudowuje swoją sieć w Stalowej. Jeśli powiedzmy do Ciebie nie sięgają jeszcze, możesz się zapisać u nich w biurze i biorą to pod uwagę przy kładzeniu kolejnych kabli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
Aktualnie najlepszą ofertę ma InterBlock (światłowód, tak samo jak Covernet) - mowa o cenach i prędkości; nie mają sobie równych. Co do awaryjności się nie wypowiadam ale czytałem na kilku forach że net dobrze śmiga. Mi niedługo kończy się oferta z Covernet i zmieniam na InterBlock który aktualnie rozbudowuje swoją sieć w Stalowej. Jeśli powiedzmy do Ciebie nie sięgają jeszcze, możesz się zapisać u nich w biurze i biorą to pod uwagę przy kładzeniu kolejnych kabli.


Jakiś czas temu miałem styczność z interblockiem, jak działał to nie miał sobie równych, ale jak nie działał to nie można się było z biurem skontaktować, olewali awarie i członków stowarzyszenia. Do mnie ITB nie dociera światłowodem, mogę wyłącznie radiowo.
Z Covernet korzystasz na światłowodzie czy zwykłym kablu? Chcę się dowiedzieć o awaryjność i stabilność łącza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 12:33  
Cytuj
Mam Covernet na światłowodzie. Z awariami przez rok użytkowania praktycznie nie miałem do czynienia. Raz czy dwa razy coś się wydarzyło ale reagowali szybko. Na początek pomoc zdalna a potem propozycja przyjazdu do klienta z której nie skorzystałem bo rozwiązali kłopot na odległość. Te właśnie dwa problemy o których piszę dotyczyły stabilności łącza kiedy to download spadał poniżej 0,5 Mbit/sek.
Problem w tym że Upload mają niski w stosunku do ITB. Ciekawe jak w ITB jest z awaryjnością przy światłowodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2016r. 17:54  
Cytuj
CYTAT
Mam Covernet na światłowodzie.


Mam w MultiMedia pakiet 30Mb i speed test pokazał teraz download 32,15Mb, upload 1,95.
Czy możesz podać swoje dane - jaki masz pakiet i ile na speed teście wyciągasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2016r. 19:26  
Cytuj
Obrazekza to place 37zl w interblock lecz wiem ze w mtm za to samo placa teraz 35zl i jeden i drugi dostawca wart polecenia mialem i tu i tu i zadnych problemowok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Obrazekza to place 37zl w interblock lecz wiem ze w mtm za to samo placa teraz 35zl i jeden i drugi dostawca wart polecenia mialem i tu i tu i zadnych problemowok
zenek8 jaki masz teraz pakiet wykupiony konkretnie w interblock? Rozumiem że masz na światłowodzie? Ja w covernet płacę teraz 45 zł (jeszcze stara promocja) i mam pakiet 40/2 Mbit. Teraz na speedtest.net mam 40,46/1,98 Mbit oraz ping 10ms. Tak jak pisałem powyżej, w covernet upload mają słaby w porównaniu do interblock.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 11:44  
Cytuj
mam swiatłowód ITB pakiet 30/10 lecz chyba zmienie u nich jak da rade bo teraz widzialem u nich na stronce pakiet 50/30 za 37zl tyle ile ja teraz place narazie nie narzekamgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 4 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 12:31  
Cytuj
Interblock

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 13:21  
Cytuj
Jeszcze mam pytanie co do stabilności łączy i ew. reklamacji w interblock. Możecie się wypowiedzieć ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 13:52  
Cytuj
ja mam dopiero 4 mc ale przez ten okres ani jednego przerwania neta co do dostepnosci pracownikow oprocz biura dostajesz numer do monterow co moga to zalatwiaja przez telefon a jak nie to wizyta w domu , nie wiem jak jest w weekend ale napewno bedzie z naprawa problem jak we wszystkich firmachgoodco do stabilnosci nie ma duzych roznic od tego co masz w pakiecie,plusem jest dostarczenie neta do konca na swiatlowodzieok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
Interblock

Obrazek


Pokazujesz dane jako klient ITB sp. z o.o. posiadający pakiet czy jako członek stowarzyszenia ITB, który nie ma żadnych limitów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 09:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Interblock

Obrazek


Pokazujesz dane jako klient ITB sp. z o.o. posiadający pakiet czy jako członek stowarzyszenia ITB, który nie ma żadnych limitów?


mam to samo jako klient.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Interblock

Obrazek


Pokazujesz dane jako klient ITB sp. z o.o. posiadający pakiet czy jako członek stowarzyszenia ITB, który nie ma żadnych limitów?


mam to samo jako klient.


Wg parametrów podanych na stronie ITB http://interblock.pl/internet/ jest to niemożliwe dla "klienta".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 19:10  
Cytuj
wydaje mi sie to mozliwe bo ten test byl robiony miedzy 1 a 8 rano a wtedy od 2,05 wszystkie pakiety sa razy dwa ja bede mial u nich od 1,06 pakiet 50mb dowland/30mb upload za 37 zeta z opcja podwojna od 1 w nocy do 8 ranogood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2016r. 10:56  
Cytuj
Obrazekja to mam w interblock za 37zeta zadnych problemow a w nocy to wszystko razy dwa ,narazie nie narzekamokjak cos test robiony okolo 11 rano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »