NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Praca w tikeja, stanowczo odradzam, jw
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 13:50  
Cytuj
z ciekawości napisałem do ciapatych w tikeya maila związanego z praca a to odpowiedz :
witam

praca na dwie zmiany

pn-czw 10.00-24.00

pt, sb 10.00-4.00

nd 12.00-12.00

8 zł na godzinę

mile widziane prawo jazdy

jednocześnie w kolejnym mailu :

witam, umowa jak najbardziej po 5-7 dniach próbnych. I Pani i my musimy zobaczyć czy wszystko będzie ok

dlatego ostrzegam nie dajcie się wciagnac w prace bez umowy, nie majac umowy nie macie gwarancji ze ktoś wam zapłaci, brak ubezpieczenia i zapierdol za 8 zl / godzina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 13:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 17:09  
Cytuj
8 zł czyli minimalne wynagrodzenie. Przegięcie, że tydzień chcą mieć pracownika na czarno.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 17:18  
Cytuj
RAZ TAM brałem jeszcze stara nazwa lokalu była, mieli jedną dzewczynę to brudasy nie dawali jej odpocząć, nie było ruchu wynosiła ciężkie skrzynie z warzywami, nie za te pieniądze, ciapaci stali obok i palili marrrlborasy i tylko patrzyli ..... żaden nie zaproponowal pomocy...nawet nie probowal, odradzam tam pracować jak i u nich cokolwiek kupować gdyż na higienicznych to oni nie wyglądają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 18:52  
Cytuj
CYTAT
RAZ TAM brałem jeszcze stara nazwa lokalu była, mieli jedną dzewczynę to brudasy nie dawali jej odpocząć, nie było ruchu wynosiła ciężkie skrzynie z warzywami, nie za te pieniądze, ciapaci stali obok i palili marrrlborasy i tylko patrzyli ..... żaden nie zaproponowal pomocy...nawet nie probowal, odradzam tam pracować jak i u nich cokolwiek kupować gdyż na higienicznych to oni nie wyglądają


Sorry facet, ale nie brzmisz przekonywająco - alboś typowy rasista bez mózgu, albo jakaś konkurencja - cała ta akcja z prowokacją i wyciąganiem danych o robocie trochę śmiszna.
Jak ktoś chce się na takie coś godzić to jego sprawa, jeśli to prawda to piętnować - ale fakt, że także i polskie "biznesmeny" używają tego typu akcji by mieć darmowego pracownika.

Bronić "tamtych" nie mam zamiaru, ale akurat ci mi w niczym nie zawinili (ciekawostka, spotkałem ich raz w przychodni na badaniach okresowych - mimo wszystko dość rzucający się w oczy kolesie).
Kupowałem tam dwa czy trzy razy (raz za namową kolegi co jak się okazało, dobrze ich zna i utrzymuje z nimi koleżeńskie kontakty) - laska co obsługiwała na udręczoną nie wyglądała (chyba że super aktorka), placka przygotowywał jakiś kolo z "ekipy" - wszystko wyglądało zwyczajnie, jak w każdym innym kebabowym barze.
Sam kebab taki se, jak to kebab, ale jadałem gorsze - ten zjadłem.

Więc wyluzuj człowieku bo twoja "krucjata na saracenów" bardzo słaba i pachnie tanią prowokacją - haków na tego typu ludków z afryki jest naprawdę dużo, po co tworzyć jakieś wyssane z palca?

Z tego co pamiętam, ten "bar" wcześniej miał problemy z sanepidem i sąsiadami, ale po remoncie (dość znacznym) PODOBNO jest lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 09:00  
Cytuj
przecież obok Nazira to jest najgorszy kebab w mieście, podobny syf to tylko u wspomnianego nazira. Więc sie nie ma co dziwić ze i z praca u nich dramat. I tak sie dziwie ze tego jeszcze nie zamkneli. Przechodze tamtędy dosyć czesto i prawie nigdy tam nikogo nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 09:09  
Cytuj
tu nie chodzi o kupowanie, lecz o wyzysk, wielitz idz sobie dorob za 8zl / h nauczysz się kebaby krecic, masz pracodawcę który poszukuje ludzia, w tym co napisałem chodzi mi o mlodziez, dziewczyny, gdyż ci biznesmeni tylko je zatrudniają, a mlodzieza latwiej jest pomiatać niż pracownikiem ze stażem, ja nie jestem konkurencja, nie jestem rasista ale popieram polityke pisu co do ciapatych, i jak cie nie przekonałem co nie mam zamiaru robic idz na kebaba.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 11:23  
Cytuj
CYTAT
tu nie chodzi o kupowanie, lecz o wyzysk, wielitz idz sobie dorob za 8zl / h nauczysz się kebaby krecic, masz pracodawcę który poszukuje ludzia, w tym co napisałem chodzi mi o mlodziez, dziewczyny, gdyż ci biznesmeni tylko je zatrudniają, a mlodzieza latwiej jest pomiatać niż pracownikiem ze stażem, ja nie jestem konkurencja, nie jestem rasista ale popieram polityke pisu co do ciapatych, i jak cie nie przekonałem co nie mam zamiaru robic idz na kebaba.....


Jeszcze raz - nie mam zamiaru ich bronić, ale bezsensowne ataki i GŁUPI rasizm mnie denerwuje. Oskarżasz kogoś na podstawie jednej KIEDYŚ widzianej sytuacji, trochę cię poniosło wg. mnie, tyle.
8zł/h to płaca minimalna w PL - co się spodziewałeś za taką pracę jak w kebabie?, są w STW firmy/biznesmeny co nawet takiej kasy nie dają, także ten kebabownik niczym się nie wyróżnia, takie są u nas realia niestety. Jak nie będzie miał chętnych do pracy, to będzie musiał podnieść płacę, proste. W innych firmach masz inaczej?
Jeśli robią coś niezgodnie z prawem, to donieść na nich trzeba, jak masz dowody na to.
Z całego tego co pisałeś (jeśli to prawda), tylko to robienie ludzi w ch... i branie na tydzień próby to granda, ale wiem, że większość barów (nie tylko kebaby) tak robią, fakt, z tym trzeba walczyć na całego.

"Polityka pisu co do ciapatych"? Oświeć mnie proszę, bo chyba nie słyszałem o takowej.

A ty kogoś chciałeś przekonać? Do czego? Bo kiedyś coś widziałeś, bo napisałeś jakiś rasistowski tekst? I co? Mam już ten bar omijać? Sorry kolego, jak chcesz walczyć z kebabami to musisz się bardziej postarać. Dopóki ten "tikeya" płaci podatki i zatrudnia wg. polskiego prawa, ma takie samo prawo funkcjonować jak i inni. Nie generalizuj ich jako "ciapaci" bo to prostackie jest - z tego co widziałem (aż 3 razy), koleś tam obsługujący (nie pamiętam czy ten sam za każdym razem mnie obsługiwał) mówił dobrze po polsku, laska za barem uśmiechnięta, czysto, kebab zjadliwy - nie widzę tutaj więc powodów do larum jakie podnosisz.
Jeszcze raz - nie jestem zwolennikiem fali Afrykańczyków czy innych poszukiwaczy łatwego życia (będzie protest na mieście przeciw napływowi takowych, na bank mnie tam zobaczysz), popieram walkę z nieuczciwym pseudo-biznesem, ale także jestem zdecydowanie przeciw prostackim atakom rasistowskim - a takowy płynie z twojej wypowiedzi.

ps
do kolegi wcześniej - jak oni tacy źli razem z Nazirem, to jak to się dzieje, że jeden zrobił duży remont, a drugi z tego co widziałem otwiera kolejny lokal - to chyba jednak ktoś tam kupuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 11:57  
Cytuj
do kolegi vielitz:

taak szumnie Nazir otwierał kolejny lokal naprzeciwko Karczmy Biesiada, że chyba z tydzień był otwarty, i od tamtej pory ciągle zamknięty, bo ponoć nie ma kto pracować (zreszta sie nie dziwie)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
do kolegi vielitz:

taak szumnie Nazir otwierał kolejny lokal naprzeciwko Karczmy Biesiada, że chyba z tydzień był otwarty, i od tamtej pory ciągle zamknięty, bo ponoć nie ma kto pracować (zreszta sie nie dziwie)


Możliwe, nie śledzę losów kebabowni, jak pisałem rzuciło mi się w oczy. Ale to, że nie ma tam kto pracować, to nie dowód, że robią syfnego kababa, a raczej pozytywny znak poprawy czasów - że ludzie zaczynają się cenić i możliwe, że zaczynają mieć alternatywę (jednocześnie jednak świadczy, że biznes się kręci skoro miał kasę na inwestycję w nowy lokal). Mam nadzieję, że wkrótce pracodawca będzie musiał walczyć i dbać o pracownika, tak jak to jest w cywilizowanym kraju - by tak było, trzeba inwestycji i nowych firm, nawet kebabowni prowadzonych przez "ciapatych".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 23:46  
Cytuj
wielitz sam sobie zaprzeczasz,,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
wielitz sam sobie zaprzeczasz,,,,


nark30 - tzn? możesz sprecyzować czym sobie zaprzeczam?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Marz 2019r. 01:00  
Cytuj
pracowac u jakichs pastuchow z III swiata to hanba i najgorsza obraza niech sie z ta sraczka wynosza na ksiezyc a nie truja gimbusiarnie miesem z padliny !

Moderowano przez: magpie

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2019r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
pracowac u jakichs pastuchow z III swiata to hanba i najgorsza obraza niech sie z ta sraczka wynosza na ksiezyc a nie truja gimbusiarnie miesem z padliny !


jeszcze w życiu nie jadłem kebaba i nie mam zamiaru tego świństwa jeść

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2019r. 09:50  
Cytuj
mlotekA to minimalna stawka godzinowa nie jest czasami 13.7 do 14.7 ?
I napisane jest ze co , caly tydzien za free po 12h dzennie
jak im sie spodobam to mi zapalca a jak nie to tydzien przepracuje za darmoszke ?
placze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2019r. 12:18  
Cytuj
Bo to jest zasada naszych lokalnych biznesmenów. Z 5 lat temu Polak patriota pierwsza ławka co niedzielę na 12 w kościele zaproponował mi 2 tygodnie bez płacenia i umowy. Podziękowałem i powiadomiłem Pip. Także nic nadzwyczajnego. Koleżanka ze szkoły jest kelnerką i dopiero po wielu latach pracy w stalowej dostała pierwszą umowę w Krakowie i to bodajże w trzecim lokalu z kolei w Kraku, tak jak u nas pod stołem.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2019r. 12:54  
Cytuj
CYTAT
mlotekA to minimalna stawka godzinowa nie jest czasami 13.7 do 14.7 ?
I napisane jest ze co , caly tydzien za free po 12h dzennie
jak im sie spodobam to mi zapalca a jak nie to tydzien przepracuje za darmoszke ?
placze


To jest post z 2016 roku, wiec stawki się zmieniały.
Niewiem po co odgrzewać takie stare tematy..

A co do pracy na czarno, za free, to to jest powszechną praktyką. Bo najlepszy pracownik to darmowy pracownik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2019r. 12:46  
Cytuj
ludzie, co wy ło to chlata? jakiesik kie baby ? baby to sie zawdy do cegosik inszygo stosowało. Weś se chłopie zładuj placka kartoflanygo ze sosam i miesam i nie cuduj bo sie racycho weźnie za twoje kichy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »