NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Kominek Kogo Polecacie??,
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 19:43  
Cytuj
Szukam solidnej firmy, która wykona u mnie kominek w okolicach Stalowej Woli. Kogo polecacie, a kogo nie? Jak to cenowo przedstawia się w naszym regionie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 19:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 21:47  
Cytuj
Powiem tak- to co Pan Jaworski wycenil mi na ok 20000, Pan Palen zrobil za 15000. Do dzis jestem mega zadowolony. Jak jestes na etapie budowy domu to ciagnij od komory kominka kanaly do innych pomieszczen i za pomoca specjalnego wentylatora ogrzejesz nawet najodleglejsze pomieszczenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 22:48  
Cytuj
Robiłem kominek w domu drewnianym zależało mi w pierwszej kolejności na bezpieczeństwie potem na kosztach.

Wycenę robiłem u Pana Jaworskiego oraz u czterech innych wykonawców. Najdroższy był Pan Jaworski. Pozostali czterej rezygnowali po informacji, że zlecenie wykonują na podstawie pisemnej umowy a kominek będzie odbierany przez "kumatego" kominiarza.

Zdecydowałem się na Pana Jaworskiego i nie żałuję. Z tego co wiem to jest biegłym sądowym oraz mistrzem w zawodzie zduna.

Budowa kominka to teoretycznie prosta rzecz ale dopiero po rozmowie z Panem Jaworskim zdałem sobie sprawę ile czynników należy wziąć pod uwagę podczas jego projektowania i budowy.

Podczas budowy domu - gdzie liczy się każda złotówka na kominku, kotle CO nie można oszczędzać.

Dziś trudno znaleźć fachowca, który wykonuje zawód z pasją a Pan Jaworski jest jednym z nich (po rozmowie się przekonacie min. 30-45 min.n/t samego wkładu smiech2smiech2smiech2 ).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Marz 2016r. 22:49  
Cytuj
U mnie bylo podobnie jak u kolegi Jaciek, jestem zadowolony, wszystko wszystko kosztowalo ok 25K. Mam rozprowadzenie na kilka pomieszczen i bardzo fajnie się sprawdza. Zeby zrobic maluchom saune do zabawy w łazience wystarczy 10-15 min pracy kominka, czyli w trakcie szybkiej kolacji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 07:38  
Cytuj
podepnę się pod temat, szukam fachowca do założenia Baypass'a na turbinie + ew. wymiana turbiny jeśli to konieczne, zauważyłem , że nie bardzo można znaleźć chętnego do takiej roboty, jeśli już coś to budowa od podstaw, u mnie to już chwilę działa ale brakuje ewidentnie alternatywy dla turbiny kiedy prądu brak...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 07:39  
Cytuj
również polecam Pana Jaworskiego
kominka u mnie nie robił ale miałem możliwość skonsultować u mnie w domu rozwiązania, skorzystałem z rad bo były słuszne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 07:57  
Cytuj
CYTAT
U mnie bylo podobnie jak u kolegi Jaciek, jestem zadowolony, wszystko wszystko kosztowalo ok 25K. Mam rozprowadzenie na kilka pomieszczen i bardzo fajnie się sprawdza. Zeby zrobic maluchom saune do zabawy w łazience wystarczy 10-15 min pracy kominka, czyli w trakcie szybkiej kolacji umiech

Ja dalem dupy z tymi kanalami i poscielem je dopiero teraz juz po kilku latach. Niestety musialem isc po scianie stad mam teraz takie przylepione dobudowki w salonie (kanal 90x200 plus rekaw termiczny plus stelaz i karton gips). Mozna bylo to wszystko puscic w scianach na etapie budowy ale czlowiek wtedy nie pomyslal a to naprawde rewelacyja sprawa. U mnie dodatkowo komplikuje sprawe to ze mam antresole i do sufitu w salonie jest ponad 6'm stad ciepelko glownie ucieka na gore. Kanaly poziome zasilane wentylatorem to sprawa warta rozwazenia bo mozna wtedy wyciagnac z kominka 100% i dogrzac calutki dom. Dodam jeszzcze od siebie ze nie polecam kominka z szyba narozna- wizualnie fajna sprawa ale nie da sie dorzucic drewna na calkowicie otwartych drzwiach bez uronienia dymu w trakcie gdy kominek sie pali- trzeba poczekac az zostanie zar i wtedy dorzucac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 08:50  
Cytuj
Przyznam szczerze, że trochę poczytałem i bardziej jestem skłonny zainwestować w kominek z płaszczem wodnym. Tym bardziej, że domek jest parterowy i ma powierzchnie ok. 114m2 więc taki kominek spokojnie by sobie poradził z ogrzewaniem. Do tego piec gazowy i sprawa załatwiona.
Ale wracając do tematu również interesują mnie firmy, z którymi mógłbym podpisać umowę ( lubię wiedzieć za co płacę ) i nie chcę żadnych fachowców "od wszystkiego"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 09:04  
Cytuj
W sumie w googlach na stalowej znalazłem 4 firmy : pana Palenia, pana Jaworskiego, Ciepły Dom i Rafkom . I chciałbym głównie o nich zasięgnąć opinii zanim się na kogoś zdecyduje. Żebym później nie dal się złapać na cenę uśmiech lub ładne gadanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 10:58  
Cytuj
A może ktoś z was robi koze Ja mam ochotę na niestandardowy kominek typu właśnie koza tylko w okolicach stalowej ciężko chciałabym ja zobaczyć na żywo koszty są podobno dużo mniejsze niż standardowego kominka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 11:14  
Cytuj
Plaszcz wodny sprawa dyskusyjna. Dla mnie osobiscie kominek to alternatywne zrodlo ciepla. Jak "przyjdzie zima stulecia", bedzie -40umiech, walna trakcje, pozawalaja sie slupy z instalacja albo pomijajac juz te abstrakcje bedzie zwykla awaria i zabraknie pradu to masz pozamiatane i z piecem gazowym i z plaszczem wodnym. Ja natomiast odpale kominek i bede cieszyl sie cieplem. Ja mam dom o powierzchni ok 250m2 i czesto bywa ze w zimie kominek pali sie przez kilka dni non stop i piec nawet sie nie zalacza. Jak w praktyce wyglada gdy palisz w kominku i siada prad? Gdzie zawory wywalaja zagotowana wode z ukladu? Co potem? Czy jak juz wode wywali to mozna dalej normalnie palic zakladajac ze np pradu nie bedzie przez kilka dni? Wydaje mi sie ze lepsze beda kanaly i wentylator rozprowadzajcy powietrze. Zdecydowanie szybciej nagrzejesz pomieszczenia i na bank wyjdzie taniej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 14:18  
Cytuj
Mi udało się niemal całkowicie ukryc kanały powietrzne.

Co do plaszcza wodnego to przerost formy nad trescia. Teraz takie zimy ze piec wlacza sie raz dziennie, ciezko kominek wlaczyc bo by w domu nie wytrzymał z gorąca. 20 cm styro + dobre okna robi swoje. A jesli faktycznie przyjdzie armagedon to kominek i nadmuch powietrzny jest w 100% niezalezny. Wystarczy przyniesc drewno i zapalki umiech

Co do kominka z szyba narozna to mam tego tyopu wklad o duzych rozmiarach i faktycznie trzeba tak praktykowac ze drewno dorzucamy do żaru a nie do ognia, ale dzieki temu w salonie nie ma grama syfu. Nie stanowi na codzien wiekszego problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 16:06  
Cytuj
Ja mam kominek wykonany przez jednego pana polecanego powyżej i przy rozpalaniu zalecenie otwierania okna! Śmiech na sali bo zawsze myślałam że w kominku się pali żeby dogrzac ew.wymieszać powietrze a tu takie jaja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 17:45  
Cytuj
Moze nie masz doprowadzonego powietrza z pola od spodu kominka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2016r. 21:49  
Cytuj
Ktoś wyżej pytał o kozę.Ja taką posiadam i sobie chwalę ale jako dodatkowe zródło ciepła.Prosty i szybki montaż ,fajnie wygląda(przynajmniej dla mnie).Mam model Magdalen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2016r. 10:50  
Cytuj
O kozie to myslalem ale gdzies w garazu. A o Rafkomie i CiepłymDomu ma ktos jakies opinie ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 15:32  
Cytuj
Rafkom - ok.

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:50  
Cytuj
Ang a możesz coś więcej powiedzieć na ich temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 18:39  
Cytuj
doradzą, fachowo wykonają i nie zdzierają niewiadomo ile
widziałam kilka kominków wykonanych przez nich i mogę szczerze polecić

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 30 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 20:55  
Cytuj
Dzięki za info skontaktuje się z nimi i podzielę się odczuciami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2017r. 18:18  
Cytuj
CYTAT
Ja mam kominek wykonany przez jednego pana polecanego powyżej i przy rozpalaniu zalecenie otwierania okna! Śmiech na sali bo zawsze myślałam że w kominku się pali żeby dogrzac ew.wymieszać powietrze a tu takie jaja


Ratunku u mnie to samo! Najpierw mam otorzyc okno i wychlodzic dom dopiero pozniej moze uda mi sie rozpalic w kominku ..... co to za filozofia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2017r. 08:27  
Cytuj
Luminarei jeśli chcesz korzystać z kominka z płaszczem wodnym jako główne źródło ciepła to porozmawiaj z Panem Jaworskim czy warto i co najlepiej zainstalować w pom.gosp. żeby miało to sens. Ja korzystam z tego rozwiązania " po swojemu" czyli nie dostosowałam się do jego rad na temat buforów itd.... jedną zimę paliliśmy tylko kominkiem, gaz grzał nam wodę, pomijając całą robotę przy drewnie to się po prostu nie opłaca! No chyba że masz drewno pożyczone z lasu. W tej chwili ogrzewamy tylko gazem i jest cudnie- temperatura jaka na pasuje, bez roboty, rachunki ok.

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 337
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2017r. 10:40  
Cytuj
jako, że temat zdublowany, proszę przenieść się z dyskusją do jednego wątku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »