NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Jaki smartfon do 1500 zł?, foto, aplikacje, WiFi
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 19:31  
Cytuj
Jak nie ma różnicy w działaniu a jest różnica z dostępnością to wybór oczywisty.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 19:31  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem czy Klemens_Maria Twoja nokia została zaktualizowana do systemu win10mob. Ja po dwóch miesiącach korzystania z takowego update'u nie widzę w tym momencie niczego co mogło by mnie przyciągnąć do androida. Przyznać trzeba, że win8.1 mocno ustępował, ale to już przeszłość.

A ja słyszę odmienne opinie, że Windows 8.1 chodzi płynnie, a Windows 10 zamula i połowa rzeczy nie działa. Może ten problem dotyczy starszych modeli. MS wciąż nie wypuścił aktualizacji dla wszystkich flagowych telefonów. Kolega ma lumię 1020 i dalej czeka na aktualizację do Win 10.

CYTAT
Mapy microsoft ku mojemu zdziwieniu też się super sprawdzają.

Mapy Microsoftu pobierają dane z map HERE, czyli dawnych map Nokii.

CYTAT
Dalej polecam lumię 930 ze względu na wyświetlacz OLED, aparat i bardzo mocno adekwatną cenę do jakości wykonania i wydajności.

Nokii Lumii 930 nie ma już w sprzedaży. Lepiej wziąć Lumię 950 ze względu na dłuższe wsparcie producenta, ale po cenie ok. 1500 zł. Chyba że zależy wam na bajeranckim wyglądzie i chcecie poszpanować marką Nokia, to wtedy szukajcie 930 na Allegro. Ewentualnie 1020. Budżetowych lumii nie polecam ze względu na problemy z dotykiem.

CYTAT
Wszystko zależy czego oczekujesz. Jeżeli dla kogoś brak możliwości zainstalowania snapchata dyskryminuje system to również powinien skorzystać z konkurencyjnego oprogramowania ;)

Podobno ma powstać legalny Snapchat na Windows 10. Poczekajmy ;)

Pooglądałbym smartfony w stalowowolskich sklepach. Wiem, że w Centrum jest Euro AGD (kupiłem tam czytnik), w VIVO jest Media Expert (za mały wybór), w Tesco jest Mix Electronics (dawno temu kupiłem tam laptopa), a może warto odwiedzić mniejsze sklepy, gdzie właściciel udzieli rabatu. Mam czas tylko jutro. Pojutrze muszę przeprowadzić się do Katowic. Pierwotnie miałem jechać samochodem, ale kierowniczka bała się, że przy mojej prędkości firmowy peugeocik rozleci się na dylatacjach. I muszę jechać busem z przesiadką na autobus i taxi (w tej kolejności).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 23:39  
Cytuj
CYTAT
A ja słyszę odmienne opinie, że Windows 8.1 chodzi płynnie, a Windows 10 zamula i połowa rzeczy nie działa.

Dokładnie. Nawet na YT w kanale mobzilli testują 950 xl i pokazują niedogodności win10
To też nie chodzi o same brakujące aplikacje ale w lumi procesor się grzeje a samsungu mam exynosa z wolfsonem a to już jest coś.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2016r. 11:02  
Cytuj
Kupiłem podróbkę iPhone za 2 kafle i żałuję, że to nie Windows 10. Jest tam Android 5.1 i muszę zaktualizować do 6.0. Chodzą sobie w tle rozmaite usługi i nie mam nad nimi kontroli. Czy bez roota mogę decydować o moim urządzeniu? Telefon mocno się nagrzewa nawet podczas transferu danych, bateria znika w okamgnieniu, a aluminiowa obwódka jest nieprzyjemna w dotyku i parzy dłonie. Niestety takie standardy narzucono flagowcom.

TouchWiz działa płynnie, ale kiedy odpalę za dużo aplikacji, animacje lekko przycinają i występują opóźnienia. Na wyjeździe korzystam z UPC Wi-Free, bo nie mam alternatywy. O ile laptop z Windows 10 radzi sobie z tym dostawcą i przerwy trwają max 5 sekund co pół minuty, smartfon jeśli w ogóle połączy się z siecią, utrzyma łączność przez 10-15 sekund, a potem trzeba czekać nawet kilka minut na ponowne połączenie. Strony też wczytują się wolniej.

Aparatu i GPS jeszcze nie testowałem. YouTube działa bez zarzutów. Jakość dźwięku przyzwoita. Przyda się etui (najlepiej termoizolacyjne) lub futerał w celu ochrony telefonu przed upadkiem, zgnieceniem i żeby go bezpiecznie nosić w kieszeni. Do tego bezpieczny uchwyt na rower. Chcę śledzić trasę i widzieć prędkość na ekranie.

Niestety skaner odcisku palca szwankuje. Dodałem już kilka odcisków z tego samego palca, a i tak 9/10 razy nie załapie i muszę wpisywać hasło. Czy ktoś też ma/miał z tym problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 23 Cze 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2016r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A ja słyszę odmienne opinie, że Windows 8.1 chodzi płynnie, a Windows 10 zamula i połowa rzeczy nie działa.

Dokładnie. Nawet na YT w kanale mobzilli testują 950 xl i pokazują niedogodności win10
To też nie chodzi o same brakujące aplikacje ale w lumi procesor się grzeje a samsungu mam exynosa z wolfsonem a to już jest coś.


Siostra ma Lumię 535 na Windowsie Phone 8.1 i telefon właściwie w ogóle się nie przycina. Z kolei brat ma Lumię 650 (Windows 10 Mobile) i telefon potrafi się czasami przyciąć, co prawda na krótko, ale jednak i to mimo wydajniejszych podzespołów, więc coś rzeczywiście jest na rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 11 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
Kupiłem podróbkę iPhone za 2 kafle i żałuję


niestety z podróbkami juz tak jest. Tzn wszystko zależy kto wykonuje dany sprzęt bo teraz powstało dużo chińskich marek,które sprzedają sprzęt pod swoim brandem i np takie marxi jak xiaomi są bardzo popularne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 11:05  
Cytuj
Dodam kilka groszy od siebie:
Windows Phone:
zalety - aktualizacje itp , microsoft robi to globalnie dla wszystkich, jeśli tylko telefon spełnia wymagania sprzętowe to można będzie aktualizować w przyszłości system itp, dzięki temu telefon będzie miał dłuższy czas świetności.
wady - spore braki aplikacji ewentualnie więcej płatnych itp

iphone:
zalety: płynność i stabilność, aktualizacje globalne.
wady: prawie za wszystko ciekawe trzeba płacić, problematyczne piracenie itp.

android:
zalety - najtańsze aplikacje i zwykle główne aplikacje są aktualizowane w pierwszej kolejności na tym sytemie. Łatwe piracenie, najbardziej rozpowszechniony.

wady - krótka żywotność oprogramowania a zarazem funkcje telefonu mogą po 2-3 latać być już niesprawne, przy tańszych telefonach brak aktualizacji ewentualnie przez krótki okres.


Kupując telefon na androidzie obecnie należy się upewnić czy ma już androida 6.0.
Z jaką wersją był telefon sprzedawany zaraz po premierze. Nie kupować pod żadnym pozorem androida 4.x bo wsparcie skończy się za rok i nawet Youtuba nie odpalicie bez modyfikacji oprogramowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »