NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 41 42 43 44 45 46 47 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:00  
Cytuj
CYTAT
magda, bardzo fajnie, ale czy jest potrzebne takie chwalenie się ile dałaś? troszkę skromności. naprawdę dyskusja czy wrzucę czy nie,zmierza jedynie do podziału albo Kościół albo WOSP. dziwi mnie fakt że wiele wolontariuszy zbiera właśnie pod Kościołami sprzed ktorych nie są przepędzani, a większość księży nie krytykyje tej kwesty, a czy widzieliście ile osób wraca z serduchem właśnie spod Kościoła?



chwaliłabym się, gdbym wrzuciła 200 czy 300 złotych. to było bardziej ubolewanie, że tylko tyle, ale na więcej nie mogłam sobie pozwolić umiech poza tym.. czy chwalenie się anonimowo ma jakikolwiek sens? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:00  
Cytuj
jednorazowy, nie musisz wrzucać do puszki. O co ci chodzi?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Wszyscy wklejają ... ja też wkleję!

Stalowa Wola w ciągu 25 lat dostała od Orkiestry sprzęt wartości 799 tysięcy 315 złotych. Szpital dostał 592 tysiące 117 tysięcy złotych, w tym Oddział Noworodkowy 361 tysięcy 675 złotych, Oddział Chorób Dziecięcych 80 tysięcy 657 złotych, Oddział Pediatryczny 142 tysiące 971 tysięcy złotych, Dział pomocy Doraźnej 6 tysięcy 812 złotych. Z kolei w tym roku Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w Stalowej Woli po ubiegłorocznej zbiórce otrzymał od Orkiestry 207 tysięcy 198 złotych na kupno sprzętu.


Bo przecież to są pieniądze ludzie ze Stalowej Woli umiech tylko, że przeszły przez fundacje ...

To teraz policz ile przez te 25 lat zostało uzbierane i przekazane fundacji.
Ile kosztowało miasto zorganizowanie tych wszystkich imprez i wtedy porównamy.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:04  
Cytuj
a co do wklejki zbyszko, ok, mamy sprzęt ,a co w przypadku jeśli on jest nieużytkowany? nie pracuje w szpitalu i chciałbym się dowiedzieć czy nie jest to jak z prezentem, który ktoś dostaje,a on w zupełności jest nieprzydatny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:04  
Cytuj
Chcesz to rozliczać na miejscowości? goodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgood

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:07  
Cytuj
CYTAT (TRICK)

.... właśnie o to mi chodzi... ze dzięki WOŚP jest to co jest... bo porównując do tego co powinno państwo kupić to slabiutko wychodzi porównanie.


A jaką masz pewność i gwarancję, że gdyby nie WOŚP, to Państwo by tych sprzętów nie kupiło?
Tego nie wiesz. Ani ja, ani Ty, więc po co te bezpodstawne argumenty?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:08  
Cytuj
CYTAT
zadam pytanie zwolennikom fundacji J.Owsiaka. czy nie przeszkadza WAm że jakaś częsć zbieranych pieniedzy jest przekazywana na wyplaty dla zarzadu tej fundacji?


Nieok

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:09  
Cytuj
CYTAT (jednorazowy )
a co do wklejki zbyszko, ok, mamy sprzęt ,a co w przypadku jeśli on jest nieużytkowany? nie pracuje w szpitalu i chciałbym się dowiedzieć czy nie jest to jak z prezentem, który ktoś dostaje,a on w zupełności jest nieprzydatny.


To Owsiak jest winny, że głupi lekarz przyjmuje sprzęt, którego nie wykorzystuje?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:10  
Cytuj
rsta ma rację, jestem podobnego zdania,a poszedłbym dalej,państwo musiało by kupić ten sprzęt. Magdo, i czy tym sposobem masz czyste sumienie pomagania innnym bezinteresownie innym osobom? Andrzeju 2.0, przecież podkreśliłem że nie wrzucam wiec o co Tobie chodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:11  
Cytuj
CYTAT (rsta )


A jaką masz pewność i gwarancję, że gdyby nie WOŚP, to Państwo by tych sprzętów nie kupiło?
Tego nie wiesz. Ani ja, ani Ty, więc po co te bezpodstawne argumenty?


Jak wiesz państwo nie wywiązuje sie ze swoich obowiązków (kolejki do specjalistów, braki w sprzęcie, braki w ludziach). Stąd moja 100% pewność że tego sprzętu by nie było.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:13  
Cytuj
CYTAT (jednorazowy )
rsta ma rację, jestem podobnego zdania,a poszedłbym dalej,państwo musiało by kupić ten sprzęt. Magdo, i czy tym sposobem masz czyste sumienie pomagania innnym bezinteresownie innym osobom? Andrzeju 2.0, przecież podkreśliłem że nie wrzucam wiec o co Tobie chodzi.


Super, nie wrzucasz wiec po co to pisanie? Co cię to obchodzi co ja robię ze swoimi pieniędzmi?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:16  
Cytuj
CYTAT (rsta)

A jaką masz pewność i gwarancję, że gdyby nie WOŚP, to Państwo by tych sprzętów nie kupiło?
Tego nie wiesz. Ani ja, ani Ty, więc po co te bezpodstawne argumenty?



Jakby wszystko w szpitalu było co potrzeba to wośp nie miałby co kupować a tak to zawsze coś jest do kupienia przez wośp!
wazne

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:16  
Cytuj
Andrzej 2.0, fundacja żeby spełnić swój statut , musi kupić ten sprzęt, czy jest przydanty czzy też nie, wygląda to robienie czegoś na odp...bo i tak WOSP musi wydac wiekszosc tych pieniedzy. a procent datków i tak idzie w prywatną kieszeń. podoba Ci się to? chce po prostu uswiadomić sobie dlaczego osób godzi się na to? czy o to chodzi w charytatywnosci? zarabianie na pomaganiu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:19  
Cytuj
jednorazowy procent idzie na utrzymanie fundacji czyli na czynsze, wynagrodzenia, podatki, zusy, vaty, sraty i inne obciążenia które mają fundacje. Działalność, każda nawet fundacji kosztuje.

Co do kupowania na odpierdol. Masz info o takim kupowaniu to nagłośnij to. Podaj informację i nagłośnij temat. Inaczej wygląda że zajmujesz sie plotkami.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rsta)

A jaką masz pewność i gwarancję, że gdyby nie WOŚP, to Państwo by tych sprzętów nie kupiło?
Tego nie wiesz. Ani ja, ani Ty, więc po co te bezpodstawne argumenty?



Jakby wszystko w szpitalu było co potrzeba to wośp nie miałby co kupować a tak to zawsze coś jest do kupienia przez wośp!
wazne


chciałbym poznać na jakiej podstawie i jakich potrzebach szpitali są kupowane sprzęty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:25  
Cytuj
@jednorazowy: idealna jest taka sytuacja, że rząd zaopatrzy szpitale w niezbędny sprzęt, ale nie ma na to funduszy. Ludzie chętnie dają na WOŚP, bo każdy zna kogoś, kto zna kogoś, komu ten sprzęt uratował życie. Jak już wcześniej wspomniałem, do sprawy trzeba podejść rzetelnie. Jest wiele możliwości wyprowadzania kapitału, ale dopóki nikt tego nie udowodni, to tylko plotki. Rządzi PiS i gdyby wykryto nieprawidłowości, Owsiaka i cały zarząd dawno minister Ziobro wsadziłby do paki.

suchar_mode on

Kolejny lewak. No cóż, pozostaje wyrzucić spalić wszystkie albumy Breakoutu placze

Obrazek

suchar_mode off

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:27  
Cytuj
CYTAT (jednorazowy )


chciałbym poznać na jakiej podstawie i jakich potrzebach szpitali są kupowane sprzęty.


Najprościej to oglądaj teraz TVN24 i słuchaj co mówi Owsiak, bo pewno będą go codziennie zapraszali. Inny sposób to napisanie do fundacji Owsiaka i oczekiwanie na odpowiedź. Kolejny to szukanie info na internetach.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
jednorazowy procent idzie na utrzymanie fundacji czyli na czynsze, wynagrodzenia, podatki, zusy, vaty, sraty i inne obciążenia które mają fundacje. Działalność, każda nawet fundacji kosztuje.

Co do kupowania na odpierdol. Masz info o takim kupowaniu to nagłośnij to. Podaj informację i nagłośnij temat. Inaczej wygląda że zajmujesz sie plotkami.


nie wiem tego, dlatego poddałem to w wątpliwość, przecież to nie było pytanie retoryczne. z tymi podatkami to znowu dałeś czadu bo zdaję się że fundacje jeśli wydają kasę na cele statutowe są zwolnione z podatku i różnorakich obciążeń. rozumiem że działalność fundacji kosztuje, ale dlaczego cały czas są powtarzane slogany że nie zarabiają na tym? nie podoba mi się ( jeszcze jak wrzucałem) że pieniądze szzły na utrzymanie tego wszystkiego jak i także muzyków którzy brali potężne honoraria ( przykadowo SZPak za koncert w Gdanśku wziął 50 tys. potwierdzone przez media)l w jakim stopniu był to piknkik charytatywny? a w jakim okazją do zarobienia na tym dla wąskiej grupy osób?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:34  
Cytuj
jednorazowy, jeśli fundacja kupuje sprzęt to jest zwolniona z VAT? Jeśli płaci wynagrodzenia to nie płaci ZUS? Jeśli płaci za materiały biurowe, marketingowe czy reklamowe to kupuje to bez podatków?

PS
Co do płacenia za koncert to kto płacił WOSP czy organizator imprezy?

PS2.
Jeśli to prawda, to źle to świadczy o Szpaku.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:39  
Cytuj
Ale organizacja finałów WOŚP to dla miast nie tylko liczenie zebranych pieniędzy, ale i wydatki. Niektóre, tak jak np. Gdańsk, wydały na to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Urząd Miejski, zajmujący się przygotowaniem finału, zlecił to zadanie firmie Eureka!Art. - Umowa Biura Promocji z firmą na organizację i promocję koncertu opiewa na 55 tys. zł i to jedyny nasz wydatek z tym związany - informuje Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że na zapłatę dla zespołu Blue Cafe oraz Michała Szpaka - gwiazd niedzielnego finału - poszło w sumie ok. 50 tys. zł. Zaprzecza temu Piotr Jankowski, szef Eureka!Art. - Nie mogę tego ujawnić, ale nie była to nawet połowa wspomnianej kwoty - mówi Jankowski. - Wykonawcom zwróciliśmy koszty związane z przejazdem, obsługą ekipy itp. Nie są to natomiast honoraria, które normalnie biorą za swoje koncerty - zapewnia.

Czytaj więcej: http://www.dzien(...)d,t.html

i teraz kolejna kwestia, dlaczego mają miasta dokładać do prywatnej inicjatywy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:39  
Cytuj
Ale organizacja finałów WOŚP to dla miast nie tylko liczenie zebranych pieniędzy, ale i wydatki. Niektóre, tak jak np. Gdańsk, wydały na to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Urząd Miejski, zajmujący się przygotowaniem finału, zlecił to zadanie firmie Eureka!Art. - Umowa Biura Promocji z firmą na organizację i promocję koncertu opiewa na 55 tys. zł i to jedyny nasz wydatek z tym związany - informuje Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że na zapłatę dla zespołu Blue Cafe oraz Michała Szpaka - gwiazd niedzielnego finału - poszło w sumie ok. 50 tys. zł. Zaprzecza temu Piotr Jankowski, szef Eureka!Art. - Nie mogę tego ujawnić, ale nie była to nawet połowa wspomnianej kwoty - mówi Jankowski. - Wykonawcom zwróciliśmy koszty związane z przejazdem, obsługą ekipy itp. Nie są to natomiast honoraria, które normalnie biorą za swoje koncerty - zapewnia.

Czytaj więcej: http://www.dzien(...)d,t.html

i teraz kolejna kwestia, dlaczego mają miasta dokładać do prywatnej inicjatywy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:42  
Cytuj
[cytat]jednorazowy, jeśli fundacja kupuje sprzęt to jest zwolniona z VAT? Jeśli płaci wynagrodzenia to nie płaci ZUS? Jeśli płaci za materiały biurowe, marketingowe czy reklamowe to kupuje to bez podatków?

jeśli wydatkuje na cele statutowe, nie będę się wgłębiał w prawo i jakimi statutami ta fundacja jest okraszona bo prostu nie mam na to czasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:48  
Cytuj
czyli te 50 tysi dla Szpaka to cena całej imprezy. Był tam Blu Cafe oraz cała obsługa sceny i artystów oraz ochrona.

Nawet jeśli to cele statutowe to nie jedyne wydatki fundacji.

jednorazowy dobranoc. Kończę z twoimi wywodami bo to same plotki a ja tym nie będę sie zajmował. Cześć.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:51  
Cytuj
Nie ma się co sprzeczać, każdy wie swoje a jutro do pracy umiech
Dobranoc.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 22:51  
Cytuj
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/tomasz-lipinski-wersja-owsiaka-bardzo-mija-sie-z-prawda/4szqp

jeszcze jeden link. zauważ że masa ludzi na tym wszystkim zarabia, wraz z samym p. Jurkiem, jest firma która organizuje koncerty, czy to są plotki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 41 42 43 44 45 46 47 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »