NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 39 40 41 42 43 44 45 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 18:29  
Cytuj
CYTAT
Ewa Błaszczyk - o której dyskutowaliśmy, jest właśnie przykładem takiej osoby. (Nie twierdzę, że przed zachłyśnięciem się córki była zła). Stało się straszne nieszczęście. A teraz w klinice "Budzik" wielu rodziców odzyskuje nadzieję....


Jak pisałem, bardzo zacna akcja, ale to jest akcja malutka w porównaniu do WOŚP, jeśli popatrzymy na skalę i na moc akcji. Ta akcja nie wymaga rzeszy ludzi którzy muszą tworzyć całą otoczkę, po to Jurek stworzył te dodatkowe fundacje, by miał kto to kręcić,organizować i zarządzać tym, oraz oczywiście zarabiać na tym przy okazji (nie ma się co oszukiwać, na bank czerpie on z tego korzyści - ale pomysł jest jego, pracę włożył w to ogromną, musiał wiele poświęcić i wiele znieść, zapłata się należy i tyle). Czuł byś się lepiej jakby zarabiał na tym ktoś inny? Taka wielka była by to różnica? Bo to, że ktoś ZA KASĘ to wszytko musi zorganizować to fakt niezaprzeczalny, tu się nie da tak jak w fundacji Pani Ewy, że całość ogarnia ona sama + kilku przyjaciół itp. Zostając jednak dodatkowo przy tej akcji, to bardzo delikatny przykład, bo akurat Pani Ewa działa z bardzo osobistych powódek, i to było przyczyną powstania tej fundacji. Jurek wpadł na pomysł, jak poprzez zabawę i pospolite ruszenie pomagać setkom/tysiącom dzieci.

Niestety, tylko ten ogromny rozmach i prawie nagonka emocjonalna (marketing tak przygotowany, że ludzie czują iż nie tyle można, co powinno się pomagać i brać w niej udział, tu widać robotę fachowców) dają szansę tej akcji osiągać obecne wyniki. Mała, cicha akcja nie ma szans po prostu przynieść takich wyników.

Akcja Owsiaka niestety nie jest święta, bo to zrobił się biznes, w którym jest ogromna kasa w grze. Dobro jednak jakie ta akcja tworzy jest po prostu nie do pogardzenia i nie wolno tego odrzucić. Jak pojawi się inna akcja przez jakiegoś szalonego filantropa, który ma w głowie tylko dobro innych, wtedy będzie można Jurkowi podziękować - na chwilę obecną takich szans nie ma, więc Jurek musi działać, bo nasza służba zdrowia nie jest w stanie sama tego pociągnąć i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 18:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 18:52  
Cytuj
Lichwiarzu przypomnij sobie ile obiecywał Tusk i jego banda, nie dotrzymał żadnego słowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 19:02  
Cytuj
M70 do kogo ty piszesz?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 19:08  
Cytuj
Wracając do tematu wrzucę jak zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
Czyli hipokryta pełną gębą,wali w Pis jak w bęben,a 500+ bierze... typowy kodziarz.


Widzisz lewarze ja mogę się zrzec tych 500 i dziś ok mogę nalać na jego 500 zł ... ale jednocześnie niech podpiszą mi że moje dzieci nie będą spłacać długów wyPiSdzielców ... Boisz się że zabiorą ci zasiłki ? smiech2
typowy bezmózg

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 21:48  
Cytuj
Dobrze, że wyboracza wreszcie podsumowała WOŚP i Owsiaka, jasno i konkretnie, tylko dlaczego tak późno umiech

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17233683,co-rok-to-samo-marnotrawstwo-machlojki-ile-jest-sensu-w.html#Prze

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2017r. 23:53  
Cytuj
Na prawdę nie wiem co o tym myśleć ...
A Wy co o tym myślicie?
Kłamstwo? czy Prawda?

CYTAT
8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury

http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

Nagranie Telewizji Republika:
https://youtu.be/mzBaqXXOfrA

Komu wierzyć?
Wyborczej? czy Republice?


Jeszcze jeden link do poczytania:
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 01:52  
Cytuj
To ja przytoczę, co na ten temat myśli Max Kolonko:

https://youtu.be/qBM0IYsTMyg

Polecam obejrzeć do końca. Na tle innych fundacji WOŚP wypada przyzwoicie. Brakuje u nas niezależnej instytucji badającej działalność wszelakich organizacji pożytku publicznego.

Co do artykułów, muszę skomentować kilka punktów:

GW w 2 punktach przeczy sama sobie i każdy powinien to wyłapać. Nawet na stronie http://nacoi(...)p.org.pl WOŚP podaje, że tylko 77% kwoty wrzuconej do puszki idzie na sprzęt, a koszty organizacji wynoszą aż 5,6%. Dane sprzed 2 lat. Przypuszczalnie część pieniędzy idzie na wynagrodzenia dla zarządu spółek zależnych. Ten mechanizm wcale nie jest skomplikowany i w ten sposób wyprowadza się w Polsce kapitał z państwowych i prywatnych spółek. Jak pod tym względem wypada WOŚP, spróbujcie dociec sami. Jednak dla większości komentujących to nie finanse są najważniejsze. To wojna ideologiczna, bo szef jest lewicowcem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 20 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 02:01  
Cytuj
Oczywiście!

Nie wiem, kto pisze scenariusz mojego życia, ale widzę że ma ogromne poczucie humoru.... :D
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 08:02  
Cytuj
A tu dalej walka na linki ;-) Ile zebrał Caritas z MON wczoraj?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 09:01  
Cytuj
A kto wam karze dawać na WOŚP.
Chcesz.. dajesz.
Chcesz wysłać każe na Caritas to wyślij.

Na temat podatków co są narzucone tyle się nie pisze co o WOŚP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 09:03  
Cytuj
a ja dam good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 09:35  
Cytuj
A czyżby to dziś Jurek gral? Bo w TVP jakas cisza, a TVN mam na jakims dalszym kanale, nawet nie wiem gdzie.
Jak będą stali z puszkami pod świątyniami katolickim to po mszy wrzucę. No chyba , że jeszcze pod Biedronką, bo w żadne inne publiczne miejsca dziś się nie wybieram.
Pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 09:50  
Cytuj
[cytat]a ja dam good[/cyta]


Nie daj mu daj psu, smiech2

Tylko idioci wrzucają do puszek jezyk



Obrazek


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 10:40  
Cytuj
Wrzucę i zachęcam: )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 11:06  
Cytuj
http://opinie.wp.pl/o-waclaw-oszajca-owsiak-niepokoi-nasze-sumienia-6080077136913537a

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 11:22  
Cytuj
El Banan
Dla czego tak piszesz i umieszczane są takie mamy
Kasa moja... robię z nią co che

Byłeś w szpitalu zarządzany przez obecną władza... może tam byś zrobił super mamy

Owsiak robi dobra robota

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 11:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Czyli hipokryta pełną gębą,wali w Pis jak w bęben,a 500+ bierze... typowy kodziarz.


Widzisz lewarze ja mogę się zrzec tych 500 i dziś ok mogę nalać na jego 500 zł ... ale jednocześnie niech podpiszą mi że moje dzieci nie będą spłacać długów wyPiSdzielców ... Boisz się że zabiorą ci zasiłki ? smiech2
typowy bezmózg


banan - spróbuj tydzień nikogo nie obrażać co?
Pokaż nam, że nie jesteś uzależniony od wyzwisk.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 11:24  
Cytuj
El Banan
Dla czego tak piszesz i umieszczane są takie mamy
Kasa moja... robię z nią co che

Byłeś w szpitalu zarządzany przez obecną władza... może tam byś zrobił super mamy

Owsiak robi dobra robota

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 11:26  
Cytuj
El Banan...

PO i .N to nieudolnie prowadzone politycy... ok
ale czy wszyscy politycy PiS robią wszystko ok?
Co do WOŚP to napisz mi dla czego tak negatywnie się o tym odnosimy

Ostanie zapytanie... czy ty pracujesz i gdzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 13:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Czyli hipokryta pełną gębą,wali w Pis jak w bęben,a 500+ bierze... typowy kodziarz.


Widzisz lewarze ja mogę się zrzec tych 500 i dziś ok mogę nalać na jego 500 zł ... ale jednocześnie niech podpiszą mi że moje dzieci nie będą spłacać długów wyPiSdzielców ... Boisz się że zabiorą ci zasiłki ? smiech2
typowy bezmózg


banan - spróbuj tydzień nikogo nie obrażać co?
Pokaż nam, że nie jesteś uzależniony od wyzwisk.
Mirek olej tego kodziarza,niech wyzywa ile wlezie,jego bezsilność mnie bawi... koleś pisze o bezmózgach,a sam wrzuca obrazki z soku dla bezmózgów.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 13:54  
Cytuj
A ja wrzucilam good

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 16:49  
Cytuj
Też wrzuciłam good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 16:55  
Cytuj
Ja wrzuciłem za siebie i za paru tych, co są anty hehehehe good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2017r. 17:31  
Cytuj
Też pójdę im nawrzucać. Wolę dać piątaka na WOŚP niż menelowi żebrzącemu na denaturat. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 39 40 41 42 43 44 45 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »