NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Fizjoterapeuta,
Posty: 7
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:40  
Cytuj
Witam,
szukam dobrego fizjoterapeuty. Sprawa tyczy się głównie cyklu rehabilitacji, które byłyby ukierunkowane na ćwiczenia stabilizujące rzepkę i przywracające jej prawidłowy tor + kinesiotaping. Czy możecie polecić kogoś dobrego ze Stalowej Woli lub okolic?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 20:52  
Cytuj
Ojej. Współczuję. Nie będzie łatwo znaleźć kogokolwiek.

Tylko tak. Fizjoterapeuta to raczej praca manualna niż ćwiczenia. Ćwiczenia to rehabilitant.
Dwa. Jaki masz problem z kolanem, na jakiej podstawie zostało to stwierdzone, kto to stwierdził?

P.S.
Przy problemach z rzepką spojrzeć trzeba na wszystko. Ustawienie miednicy, naprężacz powięzi szerokiej, oś kończyny itp. To jest ogrom czynników, które nie sposób opisać. Musi na całość spojrzeć ktoś ogarnięty rozumiejący temat.
Jeśli idziesz do kogoś i on tylko spojrzy na samo kolano - szkoda Twojego czasu.

To nie jest takie proste jak można wyczytać w necie, że postoisz na jednej nodze, na drugiej, przyklei Ci ktoś plaster i już będzie ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 20:59  
Cytuj
Konsultacje miałam już w Rudnej Małej i w Krakowie. W Rudnej lekarz na początku zalecił zwykłe rehabilitacje, później jak to nie pomogło podał mi zastrzyk z kwasem hialuronowym ale to tylko pomogło na 3 miesiące i ból dalej powrócił. Następnie byłam na wizycie u lekarza w Krakowie, który zalecił mi pójście do fizjoterapeuty. Miałam przeprowadzony szereg badań. Szukam kogoś dobrego kto się będzie na tym znał.

O Mazurze też słyszałam, że jest bardzo dobry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
Masakra :( Czyli smutny standard. Nikt nic nie wie ... Lekarze powinni tracić tytuły za szkodliwe porady.

Jedź do Mazura.

P.S.
Ale jaką na tą chwilę masz diagnozę? Boczne przyparcie rzepki? Konfilkt, rzepkowo udowy? Uszkodzenia chrząstki?

Boli. W jakich okolicznościach i gdzie pojawia się ból?

Czy podczas rehabilitacji jakieś struktury rozciągałaś, na czym polegała dotychczasowa rehabilitacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:13  
Cytuj
Przyparcie rzepki do kłykcia bocznego kości udowej. Chrząstka rzepki szeroka + zmiany malacyjne II-go stopnia. Boli, głównie przy wchodzeniu po schodach, dłuższym przejściu, długim siedzeniu z ugiętą nogą o bieganiu nie ma mowy... Rehabilitacja to głównie laser, krioterapia, magnetronik, żadnych ćwiczeń itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:22  
Cytuj
Masakra po raz drugi. Brakuje jeszcze w tym zestawie glukozaminy potluczony Jaki ćwok chce wyleczyć problemy z bocznym przyparciem laserem, magnetronikiem i krioterapią. Tak jak myślałem powinny się posypać tytuły lekarza za SZKODLIWE PORADY, jeszcze ten kwas ...

Jedź:
- Mazur
- Synergia w Chorzowie
- Krzysztof Adamowicz we Wrocławiu

Z tego co tam usłyszysz wyciągnij średnią. Komuś zaufaj i się rehabilituj.

Ale jeśli ktokolwiek spojrzy tylko na samo kolano, bez oceny bioder, osi kończyny - UCIEKAJ. Bo to zwyczajny patałach.

Na pewno potrzebujesz i fizjoterapii (praca manualna) jak i ćwiczeń usprawniających.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:37  
Cytuj
Dziękuje za informację umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:41  
Cytuj
Napisalem do ciebie na priv umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 21:41  
Cytuj
Powodzenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 22:36  
Cytuj
Czortunio widzę,że kompletnie nie czaisz czym się zajmuje fizjoterapeuta! Odróżniasz w ogóle fizjoterapeutę od fizykoterapeuty i od rehabilitanta? Słyszałeś o kinezyterapii? W Stalowej są dobrzy fizjoterapeuci po AWF w Krakowie na przykład trzeba tylko poszukać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 22:29  
Cytuj
Szukam specjalisty od metody McKenzie dla kręgosłupa. Czy ktoś wie kto takie usługi, na naszym terenie, oferuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 09:35  
Cytuj
Jaki mają sens te wiadmości prywatne w publicznym wątku dotyczące tematu wątku? Na innych forach są używane do prowadzenia rozmow nie do konca zwiazanych z tematem wątku.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2016r. 16:53  
Cytuj
Z innej beczki, mam zlamane udo i potrzebuje kogos do rehabilitacji, jak ktos ma osobe godna polecenka prosze o odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2016r. 22:19  
Cytuj
Witam, czy może ktoś polecić jakiegoś specjalistę, który będzie w stanie ocenić stabilność stawu kolanowego i w razie czego dobrać odpowiednie ćwiczenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2016r. 23:14  
Cytuj
Priv sprawdz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 11:47  
Cytuj
Nie będę zakładał nowego wątku. Poszukuję rehabilitanta, który mi sprawdzi kolano i rozpisze zestaw ćwiczeń. Miałem naciągnięte wiązadła. Jakąś tam pseudo rehabilitację i ultradźwięki kilka lat temu. Jednak nadal je czuję. Chciałbym coś jeszcze się poruszać dla zabawy, ale boję się, że całkiem je rozwalę.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 18:05  
Cytuj
Bocznego przyparcie rzepki zabiegami typu laser itd wyleczyc sie nie da. Prawda jest, ze specjalistow jak na lekarstwo, ale chyba nie jest az tak tragicznie zeby nie bylo nikogo. Faktem jest, ze tego rodzaju problem (przy zalozeniu, ze diagnoza jest trafiona) wymaga przede wszystkim ukierunkowanych cwiczen w obrebie conajmniej uda i biodra, praca na kolanie moze dac efekty krotkotrwale badz ie doprowadzi do calkowitego wyleczenia. W raziecheci i mojego czasu moge sprobowac pomoc;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2017r. 09:59  
Cytuj
Puściłem ci wiadomość na maila.
CYTAT
Bocznego przyparcie rzepki zabiegami typu laser itd wyleczyc sie nie da. Prawda jest, ze specjalistow jak na lekarstwo, ale chyba nie jest az tak tragicznie zeby nie bylo nikogo. Faktem jest, ze tego rodzaju problem (przy zalozeniu, ze diagnoza jest trafiona) wymaga przede wszystkim ukierunkowanych cwiczen w obrebie conajmniej uda i biodra, praca na kolanie moze dac efekty krotkotrwale badz ie doprowadzi do calkowitego wyleczenia. W raziecheci i mojego czasu moge sprobowac pomoc;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »